Автор Тема: Олена Монова і мово- срач  (Прочитано 2218 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Олена Монова і мово- срач
« : Вересня 16, 2018, 09:50:42 21:50 »

13 вересня о 19:39 ·
Олена Монова

У меня на этом вашем фейсбуке есть два табу: не стебать темы, где присутствуют дети, даже если это дети людей, которые мне ну скажем так неприятны и от которых глаз дергается. И не встревать в языковые срачи. Не встревать, даже если пристают с вилкой к глазу и вопросом «чому не державною?!».

Сегодня я нарушу второе табу, но совсем не в том направлении, как многие ожидали.

Я родилась в Ивано-Франковске. В семье, где говорили вперемешку на украинском и польском. Где не знали русского от слова вообще. Когда мне было два года, родители-врачи упаковали меня в чемодан и перевезли в Харьков. И отдали в детский сад.

В детском саду сразу стало весело. Потому что я с детства веселая девочка, которая умеет доводить людей до белых глаз. В первый же вечер, когда моя мама пришла забирать меня из садика, к ней метнулась бледная воспитательница, схватила за пуговицу и, глядя несчастным заплаканным спаниелем, спросила:

— Женщина, то есть мамочка, знаете что. У вас очень хорошая девочка, вот просто очень хорошая! Да, точно, веселая такая, живенькая, детям с ней не скучно. Но она все время говорит непонятное! Ради всего святого и слава КПСС, скажите, ЧТО ТАКОЕ КОЦИК И МЕШТИ?!

Мама интеллигентно взоржала внутри себя, и, не дрогнув лицом, объяснила, что коцик — это маленькое одеялко, а мешти — это туфли. Детский сад был русскоязычным чуть более, чем полностью. Потом была такая же школа. Потом такой же институт. Я росла и взрослела в Харькове, который чья-то больная ублюдочная воля решила сделать анклавом русскоязычия. При этом в семье (и до сих пор, кстати) ми всі спілкуємося виключно українською мовою. Так, за безліч років вже є багато русизмів, але ми попри все в сім`ї культивуємо українську.

Но русскоязычный Харьков все-таки украл часть меня, поэтому пишу я на русском. Я только на этом языке умею написать так, чтобы плакали, чтобы смеялись, чтобы не остались равнодушными к написанному. Я не говорю, что это хорошо, так есть, и я не стану это менять, по крайней мере до тех пор, пока война. И пока меня читают на обратной стороне Луны и грызут вентиль. И зачем менять то, что ты делаешь хорошо. Я приношу стране пользу на том языке, на котором у меня получается это делать.

А тепер, собственно, то, почему я это все написала. Потому что я снова слышу призывы сделать русский вторым государственным. И вот что я скажу: идите в жопу, йдіть до сраки, геть. Никакого второго государственного. Только украинский, только так. Я снова хочу видеть воспитательницу в Харькове, которая рыдает и кричит «я не понимаю, что говорит ваша девочка!». А їй у відповідь «Так йдіть і вчіть, ви в Харкові працюєте, чи може в Бєлгороді?» А потом я хочу, чтобы таких воспитательниц становилось все менше, а потом чтобы они исчезли совсем. Чтобы харьковские дети стали забывать русский как язык общения. А для этого должна быть жесткая и однозначная языковая политика государства.

В Украине 10 статья Конституции ввела европейскую модель решения языкового вопроса: государственный язык — украинский, при этом свободное развитие языков национальных меньшинств.

Аргумент, что есть страны с режимом многоязычия — не аргумент. Потому что это неправда. Многоязычие на государственном уровне — весьма дорогостоящее удовольствие для бюджета, поэтому наиболее распространенной является модель одноязычных режимов с предоставлением локальных прав национальным меньшинствам.

Сейчас мне начнут приводить в пример Бельгию и Швейцарию. Но постойте, эти страны являются примерами нескольких государственных языков, но при этом одноязычных режимов. Бельгия — это два одноязычных режима, фламандский и валлонский. Швейцария — итальянский одноязычный режим в кантоне Тичино, французский — в 14% кантонов, немецкий — в 65% кантонов. Уникальная ситуация в Финляндии. Двуязычие (финский и шведский) де-юре выполняется, несмотря на 5% шведское меньшинство. Но это связано исключительно с международными обязательствами Финляндии — двуязычие было условием передачи Финляндии Аландских островов.

Вместе с тем, Украина дала едва ли не самые четкие гарантии развития языков национальных меньшинств. Украина ратифицировала Европейскую хартию языков или языков меньшинств для 13 языков национальных меньшинств, и обеспечила крупнейшие национальные меньшинства не на уровне создания воскресных школ или культурно-национальных центров, а на уровне полноценного дошкольного и среднего образования.

Конституционные нормы должны иметь законодательную детализацию — о порядке применения государственного и других языков в Украине. Сами названия «государственный» или «язык национального меньшинства» ничего не значат. В Швейцарии ретороманский язык тоже по Конституции — государственный, но ни одного условия обязательного его применения в образовании или работе органов власти нет.

Закон, прежде всего, должен давать четкие и однозначные ответы на вопросы: каким должен быть язык обращений в органы публичной власти; каким должен быть язык суда; язык дошкольных учреждений; язык начального, среднего и высшего образования; язык армии; язык телевидения и радиовещания, печатных СМИ; язык рекламы; язык сервиса и т.д. И уже давно назрела необходимость установить механизм ответственности за нарушение ответственными лицами порядка применения государственного языка или языков меньшинств.

Поэтому закон о языках в Украине нужен.


Все оппоненты наполнения реальным содержанием государственного статуса украинского языка должны дать ответ на вопрос: почему в 2012 году они молчали, когда антиконституционным способом был принят антиконституционный по содержанию закон об основах государственной языковой политики в Украине, где вопреки Конституции был де-факто установлен государственный статус русского языка, а в части регионов так и вовсе — русского как единственного государственного? У вас спрашивает девочка из Ивано-Франковска, которая росла в Харькове.

По февральским опросам "Рейтинга", 61% украинцев выступает за украинский как единственный государственный; еще 20% — за государственный украинский и предоставление официального статуса русскому в некоторых регионах; 15% выступают за два государственных языка, украинский и русский.

[b]Так вот я обращаюсь к тем, кто входит в 15%, и отчасти к тем, что в 20. Вам не обязательно знать, что такое коцик и мешти, все же это диалект. Но украинский учить придется. Хотя бы затем, чтобы работать. И детей учить тоже.
[/b]
Если, конечно, вы собираетесь жить и работать в Украине.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #1 : Вересня 16, 2018, 09:51:34 21:51 »
 :smiley24:  розкладено

Offline черкащанка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 626
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #2 : Вересня 16, 2018, 10:22:55 22:22 »
гарно написано :smiley24:

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #3 : Вересня 16, 2018, 10:34:29 22:34 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26901
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #4 : Вересня 16, 2018, 10:39:12 22:39 »
Все правильно

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #5 : Вересня 16, 2018, 10:51:07 22:51 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?

Цільова аудиторія - "Южаніни"

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46420
  • Never give in!
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #6 : Вересня 17, 2018, 02:57:52 02:57 »
Хтось може пояснити - на хороби в Україні кацапський язик?..
Пушкіна в аригіналє чітать? А може ну його нах, того Пушкіна? Разом з усіи кацапським непотребом...

І головне, що радєтєлі рузкє йазика ніяк не можуть пояснити - на біса цей йазик українцям в Україні?
« Останнє редагування: Вересня 17, 2018, 07:18:07 07:18 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline aag

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1073
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #7 : Вересня 17, 2018, 06:07:38 06:07 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?

Цільова аудиторія - "Южаніни"

Зрозуміють??

