Автор Тема: Капєц! Або гримаси мораторію 10 тисяч паїв арештували  (Прочитано 300 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Шарик72

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1603
На Полтавщині жителів 5-ти районів залишили без можливості користуватися землею. На землі площею майже 30 тис. га агропідприємство ТОВ «Добробут» наклало арешт. А це понад 9 409 земельних ділянок. Тепер люди не можуть ні передати у власність, ні продати цю землю.

На Полтавщині агрофірма «Добробут» залишила мешканців 5-и районів, Козельщинського, Кременчуцького, Полтавського, Новосанжарського, Глобинського, без можливості успадкувати чи продати земельні ділянки. Вони також не зможуть переукласти договори на отримання паю або обробіток землі. Все через те, що люди більше не хотіли співпрацювати з агрофірмою «Добробут». Причини пояснюють низькою орендною платою та рівнем обслуговування присадибних ділянок.

Це перший випадок арешту землі в Україні. Його наклали 27 вересня, селян та фермерів про це не попередили. В окремих місцях під цей арешт потрапили і землі, які знаходяться на балансі сільських рад. Тому селяни приїхали до суду та влаштували акцію протесту проти нього.

— Це вперше наклали арешт на більше 9 тис. паїв. Ми приїхали відстояти свої права. Як тепер переоформити паї, передати їх від власника до власника? Керівництво «Добробуту» не знайшло спільної мови з пайовиками: орендна плата низька, 8 тис грн, коли фермери дають 10-12 тис. грн, присадибні ділянки не обробляються, Що робити селянам?, — запитує один з постраждалих Василь Бордюг.

Люди подали звернення до Октябрського районного суду про скасування рішення щодо арешту їх земель. Проте засідання не відбувся через те, що три адвокати від сторони товариства «Добробут» не з’явилися до суду. Його перенесли на 22 жовтня.

Якщо суд винесе рішення про скасування арешту землі, у реєстрі ці зміни можуть не контролювати. Тому арешт може «висіти» кілька років, поки людям не знадобиться переоформити документи. Щоб зняти цей арешт кожному пайовику доведеться звернутися до Державного реєстратора.

Також кожному селянину, фермеру, щоб зняти арешт прийдеться заплатити за документи про його ухвалу (143 сторінки), та уточнення про арешт (163 ст.). Так як люди не є учасниками кримінального процесу, за кожну сторінку їм потрібно буде заплатити по 5 грн 29 коп. У сумі за отримання цих документів потрібно заплатити 1 918 грн (без урахування самих послуг нотаріуса). Після того ще необхідно дочекатися нотаріальних дій, черги.

За припущенням адвоката, який представляє інтереси жителів 5-ти районів, справжня причини такого арешту від ТОВ «Добробут» — можливе відкриття ринку землі у 2019 році. Тому, щоб збільшити свої фінансові можливості та купити потім землю у людей по нижчій ціні, товариство і наклало арешт.

— Землю жителі не зможуть продати, бо вона в арешті. А після нового року може бути відкритий ринок землі. Людям доведеться звертатися до адвокатів, яким потрібно платити кошти, щоб скасували арешт, або до ТОВ «Добробут». І вони 100% допоможуть у цьому питанні. Вони ж арешт наклали, вони його і знімуть. Тобто у майбутньому договір оренди для селян буде або невигідний, або землю куплять за копійки. З «Добробуту» пішли сотні, а арешт наклали на тисячі пайовиків, — розповів адвокат, який представляє інтереси пайовиків Олександр Шевчик.

Сьогодні до Октябрського районного суду Полтави мешканці сіл, де наклали арешт на землі, подали вже більше 70 клопотань. Селяни налаштовані серйозно і готові і приїздити до суду, щоб відстоювати свої права.
« Останнє редагування: Жовтня 16, 2018, 11:15:24 23:15 від Шарик72 »

Online Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14481
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Це ж макаківська фішка.
На святе батона кришиш , Шаріку :weep:
Mocsia delenda est