Автор Тема: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?  (Прочитано 20272 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #30 : Квітня 05, 2014, 10:00:34 22:00 »

У меня газ+твердотопливный котел+ Генератор на дт с закопанной ёмкостью на 500 л :smilie7:
:smiley24: Вот это полная "готовность "  :smiley15:
У меня щелочные аккумы плюс преобразер на 3 суток - насос отопления, инет, ТВ...... Ну и плюс светодиодное осыещение..... Генер HONDA  только для зарядки аккумов .... Ну и холодильник подпитать.....  :smiley25: :smilie7:

Пісєц, ото люди ізвращаються :) Жартую, ріспєкт і уважуха! :smiley24:

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #31 : Квітня 05, 2014, 10:03:41 22:03 »

В мене однофазна 220В. На котел можу виділити 4,5 - 5 кВт, не більше, тобто 20-22А.
Все равно - не пожалейте сечения заземления на эл.котел. Это - безопасность. Ваша и Ваших близких.

Більше вже ніяк - вся проводка прокладена. На електрокотел заведено позв загальний ПЗО мідь 3х4,5мм через автомат на 32А. Але так і висить непід"єднане, бо нема до чого.

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #32 : Квітня 05, 2014, 10:07:52 22:07 »

Ніякої води і мотора, який її ганяє. Енергія в тепло. Обігрівають кімнату мяким теплом, не палять повітря( нагрівається максимум 60 С). абсолютно безпечні.

По ціні вийдуть як котел, але абсолютно без будь яких морок з водою.

Йой! Ну не переповідайте бабських балачок про спалювання повітря. Що там у повітрі горить, не скажете? На обігрівачах з гарачяим теплоелементом горить звичайний пил, аж ніяк не чисте повітря. ТОму у всіх голова болить в такій кімнаті.

А щодо ККД, то у всіх електронагрівачів він абсолютно однаковий і складає 100%. Все, що споживається з мережі, перетворюється на тепло.

Ідею не заморочуватися з водою підтримую.

Спалювати повітря і є спалювати пил на батареях. плюс сухе повітря від гарячих батарей.
А кпд в котла не 100 лише через насос, який ват 40 має.

у батьків все життя було ел. опалення. від саморобних калориферів, до покупних з червоними трубками від накалу.
Але після конвекторів, це земля і небо. Це мій вам життевий досвід і порада. Знаю про що пишу.

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #33 : Квітня 05, 2014, 10:10:34 22:10 »

Пісєц, ото люди ізвращаються :) Жартую, ріспєкт і уважуха! :smiley24:
:smiley15: Жизненная необходимость. От Ахметэлектросетей 2-3 дня без электрики - легко и запросто.  :smilie5: :lol:



Більше вже ніяк - вся проводка прокладена. На електрокотел заведено позв загальний ПЗО мідь 3х4,5мм через автомат на 32А. Але так і висить непід"єднане, бо нема до чого.
Сколько выходит суммарная длина "заземляющей" жилы до места планируемой установки котла ?
И минимальное ее сечение в хотя-бы одном месте ( коробка, клемник и т.д. ?)

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #34 : Квітня 05, 2014, 10:14:37 22:14 »

Пісєц, ото люди ізвращаються :) Жартую, ріспєкт і уважуха! :smiley24:
:smiley15: Жизненная необходимость. От Ахметэлектросетей 2-3 дня без электрики - легко и запросто.  :smilie5: :lol:



Більше вже ніяк - вся проводка прокладена. На електрокотел заведено позв загальний ПЗО мідь 3х4,5мм через автомат на 32А. Але так і висить непід"єднане, бо нема до чого.
Сколько выходит суммарная длина "заземляющей" жилы до места планируемой установки котла ?
И минимальное ее сечение в хотя-бы одном месте ( коробка, клемник и т.д. ?)

По основним коробкам розведене заземлення 6 мм  мідь. Від щитка до умовного місця встановлення електрокотла - до 6 метрів погонних. Там якраз є перехід з 6 мм на 4,5мм

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #35 : Квітня 05, 2014, 10:14:58 22:14 »

Ніякої води і мотора, який її ганяє. Енергія в тепло. Обігрівають кімнату мяким теплом, не палять повітря( нагрівається максимум 60 С). абсолютно безпечні.

По ціні вийдуть як котел, але абсолютно без будь яких морок з водою.