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #8 : Вересня 17, 2018, 08:44:58 08:44 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?
Відповідь у тексті ,прочитайте уважніше.А Моновій +++.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #9 : Вересня 17, 2018, 08:47:35 08:47 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?
Відповідь у тексті ,прочитайте уважніше.А Моновій +++.

Нема там ніякої відповіді. Якщо їй зручніше прінасіть пользу на кацапській мові, то чому вона забороняє іншим прінасіть пользу на кацапській мові (якщо вони суб"єктивно теж так вважають)?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #10 : Вересня 17, 2018, 09:02:42 09:02 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?
Відповідь у тексті ,прочитайте уважніше.А Моновій +++.

Нема там ніякої відповіді. Якщо їй зручніше прінасіть пользу на кацапській мові, то чому вона забороняє іншим прінасіть пользу на кацапській мові (якщо вони суб"єктивно теж так вважають)?
Почитайте звідси:“Но русскоязичний Харьков все-таки украл часть меня...“І подумайте.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #11 : Вересня 17, 2018, 09:10:44 09:10 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?
Відповідь у тексті ,прочитайте уважніше.А Моновій +++.

Нема там ніякої відповіді. Якщо їй зручніше прінасіть пользу на кацапській мові, то чому вона забороняє іншим прінасіть пользу на кацапській мові (якщо вони суб"єктивно теж так вважають)?
Почитайте звідси:“Но русскоязичний Харьков все-таки украл часть меня...“І подумайте.

Що за віктимність у дорослої людини? їй абсолютно нічого не заважає спілкуватися українською, як і багатьом іншим росіянам в Україні, дехто з яких говорить кращою українською, ніж самі українці. Якщо хочуть, звичайно.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #12 : Вересня 17, 2018, 09:16:20 09:16 »
Я в цьому бачу деяке протиріччя.

Сам по собі її пост вірний.  Але оскільки вона пише ну не зовсім як приватна особа, а як лідер суспільної думки, то хіба це не потрібно робити державною мовою?
Відповідь у тексті ,прочитайте уважніше.А Моновій +++.

Нема там ніякої відповіді. Якщо їй зручніше прінасіть пользу на кацапській мові, то чому вона забороняє іншим прінасіть пользу на кацапській мові (якщо вони суб"єктивно теж так вважають)?
Почитайте звідси:“Но русскоязичний Харьков все-таки украл часть меня...“І подумайте.

Що за віктимність у дорослої людини? їй абсолютно нічого не заважає спілкуватися українською, як і багатьом іншим росіянам в Україні, дехто з яких говорить кращою українською, ніж самі українці. Якщо хочуть, звичайно.
Це не віктимність,це володіння “язиком“ на рівні підкорки,інстинктів.Мовою вона так не володіє.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #13 : Вересня 17, 2018, 09:29:27 09:29 »

Це не віктимність,це володіння “язиком“ на рівні підкорки,інстинктів.Мовою вона так не володіє.

Є одне ємке слово, яке моя "підкірка" запропонувала мені в якості реакції - але я обійдуся культурним "фігня!"

Наприклад, я вільно володію англійською і спілкуюся нею, тому що це офіційна мова в Канаді. Я не ламаю руки і не кажу - а англійська мені не рідна, підкірка, бачите, її не сприймає! Мене пошлють куди подалі.

Монова вимагає від інших переламати себе, але себе переламати за ту ж ідею не бажає. Тому і ще раз кажу - протиріччя.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #14 : Вересня 17, 2018, 09:50:26 09:50 »

Це не віктимність,це володіння “язиком“ на рівні підкорки,інстинктів.Мовою вона так не володіє.

Є одне ємке слово, яке моя "підкірка" запропонувала мені в якості реакції - але я обійдуся культурним "фігня!"

Наприклад, я вільно володію англійською і спілкуюся нею, тому що це офіційна мова в Канаді. Я не ламаю руки і не кажу - а англійська мені не рідна, підкірка, бачите, її не сприймає! Мене пошлють куди подалі.

Монова вимагає від інших переламати себе, але себе переламати за ту ж ідею не бажає. Тому і ще раз кажу - протиріччя.
Ви читаєте класику?

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #15 : Вересня 17, 2018, 09:52:02 09:52 »

Це не віктимність,це володіння “язиком“ на рівні підкорки,інстинктів.Мовою вона так не володіє.

Є одне ємке слово, яке моя "підкірка" запропонувала мені в якості реакції - але я обійдуся культурним "фігня!"

Наприклад, я вільно володію англійською і спілкуюся нею, тому що це офіційна мова в Канаді. Я не ламаю руки і не кажу - а англійська мені не рідна, підкірка, бачите, її не сприймає! Мене пошлють куди подалі.

Монова вимагає від інших переламати себе, але себе переламати за ту ж ідею не бажає. Тому і ще раз кажу - протиріччя.
Ви читаєте класику?

Класику англійської та американської літератури в оригіналі я читала ще в школі ... видану в совку. Не кажучи вже в універі.

А що?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #16 : Вересня 17, 2018, 10:20:12 10:20 »

Це не віктимність,це володіння “язиком“ на рівні підкорки,інстинктів.Мовою вона так не володіє.

Є одне ємке слово, яке моя "підкірка" запропонувала мені в якості реакції - але я обійдуся культурним "фігня!"

Наприклад, я вільно володію англійською і спілкуюся нею, тому що це офіційна мова в Канаді. Я не ламаю руки і не кажу - а англійська мені не рідна, підкірка, бачите, її не сприймає! Мене пошлють куди подалі.

Монова вимагає від інших переламати себе, але себе переламати за ту ж ідею не бажає. Тому і ще раз кажу - протиріччя.
Ви читаєте класику?

Класику англійської та американської літератури в оригіналі я читала ще в школі ... видану в совку. Не кажучи вже в універі.

А що?
Отже не читаєте.Ви розумієте,який потрібен рівень володіння мовою аби зрозуміти написане,а за необхідності висловитися про прочитане своїми словами?
 А ви знаєте,що для повноцінного розуміння прочитаного,ще треба знати і культуру суспільства митця?Історію цього суспільства ?Мати доступ до всіх творів,а не до деяких обрізаних цензурою?У вас ці умови були виконані?Поділіться таємницею як?
А російську класику читали в оригіналі?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #17 : Вересня 17, 2018, 10:22:14 10:22 »
Ще дочитався:“видана в совку.“Що ж там в тому совку видавали ви хоч в курсі?Якби знали,то цього б не писали і не соромилися.

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #18 : Вересня 17, 2018, 10:44:24 10:44 »
Я з Моновой десь одного віку і дуже добре розумію про що вона каже. В мене випадок ще важчий ніж у Моновой. Вона народилась і вчилась розмовляти в україномовному середовищі. Я народилась і виховувалась в російськомовній Одесі.   Ось приклад зі свого життя, щоб було зрозуміло про що я. У школі, а це був 81-й рік нас класом повезли на канікулах туристичним потягом (було таке при совку) Останнє місто на маршруті був Львів.  Я тоді вперше потрапила в це місто. Зайшла в крамницю і почула як жіночка звернулася до продавщиці показати їй "панчохи".  В мене був, що зветься "культурний шок". Ні, я розуміла що таке "панчохи", але мені на голову не налізло навіщо "носки" називати "панчохами"  добровільно, не на уроці української, а в звичайній крамниці.
Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26901
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #19 : Вересня 17, 2018, 10:52:39 10:52 »
Я з Моновой десь одного віку і дуже добре розумію про що вона каже. В мене випадок ще важчий ніж у Моновой. Вона народилась і вчилась розмовляти в україномовному середовищі. Я народилась і виховувалась в російськомовній Одесі.   Ось приклад зі свого життя, щоб було зрозуміло про що я. У школі, а це був 81-й рік нас класом повезли на канікулах туристичним потягом (було таке при совку) Останнє місто на маршруті був Львів.  Я тоді вперше потрапила в це місто. Зайшла в крамницю і почула як жіночка звернулася до продавщиці показати їй "панчохи".  В мене був, що зветься "культурний шок". Ні, я розуміла що таке "панчохи", але мені на голову не налізло навіщо "носки" називати "панчохами"  добровільно, не на уроці української, а в звичайній крамниці.

