Автор Тема: Безіменна сотня. Скільки насправді жертв бійні 18 лютого?  (Прочитано 3605 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline qwest

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8395
http://tyzhden.ua/Society/106623



Безіменна сотня. Скільки насправді жертв бійні 18 лютого?
Героїв, що поповнили лави «Небесної сотні» 18 лютого, у день «мирного наступу» під ВР, 14. За загальновідомою інформацією.

   
Це люди, тіла яких того дня були знайдені в Будинку офіцерів та на барикадах. Це ті, хто помирав у лікарнях. Це пробиті уламками гранат артерії. Це розриви внутрішніх органів внаслідок забиття кийками. Це вогнепальні поранення. Це хворі серця, що не витримали.

Утім, перед очами багатьох досі стоять не лише обличчя тих, кого відспівували на Майдані, а й дещо інше. Прикриті деформовані трупи, які вантажать в автобуси. Чорні мішки, які вантажать у КамАЗи. Тіла з відрізаними головами.

Безіменна сотня, пошуками братської могили якої і тим більше вбивць, здається, сьогодні зовсім не переймаються ті, чию «чесну» владу загиблі відстояли ціною власних життів.

Чорні мішки

Львів’янин Ігор – у третій сотні. Він досі на Майдані. Довго вже... Інколи покидає намети і барикади та йде під Верховну Раду. Тепер цей шлях дається вже трошки легше. По-перше, він нарешті може ходити без милиць. По-друге, час трохи лікує... Бо раніше, бувало, прийде, впаде там на коліна. І більше не хочеться нікуди йти. «Була думка, що і я мав там залишитися...»
Думка, знайома багатьом.

У день мирного наступу, 18 лютого, Ігоря затримали міліціонери. Згадує, як роздягали. Як відбирали в людей і телефони, і гроші. Як били. Як деякі вевешники затриманим, які по шість годин сиділи в автозаках, сигарети давали. А ще пляшки – нужду справити. Пам’ятає, як, шматуючи на «бинти» светр, намагався зробити перев’язку хлопчикові з відкритим переломом ноги. Як автомайданівці забирали його з лікарні – на запитання, чи може ходити, Ігор тоді чесно відповів «не знаю». Як прокинувся у якійсь церкві на лівому березі. Як потім переховувався у квартирі добрих людей, сусідкою яких була тітка беркутівця…

Але ці спогади не найстрашніші. Найстрашніші ті, що про смерть. Чоловік розповідає лише те, що бачив 18 лютого на власні очі. «Трьох хлопців застрелили. Чотирьом голови відрізали в мене на очах. Коли сидів у автозаку, бачив, як у КамАЗи складали чорні мішки. Однозначно було видно, що це…»

На відміну від багатьох очевидців, які розповідають про аналогічні події 18 лютого, Ігор не боїться. Не відмовляється сфотографуватися. Готовий свідчити. Утім, це нікому не потрібно. Як і його заява, яку він подавав із приводу отриманих того дня травм...

Усе одно хтось може йому не повірити. Складніше не вірити депутатам – тим небагатьом, що не втекли з поля бою.

Намір вбивати

«Після обіду, коли розпочалася силова фаза операції спецпідрозділів МВС під Верховною Радою, нам із п’ятьма товаришами вдалося прорватися не в бік «Арсенальної», а до Маріїнського парку, де після завершення побої­ща відбувалося перегрупування організованих тітушків», – згадує свободівець Юрій Михальчишин.

Контингент останніх, підкреслює він, був неоднорідний. Були серед них і професійні спортсмени, і представники дрібного криміналітету, і відверто асоціальні елементи. Найманці по-різному озброєні, по-різному координовані. Утім, виділялися з-поміж них дуже добре оснащені й озброєні групи. «Вони мали і травматичну зброю, і, підозрюю, вогнепальну. Ми бачили в них кілька автоматів Калашникова. Координували їх і давали завдання люди, схожі за статурою на колишніх військових. У той момент це було конвоювання полонених.

Бійців сотень Самооборони (багатьох із яких, що нас здивувало, вони знали в обличчя) роззували, забирали взуття, руки за спиною закріплювали смужкою з пластику і конвоювали по одному до кількох штабних наметів. Ми бачили один із тих наметів – там перебувало, напевно, осіб 50. Людей всередині складали практично штабелями… І в той самий час за невідомими критеріями декого тітушки передавали міліції – відводили до автозаків, які були припарковані неподалік оглядового майданчика Маріїнського парку. Оскільки затримання відбувалося після такої своєрідної фільтрації, важко не помітити співпраці між МВС і загонами тітушків, яких правоохоронці сприймали як свого роду колег і виконували з ними спільну роботу», – наголошує депутат.

Разом із колегами йому вдалося «відбити» декого в міліції. «Ми, зокрема, знайшли в автозаку брата Андрія Іллєнка Пилипа. Також визволили кількох хлопців із Тернопільщини. Вони були вже босі, дехто з них ще переживав шок від знайомства зі світлошумовими гранатами, деякі дуже побиті…»

Але то ще були квіточки.

«...Досі згадувати моторошно, – каже Михальчишин. – Це було вже з боку вулиці Шовковичної. Мені здається, що то були представники одного зі спецпідрозділів МВС, можливо, «Омега», стверджувати не буду. Вони вирізнялися надзвичайно міцною фізичною статурою, потужним екіпіруванням і перемовлялися між собою специфічним способом, що було зрозуміло: то не звичайні бійці внутрішніх військ. Представники спецпідрозділу намагалися добити кількох затриманих, які вже були в кайданках. Мотивували це тим, що затримані нібито розправилися з їхнім товаришем. Лише силами п’ятьох народних депутатів вдалося відбити людей і через парапет переправити їх до медпункту Верховної Ради. Там ми зняли з них наручники й пізніше автомобілями народних депутатів із різних фракцій вивезли з урядового кварталу. Але фактично цих людей намагалися не просто калічити, сильно бити. Їх мали намір вбивати. У момент, коли ми перекидали відбитих нами затриманих через парапет, який відгороджував парламент, бачили, як повз нас проносили деформовані тіла. Кілька з них були чи без голови, чи без кінцівок».
Чи ці тіла несли до швидкої? «Ні, – відповідає нардеп. – Трупи несли до автобусів, припаркованих уздовж вулиці Шовковичної. Вони були прикриті, але мали очевидні ознаки деформації і вдягнуті переважно в камуфляжні однострої. Припускаю, що це були бійці сотень Самооборони…»

Співпраці немає

Куди поділися ті тіла? Тіла героїв, яких не відспівували на Майдані та не ховали вдома? Ті, кому відрізали голови в центрі української столиці? Питання відкрите. Ці люди зникли. Однак сумнівів у тому, що (навіть якщо списати смерті та «прибирання» на тітушків, а не міліцію, адже автономними кримінальні найманці не були з перших днів Євромайдану і завжди тісно співпрацювали із силовиками) МВС могло б установити їхнє місцезнаходження, немає жодних. Але, схоже, робити це не має бажання.

«З 18 по 23 лютого 2014 року до підрозділів ГУ МВС України в місті Києві надійшло 30 повідом­лень про зникнення громадян безвісти. За вказаними відомостями було відкрито 12 кримінальних проваджень, – поінформували Тиждень представники МВС. – На цей час місцезнаходження вказаних осіб встановлено, зокрема дві особи впізнано у трупах».

Скільки заяв із приводу зниклих саме того дня, 18 лютого, надійшло потім? Скільки таких заяв лежить на столах міліціонерів зараз? Дізнатися це українцям буде доволі важко. Адже «відомчими нормативними актами МВС України не передбачено узагальнення окремих відомостей щодо безвісного зникнення 18.02.2014» – таку офіційну відповідь отримав Тиждень від Міністерства.
...Минуло 40 днів. Під час жалобного Віча на майдані Незалежності заявили: зниклими лишаються близько 150 осіб. Як наголошують ті, кому не байдужа доля людей, які пліч-о-пліч із ними пройшов крізь вогонь, співпраця з правоохоронцями в цьому питанні є незадовільною.

Тарас Матвій, координатор Пошукової ініціативи Майдану, розповідає: тривалий час представники сформованої ще 28 лютого групи намагалися допомогти силовикам. Опитували людей на барикадах, зібрали чимало потенційних речових доказів. Були в містах, звідки приїхали до Києва люди, які зникли безвісти, і ніколи не чули, щоб місцеві казали, що до або після них тут була міліція. Щоб розпитувала. Щоб шукала.

Допомогу правоохоронцям волонтери, певна річ, пропонували. Писали листи. «Але співпраці немає. Працюємо через депутатські запити, є парламентарії, які нам допомагають», – каже координатор групи. Утім, відповіді приходять не завжди навіть на запити нардепів. Часто інформація виявляється закритою.

Поволі «закривається» від влади й суспільство. «Наші теперішні органи відкрито працювати не можуть, – констатує Тарас Матвій. – Минуло 40 днів. Підтримки ми не відчули».

Недовіра до силовиків повертається на круги своя. «Де гарантія, що, коли ми почнемо відкривати інформацію, вона не потрапить у недобрі руки? Що не зроб­лять щось погане з цими відомостями. Чи то з нами?»

Наприкінці розмови Тарас розповідає, що волонтерам, які змушені працювати практично автономно, вже вдалося знайти чимало людей. Живих, дякувати Богу. Утім, зізнається, що головною метою його групи є пошук братської могили.

Братської могили тих, чиї імена нам сьогодні не відомі, адже ще є надія, що у списках зниклих (хоча вони, поза сумнівом, і не є вичерпними) числяться і досі живі... Тих, на чию честь на Майдані ще неодмінно пролунають тужливі рядки лемківської пісні: «Хто ж ми буде брати яму?...»

У цьому разі хтось уже брав. І відповість за це.

Offline кноп

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2748
даже не читал...ибо уже не раз обсуждали....я вообще реально уверен,что реальные цифры уменьшены в раз 5...

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46279
  • Never give in!
Авакова це не цікавить.
Головне - Добкін іде в президенти у футбоці “Беркут“.
« Останнє редагування: Квітня 03, 2014, 04:56:28 16:56 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Злой якось обмовився що більше звичайного трупів неопізнаних було після розгону студентів 30 числа.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
Злой якось обмовився що більше звичайного трупів неопізнаних було після розгону студентів 30 числа.

Та ні, там всіх затриманих відпустили.

Offline Єгорій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
  • Стать: Чоловіча
  • = Розвідка =
Під час жалобного Віча на майдані Незалежності заявили: зниклими лишаються близько 150 осіб


та вже зрозуміло, куди вони "зникли"... :(
Приклад злочинної свідомості: "Егорию народ не такой попался. Ща заведёт про правовый стан, закон и прочую поебень" (с) Зильбершухер

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
був 18 в маріїнському парку, жалива паніка, якщо ми намагались відходити організовано то люди яких привів удар і Бют просто втікали хто куди - це реально була бійня, ми приїхали на мирний протест, і стало ясно що прапором нічого не зробиш - хіба до дупи запхаєш. Поки відходили по маріїнці беркут закидував гранатами, стріляли тітушки кидали бруківку. Гранат уже не боялись боялись пострілів якіих за таким шумом чути не було. Впала граната біля літньої жінки метрах в пяти від нас(я і помічник депутата) жінка впала і не піднімалась - навіть не рухалась - у списках загиблих її нема....
Я задав декілька питаннь керівництву партіїї через наш форум - мене забанили.
1. Чому не врахований був варіант силового протистояння?
2. Чому коли ще можна було не відводили людей? (постійно підходили і казали тримаєм стрій)
3. Чому майдан не був підготовлений до оборони? (були карикатурні сотні самооборони які при перших гранатах втікали- кидали і щити і каски) особливо добило те що стоїш біля стелли а біля тебе бігає самооборонівець з пустими пляшками і кричить - "В кого є бензин"
4. Чому і де зник парубій?
Морально вбивало відчуття свого безсилля, коли нічого не можеш зробити - хіба героїчно померти... ні обмундирування ні касок ні жилетів ні кийків нічого нема...
п.с.19 вночі повезли поранених до луцька...
ніколи собі не пробачу що не лишився далі....
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
керівництву  бюта і Удару і Свободи не цікаві ці питання- тому що відповідати на них нема як....
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline otaman

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1330
  • Стать: Чоловіча
  • Збирач мінусів
гадаю реально загиблих 50-70, інших підкинули

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
гадаю реально загиблих 50-70, інших підкинули

Козак Гаврилюк казав що за підрахунками самооборони втрати в Маріїнці десь 40-50 чоловік.

Offline Scipionn

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1047
  • "З нами Бог і автомат Калашнікова(с)" Сашко Білий
Тут чоловік каже про сотні (можливо тисячі). І я йому вірю. :smilie2: :smilie2: Читав десь що в ті дні київські крематорії диміли вдень і вночі...
"Боже, розплати шаленої, Боже, шаленої мсти, Лютості всенаученної Нам на всечас відпусти."(с)

Offline com

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 931
  • Е=мс2
Тут: http://ukrpravda.net/index.php?topic=1625.0 є посилання:
[ Invalid YouTube link ]

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
Тут чоловік каже про сотні (можливо тисячі). І я йому вірю. :smilie2: :smilie2: Читав десь що в ті дні київські крематорії диміли вдень і вночі...

Та ні, там не було стільки людей.

Offline MG42

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 247
  • Стать: Чоловіча
  • Call me just MG
Сейчас я нарвусь на порицание, но, такое впечатление, сотни пропавших без вести - какой-то фейк.
При нескольких пропавших, друзья, родственники и общественники устраивают серьезный движ, а тут - сотни, но нет толп рыдающих матерей, понурых отцов, возмущенных жен, мужей, братьев, сестер, детей, друзей и пр., выбивающих двери МВД, СБУ, ГПУ.
Страно. Неестественно, я бы сказал.

Я своими ушами слышал от реальных майдановцев, даже серьезно раненны 18-20 февраля истории про кучу (до десятка) заваленных самообороной снайперов. При этом, имея на руках телефоны с камерами, никто не удосужился заснять эти трупы и выложить в инет.

Где-то как-то так.


Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
в маріїнському парку було близько 10 тисяч люду....
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
багато подавилось о паркан коли з двох сторін затиснув беркут....
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Came Tak

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 97
Сейчас я нарвусь на порицание, но, такое впечатление, сотни пропавших без вести - какой-то фейк.
При нескольких пропавших, друзья, родственники и общественники устраивают серьезный движ, а тут - сотни, но нет толп рыдающих матерей, понурых отцов, возмущенных жен, мужей, братьев, сестер, детей, друзей и пр., выбивающих двери МВД, СБУ, ГПУ.
Страно. Неестественно, я бы сказал.

Я своими ушами слышал от реальных майдановцев, даже серьезно раненны 18-20 февраля истории про кучу (до десятка) заваленных самообороной снайперов. При этом, имея на руках телефоны с камерами, никто не удосужился заснять эти трупы и выложить в инет.

Где-то как-то так.



цілком погоджуюсь, в кожного із так званої сотні є рідні, близькі, друзі, батьки, ніхто б не сидів і не мовчав, тому краще такі речі не нагнітати, а якщо є факти і реальні імена зниклих безвісти, то скурпульозно проводити пошуки поки не буде знайдена правда...

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
Сейчас я нарвусь на порицание, но, такое впечатление, сотни пропавших без вести - какой-то фейк.
При нескольких пропавших, друзья, родственники и общественники устраивают серьезный движ, а тут - сотни, но нет толп рыдающих матерей, понурых отцов, возмущенных жен, мужей, братьев, сестер, детей, друзей и пр., выбивающих двери МВД, СБУ, ГПУ.
Страно. Неестественно, я бы сказал.

Я своими ушами слышал от реальных майдановцев, даже серьезно раненны 18-20 февраля истории про кучу (до десятка) заваленных самообороной снайперов. При этом, имея на руках телефоны с камерами, никто не удосужился заснять эти трупы и выложить в инет.

Где-то как-то так.

Зараз шукають 144 особи. На мою думку, ближче до істини цифра десь 40-50 невстановлених загиблих.

Offline MG42

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 247
  • Стать: Чоловіча
  • Call me just MG

Зараз шукають 144 особи. На мою думку, ближче до істини цифра десь 40-50 невстановлених загиблих.
Вначале было 300-400
Сейчас уже якобы 144
Но, по твоим утверждениям, - 40-50.


40-50 пропаших без вести - сила силенная народу.
Уже бы давно был бунт родственников.


ЗЫ. Как-то было сообщение, что пропал казначей какой-то сотни с карточкой с пожертвованиями. Мне вот не попадалось заметки про то, что он нашелся/вернулся.
ЗЗЫ Много народу попросту удрало с майдана. Счас сидят и не отсвечивают.

Offline qwest

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8395
http://www.pravda.com.ua/news/2014/04/4/7021299/

Члени групи "Пошукова ініціатива", які намагаються знайти місця поховання можливих жертв сутичок на Майдані, виявили в Броварах підозрілі безіменні могили.
Про це повідомляється в Facebook-спільноті групи.
"Одним із цікавих об’єктів було сумнозвісне Броварське кладовище. Огляд місця показав підозрілі могили без будь-якої інформації про померлого; на них хрести виглядають старішими за земляні насипи, не кажучи вже про вінки і хустинки", - йдеться у повідомленні.
"Крім цього, на цвинтарі, ми помітили величезну вигрібну яму (…) та кілька, незрозуміло для чого, свіжих ям (могил)", - зазначають шукачі.









Offline Знак

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 557
Колись зустрічав - американи виявили якусь залежність між місцями масових поховань людей і чимось, що можна побачити з літака . То помоєму стосувалось колишньої Югославії  .Читав давно . але зараз спробую погуглити

Offline Микроба

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 416
Прости Господи...я думаю, что если бы пришлось хоронить большое количество трупов, то никто бы не стал рыть для каждого могилу, скорее сделали бы "братскую могилу", и не обязательно на кладбище, есть думаю много всяких вариантов, что бы не светится, заброшенные люки, шурфы, ну всякие глубокие колодцы, там и рыть ненадо, а вместилось бы много. Про то, что никто из родственников пропавших не кричит на каждом углу, я тоже об этом думала, проблемы с работой, всякие пособия, ну и как вообще всякие житейские проблемы, их же семья как то должна решать, а человека нет. Надо думать.Если есть реально пропавшие, пусть их фото опубликуют, может и найдутся.

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
[ Invalid YouTube link ]

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Напомню события 23 января.

« Останнє редагування: Квітня 04, 2014, 08:28:52 08:28 від Южанин »

Offline newyo

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 137
хто міг стояти за ненормальними і нічим невмотивованими звірствами в стосунку до мітингувальників?

причиною таких звірств могло бути бажання третьої сили розпалити масштабних громадянський конфлікт в Україні

хто був (і залишається) зацікавлений у такому сценарії?

Offline Знак

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 557
Погуглив . Страшні речі - в колишній Югославії досі знаходять поховання жертв війни . А вже понад 10 років пройшло.  :smilie2:

Того що шукав , не знайшов . Так по памяті можу сказати , що колись давно читав статтю в неті чи навіть в газеті , що  американці дослідили , що в місцях захоронення трупів зелень чи дерев чи трави має якісь відмінності , і ті відмінності вони навчились бачити з літака . Якось би то передати в євромайдан СОС , може вони домовляться  з американцями , щоб вони допомогли з тими пошуками  .

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
затримали 12 чоловік тьфу бля на вас , тітух і куриц в маріїнці було бизько 1,5 тисячі які в пізду 12... практично всіх беркутів з маріїнки на хер на цугундер
« Останнє редагування: Квітня 04, 2014, 10:08:00 10:08 від Ковальчук Юрій »
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна