Автор Тема: А між іншим  (Прочитано 13163 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8054
  • Стать: Чоловіча
Re: А між іншим
« Reply #60 : Серпня 12, 2018, 11:52:34 23:52 »
Пляць, ще й той графоман тут фонтанує   :fp2

Ти би коротше і по суті писав, Гегель   :weep:

Ну чого ж графоман? Он в Криму й на Донбасі графоманів було небагато.
А от тепер - маємо те що маємо  :smilie5:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #61 : Серпня 12, 2018, 11:54:15 23:54 »
Бумер в даному разі правий.
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #62 : Серпня 12, 2018, 11:56:18 23:56 »
Бумер в даному разі правий.

На жаль..

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8054
  • Стать: Чоловіча
Re: А між іншим
« Reply #63 : Серпня 12, 2018, 11:58:34 23:58 »
Бувалий, мені зарплати теж тут ніхто не нараховує, з Ольгіно кур"єри з конвертами до мене не приїжджають :smilie5:

Не хочу повторюватись але щодо сабжів і постів Ферал Кета - ну не можу заперечити жодного.

Навіть якби все писав якийсь невідомий анонім. Готовий був би підписатись під кожним словом.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #64 : Серпня 13, 2018, 12:05:31 00:05 »
Бувалий
"що поовокацii на мовному грунтi
, "

УкрАінскій язік іскуствєний, прідумалі австрійци

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: А між іншим
« Reply #65 : Серпня 13, 2018, 12:13:35 00:13 »
Бувалий
"що поовокацii на мовному грунтi
, "
УкрАінскій язік іскуствєний, прідумалі австрійци
:Sho_za:
У нас що. диктант по Укр. мовi?..
 :smilie7:

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #66 : Серпня 13, 2018, 12:22:52 00:22 »
Ні.
Ти взагалі знаєш значення слова "диктант"?

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: А між іншим
« Reply #67 : Серпня 13, 2018, 12:34:52 00:34 »

Я правильно понял что всех кто не соответствует означенным компонентам вы украинцами не считаете?


Як я уже написала, звичайно ж, сукупність громадян України я вважаю українцями в цілому як спільноту.

Але Україна є багатоетнічною державою:
Вікіпедія

За даними перепису населення 2001 року, етнічні українці становлять 77,8 % населення. Етнічними меншинами є росіяни (17,3 %), білоруси (0,6 %), молдовани (0,5 %), кримські татари (0,5 %), болгари (0,4 %), угорці (0,3 %), румуни (0,3 %), поляки (0,3 %), євреї (0,2 %), вірмени (0,2 %), греки (0,2 %) і татари (0,2 %).

Як я можу називати  приблизно 20 відсотків населення українцями, якщо вони самі позиціонують себе як інші національності з відповідними традиціями, релігійними практиками і т.п.?

Більшість населення належить до християн візантійського обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені: римо-католицизм, протестантизм, іслам.
« Останнє редагування: Серпня 13, 2018, 12:39:34 00:39 від Ad Astra »

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: А між іншим
« Reply #68 : Серпня 13, 2018, 12:38:56 00:38 »
В ідеалі було б добре, щоб всі громадяни України користувалися у побуті українською мовою.

Але це на даний час нереально. Як ви намагаєтесь вирішувати це питання у практичному плані?

Я не вірю, що це можливо просто тут і зараз. Це питання часу і у першу чергу питання внутрішніх цінностей та менталітету.

І до чого  тут емігранти взагалі?
« Останнє редагування: Серпня 13, 2018, 12:45:02 00:45 від Ad Astra »

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #69 : Серпня 13, 2018, 01:30:39 01:30 »

Я правильно понял что всех кто не соответствует означенным компонентам вы украинцами не считаете?


Як я уже написала, звичайно ж, сукупність громадян України я вважаю українцями в цілому як спільноту.

Але Україна є багатоетнічною державою:
Вікіпедія

За даними перепису населення 2001 року, етнічні українці становлять 77,8 % населення. Етнічними меншинами є росіяни (17,3 %), білоруси (0,6 %), молдовани (0,5 %), кримські татари (0,5 %), болгари (0,4 %), угорці (0,3 %), румуни (0,3 %), поляки (0,3 %), євреї (0,2 %), вірмени (0,2 %), греки (0,2 %) і татари (0,2 %).

Як я можу називати  приблизно 20 відсотків населення українцями, якщо вони самі позиціонують себе як інші національності з відповідними традиціями, релігійними практиками і т.п.?

Більшість населення належить до християн візантійського обряду — православних і греко-католиків. Серед інших конфесій представлені: римо-католицизм, протестантизм, іслам.


