Автор Тема: Хто для України більше зробив - Лєв Толстой чи Євген Чикаленко?  (Прочитано 913 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46464
  • Never give in!
Юрій Гнаткевич, нардеп кількох скликань: “Русскій мір” у столичній топоніміці не обмежується використанням у київських назвах міст і річок РФ, а доповнюється іменами видатних росіян
Такі вулиці часто перебувають у центрі української столиці та ще повторюються чи дублюються.
Є, наприклад, вулиця Пушкінська, а є ще парк Пушкіна і пам’ятник йому. Особливою мірою це стосується Льва Толстого і вулиці, точніше, вулиць, названих на його честь. Адже крім вулиці в центрі Києва, що йде паралельно бульвару Шевченка, є вулиця Льва Толстого в Деснянському та вулиця Льва Толстого в Дарницькому районі разом з провулком Льва Толстого неподалік її. Але ж є ще площа Льва Толстого з пам’ятною дошкою на ній і є станція метро «Площа Льва Толстого». Як засвідчують водії електропоїздів підземки, на цій станції, прямуючи в обидва боки, протягом години зупиняються 36 поїздів. Сам Лев Толстой спокійно спить собі вічним сном у Ясній Поляні, а в Києві, де він був всього один раз упродовж трьох днів, гостюючи в сестри своєї дружини, його ім’я повторюється на глибині сто метрів не менше тисячі разів на добу на станції «Площа Льва Толстого» українською мовою і стільки ж разів англійською. А ще воно повторюється не менше тисячі разів на станціях «Майдан Незалежності» та «Олімпійській», де диктор оголошує «Наступна станція площа Льва Толстого». А ще ж є оголошення українською і англійською мовою на станції Спортивній про перехід на станцію Льва Толстого. Мільйони киян і гостей міста чують і бачать ім’я російського графа і письменника щодня і щохвилинно.

До 80-річчя видатного російського письменника графа Льва Толстого низка тодішніх публічних видань опублікувала аналітичні матеріали про його творчість і громадянську позицію. Чи не найяскравішою з них була стаття В. Леніна в газеті «Пролетарій» (1908, 11(24) вересня) під назвою «Лев Толстой как зеркало русской революции».   
Стаття В. Леніна про Л. Толстого була побудована на аналізі протиріч, які нібито його характеризували, і які Ленін назвав «кричащими». «С одной стороны, гениальный художник, давший не только несравненные картины русской жизни, но и первоклассные произведения мировой литературы. С другой стороны – помещик, юродствующий во Христе. С одной стороны, сильный протест против общественной лжи и фальши, а с другой стороны, истеричный хлюпик, который бия себя в грудь, говорит: «я скверный, я гадкий, ноя занимаюсь нравственным самоусовершенствованием…». С одной стороны, беспощадная критикакапиталистической эксплуатации, комедии суда….., с другой стороны, проповедь непротивления злу насилием».

Тут коментарі ніби зайві. Але не зайвим буде нагадати всім українцям, що про великого українця Євгена Чикаленка у Києві ніхто нічого не чує і не бачить. Тут досі немає ні його вулиці, ні його провулку, ні пам’ятної дошки, ні назви його іменем якоїсь школи чи бібліотеки. А Євген Чикаленко багато років жив і працював у Києві. За свої кошти він видавав єдину в російській імперії українськомовну газету, фінансував видання українських книг, словника Грінченка, допомагав Коцюбинському і Франку, підтримував все українське національне, ініціював створення Центральної Ради і короткий час до прибуття М. Грушевського з Москви був її головою. Його син Левко був активним членом Центральної Ради. Є. Чикаленко був найщедрішим меценатом, який жертвував свої кошти саме на справу українського національного відродження, бо воно, як говорила дочка Анна, було сенсом усього його життя.
 Вулиці Євгена Чикаленка є вже в кількох великих містах України. Вулиця його імені повинна бути і в Києві. Лев Толстой, який добре висловлювався про Україну і українську мову, якби знав, що Євген Чикаленко жив на перетині нинішніх вулиць Толстого і Саксаганського, поступився б Чикаленку. Противники означеного перейменування діляться на дві основні групи. Перші обурюються будь-якими змінами в міській топоніміці. Їхнє гасло: «Делать им больше нечего!» Велика група киян пропонують повернути вулиці Л. Толстого назву, яка була за часів останнього російського імператора і назвати її Караваєвською, тобто іменем російського хірурга В. Караваєва, який народився в місті Вятка, але тривалий час жив і працював у Києві. На згаданій вулиці знаходилася його клініка. Означений підхід називають поверненням традиційних назв. Його  жертвами свого часу стали в Києві чимало вулиць, серед яких вулиці Банкова й Інститутська. Такі вулиці заслуговували б справді українських національних назв, але перемогли тоді активісти, яким все українське не надто подобається.   
Віриться, що більшість киян підтримають пропозицію міської комісії з найменувань і, зайшовши ще до 1-го травня на сайт projects.kievcity.gov.ua,  проголосують  за наведений там проект рішення Київради. Згодом на вулиці Євгена Чикаленка в Києві має постати пам’ятник великому меценатові, на постаменті якого будуть викарбувані його слова, від яких відвертатимуть очі наші олігархи, товстосуми і грошовиті депутати:«Легко любити Україну до глибини душі. А ви спробуйте любити її до глибини кишені».
 
    Подібні системні протиріччя ми спостерігаємо нині в Україні:
З одного боку, наша влада включно з Президентом проголошує Росію ворогом, який розв’язав в Україні війну і до зубів озброює сепаратистів-терористів, а з іншого боку, торгує з ворогом, а сам президент тримає в Росії свою фабрику.
З одного боку, українська влада знає, що протягом трьох століть російська імперія вела політику ліквідації української нації шляхом нищення української мови, а з іншого боку, вона успішно продовжує практику зросійщення, терплячи в своєму інформаційному просторі вражаючу перевагу російськомовних засобів масової інформації.   Нинішні українські керманичі прийшли до влади завдяки Революції Гідності, після якої московські агенти Колесніченко і Табачнік втекли з України – перший у Росію, а другий в Ізраїль, - але справа їх живе і здравствує. Написаний в Москві мовний закон Ківалова-Колєсніченка досі успішно діє, хоча депутати Верховної Ради давно проголосували за його скасування. Конституційний Суд, який під тиском громадськості став нарешті розглядати подання депутатів про його неконституційність, упродовж багатьох місяців не може «розродитися» своїм рішенням. Чекає вказівки Петра Олексійовича?

Д. Табачник любив повторювати: «Киев – в общем-то город рускоязычний». Створена у Києві за його міністерською вказівкою низка російських шкіл успішно зросійщує дітей українців і ніхто, як видно, не збирається це припиняти. І все це тоді, коли в Москві на мільйон українців немає жодного українського класу, жодної української телепрограми, жодного нічого, а єдину українську бібліотеку закривають, віддавши її директора під суд за «разжигание межнациональной розни».
Московські пропагандисти на всіх своїх численних телевізійних шоу всіляко і майже цілодобово ображають нашу владу, називаючи її нацистською, та безпардонно глузуючи над  президентом України. Наша влада і президент витирають обличчя від плювків і розвішують по всій державі гасло «Единая страна». Таке враження, що влада чогось не розуміє, або чогось боїться наш Президент. «Хлюпік» - сказав би про нього В. Ленін.

«Хлюпіком» виявився і столичний Голова. Своєю силою і сміливістю він покорив світ виступами на боксерських рингах, а в Києві, тоді коли топонімічну реформу за декомунізаційним законом у прописаний законом строк закінчив навіть Кернес у зросійщеному Харкові і Філатов у не менш зросійщеному Дніпрі, Кличко досі проводить на сайті КМДА якісь громадські обговорення з питань перейменування вулиць. І кінця цим обговоренням не видно, і людям вони вже набридли. До них професійно пристосувалися проросійські спеціалісти з питань фальсифікацій голосувань. Якщо Москві вдалося вплинути на вибори президента США, то вплинути на голосування на якомусь київському сайті для них не є проблемою. Це видно з визнаних столичною комісією з найменувань масових «вкидань» на сайт КМДА projects.kievcity.gov.ua, де проводиться «громадське» обговорення. Те, що в Москві слідкують за топонімічними змінами в Києві, 23 березня засвідчив телеканал «Россия», піддавши принизливій критиці спроби перейменування вулиць, що називаються нині іменами російських письменників, які «не были коммунистами». 

