Автор Тема: ВПК України. Нові розробки. Поставки. Переозброєння Армії  (Прочитано 239626 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Читаю і мрію - всіх хто хоче робити все сам я б заставив користуватися українськими мобільниками, їздити на ЗАЗах і тд. Це армія дітки, тут повинно все бути найкраще і найнадійніше, не зважаючи на його вартість. Озброєння це єдине, що не може бути дешеве. Неякісний тепловізор - це чиєсь життя. Ми мобілку не можем зробити - давайте робити тепловізори... як діти. Для себе біжете купувати брендову електроніку. а армії - давайте будемо велосипед в гаражі робити. Не серьйозні ви люди.

А ніхто не каже, що "дешевше" - це наріжний камінь. Якщо або дорого, або ніяк - значить має бути дорого. Ми мобілки можемо робити аж бігом, в Україні сучасні смартфони виробляли (у кооперації). Але зараз не виробляємо, бо китайці роблять дешевше. Втім, якщо в бізнесі "дешевше за рівної якості" - це головний критерій, то якщо говорити про оборону, то іноземне виробництво зброї - це вже ризики, це вже недостатньо надійно.
Ясна річ, власне виробництво - це не догма, є певні озброєння (або комплектуючі) які ми зараз не можемо робити самостійно. Але ж є варіанти. Ви згадали ЗАЗ. Так, армію на таврії ніхто не садитиме. Втім КРАЗи - якраз те що треба. Мій родич їздить на Туксоні Луцької зборки - класна автівка, так, це далеко не 100-відсотково український автомобіль, але вже має місце кооперація. Той самий КРАЗ не стоїть на місці, а шукає шляхи кооперації для якісного просування своїх технологій.

Тож, якщо за Вашою логікою для армії має бути надійне і недешеве, я лише за! І якщо виробляти якісне озброєння у себе, але дорожче ніж імпортувати - я знову за, бо це надійніше!
« Останнє редагування: Липня 09, 2014, 11:30:45 11:30 від Rost_I »
... і хай Росія згине як держава

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Наше майже все гірше за аналоги за одним параметром - подивіться на чому ви їздите, по чому звоните, на чому зараз читаєте цю хер....ю.
є речі які ми робимо такими, що в нас їх купують (визнання ринком - гарантія якості) - давайте їх і робити, продавати і купувати те що потрібно.
Що за подвійна мораль мені краще айфон і моторола а воякі хай раціями Маяка користуються і стріляють зі зброї зробленої також на Маяку. Самому зробити можна майже все, питання яке воно буде. Як не крути ну не робимо ми майже нічого якісно.

Есть еще промежуточные варианты между своим и иностранным - свой завод с иностранным оборудованием и технологиями.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
поки ви тут розмірковуєте, Порох вже всьо вирішив. Правда ніх.. не ясно, але то таке.

Україна збільшить обсяги виготовлення зброї – Президент

Україна має на меті збільшити обсяги виробництва власної зброї для забезпечення потреб військовослужбовців. Про це Президент України Петро Порошенко повідомив після зустрічі з силовиками у Слов’янську.

«Сьогодні мій перший заступник разом з новопризначеним головою Укроборонпрому, разом з представниками Генерального штабу, заступниками Міністра оборони та представниками МВС провели нараду, де підготують на моє затвердження зміни до державного оборонного замовлення», - сказав Глава держави.

Він зазначив, що під час формування цього замовлення та у виробництві «буде в повному обсязі використаний той досвід, який українські Збройні Сили, Національна гвардія набули під час бойових дій на Сході».

«Не буде більше витрачання мільярдів народних коштів, коштів платників податків на нікому не потрібні наукові програми, які слугували лише елементом розкрадання. Сьогодні українське виробництво буде завантажене системами високоточної зброї, українськими безпілотниками, усім, чого потребує українська армія - починаючи від бронежилетів і закінчуючи тепловізорами», - наголосив Петро Порошенко.


«Українська армія зможе воювати ефективно, мобільно, професійно», - резюмував Глава держави. 

Offline Ливси

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1407
  • Стать: Чоловіча
  • Цинизм - это неприятный способ говорить правду.
А у нас значит танки без турбины, на атмосферных двигателях от трактора Беларусь?  :gigi:
У абрамсов - газовая турбина (как на вертолете), у наших установлен  турбодизель  - это совсем разные вещи.
sine ira et studio

Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
Цитувати
Тож, якщо за Вашою логікою для армії має бути надійне і недешеве, я лише за! І якщо виробляти якісне озброєння у себе, але дорожче ніж імпортувати - я знову за, бо це надійніше!
Моя логіка проста - в армії повинно бути все найкраще, не має значення де воно зроблене і скільки коштує.
Все інше - від лукавого. А знаючи рівень нашої корупції я не покладаюсь на сумління наших виробників
Батя, мы стараемся ...

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Цитувати
Тож, якщо за Вашою логікою для армії має бути надійне і недешеве, я лише за! І якщо виробляти якісне озброєння у себе, але дорожче ніж імпортувати - я знову за, бо це надійніше!
Моя логіка проста - в армії повинно бути все найкраще, не має значення де воно зроблене і скільки коштує.
Все інше - від лукавого. А знаючи рівень нашої корупції я не покладаюсь на сумління наших виробників

Підтримую тезу про найкраще. Не має значення скільки коштує - ОК. Тож якщо власне виробництво (за умови не гіршої якості іноземних аналогів) - дорожче, то треба обирати власне виробництво. Бо так надійніше (зараз у озброєнні яка в нас залежність від РФ? літаки, гелікоптери тощо...).
Корупція? Так, це біч. З цим треба боротись найжорсткішими методами - це вже питання національної безпеки. Тут неможна обирати що головніше - отримати добре озброєння, чи побороти корупцію. Національна безпека вимагає вирішення обох питань.

До речі, якщо вже згадали КРАЗ, то справедливо згадати його новинки (в цій гілці це буде доречно)
... і хай Росія згине як держава

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Іще одна українська розробка ББМ «Дозор-Б» повноприводна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4

З цією машиною цікава історія
Створений в 2005 році, офіційно був показаний в 2007 році в Києві
Реально аж один «Дозор-Б» в липні 2013 року отримала навчально-матеріальна база Військової академії Одеси. Більше у української армії таких машин нема.
Втім, У 2013 році польська компанія «Міста» (Mista) купила в України ліцензію на виробництво бронемашини «Дозор-Б». Перший бронеавтомобіль (поляки його назвали «Oncilla») був зібраний на Київському бронетанковому заводі, надалі все виробництво буде здійснюватися в Польщі.
« Останнє редагування: Липня 09, 2014, 01:14:57 13:14 від Rost_I »
... і хай Росія згине як держава

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Наше майже все гірше за аналоги за одним параметром - подивіться на чому ви їздите, по чому звоните, на чому зараз читаєте цю хер....ю.
є речі які ми робимо такими, що в нас їх купують (визнання ринком - гарантія якості) - давайте їх і робити, продавати і купувати те що потрібно.
Що за подвійна мораль мені краще айфон і моторола а воякі хай раціями Маяка користуються і стріляють зі зброї зробленої також на Маяку. Самому зробити можна майже все, питання яке воно буде. Як не крути ну не робимо ми майже нічого якісно.

У нас звязок по стандартам нато розроблений і прийнятий на озброєння. Харріси і мотороли аж лікті гризли, що через одеський телекарт їх не пустили на військовий ринок звязку. При тому, що по параметрам він мінімум не гірший, а по цінам - дешевший. Не кажучи вже про зп своїм інженерам, робітникам і т.д.

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
я на Дозорі катався ще в 2007 році. тоді його і на озброєння приймали(х.з який раз). Але далі діло непішло. Армія нам не потрібна була. В тому ж 2007 році ми поставили на озброєння два нових крази з КУНГами звязку. Так армія їх навіть не могла приняти на баланс. Вони їздили на червоних номерах і їх гайці регулярно ставили на штрафплощадку(в Криму то було). 

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!

У військових закупівлях дуже багато архаїзму.

Наприклад люба поставка техніки має бути в деревяній тарі по госту. І рація, вагою 300 грам і розмірами 10х20х5 см має бути в цій тарі. А розміри виходять вже 30х50х30 см як мінімум і вага тари пару кіло. А ціна тари буває перевищує ціну самого виробу. Змінювати це ніхто не хоче.