Сусідні з Україною держави теж багатоетнічні.
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #70 : Серпня 13, 2018, 01:33:54 01:33 »
Не сусідні теж.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #71 : Серпня 13, 2018, 01:39:43 01:39 »
Щодо тго що не на часі українська мова, то пригадую як одразу по проголошенні незалежності, що було на два роки після прийняття закону про мову 1989 року, місцева одеська киздобратія у вигляді провесури та тєхнарєй казала - дайтє нам 5-10 лєт і ми пєрєйдьом на украінскій....
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #72 : Серпня 13, 2018, 02:26:03 02:26 »
Уявляю як француз каже:

The French language is outdated. Let put it off to a later time.

або

Ich spreche deutsch aber ich bin franzosischer patriot.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #73 : Серпня 13, 2018, 03:03:30 03:03 »
Отож... :smilie2:
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #74 : Серпня 13, 2018, 03:26:10 03:26 »
Je  suis francais каже француз...  і у відповідь чує
 
You are f..g nazi!!

Du bist deGaullisch schwein!!

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: А між іншим
« Reply #75 : Серпня 13, 2018, 06:19:56 06:19 »
Уявляю як француз каже:

The French language is outdated. Let put it off to a later time.

або

Ich spreche deutsch aber ich bin franzosischer patriot.

У Франції чи у Німеччині йде війна? стоїть питання збереження державності? питання національної єдності? Чи вони понаєхавшим муслимам приставляють пістоля до скроні і заставляють говорити державною мовою?

В Канаді теж офіційні мови англійська та французька. Але ніхто у сім"ї чи у відповідній общині не забороняє спілкуватися на будь-якій мові світу. Але без знання англійської чи французької у Квебеку не інтегруєшся, не матимеш нормальної роботи. А щоб працювати на посадах у федеральному уряді чи бути федеральним політиком, в цілому вимагається володіння двома офіційними мовами.

Ніхто не сперечається про важливість української мови як державної. Йдеться про ієрархію пріоритетів.

На мою думку, зараз перший і найголовніший пріоритет - збереження української незалежності і державності. Для цього суспільству треба бути об"єднаним і акценти потрібно ставити на патріотизм, національну та громадянську гідність всіх людей, які населяють територію України, незалежно від іх етнічного походження чи мови, якою спілкуються.

ПС. Почитайте фуп хоча б починаючи з 2014 року і назад - та там 80 відсотків писало російською мовою  :smilie5:. А може, і всі 90.

« Останнє редагування: Серпня 13, 2018, 07:21:28 07:21 від Ad Astra »

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: А між іншим
« Reply #76 : Серпня 13, 2018, 06:27:13 06:27 »
Ще про емігрантів.

В Канаді ж їх декілька хвиль, починаючи ще з австро-угорських часів. Так що багато поколінь канадців українського походження тут народилися і ніякого відношення до України чи живої української мови не мають.

Але мене добиває, коли вони вчать сучасних українців, як правильно говорити  :smilie5:. Доказують, що якесь словечко, сто раз перекручене за сто з чимось років, правильне, а слова у академічному словнику української мови - то неправильно, бо видано за "совєтів"  :weep:.

Одна така бабка доводила мені, що голубці з м"ясом - це ніяк не українські, а німецькі. Ну так, думала я собі, бабка ніколи в Україні не жила і розказує мені, які мають бути справжні українські голубці  :laugh:. А ще тут вареники пирогами називають  :Sho_za:. Вже давно веду просвітницьку діяльність і годую канадців справжніми голубцями, варениками і пирогами.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #77 : Серпня 13, 2018, 06:32:07 06:32 »
Ad Astra: "В Канаді теж офіційні мови англійська та німецька. "

Дякую. Ваша думка дуже важлива.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: А між іншим
« Reply #78 : Серпня 13, 2018, 07:22:21 07:22 »
Ad Astra: "В Канаді теж офіційні мови англійська та німецька. "

Дякую. Ваша думка дуже важлива.

Ню-ню. Не забудьте також перевірити коми, крапки та апострофи  :laugh: :lol:.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #79 : Серпня 13, 2018, 07:54:11 07:54 »
Jawohl, mein Göttin Inanna
oder Frau Spencer H

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: А між іншим
« Reply #80 : Серпня 13, 2018, 09:08:48 09:08 »

Я правильно понял что всех кто не соответствует означенным компонентам вы украинцами не считаете?



