Автор Тема: Олега Сенцова можуть обміняти на заґратованого керівника РІА "Новости Украина"  (Прочитано 197 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46399
  • Never give in!
https://www.5.ua/polityka/mzs-ne-vykliuchaie-sentsova-mozhut-obminiaty-na-zagratovanoho-kerivnyka-rya-novosty-ukrayna-170366.html

Олега Сенцова можуть обміняти на заґратованого керівника РІА "Новости Украина" Кирила Вишинського. Принаймні цього не виключає українське МЗС. Речниця Мар'яна Беца розповіла, що відомство нині веде переговори щодо ймовірного обміну на затриманих чи засуджених в Україні громадян Федерації.

Головна мета, як для МЗС, так і для уряду – це звільнення політв'язнів. Якщо це відбудеться за допомогою будь-якої третьої країни – ми будемо тільки раді. Все можливо. Я не можу розкривати всіх деталей, бо якби ми оголошували все наперед, то, повірте, і Ахтем Чийгоз, і Ільмі Умеров, мабуть, ще не були би звільнені. Можу сказати одне, що переговорний процес не зупиняється", – відзвітувала речниця вітчизняного МЗС Мар'яна Беца.

Уже восьмий день Олег Сенцов голодує в колонії суворого режиму у Росії. Єдина вимога, яку висунув український політв'язень – звільнення усіх 64 бранців, які незаконно утримуються в російських в'язницях та анексованому Криму.


Як розповів його адвокат, Сенцов нині ізольований від інших ув'язнених, медики його обстежили та виявили проблеми з серцем та ревматизм. Адміністрація колонії попередила, що якщо виникне загроза життю режисера, йому призначать ін'єкції медпрепаратів. Для родини політв'язня його голодування стало несподіваним – близькі кажуть, що вважають це актом відчаю і, мовляв, він готовий йти до кінця.

"Чотири роки я йому передавала все, що відбувається навколо його імені. Але, як видно, "віз і нині там". Він перестав вірити у своє звільнення, і цим голодуванням намагається наблизити звільнення інших політв'язнів", – зазначила сестра Олега Сенцова Наталія Каплан.

Захисник українського політв'язня Дмитро Дінзе заявив: "Я йому запропонував написати до Верховного Суду конституційну скаргу, написати які-небудь папери в різні міністерства, відомства. Олег сказав, що не вірить в російське правосуддя. Відповідно, він ні в якому разі не піде ні на які переговори".
If you are going through hell, keep going.