Ну да, это известный факт - психологический барьер при использовании другого языка. Величина барьера индивидуальна, но можно сказать что она тем выше чем реже используется язык и чем выше возраст говорящего. У детей барьер практически отсутствует, стариков както заставить говорить по другому практически невозможно даже если они этот другой язык прекрасно понимают.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #20 : Вересня 17, 2018, 11:19:09 11:19 »
Монова вимагає від інших переламати себе, але себе переламати за ту ж ідею не бажає.

Дякую! Це — головний висновок. Не просто не бажає, а розуміє, що вчиняє хибно, але шукає для цього нібито вірні підстави задля власного заспокоєння. Але це не найгірший випадок. Набагато гірше, коли людина вважає себе патріотом, але взагалі ігнорує мову, відстоює двомовність, підтримуючи розкол нації, створений московськими загарбниками.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #21 : Вересня 17, 2018, 11:20:22 11:20 »
Дрейк, я в захваті.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46420
  • Never give in!
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #22 : Вересня 17, 2018, 02:55:13 14:55 »
Панчохи - це чулкі.
Носкі - шкарпетки. От же ж маладьож...  :smilie5:
If you are going through hell, keep going.

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33022
  • Стать: Чоловіча
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #23 : Вересня 17, 2018, 03:01:52 15:01 »
Ще дочитався:“видана в совку.“Що ж там в тому совку видавали ви хоч в курсі?Якби знали,то цього б не писали і не соромилися.

Звьоздочка вже декілька разів подібно палилась  :smilie5:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #24 : Вересня 17, 2018, 03:06:22 15:06 »
Ще дочитався:“видана в совку.“Що ж там в тому совку видавали ви хоч в курсі?Якби знали,то цього б не писали і не соромилися.

Звьоздочка вже декілька разів подібно палилась  :smilie5:
Так все одно вперто ні на крок не відходить від легенди,тільки перерви бере на консультації як оце зараз

Offline Аборигеныч

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 746
  • Стать: Чоловіча
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #25 : Вересня 17, 2018, 03:08:25 15:08 »
Ще дочитався:“видана в совку.“Що ж там в тому совку видавали ви хоч в курсі?Якби знали,то цього б не писали і не соромилися.

Звьоздочка вже декілька разів подібно палилась  :smilie5:

 :fp2 :gigi:
скаче дид ишак лютуе

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46420
  • Never give in!
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #26 : Вересня 17, 2018, 03:19:58 15:19 »
Хтось тут може пояснити КОМУ І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА В УКРАЇНІ МОВА КАЦАПІВ?
If you are going through hell, keep going.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #27 : Вересня 17, 2018, 03:31:41 15:31 »
Хтось тут може пояснити КОМУ І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА В УКРАЇНІ МОВА КАЦАПІВ?
Мова-засіб спілкування .Історично склалося.Що тут складного для розуміння ?

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46420
  • Never give in!
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #28 : Вересня 17, 2018, 03:42:25 15:42 »
Поясни мені яким чином воно склалося і яке культурне середовище сформував кацапський язик.
І які-такі культурні цінності творить в Україні мова хуйла-пушкіна окрім ватного рузкого міра.
If you are going through hell, keep going.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15807
Re: Олена Монова і мово- срач
« Reply #29 : Вересня 17, 2018, 04:08:08 16:08 »
Поясни мені яким чином воно склалося і яке культурне середовище сформував кацапський язик.
І які-такі культурні цінності творить в Україні мова хуйла-пушкіна окрім ватного рузкого міра.
Переповісти історію України та Росії напротязі останніх 400 років?