Йой! Ну не переповідайте бабських балачок про спалювання повітря. Що там у повітрі горить, не скажете? На обігрівачах з гарачяим теплоелементом горить звичайний пил, аж ніяк не чисте повітря. ТОму у всіх голова болить в такій кімнаті.

А щодо ККД, то у всіх електронагрівачів він абсолютно однаковий і складає 100%. Все, що споживається з мережі, перетворюється на тепло.

Ідею не заморочуватися з водою підтримую.

Спалювати повітря і є спалювати пил на батареях. плюс сухе повітря від гарячих батарей.
А кпд в котла не 100 лише через насос, який ват 40 має.

у батьків все життя було ел. опалення. від саморобних калориферів, до покупних з червоними трубками від накалу.
Але після конвекторів, це земля і небо. Це мій вам життевий досвід і порада. Знаю про що пишу.

Ну що ви таке пишете. Повітря сухе від гарячих батарей... Повітря сухе тому, що при нагріванні повітря падає відносна вологість. Кінцева відносна вологість при включенні опалення залежить лише від температури у приміщенні та від абсолютної вологості  (чи від вологості повтря за вікном). Яким же способом ви приміщення нагрієте до потрібної температури немає абсолютно ніякого значення.



Offline gonta

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 468
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #36 : Квітня 05, 2014, 10:17:36 22:17 »
А не розоритеся на електриці, навіть з нічним тарифом?

Злі язики кажуть, що для обігріву приміщень розрахункова потужність має бути 100 Вт на кв.м. Я так розумію, то для середньостатистичної висоти приміщення.

Я його хотів би поставити як дублюючий - вдень працює газовий, вночі - електричний. Для теплої підлоги достатньо 40 градусів, вище маслати немає змісту, там і так термоголова на гребінці вищу температуру не пропускає (зимою, при мінус 20 вище 32 градусів на термоголові не ставив, бо капець жара). Відповідно,  котел на менших температурах буде витрачати і менше електроенергії.
максимально 35

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #37 : Квітня 05, 2014, 10:20:37 22:20 »

По основним коробкам розведене заземлення 6 мм  мідь. Від щитка до умовного місця встановлення електрокотла - до 6 метрів погонних. Там якраз є перехід з 6 мм на 4,5мм
А от самого контура до щитка ?
Какая длина и сечение ?

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #38 : Квітня 05, 2014, 10:21:47 22:21 »
А не розоритеся на електриці, навіть з нічним тарифом?

Злі язики кажуть, що для обігріву приміщень розрахункова потужність має бути 100 Вт на кв.м. Я так розумію, то для середньостатистичної висоти приміщення.

Я його хотів би поставити як дублюючий - вдень працює газовий, вночі - електричний. Для теплої підлоги достатньо 40 градусів, вище маслати немає змісту, там і так термоголова на гребінці вищу температуру не пропускає (зимою, при мінус 20 вище 32 градусів на термоголові не ставив, бо капець жара). Відповідно,  котел на менших температурах буде витрачати і менше електроенергії.
максимально 35

На термоголові є і вищі позначки, але більше за 32 ніколи не ставив, і то ненадовго.

Offline Л.Одеська

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1929
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #39 : Квітня 05, 2014, 10:22:46 22:22 »
У нас в этом году не было после нг ээ практически 2 недели
Морозы под 20 катаклизма жуткая
Так газовый котел (насосы) без ээ не работает
А Генератор нагревал помещение, где находится до 60 градусов
Приходилось его отключать чтобы остыл ( на 5-8 часов)- что было стремно - без отопления же дом оставался

Сейчас планируем летом сделать принудительную вентиляцию
Отакоє От.
А жизнь остается прекрасной всегда....

(Леонид Утёсов)

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #40 : Квітня 05, 2014, 10:23:47 22:23 »

По основним коробкам розведене заземлення 6 мм  мідь. Від щитка до умовного місця встановлення електрокотла - до 6 метрів погонних. Там якраз є перехід з 6 мм на 4,5мм
А от самого контура до щитка ?
Какая длина и сечение ?

Там ще є одне розгалуження, де стальний прут переходить в мідь 6мм. Приблизно від того місця до щитка 4 метри.

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #41 : Квітня 05, 2014, 10:25:07 22:25 »
Так, я пишу, що від калориферів з червоними спіралями за ніч рот злипається. навіть якщо нагріто до 20-20С.