Віталій Кличко, будь він сміливим проукраїнським реформатором, пішов би в Києві далі декомунізації столичної топоніміки і приступив би до її деокупації, давши сигнал і приклад міським головам інших міст. У той час, коли Росія веде проти України війну, топонімічна мапа Києва залишається насичена назвами російських річок, морів, гір і міст, звідкіля наїжджає до нас  російська солдатня, щоб вбивати захисників України. Ось ці назви:Амурська,  Астраханська,  Біломорська,  Брянська,  Виборзька, Волгодонська,  Волховська,  Іртишська,  Казанська, Кронштадтська,  Курська,  Магнітогорська,  Москворіцька, Мурманська,  Московська, Можайська,  Невська, Новгородська,  Охотська,Пітерська, П’ятигорська,  Орловська,  Петрозаводська,  Петропавловська,  Псковська, Ростовська,  Саратовська, Сормівська,  Тагільська,  Тверська,  Уральська,  Усурійська,  Холмогорська,  Челябінська,  Якутська. Є також вулицяРосійська. З перерахованих варто виокремити вулицю Ростовську. Адже саме в Ростові знаходиться військовий штаб російських загарбників, який засилає в окуповані ними райони живу силу і техніку та «гуманітарні конвої», після прибуття кожного з яких багатократно активізується «робота» російських танків, мінометів, гранатометів  і «градів».

Здорові сили українського суспільства мають примусити органи влади вирішити цю проблему комплексно і без зволікань.
 
If you are going through hell, keep going.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26911
Чувствуется наступление делирия осложненое членством в Батькивщине.
Кстати, неплохо было бы чтобы он доложил гражданам каких успехов добился возглавляя "Просвиту"

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33066
  • Стать: Чоловіча
Іудушка притягнув пердіж якогось бютораса ?  :fp2

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Гнаткевич - один з небагатьох порядних депутатів за всі скликання ВР. Звичайно, він "діло говорить", але це як серпом по яйцях бажаючим влаштувати на цій землі демократичний і затишний рускоязичний рай, раз це не дуже вдається в Мацквє і Варонєже. Інакше кажучи, корисним ідіотам - маріонеткам Хуйла і Кацапії.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26911
Гнаткевич - один з небагатьох порядних депутатів за всі скликання ВР. Звичайно, він "діло говорить", але це як серпом по яйцях бажаючим влаштувати на цій землі демократичний і затишний рускоязичний рай, раз це не дуже вдається в Мацквє і Варонєже. Інакше кажучи, корисним ідіотам - маріонеткам Хуйла і Кацапії.

Конечно "дело", если можно назвать делом сидение днями и выискивание в какомто кислодрищинске название улицы "архангельская"
А можно еще Днепр переименовать, ведь в России он тоже незывается Днепром

И, кстати, порядочных людей в Батькивщине нет

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46464
  • Never give in!
До того часу, поки в столиці та інших містах будуть в топоніміці присутні толстиє, александри, б...дь, нєвскія, героі, б...дь сталінграда, пушкіни, ахматови, аляксанди, б...дь, матросови, єкаєріни, курва, фториє, та всяка інша кацапсько-імперська наволоч у купі із полковніками іскрамі, паліями, та чєховимі-булгаковимі-єсєнінимі, УКРАЇНА ЗАВЖДИ БУДЕ НІЧИМ ІНШИМ ЯК ЛИШЕ МІСЦЕВИМ ВАРІАНТОМ РУССКОГО МІРА в шароварах, вишиванках та з “кулічамі“ в зубах.

Запам“ятайте це!

Амінь.  :smilie3:
If you are going through hell, keep going.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33066
  • Стать: Чоловіча
Іудушка, йди вже на процедури, знайшовся тут загумінковий патріот  :weep:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46464
  • Never give in!
Селюхи королівського міста
Юрій Винничук

Коли ми кажемо, що Львів – європейське місто, то воно повинно мати й усі європейські атрибути. Але чи має?
 
Візьмемо головну площа міста. Вона завше була присвячена Богоматері, як то й прийнято у багатьох європейських містах. Поляки називали цю площу «пляц Марийскі», українці – «Марійська площа». І так було у Львові до совітів. Але прийшли визволителі, й площа Марійська зникла разом із пам'ятником Богоматері, а натомість з'явилася площа імені Адама Міцкевича. І то тільки тому, що там стоїть йому пам'ятник. Якби пам'ятника не було, то не сумніваюся, що площу б назвали імені Леніна.
 
Але той час минув. Чому не повернути стару назву? Чи не досить вулиці імені Міцкевича?
 
А я б пішов ще далі і відновив би вулиці Францисканську, Єзуїтську (та прецінь саме у єзуїтів навчався Богдан Хмельницький), Сакраменток і т. д. Ці всі ордени дещо й добре робили для міста.
 
Ще мене дратує проспект імені Т. Шевченка. Чи не досить довжелезної вулиці? Чому не повернути назву Академічна? Академіками, між іншими, до війни називали зовсім не учених пенсіонерів, а студентів. З Академічною пов'язано чимало пісень, балад, жартів, цілих історій. Врешті-решт, вона не зникла з пам'яті й фіґурує досі у літературних творах, наприклад у баладі Віктора Неборака: «По Академічній, усіма помічені, віті ми і юри ми – шпацеруємо. А назустріч – з голочки – галечки і олечки з личками мальованими: не знайомі ми», «На Академічну небо сипле ніччю, і говорять "па" їй парочки й компанії».
 
Цитат можна навести й більше, бо Академічна згадується у безлічі спогадів та прозових творів. А що написано про проспект Т. Шевченка?
 
Що ще є важливим для європейського старого міста? Сурмач.
 
Як згадаю, скільки років я нудив про те, що треба сурмача на Ратушу! Всі махали головами: ая, ая, треба, дуже добра думка. Депутати кивали, пан бурґомістер кивав, пан заввідділом культури кивав, грошові лантухи кивали теж і відразу напружували свої куці мізки, аби порахувати, кілько то часу зосталося до виборів. Ну, і радісно повідомляли, що авжеж – чудова ідея, але прошу мені тото нагадати тоді-то й тоді-то. Перед виборами.
 
Але я не хотів, аби то було перед виборами. Я хотів, аби то сталося від серця.
 
Але ніхто пальцем так і не рушив. Врешті, я ся взлостив і дав таке люте інтерв'ю, що в повітрі раптом щось змінилося. Шеф-редактор «Експресу» Ігор Починок зголосився і все організував, а потім від нього Юрко Назарук перебрав. Ну, і є.
 
Тепер сурмач сурмить, хоч і не так часто, як у Кракові, бо, видно, все-таки грошей забракло. І я тішуся, що туристи чекають на сурмління.
 
Але не треба забувати ще й таке, що Львів раніше називали «королівським містом». І що ми маємо тут королівського? Один-єдиний пам'ятник, на якому написано «Король Данило». А вже аеропорт не імені короля Данила, а Данила Галицького. Бо тоді ще при владі були риги.
 
Нагадаю, що коли 2001 року було відкрито пам'ятник Данилові Галицькому з написом «Король Данило», православні попи з галицького Підгір'я зібралися у місті Самборі, де солідарно (від імені УАПЦ і УПЦ КП) висловили «рішучий протест» проти величання Данила королем: мовляв, королі – то в поляків, а в нас, українців (читай – холопів. – Ю. В.), мають бути тільки князі... (Див.: Прикарпаття: Народний часопис Старосамбірщини. – 2001. – N98 від 26 грудня).
 
Московська і підконтрольна їй комуняцька преса тоді аж шкварчала від злості. Доморощені історики виступили з цілими дослідженнями, які заперечували акт прийняття корони від Папи Римського.
 
Бо наші вуйки... то окрема історія. Їм усе треба пояснювати, щоразу пукаючи по голові дерев'яним молоточком. Село...
 
Зате росіяни давно вже проголосили: «Даниил Галицкий. Первый русский король». Саме так і називається роман якоїсь Натальї Павліщєвой.
 
А ви як гадали? Не візьмемо ми, візьмуть інші.
 
То чому бодай тепер нарешті не перейменувати аеропорт імені короля Данила? І без Галицького.
 
Володимира Великого світ називав БАЗИЛЕВСОМ, сиріч імператором. А ми – ні, ми скромні – князем. Або ще смішніше: на початку вулиці Володимира Великого вже роками стоїть вказівник «вул. Володимира В.».
 
Вулицю князя Лева треба перейменувати на короля Лева. І додати ще вулицю короля Юрія, сина Лева. Далі треба назвати котрусь вулицю імені королеви Констанції.
 
Такі речі дуже гарно впливають і на гонор жителів міста, і на туристів.
 
Якщо ви побуваєте в Болгарії, Сербії чи Хорватії, то будете вражені великою кількістю вулиць, що названі на честь князів, царів, королів, королівен, ба навіть австрійських імператорів. В Опатії, хорватському курорті, над окремими лавочками написи: тут сидів Франц-Йосиф, тут любила відпочивати імператриця Єлизавета.
 
Австрійські імператори й імператриці не лише хорватам добрими справами запам'яталися, але й нам. Тобто, звісно, не всім нам, а лише тим, з яких вивітрився совок.
 
Совок і Грушевський з багатьох українців зробили соціалістів. А соціаліст лусне, а не дозволить поставити пам'ятника Марії-Терезії та Францу-Йосифу (і Першому, і Другому). Бо соціаліст за своїм родоводом – чистої води рогуль. Тупий і недалекий.
 
Воно приплелося до Львова з села Затемного і вже вважає, що може мати голос. Ні, вуйцю, ти маєш голос у своєму селі, а не тут. І я тобі не буду пояснювати, що саме для нас зробила Марія-Терезія. І як завдяки австріякам ми змогли зберегти свою ідентичність, коли в Росії заборонялася українська мова. Не буду нагадувати, що зробила імператриця для Греко-Католицької Церкви, організувавши навчання для священиків у Відні й заборонивши вживати принизливе слово «уніат».
 
Як і не буду це пояснювати деяким псевдоісторикам, які, не маючи за душею жодної монографії, жодної історичної праці, а лише якусь сотню-другу статейок, гордо іменують себе істориками і випускають бульбашки з носа.
 
Я на теми історії написав не менше, але ніколи не титулував себе істориком.
 
І зараз я це все написав лише тому, що хочу, аби Львів став європейським містом не на папері, а насправді.
If you are going through hell, keep going.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Після 2WW кацапи кинули на Львів (та й на інші міста ЗУ)
величезні сили щоб зломати опір українців.
Переселили до Львова тисячні орди кацапів і зрусифікованих хахлов. 
Сили були не рівні і совєти натворили багато біди..
 
Проте, проковтнути український Львів вони так і  не змогли.
Не вдавилися, але кістка міцно стала поперек горла.

Якби не було Львова, як центру багаторічної
боротьби українців за свою державу, то  зараз
мали б український варіант Бєлорусской ССР.
Це в кращому випадку.

Offline mepopucm

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 396
Я взагалі міркую собі, що треба просто нумерну систему застосувати та і все. Бо це зручно та припиняє всі балачки. Розумні люди так і зробили.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26911
Селюхи королівського міста
Юрій Винничук
(click to show/hide)

От скажи Ферал, реально, нахрена ты сюда таскаешь подобную херь? Хочешь нам показать что глупость человеческая безмерна? Так мы в курсе.
Чем этому кренделю не угодил Шевченко, наколупал дето что Ленин назвал его зеркалом украинской революции? А Мицкевич? Неужели Ленин и про него чтото сказал?
Кто ему сказал что в большинстве европейских городов центральная площадь это площадь Богоматери? У него что, волны атлантического океана разбиваются о границы Польши? Лондон и Берлин это не европейские города? Ну я надеюсь автор полностью удовлетворен ситуацией с европейскостью в Киеве, там ведь есть Мариинский парк. Правда пока отсутствует дудельщик на дуделице, но это поправимо. На лаврскую колокольню его посадить и Киев тут же превратится в полностью европейский город
Стоило чуть заткнуться любителям Екатерины с ее монументами так тут же повылазили любители Франца-Йосифа (и першого и другого)

Offline Serg

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 647
Есть прекрасный пример в Киеве - улицы на Осокорках назывались - Садовая 100, -101,  и т.д. Ну или как в Цветочном городе - улицы имеют цветочные названия. Есть желание увековечить память о человеке - памятники, фильмы, книги.