Я интересовался не этническим происхождением или гражданством, а именно озвучеными вами критериями

виросла у середовищі, де мене виховували як українку, було знання свого коріння, розуміння всіх цих старовинних традицій, понять, релігійний компонент

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: А між іншим
« Reply #81 : Серпня 13, 2018, 09:43:03 09:43 »
Ні.
Ти взагалі знаєш значення слова "диктант"?
http://ukrpravda.net/index.php?topic=2277.0
Особливо П. 4.
 :bv

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #82 : Серпня 13, 2018, 09:57:48 09:57 »
То знаєш, чи ні?

Offline timmiapostolms

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 870
Re: А між іншим
« Reply #83 : Серпня 13, 2018, 11:04:14 11:04 »
Хоч політики не люблять Макіавелі, бо він там їх робить у своїй праці негідниками... Але серйозно, Макіавелі правий. Більшість людей як трава куди віє туди і гнеться, хоч жовтого хоч зеленого кольору, (чи українська чи російська) це їх природа. Завтра влада почне примусову мобілізацію вони і на погодяться і навіть будуть героїчно воювати. Питання сили у нашій свідомості і лідерства.  :upa

Offline Донецкий Вася

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1520
Re: А між іншим
« Reply #84 : Серпня 13, 2018, 12:22:06 12:22 »
Кілька нотаток в тему, любі друзі.

1. Ми дуже помиляємося, ототожнюючи російську мову, якою послуговуються російськомовні мешканці України, та російську, якою говорять, власне, в Росії. Це десь так само, як вважати єдиною мовою американську, австралійську, ірландську та лондонську англійську. Котяра, думаю, першим скаже, що вони доволі різні, як і місцеві діалекти в різних штатах США.

1а. Коли я жив та працював у Донецьку в 2014-16 рр., по вимові відразу було чути, хто місцевий, а хто понаїхав з бурятських єбєнєй "защіщять рускаязичнає насєлєніє". Хто місцевий, відрізнить відразу, навіть не зазираючи в паспорт.

2. Тому вважати всіх російськомовних людей частиною "рускава міра" - це вже надбудована над мовною реальністю політична маніпуляція Кремля, яку ми, на жаль, приймаємо, що і доводить пассаж топікстартера.

3. На мою дуууже особисту думку, розумніше було б сприймати той варіант російської мови, що існує в Україні, частиною культурного надбання саме України, що не має жодного відношення до Росії. Історично це правда, бо в 17-му столітті, створюючи формалізовану версію "общєрусскава язика" на замовлення влади (бо справа дійшла до того, що мешканці регіонів самої Росії не розуміли одне одного, не кажучи вже про приєднані колоніальними війнами території), Михайло Ломоносов запозичив письмову граматику, створену в Києво-Могілянській академії. Сучасна російська походить від київської руської мови.

3а. Загалом кажучи, відбулася ще одна крадіжка інтелектуальної власності. Як Московське царство запозичило назву "Русь", як те саме царство запозичило генеалогію правлячої династії від київських князів та безпідставно оголосило свою церкву правонаступником київської, так само вчинили і з мовою.

4. Тому моя позиція така: російську мову в Україні та російськомовну культуру треба сприймати як частину культурного багатства нашої країни. Це наше. Росія тут ні до чого. Взагалі.

5. Викорінювати російську - це хуйство. Окрім всього іншого, лінгвоцид в Європі в 21 столітті - це спосіб отримати собі санкції та погану репутацію у міжнародній спільноті.

Offline Sudar

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 880
Re: А між іншим
« Reply #85 : Серпня 13, 2018, 01:00:18 13:00 »
Підтримую пана Кота.
Проблема вирішується дуже просто.
Хто не знає української мови – не має українського громадянства.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #86 : Серпня 13, 2018, 04:34:41 16:34 »
Вася з Донецька - типова совєцька людина із претензією на розум.
Питання для Васі від зворотнього - чому в Російській Імперії із таким завзяттям викорінювали українську мову?
І чому Вася вважає необхідність відмови українців від мови звироднілих кацапів - лінгвоцидом?
І чи не здається Васі що лінгвоцид відбувається саме щодо української мови на окупованих такими любими Васі кацапами територіях?
І чому Вася спільно з Хуйлом вважає русскую культуру і розґє йазик спільним із кацапами надбанням?
« Останнє редагування: Серпня 13, 2018, 05:00:36 17:00 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #87 : Серпня 13, 2018, 04:42:07 16:42 »
Ой що зараз буде ©

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46278
  • Never give in!
Re: А між іншим
« Reply #88 : Серпня 13, 2018, 04:56:40 16:56 »
Хіба що чергові істерики толєрантних і вельми мудрих поміркованих українських патріотів... :weep:
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: А між іншим
« Reply #89 : Серпня 13, 2018, 05:05:11 17:05 »
Настаящіх?