Автор Тема: Нідерланди та Бельгія мають проблему  (Прочитано 248 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9227
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Нідерланди та Бельгія мають проблему
« : Серпня 07, 2017, 11:41:40 11:41 »
В обох країнах виявили яйця, отруєні інтексицидами. Можливо, Україні підвищать квоти по експорту яєць.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/440720.html


У Нідерландах і Бельгії почали винищувати курей у зв'язку із зараженням яєць

Близько 10 нідерландських сільгосппідприємств з виробництва курячих яєць, за даними на неділю, забили курей через зараження яєць інсектицидом фіпронілом, що призвело до заборони на їх продаж.

Одне господарство повинно також бути ліквідовано в Бельгії до завершення неділі, повідомив фламандський телеканал VRT. За його даними, 300-350 тис. курей забиті в Нідерландах. На черзі ще близько 30 великих курників, що збільшить число знищених в країні птахів до приблизно мільйона. За опублікованою статистикою, в Нідерландах в 2016 році налічувалося 46 млн несучок.

Канал пояснює, що забій курей - це економічне рішення для виробників, які повинні продовжувати утримувати птицю, несучи витрати, тоді як їм заборонено постачати продукцію до продажу.

Бельгійське Агентство з безпеки продовольчого ланцюга (Afsca) визначило в Бельгії 57 господарств, які об'єднують 86 курників, які обстежувалися в зв'язку з "кризою фіпронілу", повідомив у неділю міністр сільського господарства Бельгії Дені Дюкарм. Він зажадав відповіді агентства про вжиті ним заходи з моменту першого виявлення в курячих яйцях слідів фіпронілу.

Тим часом на бельгійську владу і Агентство з безпеки продовольчого ланцюга обрушується критика як усередині країни, так і в Європі, в першу чергу в Німеччині, за те, що вони занадто довго приховували факт виявлення слідів інсектициду в яйцях, що надходили в продаж.

У минулу п'ятницю офіційний представник Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен заявила на брифінгу в Брюсселі, що бельгійська влада проінформувала Європейську комісію 20 липня щодо цієї проблеми. 26 липня про це ж заявили Нідерланди, і 31 липня - Німеччина. При цьому владі Бельгії стало відомо про ці факти ще в червні, визнала в суботу офіційний представник Afsca Катрін Страже.

"Ми в курсі з початку червня, що є потенційна проблема з фіпронілом в сільськогосподарському секторі", - заявила вона телеканалу VRT. "Ми тоді негайно приступили до розслідування і також поінформували прокуратуру, бо йшлося, можливо, щодо шахрайської операції. З цього моменту стала превалювати таємниця слідства", - пояснила вона правоохоронцям.

Бельгійські екологи обурені тим, що нібито в інтересах слідства було поставлено під сумнів практику охорони здоров'я.