А при нормальній грубі в хаті і при 28 нормально дихати і спати.



 

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #42 : Квітня 05, 2014, 10:28:19 22:28 »
У нас в этом году не было после нг ээ практически 2 недели
Морозы под 20 катаклизма жуткая
Так газовый котел (насосы) без ээ не работает
А Генератор нагревал помещение, где находится до 60 градусов
Приходилось его отключать чтобы остыл ( на 5-8 часов)- что было стремно - без отопления же дом оставался

Сейчас планируем летом сделать принудительную вентиляцию
Отакоє От.

Енергозабезпечення будинку - це така штука, де економити - смерті подобно. У вас там ще й сонячні батареї можна поставити, щоби працювали на заряд акумуляторів.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #43 : Квітня 05, 2014, 10:30:42 22:30 »
Так, я пишу, що від калориферів з червоними спіралями за ніч рот злипається. навіть якщо нагріто до 20-20С.

А при нормальній грубі в хаті і при 28 нормально дихати і спати.

Так, тільки до вологості повітря це немає ніякого відношення, бо води у ньому скільки було, стільки і залишилося.

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #44 : Квітня 05, 2014, 10:34:10 22:34 »
У нас в этом году не было после нг ээ практически 2 недели
Морозы под 20 катаклизма жуткая
Так газовый котел (насосы) без ээ не работает
А Генератор нагревал помещение, где находится до 60 градусов
Приходилось его отключать чтобы остыл ( на 5-8 часов)- что было стремно - без отопления же дом оставался

Сейчас планируем летом сделать принудительную вентиляцию
Отакоє От.
Вентиляцию в помещении с генером обязательно нужно иметь. Да самому гене не полезно если он горячий воздух пользует, однако.....
У нас хотя мы и в черте города ( запад Донецка) - сети внешние 50-х годов, фуфло редкое, все гнилое, чуть ветер или не дай бог обледенение - усе, приплыли.....

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #45 : Квітня 05, 2014, 10:38:27 22:38 »


Там ще є одне розгалуження, де стальний прут переходить в мідь 6мм. Приблизно від того місця до щитка 4 метри.
В общем, если  я правильно понял - меди до 10-12 метров и в соновном 6 кв.мм ? И одна точка перехода на 4,5 мм.кв ?
Тогда в принципе нормально 3,5-4 кВт котел поставить. Но это как-бы под предел.....Ежели ( не дай бог ) порвет "ноль" на линии до Вас - то эл. котел нужно отключать , по хорошему.....

Offline Taras.ua

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4005
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #46 : Квітня 05, 2014, 10:54:46 22:54 »
Так, я пишу, що від калориферів з червоними спіралями за ніч рот злипається. навіть якщо нагріто до 20-20С.

А при нормальній грубі в хаті і при 28 нормально дихати і спати.
Так, тільки до вологості повітря це немає ніякого відношення, бо води у ньому скільки було, стільки і залишилося.
було написано, що немає знаяяення, як нагріти повітря. Ще раз кажу - має. Колосальне значення.

І по лічильнику режимному. Це ще одна дурниця, яку хоче вттнути ТС.

В час-пік там 150% від тарифу. Вночі 40%.

Ви рахували по часу свої витрати енергії? Візьміть листочок і ручку і відносно сітки і записуйте покази теперішнього лічильника по зонам. Потім порахуйте і лище тоді приймайте рішення.

 Я вас здивую, але період  20.00-23.00(літом) не просто так називають час пік. Там до 80% споживання. Ваші рахунки за світло зростуть відчутно.

режимний лічильник вигідний ЛИШЕ! при колосальному споживанні енергії вночі. А це опалення та гар. вода в домашніх умовах, яку треба перевести на нічний час.

Якщо опалення і гар. вода у вас на газу, а електрику ви як дуюлюючу ставите, то літом кондішин вас обанкротить.

Короче,  7 раз заміряйте свої витрати енергії, перед тим як замінити лічильник.

Offline medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8599
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #47 : Квітня 05, 2014, 10:59:37 22:59 »
Вода в электродных котлах одновременно является и теплоносителем, и элементом электрической сети, поэтому должна обладать как определенной проводимостью (чтобы существовал электрический ток), так и определенным сопротивлением (во избежание короткого замыкания). Дистиллированную воду в электродных котлах использовать нельзя, вследствие ее малой проводимости, также нельзя использовать обычные антифризы.

там має бути соляний розчин певної концентрації.
в газовому теплобміннику він буде відкладати солі.

А я читав, що має бути дистильована. Хез, муторна штука трохи. Та й з теплої підлоги фіг воду злиєш.
принцип роботи такого котла мною був вперше підглянутий, осмислений і застосований в суворих умовах армії


якщо вода буде дистльована - опір безконечний і струм не буде протікати і робити свою справу.

тому дистильовану воду для електродних котлів готують - додають солі.
наприклад 5 гр на 100 л

за основу беруть дистильовану, бо в ній по замовчуванню нема солі і можна чітко сказати скільки її додавати.

п.с.
на всяк випадок, попереджую, що даний спосіб НЕБЕЗПЕЧНИЙ і повністю заборонений усіма правилами техніки безпеки.

п.п.с.
особливо з металевим горнятком.



да, єбашіт там будь здоров, металеве горнятко пробіваєт на раз, аж іскри із глаз сипяцца :gigi:
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #48 : Квітня 05, 2014, 11:04:50 23:04 »


Там ще є одне розгалуження, де стальний прут переходить в мідь 6мм. Приблизно від того місця до щитка 4 метри.
В общем, если  я правильно понял - меди до 10-12 метров и в соновном 6 кв.мм ? И одна точка перехода на 4,5 мм.кв ?
Тогда в принципе нормально 3,5-4 кВт котел поставить. Но это как-бы под предел.....Ежели ( не дай бог ) порвет "ноль" на линии до Вас - то эл. котел нужно отключать , по хорошему.....

Все вірно. Із обривом нуля теж стикався -  не пожабився і поставив загальне  реле напруги + ПЗО, вже рятувало не раз.  Зараз вивід на електрокотел підключений в обхід цього, але перед котлом треба  буде доставити ще один комплект на 32А.
Більше 5 кВт я на нього і не планую - він і так не буде працювати постійно, а тільки підтримувати температуру прогрітого преміщення вночі. Просто не факт, що знайду щось таке компактне - маю обмеження по площі вільного місця під другий котел.
« Останнє редагування: Квітня 05, 2014, 11:08:43 23:08 від PRom »

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #49 : Квітня 05, 2014, 11:05:25 23:05 »
Так, я пишу, що від калориферів з червоними спіралями за ніч рот злипається. навіть якщо нагріто до 20-20С.

А при нормальній грубі в хаті і при 28 нормально дихати і спати.
Так, тільки до вологості повітря це немає ніякого відношення, бо води у ньому скільки було, стільки і залишилося.
було написано, що немає знаяяення, як нагріти повітря. Ще раз кажу - має. Колосальне значення.


Ясно, що має, для самопочуття людей. Чим гарячіше елемент - тим гірше. Але не через "спалювання повітря" і не через "сухіше повітря." Бо повітря не спалюється, і відносна вологість та ж сама, чим би не гріли. А через те, що на гарячому елементі горить все те, що у повітрі літає, а продуктами згоряння, які не виносяться через комин, усі дихають.

Offline Георгиу

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 148
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #50 : Квітня 05, 2014, 11:16:58 23:16 »
Гораздо эффективнее локальное инфракрасное отопление.Есть много разных  видов ифакрасных нагревателей.
 Причём их инерционность минимальна. Есть плёночные низкотепературные длинноволновые.

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #51 : Квітня 05, 2014, 11:20:34 23:20 »

Все вірно. Із обривом нуля теж стикався -  не пожабився і поставив загальне  реле напруги + ПЗО, вже рятувало не раз.  Зараз вивід на електрокотел підключений в обхід цього, але перед котлом треба  буде доставити ще один комплект на 32А.
Більше 5 кВт я на нього і не планую - він і так не буде працювати постійно, а тільки підтримувати температуру прогрітого преміщення вночі. Просто не факт, що знайду щось таке компактне - маю обмеження по площі вільного місця під другий котел.
Обхід приберить. Застосуйте на цей котел реле напруги, налаштуйте його на 250 В . Щоб якщо відірвется десь "нуль" - щоб блокувався котел. Зробить так : реле напруги вмикае пускач - а він вмикає котла. Бо якщо "нуль" відірваний десь по мережі - Ви маєте замість однофазної мережи - 2-х фазну, та без "нуля" .....Що є вельми небезпечно.... А так - реле напруги спрацює - пускач вимкнеться - обідві дрота - в розриві. То й є безпека. Десть так...  :smiley15:

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #52 : Квітня 05, 2014, 11:26:40 23:26 »

Все вірно. Із обривом нуля теж стикався -  не пожабився і поставив загальне  реле напруги + ПЗО, вже рятувало не раз.  Зараз вивід на електрокотел підключений в обхід цього, але перед котлом треба  буде доставити ще один комплект на 32А.
Більше 5 кВт я на нього і не планую - він і так не буде працювати постійно, а тільки підтримувати температуру прогрітого преміщення вночі. Просто не факт, що знайду щось таке компактне - маю обмеження по площі вільного місця під другий котел.
Обхід приберить. Застосуйте на цей котел реле напруги, налаштуйте його на 250 В . Щоб якщо відірвется десь "нуль" - щоб блокувався котел. Зробить так : реле напруги вмикае пускач - а він вмикає котла. Бо якщо "нуль" відірваний десь по мережі - Ви маєте замість однофазної мережи - 2-х фазну, та без "нуля" .....Що є вельми небезпечно.... А так - реле напруги спрацює - пускач вимкнеться - обідві дрота - в розриві. То й є безпека. Десть так...  :smiley15:

Десь так і буде :)  Вперлось поки що в габарити і відсутність спеціалістів по електричним котлам. Думаю до літа розрулю це питання - або точно поставлю, або ні :)

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #53 : Квітня 05, 2014, 11:37:15 23:37 »

Десь так і буде :)  Вперлось поки що в габарити і відсутність спеціалістів по електричним котлам. Думаю до літа розрулю це питання - або точно поставлю, або ні :)
Коли зберетесь - звертайтеся....  Я так розумію - вибір девайсів в державі більш-меньш однаковий....  :smilie5:
Нічого важкого немає.... Розрулимо, як кажуть тут, у нас .....  :smilie5:
 :smiley15: :smiley25:

Offline PRom

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 266
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #54 : Квітня 05, 2014, 11:39:18 23:39 »

Десь так і буде :)  Вперлось поки що в габарити і відсутність спеціалістів по електричним котлам. Думаю до літа розрулю це питання - або точно поставлю, або ні :)
Коли зберетесь - звертайтеся....  Я так розумію - вибір девайсів в державі більш-меньш однаковий....  :smilie5:
Нічого важкого немає.... Розрулимо, як кажуть тут, у нас .....  :smilie5:
 :smiley15: :smiley25:

Дякую, обов"язково :) :smiley15:

Offline Andy61

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 297
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #55 : Квітня 05, 2014, 11:45:44 23:45 »
 :smiley15:  :Prapor2: Німа нічого нєможливого, є тількі небажання щось зробити (с)
 :smiley24: :smiley15:

Offline Чорна Сотня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 791
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #56 : Липня 14, 2014, 04:16:40 04:16 »
"За світло не плачу ні копійки"4
  Коментувати
Вітрогенератор WG-2000 потужністи два кіловати повністю забезпечує потреби в електриці будинок або невелику ферму. За середньомісячної швидкості вітру три-шість метрів на секунду виробляє 370-910 кіловатів енергії, за швидкості шість-дев’ять метрів на секунду – 910-1070 кіловатів Фото: ФОТО з сайта www.wsesvit.org.ua
 
Фермер Володимир Шибицький установив вітроелектростанцію

— Тільки почав вирощувати фундук, зрозумів: без електрики не обійтися. Треба для освітлення, поливного насоса, телевізора і холодильника для робітників, — каже фермер 36-річний Володимир Шибицький. Він вирощує горіхи на полі за райцентром Ямпіль Вінницької області. — Дізнався, скільки коштує підвести на поле світло, і жахнувся. Почав шукати альтернативні варіанти.

Фермер установив на полі автономну вітрову електростанцію потужністю 7 кВт. Система з монтажем обійшлася у 50 тис. грн. Живить усі прилади.

— Обійшлась дорого, але тепер за світло не плачу ні копійки, — додає. — І не залежу ні від кого. З електрикою на полі можна повноцінно жити навіть узимку.

57-річний Петро Джугало із села Лучиці Сокальського району Львівщини шість років тому сам виготовив вітрову електростанцію.

— Робив не стільки для економії, як для душі, — розповідає. — Спочатку зварив турбіну. Взяв три 2-метрові листи бляхи, вигнув їх півциліндрами і приварив до труби. Турбіну поставив на вишку висотою 2,5 метра, пофарбував у кольори державного прапора, прикріпив шків. Ним турбіна крутить генератор від автобуса. Далі електрика подається на акумулятор, потім на інвертор і до розеток. Електрики дає небагато, але на освітлення хати вистачає. Особливу гордість відчуваю, коли в селі пропадає світло.

За останні 10 років у світі на 27% збільшилося виробництво енергії вітровими електростанціями. В Україні продають електростанції потужністю від 300 Вт до 20 кВт. Можуть забезпечувати потреби будинків, малих підприємств.

— Перед купівлею вітроелектростанції варто знати енергетичний потенціал території — середньодобову і середньомісячну швидкості вітру, інтенсивність, напрямок, — радить 39-річний Геннадій Захаренко, інженер компанії, що продає альтернативні джерела енергії. — Їх визначає портативна метеостанція. Таку можна купити за 10 тисяч гривень або орендувати за 400 гривень на місяць. Буває, показники такі, що вигідніше поставити сонячну електростанцію.

Найдешевша вітроелектростанція виробляє 12 кВт енергії на добу. Їх вистачає на цілодобову роботу телевізора, холодильника і трьох лампочок потужністю по 50 Вт.

— В Україні вітри не сильні, — каже інженер. — У середньостатистичній місцевості генератор працює на половину потужності. Якщо весь будинок постійно споживає 4–5 кіловат, то треба брати 10-кіловатну станцію. Електростанція — це не лише вітряк з генератором на щоглі. У систему входять блок акумуляторів, кон­тролер, інвертор змінного струму.

Залежно від розміщення осі вітряка, вітрогенератори бувають вертикальні і горизонтальні. Останні — поширеніші.

10 метрів сягає діаметр трилопатевого гвинта вітрової електростанції потужністю 20 кВт. Важить 1100 кг, установлюють на щоглу заввишки 18 м. Для накопичення електроенергії підключають 60 гелевих акумуляторів.

16 доларів витратив на вітрову електростанцію 14-річний Вільям Камквамба з африканської країни Малаві. На 12-метрову щоглу з евкаліптових дощок і пластикових труб установив автомобільний генератор. Тоді змайстрував ще чотири вітряки, що забезпечують світлом кілька вулиць його селища.

382,8 мегавата електроенергії виробляють усі вітрові електростанції України. Південно-­Українська АЕС — 3000 МВт.

Найпотужніша вітрова електростанція України — Ботієвська ВЕС — розташована за селом Приморський Посад Приазовського району Запорізької області. Складається з 65 вітряків загальною потужністю 200МВт. Щороку генерує понад 600 млн кіловат‑годин електроенергії. Персонал станції — 15 осіб, включно з дирек­тором.
Нема Сили не від Бога.  Ісідор. Екзарх Грузії.

Offline com

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 931
  • Е=мс2
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #57 : Листопада 12, 2015, 08:06:42 20:06 »
Я не розбираюсь в котлах.

Але маю проточний електричний водонагрівач, який поки що мене влаштовує. Але я використовую його для душу. Є центральне опалення.

Так от такий нагрівач в комбінації з циркуляційним насосом утворюють електрокотел.
http://pro-radio.ru/urbanism/13351/

http://krainamaystriv.com/threads/24194/

http://krainamaystriv.com/threads/24455/
« Останнє редагування: Листопада 12, 2015, 08:30:24 20:30 від com »

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #58 : Листопада 14, 2015, 08:05:29 20:05 »
А не розоритеся на електриці, навіть з нічним тарифом?

Злі язики кажуть, що для обігріву приміщень розрахункова потужність має бути 100 Вт на кв.м. Я так розумію, то для середньостатистичної висоти приміщення.

На будівельних форумах пишуть що при гарно утепленому будинку, електика виходить значно дешевше ніж газ.
Тверде паливо ще дешевше, але хто зна як буде цього року по ціні твердого палива.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Re: СУП знає всьо - хто шарить в електрокотлах?
« Reply #59 : Листопада 14, 2015, 08:14:31 20:14 »
Дуже потужні вітрові елктростанциї це лише незначна частина вітроенергетики.
Бо втрати на траспортування великі.
Основне це масові маленьки місцеві вітрячки. Саме тут вони ефективні.