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!
Вважаю це окремим питанням, яке можна вивести в окрему гілку форуму. Що таке конкурентне середовище, якщо розглядати це питання в контексті України? Я б наприклад, конкурентне середовище розглядав би у прив'язці до зовнішнього ринку. Оскільки в питанні озброєння української армії я б робив акцент на вітчизняне виробництво з прицілом на можливий експорт озброєнь. Втім, імпорт теж можливий (зі збереженням привілегірованого стану для українського виробника).
... і хай Росія згине як держава

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!

У військових закупівлях дуже багато архаїзму.

Наприклад люба поставка техніки має бути в деревяній тарі по госту. І рація, вагою 300 грам і розмірами 10х20х5 см має бути в цій тарі. А розміри виходять вже 30х50х30 см як мінімум і вага тари пару кіло. А ціна тари буває перевищує ціну самого виробу. Змінювати це ніхто не хоче.
не хоче і не може!
бо для кваліфікованої заміни потрібно мати власні знання та позицію.
у нас вже напрацьована схема вибору: таке у американців? скільки мені? беремо!
хоча самі американці, там де ще можливо, проводять відкриті конкурси і як правило - спеціалізовані, бо що треба морській піхоті, то не підійде піхоті звичайній і на впаки...
в результаті, ми будемо намагатися закупити те, що саме нам і не потрібно!
американці воюють у абсолютно інших умовах, ніж ми!

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!
Вважаю це окремим питанням, яке можна вивести в окрему гілку форуму. Що таке конкурентне середовище, якщо розглядати це питання в контексті України? Я б наприклад, конкурентне середовище розглядав би у прив'язці до зовнішнього ринку. Оскільки в питанні озброєння української армії я б робив акцент на вітчизняне виробництво з прицілом на можливий експорт озброєнь. Втім, імпорт теж можливий (зі збереженням привілегірованого стану для українського виробника).

не особливо воно окреме...
наявні виробництва стрілецької зброї, наприклад, щільно зав"язані на генералітет і питання якості та ціни просто не стоїть - будуть брати!

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде

За якими параметрами наш мобільнік гірший за аналоги?
http://impression.ua/254-imsmart-250
за якими параметрами це наш мобільник?

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча

наявні виробництва стрілецької зброї, наприклад, щільно зав"язані на генералітет і питання якості та ціни просто не стоїть - будуть брати!

Ну без генералів ти навіть туалетного паперу не продасиш. Кожен виробник/постачальник має "свого" генерала, який курує закупку. Націнка генералів - 30%, це ще по божеськи.

Offline mahnovets

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4721
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!

У військових закупівлях дуже багато архаїзму.

Наприклад люба поставка техніки має бути в деревяній тарі по госту. І рація, вагою 300 грам і розмірами 10х20х5 см має бути в цій тарі. А розміри виходять вже 30х50х30 см як мінімум і вага тари пару кіло. А ціна тари буває перевищує ціну самого виробу. Змінювати це ніхто не хоче.
не хоче і не може!
бо для кваліфікованої заміни потрібно мати власні знання та позицію.
у нас вже напрацьована схема вибору: таке у американців? скільки мені? беремо!

хоча самі американці, там де ще можливо, проводять відкриті конкурси і як правило - спеціалізовані, бо що треба морській піхоті, то не підійде піхоті звичайній і на впаки...
в результаті, ми будемо намагатися закупити те, що саме нам і не потрібно!
американці воюють у абсолютно інших умовах, ніж ми!
Ви дуже помиляєтесь, нема у нас "прєклонєнія перед западом", у нас є преклонєніє перед доларом, про що свідчить хочаб оця гілочка http://ukrpravda.net/index.php?topic=15706.0
Батя, мы стараемся ...

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
якщо в нас і нема чогось дешевшого та кращого, то це виключно через монополізм та вимоги до держзакупівель...
краще та дешевше з"являється виключно у конкурентному середовище і саме його створенням мала би займатися країна шляхом дерегуляції та стимуляції внутрішнього попиту!

У військових закупівлях дуже багато архаїзму.

Наприклад люба поставка техніки має бути в деревяній тарі по госту. І рація, вагою 300 грам і розмірами 10х20х5 см має бути в цій тарі. А розміри виходять вже 30х50х30 см як мінімум і вага тари пару кіло. А ціна тари буває перевищує ціну самого виробу. Змінювати це ніхто не хоче.
не хоче і не може!
бо для кваліфікованої заміни потрібно мати власні знання та позицію.
у нас вже напрацьована схема вибору: таке у американців? скільки мені? беремо!

хоча самі американці, там де ще можливо, проводять відкриті конкурси і як правило - спеціалізовані, бо що треба морській піхоті, то не підійде піхоті звичайній і на впаки...
в результаті, ми будемо намагатися закупити те, що саме нам і не потрібно!
американці воюють у абсолютно інших умовах, ніж ми!
Ви дуже помиляєтесь, нема у нас "прєклонєнія перед западом", у нас є преклонєніє перед доларом, про що свідчить хочаб оця гілочка http://ukrpravda.net/index.php?topic=15706.0

там де можливо було - є прєклонєніє...
закуповувалися ліцензії на Тавори і т.д...
Зброяр просто збирає з усіх готових елементів, які вільно продаються на американському ринку...
а зараз - тим більше буде...

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча

наявні виробництва стрілецької зброї, наприклад, щільно зав"язані на генералітет і питання якості та ціни просто не стоїть - будуть брати!

Ну без генералів ти навіть туалетного паперу не продасиш. Кожен виробник/постачальник має "свого" генерала, який курує закупку. Націнка генералів - 30%, це ще по божеськи.

власне я лиш навів причину, чому в нас нема і дешевшого, і якіснішого...
генерали вже є співвласниками наших бізнесів і роблять все, аби там не було "випадкових" людей...

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
продовжую повертати обговорення до теми нових українських розробок (озброєнь).
Оцю штуку ніби зараз використовують в зоні АТО
Цим ніби стріляють з МСТА. Десь бачив інфу, що один постріл цим коштує десь 200 тис. грн. Але знову ж таки десь читав, що точність ураження по завданій цілі до одного метра.
Це керований артилерійський снаряд «Квітник» —  осколочно-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Е421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152 і/або 155 мм (під стандарти НАТО). Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 р
... і хай Росія згине як держава

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Той самий "квітник" у "профіль"
... і хай Росія згине як держава

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Свіжа стаття про українськи розробників звязку.
http://narodka.com.ua/6693-novi-kshm-novi-mozhlivosti-komandiriv


Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
було озвучено 40.000 долл за кожен снаряд...
ну і точність у всіх керованих снарядів лише в ідеальних умовах є високою...
реальну ефективність оцінюють у кращому випадку на рівні 1 високоточний заміняє 50 звичайних...
дорогувато виходить...

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 р

це ж ким хам воювати збирався?

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
Той самий "квітник" у "профіль"

фото абсолютно різних снарядів...
чи написаному не можна вірити, чи малося на увазі щось інше...

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
« Останнє редагування: Липня 09, 2014, 02:11:16 14:11 від Taras.ua »

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
було озвучено 40.000 долл за кожен снаряд...
ну і точність у всіх керованих снарядів лише в ідеальних умовах є високою...
реальну ефективність оцінюють у кращому випадку на рівні 1 високоточний заміняє 50 звичайних...
дорогувато виходить...

Ну, можливо коли його тільки розробили це було 40 тис дол. (за курсом 5 грн за 1 дол.) Зараз в доларовому еквіваленті можливо подешевшав до 17 тис. дол. (це ж внутрішнє виробництво) ;) До речі ще один + в бік власного виробництва озброєнь.

Ось найшов матеріал про ці набої - майже промо матеріал :) http://tsn.ua/blogi/themes/zhittya/vikoristannya-visokotochnoyi-zbroyi-ta-planomirnogo-nastupu-zmushuye-boyovikiv-skladati-zbroyu-357487.html
... і хай Росія згине як держава

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Той самий "квітник" у "профіль"

фото абсолютно різних снарядів...
чи написаному не можна вірити, чи малося на увазі щось інше...

я теж так спочатку подумав, але потім вирішив, що на першому фото набой у складеному стані
а у другому представлений в момент польоту

Втім, я не фахівець, скопипастив те що прочитав
... і хай Росія згине як держава

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Власна навігація. Ми купували для оснащення БТРів з нашим звязком.

Роблять масу приладів на всі роди військ. Основний заказчик -армія агресора.



http://orizon-navigation.ua/index.php?page=407&lang=1&id=12

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча