Автор Тема: Гнітюче враження від сташокласників. Чи у вас інша думка?  (Прочитано 844 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46460
  • Never give in!
Наталя Дзюбенко-Мейс
44 mins ·

Провела годину в київській школі №29 серед десятикласників. Другий день переварюю і переборюю у собі гнітюче враження і тривожний настрій. Ні, зустріч пройшла нормально і я, як могла, з дітьми поспілкувалася. Щось почитала, щось розповіла, щось порозпитувала. Повірте, на таких зустрічах я викладаюся як можу. Іноді повертаєшся окриленим, іноді обезсиленим. Як? Як пробитися до цих юних душ, закритих, зацементованих стіною новітніх гаджетів? Враження таке, що це уже не звичка, а характер – фрагментарність мислення. Нічого не можуть дослухати до кінця. Нічого не можуть самі сформулювати до пуття. Задають питання і закінчують протяжним «ну-у-у…», себто ви ж розумієте. Думайте за мене.

Читала їм поему про Калнишевського, школа на вулиці Петра Калнишевського, нещодавно перейменували. Один на весь клас щось таки знав про останнього кошового. Що був такий гетьман(!) який довго жив. Аж 130 (?) років. Я почитаю розповідати – хвилину слухають, потім знову хапаються за мобілки як за рятувальний круг. Їм важко зосередитися. Я взагалі підозюю, що мова для них не є засобом мислення, підслухала їхні балачки - «Ти гоніш… Клас… Вапщє…» Спілкування нечленороздільними звуками.

Певна – ЗНО вони складуть. Репетитори їх «накачають» за пару тижнів. А проте – це коротривала пам»ять. Вона миттєво звітриться під напливом картинок, звуків, кліпів – звукового, фарбованого технологічного сміття, яким наповнюють їхні мізки новітні технології Я не проти них. Для мене комп»ютер – всевидяще око в світ, на незнані території, в невідомі сфери. Проте він, як видається, може стати і чорного дірою, яка засмоктує інтелект, здатність до самостійного мислення. О, так, я помилилася, читаючи їм історичну поему про Калнишевського, свої сюжетні балади. Їм треба чогось короткого, нескладного. Вони втомлюються, коли я торкаюся складних питань їхньої особистої самоідентифікації, коли я активую питання національних цінностей. Їх жаліють вчителі, оберігають батьки від надто дорослих питань. А дитинство ж уже власне закінчилося. Ще пару місяців і життя поставить перед ними жорстокі питання вибору і вже без будь-яких скидок на юний вік. Ці юнаки і дівчата поки що "все знають", їм ніхто не потрібен. Та все ж, коли я прошу надто завзятих шептунів покинути бібліотечну залу, адже я не учителька, оцінок не розставляю і нікому не скажу, надимаються, переглядаються, але залишаються на місці. І в мене залишається невиразна надія – а може ж таки щось таки і почули? До когось пробилася… Недаремно прийшла.
If you are going through hell, keep going.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Школа - здеградувала, бо старі вчителі вимерли, зрілі і повноцінні повтікали.

Атомізоване суспільство, знання не дають жодної переваги для добробуту, крім тонкого прошарку ІТ-шників, але це переважно особливі школи. Тому вага вчителя - нуль.

Базарні торгаші  прищеплюють своїм дітям оманливе відчуття повноцінності. Майже як у ліберальній західній педагогіці, де кожен олігофрен - офігенна цінність. Майже, бо наш олігофрен - цінність тільки з айфоном або хуавеєм.

Щоб це змінилося, Україна має стати країною софтверної індустрії + туризму і релаксу. Тоді добре жити можна буде або розумним, або ввічливим і старанним. Доки найкраще живуть судді і чиновники, на мислячих учнів можна не розраховувати.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Цитувати
фрагментарність мислення. Нічого не можуть дослухати до кінця. Нічого не можуть самі сформулювати до пуття

То з-за інтернету. Зараз всі такими потрошку стають.

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Два верхні писаки - стары пирдуни, що пиздять як раніше сіськи були сіськастіше та трава зеленіше

Пизда з картинки побувала в одному класі і написала відригон, що нічого спільного не має з реальністью
Пизда не подумала, що ВОНА НАФІГ НЕ ЗДАЛАСЬ тим дітям на всілякі розмови? Одні в тому віці по повній готуються до вузів, інші до перекуру за школою і ніхто до пизди, що прийде в їх клас попиздіти про хуйню

Хоче адекватної реакції та уваги - хай мотивує і заохочує
« Останнє редагування: Квітня 06, 2017, 08:15:45 08:15 від jia »

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26911
Цитувати
коли я торкаюся складних питань їхньої особистої самоідентифікації,
.... у девятикласников  :lol:
 

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46460
  • Never give in!
Denis Pyatigorets
on Wednesday

Artem Shevchenko тут в мережі вже повний піздєц починається. Це відео вже має десятки тисяч переглядів на різних батьківських групах. Це сталося в Чернігові. В коментах - повна жєсть. Вже навіть знайшли тих малолєток, які всіх лупцюють. Я не знаю, що там думають собі органи, але якщо вони не втрутяться, то цих ТП хтось десь лінчує. Тому був би вдячний, якби чернігівські поліціанти цим питанням зайнялися, щоб не було ще гірше.

А ось і малолєткі
https://vk.com/id161337958
https://vk.com/id392642757

відео звідси

[/facebook]
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Сьогоднi по СТБ, в ВIКНАХ був великий сюжет про цей  "жарт".
Менти кажуть, якщо дiфкам е 14 рокiв- буде крим. вiдповiдальнiсть.
А вiшають на дiфок не так вже й багато - 296 ст., частину 2 -  до 4 рокiв тюрьми.
Якщо Суд доведе провину тих, хто на вiдео, а у слiдакiв будуть скарги батькiв потерпiлоi.
 :smilie7: