Автор Тема: Чому у Львові російську мову вважають мовою окупантів ?  (Прочитано 1551 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Знак

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 557
Я здогадуюсь. А ви ? І що , може пора зробити якісь висновки ?
 

Offline andry

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 152
  • Стать: Чоловіча
Я не вважаю. Цією мовою говорить більша частина моєї країни.

Дам контрольне запитання: англійська мова у США, Індії, Австралії - це мова окупантів?

Offline Знак

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 557
Я не вважаю. Цією мовою говорить більша частина моєї країни.

Дам контрольне запитання: англійська мова у США, Індії, Австралії - це мова окупантів?


Якщо у результаті насаджування російськоі мови нею стала розмовляти більша частина населення Украіни , чи перестала вона від того бути мовою окупанта ? Можливо , що цей факт якраз і є підтвердженгям того , що мова є не тільки індикатором але і інструментом окупаціі

Offline kod_2

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 498
Росія не має монополії на рос. мову.
З іншого боку, українці все активніше самостійно і добровільно повертаються до своєї мови.
Це добре видно (чути) у Києві.

Offline UnionJack

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1517
  • я T.Blair. з ФУПу
Я не вважаю. Цією мовою говорить більша частина моєї країни.

Дам контрольне запитання: англійська мова у США, Індії, Австралії - це мова окупантів?

Якщо у результаті насаджування російськоі мови нею стала розмовляти більша частина населення Украіни , чи перестала вона від того бути мовою окупанта ? Можливо , що цей факт якраз і є підтвердженгям того , що мова є не тільки індикатором але і інструментом окупаціі

це не має значення як воно так сталос і чому.
По факту, Україна є 2-мовною країною і ІМХО ми маємо цю ситуацію "переварити" і прийняти нормально, бо це наші співгромадяни. Мені самому трохи складно це акцептувати, але якщо патріоти України з Харкова чи Запоріжжя говорять рос-кою, чи можна називати її "мовою окупанта"?

Навпаки, ми маємо не заперечувати це а "очолити". Зокрема, створити укр. телеканали рос. мовою щоб люди не слухали рос. канал

"україна 1-мовна у вишневих садках" не існує, і є красивою недосяжною мрією

Реальні суттєві мовні зміни (розширення ареалу укр мови) - це процес довгий, на 50-100 років.
так само як укр. мову заганяли на задвірки 300 років, так само і назад це теж буде повільно.

Однозначно нікого силою заганяти в укр-мовність не вийде. Укр. мова - має бути модною, прикольною, сучасною, щоб люди самі до неї тягнулися.
« Останнє редагування: Березня 23, 2014, 10:22:52 22:22 від UnionJack »

Offline EZelenyk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1543
  • Стать: Чоловіча
  • Львiв'янин з USA
    • AZAM
Ну вот я родился и вырос во Львове. Мама из Коростышева, папа из Миргорода. В семье говорили на русском, в школе - на уроках на украинском, на переменах на русском. В Универе большинство предметов читали и сдавали на украинском, между собой говорили попеременно на том и на другом.
Чем плохо двуязычие?
Sapere aude

Offline Go to Ass

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Стать: Чоловіча
  • -
Тезис неправильный.

Там половина оккупантов русского языка не знают.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Навпаки, ми маємо не заперечувати це а "очолити".
Зокрема, створити укр. телеканали рос. мовою щоб люди не слухали рос. канал
Нащо дурню строчити?..
Укр. Медiа-простiр повинен бути лише 100% украiнським.
Iнакше це буде другий Iнтер, Шустер, 112 Украiна тощо.
Все це ми проходили...
Робить висновки...
 :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46279
  • Never give in!
Я не вважаю. Цією мовою говорить більша частина моєї країни.

Дам контрольне запитання: англійська мова у США, Індії, Австралії - це мова окупантів?

To ти креол.
If you are going through hell, keep going.