Автор Тема: Кіно “Сторожова застава“ - рецензія від Білозерської  (Прочитано 1195 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46275
  • Never give in!
Олена Білозерська
10 October at 18:12 ·
Будучи по справах у Києві, потрапила на прем'єру фільму "Сторожова застава".
Фільм неочікувано сподобався.
Щодо сюжету - ви чули, певно: сучасний підліток Вітя потрапляє у часи Київської Русі, де знаходить друзів, зустрічає перше кохання і разом з легендарними богатирями захищає Русь від половців. Це казка, в переказі її сюжет виглядав би наївним - але це прекрасна казка для дітей і підлітків. Яскрава і добре знята, з правильними месіджами.
Назвати цей фільм історичним не можна, це класичне фентезі, у якому є злі чаклуни і големи, але антураж Київської Русі, особливо костюми та прикраси, зроблені дуже якісно - респект невідомому мені консультанту. Як старий копар, не могла не звернути увагу на скроневу підвіску у головному уборі юної Оленки та "трибусинні" сережки з зерню у Росанки.
Фільм дуже патріотичний, але патріотизм у ньому такий - ненав'язливий, не напоказ, який не викликає спротиву, а виховує на рівні підсвідомості - так, як і має відбуватися виховання через мистецькі твори. Знамениті троє богатирів - стовідсоткові українці. "А де ж Альоша Попович?" - питає Вітя у свого нового друга Олешка, усвідомивши, що його старші побратими Ілько і Добриня - "ті самі". "Що за Кальоша? Мене звати Олешко! Попович я. А кальоша не моя" - відповідає той).
Є й серйозний патріотизм, коли русичі приймають нерівний бій: "Ми на своїй землі. Вистоїмо!" - і вистояли ж.
Не обійшлося й без легкого, лише тонким поціновувачам зрозумілого, тролінгу вати: усі троє богатирів, а особливо молодий і веселий роздовбай Олешко, швидко набираються від юного гостя з майбутнього всіляких американізмів, типу "Окей". Уявляю, як буде плющити вату від такої лексики з вуст "ісконно-посконних" :)
До речі, вимова й манера розмовляти Олешка типово "західняцька". Я зустрічала на передку добровольців-шибайголів зі Львівщини і Франківщини, які саме так розмовляли. Найбільше манера спілкування Олешка нагадала мені парамедика з позивним "Кук", з яким зустрічалися торік у Широкиному. На місці авторів фільму я зробила б, щоб з інших двох багатирів один розмовляв, як розмовляють десь на Полтавщині, а другий - як на півночі Луганщини. ІМХО, було б круто.
Фільм місцями дуже сентиментальний, аж сльози на очі навертаються. Місцями комедійний (один з богатирів під час битви знімає шолома, побратим йому каже: "А якщо стріла у лоб?". Відповідь: "Стріла в лоб - так стріла в лоб!". Зал, ясна річ, просто ліг).
Кіно з розряду "сімейних" - крім позитивних героїв-воїнів у ньому є позитивний дід, позитивна тітка Меланка, позитивні дівчина і дівчинка-підліток. І взагалі, всі русичі - хороші, а вороги - тільки половці. І жодного зрадника!
Але все це деталі, а головне - що цей фільм вчить "дітей старшого віку" (бо підлітки - це діти) - добру і правильним речам. Весь сюжет побудований на тому, що Вітя, дитиною переживши падіння у машині з мосту, смертельно боїться висоти, через що стає у компанії посміховиськом. Потрапивши у минуле, він долає свій страх - спочатку трошки, завдяки підтримці нових друзів, а потім остаточно - щоб урятувати їх, і повертається у свій час вже оновленою, впевненою у собі людиною.
Вічні заповіді добра - вірність друзям, вірність у коханні, здатність пожертвувати собою задля інших, і навіть гуманне поводження з військовополоненими - все є у цьому фільмі.
Коротше, дуже рекомендую. Особливо тим, у кого є діти.
На фото: автор цих рядків і актори, які грали Іллю та Добриню.
If you are going through hell, keep going.

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2731
Хня некошерна
Половці та печеніги не менші українці ніж руси, древляни чи поляни
А ще більші українці це черкаси (кабарда, черкаси, адиги), котрих розселив ізяслав по лінії Умань-Полтава без жінок

Навіщо жити в рамках історичної парадигми параші?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Хня некошерна
Половці та печеніги не менші українці ніж руси, древляни чи поляни
А ще більші українці це черкаси (кабарда, черкаси, адиги), котрих розселив ізяслав по лінії Умань-Полтава без жінок

Навіщо жити в рамках історичної парадигми параші?

Тем не менее в то время русины с половцами таки воевали, так что вранья там нет. Просто сказка. Окровенно говоря в учебниках по истории скорее всего сказок не меньше  :smilie5: