Автор Тема: Для чого все ?  (Прочитано 3580 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #30 : Листопада 12, 2018, 03:13:36 15:13 »
Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Насправді, як мінімум, менше. Інакше б середня тривалість життя не збільшувалася.

Зростання тривалості життя сильно сповільнилося, і немає жодної надії, що воно коли‑небудь продовжиться. 100-125 років — така межа тривалості життя, що визначається ресурсом людського організму. / socpatron.ru Вчені заявляють, що більше 125 років людина прожити не може / socpatron.ru До такого висновку прийшли дослідники з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. Вони проаналізували дані про тривалість життя в США, Великобританії, Франції та Японії, йдеться в статті nv.ua.  “Ми досягли максимуму тривалості життя у 1990‑х,— констатує генетик Ян Вііг, керівник дослідження.— З тих пір зростання сповільнилося".

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/1642131-trivalist-jittya-lyudini-dosyagla-biologichnogo-maksimumu-vcheni.html

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #31 : Листопада 12, 2018, 03:14:41 15:14 »
Енергозабезпечення, охорона навколишнього середовища, космос, вирішення глобальних безпекових проблем, боротьба із найсерйознішими хворобами, демографічна проблема, підготовка до постіндустріальної трансформації людства і т. д. Де можна побачити хоча б якісь прояви людства великих можливостей ?

і тоді, і зараз помирають масово- ось, що я хотів сказати

і , на жаль, хвороби залишаються невиліковними

1 енергозабезпечення в принципі вже зараз вирішено. Власникі вуглеводнів вже зараз намагаються продати поки продається.

2 навколишнє. А що його охороняти. Так чи інакше ми будемо свідками масового вимирання видів та переформатування екосистем. По суті тут вже хоч усрись поїзд пішов.

3 космос а що там в космосі зараз цікавого.

4 прогрес у медицині якраз дивовижний

5 підготовка до трансформації. Я навіть не уявляю нащо це. Готуватися.

1 енергозабезпечення далі є проблемою , також і політичною

2 це найважливіша, як на мене, проблема- і ніяких серйозних кроків останні десятиріччя я не спостерігаю

3 після вашого бачення по п2 логічно було б переживати про освоєння космосу

4 люди масово помирають від раку, серцевих проблем, стають рабами фармакології

5 це тема для окремої теми  :smilie1:
Що значить масово помирають від раку і т.д.?Раніше не помирали?

Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Погодьтеся,що "масово " та "не менше" це різні речі.Раніше,до речі,рак не лікували узагалі .

помирають масово і зараз, і раніше- ось, що я хотів сказати

і хвороби далі залишаються невиліковними

зростає принципово хіба фармакологічна залежність

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #32 : Листопада 12, 2018, 03:18:37 15:18 »
 :smilie1:

Найстаршою з людей, які коли-небудь жили на Землі, і чиї дати народження і смерті офіційно підтверджені, була француженка Жанна Кальман, яка померла в серпні 1997 року. Вона прожила 122 роки, 5 місяців і 14 днів.


Offline Nora

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 594
Re: Для чого все ?
« Reply #33 : Листопада 13, 2018, 02:17:30 14:17 »
Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Насправді, як мінімум, менше. Інакше б середня тривалість життя не збільшувалася.

Зростання тривалості життя сильно сповільнилося, і немає жодної надії, що воно коли‑небудь продовжиться.


А нащо потрібна більша тривалість? Щоб більше часу по телефонам тринділи? :smilie5: Бо ж нічого іншого не міняється

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #34 : Листопада 13, 2018, 03:27:04 15:27 »
Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Насправді, як мінімум, менше. Інакше б середня тривалість життя не збільшувалася.

Зростання тривалості життя сильно сповільнилося, і немає жодної надії, що воно коли‑небудь продовжиться.


А нащо потрібна більша тривалість? Щоб більше часу по телефонам тринділи? :smilie5: Бо ж нічого іншого не міняється

так, я Вас в цьому підтримую- не потрібна тривалість, і вся ця комп'ютеризація і технологізація не потрібна, мабуть, також :laugh:

Offline Nik02121971

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2716
Re: Для чого все ?
« Reply #35 : Листопада 13, 2018, 04:44:50 16:44 »
все просто

бере пан відпустку на січень
і де жити на хутір без газу, теплої води та електроенергії
думаю через 21 день прийде дуже чітке розуміння, а що ж
дав людям прогрес

для більш повного відчуття, бажано на рік чи два
з дітьми і родиною
і до лікарів не звертатись
до зубних в тому числі

тоді приходить повне просвітлення і віра у науку та прогрес

самий круте, що дав людству прогрес - це сучасна стоматологія
хто не вірить, спробуйте під час зубного болю не йти до лікаря, а в домашніх умовах видалити зуб
підручними засобами

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #36 : Листопада 13, 2018, 07:27:45 19:27 »
все просто

бере пан відпустку на січень
і де жити на хутір без газу, теплої води та електроенергії
думаю через 21 день прийде дуже чітке розуміння, а що ж
дав людям прогрес

для більш повного відчуття, бажано на рік чи два
з дітьми і родиною
і до лікарів не звертатись
до зубних в тому числі

тоді приходить повне просвітлення і віра у науку та прогрес

самий круте, що дав людству прогрес - це сучасна стоматологія
хто не вірить, спробуйте під час зубного болю не йти до лікаря, а в домашніх умовах видалити зуб
підручними засобами

Я не говорю про розвиток людства взагалі

Я говорю про третє тисячоліття, в якому багато шуму і хайпу, а результатів при таких можливостях особливого і не видно

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Для чого все ?
« Reply #37 : Листопада 13, 2018, 07:39:00 19:39 »

Я не говорю про розвиток людства взагалі

Я говорю про третє тисячоліття, в якому багато шуму і хайпу, а результатів при таких можливостях особливого і не видно

Ты просто не хочешь видеть наличный прогресс
Как раз в области онкологии он есть. Просто надо понимать что есть объективные препятствия, есть такие препятствия которые вообще нельзя будет преодолеть, никогда, не смотря ни на какие ресурсы
Из того что я знаю есть существенный прогресс в области онколечения при помощи вирусов и разнообразных наноприблуд. Про диагностику вообще молчу, прогресс просто колоссальный, МРТ, 3Дрентгенодиагностика, современные УЗИ аппараты просто не сравнить с теми что были даже пять лет назад, химические маркеры онкозаболевания и тд и тп

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #38 : Листопада 13, 2018, 07:52:10 19:52 »

Я не говорю про розвиток людства взагалі

Я говорю про третє тисячоліття, в якому багато шуму і хайпу, а результатів при таких можливостях особливого і не видно

Ты просто не хочешь видеть наличный прогресс
Как раз в области онкологии он есть. Просто надо понимать что есть объективные препятствия, есть такие препятствия которые вообще нельзя будет преодолеть, никогда, не смотря ни на какие ресурсы
Из того что я знаю есть существенный прогресс в области онколечения при помощи вирусов и разнообразных наноприблуд. Про диагностику вообще молчу, прогресс просто колоссальный, МРТ, 3Дрентгенодиагностика, современные УЗИ аппараты просто не сравнить с теми что были даже пять лет назад, химические маркеры онкозаболевания и тд и тп

Все це просто тільки зараз дійшло до нас

На заході маркери, ефективна терапія була доступна вже 10-15 років тому

А розроблялось це, в силу великої інерції ще в минулому тисячолітті

Але я і не заперечую деяких кроків вперед, я лише вважаю їх зовсім неспівмірними із об’єктивними можливостями

Offline leonpod

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1662
Re: Для чого все ?
« Reply #39 : Листопада 13, 2018, 08:15:45 20:15 »
Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Насправді, як мінімум, менше. Інакше б середня тривалість життя не збільшувалася.

Зростання тривалості життя сильно сповільнилося, і немає жодної надії, що воно коли‑небудь продовжиться.


А нащо потрібна більша тривалість? Щоб більше часу по телефонам тринділи? :smilie5: Бо ж нічого іншого не міняється
Для любові до своїх близьких і далеких

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #40 : Листопада 14, 2018, 10:13:59 10:13 »
Помирають , як мінімум, не менше

Про це я і говорю
Насправді, як мінімум, менше. Інакше б середня тривалість життя не збільшувалася.

Зростання тривалості життя сильно сповільнилося, і немає жодної надії, що воно коли‑небудь продовжиться. 100-125 років — така межа тривалості життя, що визначається ресурсом людського організму. / socpatron.ru Вчені заявляють, що більше 125 років людина прожити не може / socpatron.ru До такого висновку прийшли дослідники з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. Вони проаналізували дані про тривалість життя в США, Великобританії, Франції та Японії, йдеться в статті nv.ua.  “Ми досягли максимуму тривалості життя у 1990‑х,— констатує генетик Ян Вііг, керівник дослідження.— З тих пір зростання сповільнилося".

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/1642131-trivalist-jittya-lyudini-dosyagla-biologichnogo-maksimumu-vcheni.html

Ну, по-перше це не стосується відцитованого. Ви не говорили про темпи зростання тривалості життя, ви говорили що від хвороб помирають не менше - так от, все ж, менше.
По-друге, нічого дивного в сповільненні темпу зростання тривалості життя немає. Після відкриття пеніциліну, кількість хвороб, яке людство вчилося виліковувати, почало дуже швидко збільшуватися. Покрила собою кількість хвороб, котрі власне можна вилікувати пеніциліном, й зупинилася.
Не тому, що відкриття пеніциліну не є значним, й не тому, що людство досягло максимуму виліковності хвороб.
Так само з тривалістю життя. На якомусь цивілізаційному етапі ми вийшли на кумулятивний практичний ефект досліджень, що призвели до збільшення тривалості життя. Наразі ефект вичерпано. Це не означає, що людство досягло максимальної тривалості. Це просто означає, що для подальшого збільшення потрібні інші досліди й інший кумулятивний ефект від них.

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #41 : Листопада 14, 2018, 10:29:25 10:29 »

Ну, по-перше це не стосується відцитованого. Ви не говорили про темпи зростання тривалості життя, ви говорили що від хвороб помирають не менше - так от, все ж, менше.
По-друге, нічого дивного в сповільненні темпу зростання тривалості життя немає. Після відкриття пеніциліну, кількість хвороб, яке людство вчилося виліковувати, почало дуже швидко збільшуватися. Покрила собою кількість хвороб, котрі власне можна вилікувати пеніциліном, й зупинилася.
Не тому, що відкриття пеніциліну не є значним, й не тому, що людство досягло максимуму виліковності хвороб.
Так само з тривалістю життя. На якомусь цивілізаційному етапі ми вийшли на кумулятивний практичний ефект досліджень, що призвели до збільшення тривалості життя. Наразі ефект вичерпано. Це не означає, що людство досягло максимальної тривалості. Це просто означає, що для подальшого збільшення потрібні інші досліди й інший кумулятивний ефект від них.

[/quote]

так, потрібні ІНШІ досліди і ІНШИЙ ефект

потрібен пеніцилін, а не вдосконалена сотий раз камера айфона

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18387
Re: Для чого все ?
« Reply #42 : Листопада 14, 2018, 10:31:33 10:31 »
Пеніцилін вже не потрібен - бактерії так еволюціюнували що проостосувалися до антибіотиків.

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #43 : Листопада 14, 2018, 10:41:26 10:41 »
Пеніцилін вже не потрібен - бактерії так еволюціюнували що проостосувалися до антибіотиків.

я це, звичайно, умовно сказав

просто виробники зфокусувались на фішєчьках і нюансах, а грубої перспективної роботи, як на мене, не видно


Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #44 : Листопада 14, 2018, 10:53:49 10:53 »
Але я і не заперечую деяких кроків вперед, я лише вважаю їх зовсім неспівмірними із об’єктивними можливостями
Чесно кажучи, нам просто бракує методології оцінки якості.
Взагалі-то особисто я дотримуюся песимистичної думки про те, що ніхто ніц не робить, й усі тільки пиляють гранти та сплять на робочому місці  :gigi: особливо враховуючи те, що здебільшого так воно і є.
Знаючи про свою ваду (песимізм та інш), я зазвичай нагадую собі про те, що
1) Складність та обсяг необхідних досліджень постійно збільшується за визначенням. Наука є колом світла у темряві, де світло (площа кола) є відомі факти, й темрява - невідомі, а отже довжина кола - область поточних дослідів. Чим більше є відомим - тим з більшим обсягом невідомого доводиться працювати. Постає задача ефективного використання площі кола - відомих фактів.
Дуже важко - принаймі, мені - мати хоча б приблизне уявлення про поточний баланс поміж складністю задач та наявних можливостей. Чи збільшувалася кількість вчених відповідно до збільшення кола дослідів, чи зростала пропорційно їхня здатність, за допомогою адміністративно-технічного комплексу, до обробки відомих даних; тощо.
2) Практичні результати вже готових дослідів можуть бути залежними від стану справ в, з першого погляду, непов'язаній області індустрії.
Щоб не писати довго загальні речі, візьмемо смішний приклад з обговореного раніше. Системи автоматичного контролю за відеоспостереженням та розпізнавання образів базуються на
а) Наукових роботах, що були написані більш як двадцять років тому
б) Процесорах, оптимізованих під розрахунки з рухомою комою
Тобто, все було готове вже двадцять років тому, але не було процесорів.
Процесори, оптимізовані під операції з рухомою комою, були здебільшого потрібні... геймерам.
Двадцять років люди воліли мати більш якісну картинку драконів та прибульців на своїх екранах, й платили за це грощі, які йшли на інженерні досліди в області розбудови відповідно спеціалізованих процесорів.
Абсолютно дитячий мотив призвів до початку, можливо, революційних змін у якості життя суспільства.
----------
Можна й далі продовжувати, але суть в тому, що нам може бути просто важко адекватно оцінити (не в ретроспективі) важливість тих чи інших кроків, й складність поточних задач.

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #45 : Листопада 14, 2018, 10:55:31 10:55 »
потрібен пеніцилін, а не вдосконалена сотий раз камера айфона
Якраз з процесорами - гарний приклад того, як з вдосконаленої камери айфона може вийти пеніцилін.

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Для чого все ?
« Reply #46 : Листопада 14, 2018, 12:06:15 12:06 »
Цитувати
Можна й далі продовжувати, але суть в тому, що нам може бути просто важко адекватно оцінити (не в ретроспективі) важливість тих чи інших кроків, й складність поточних задач.

Я бы сказал принципиально невозможно

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #47 : Листопада 14, 2018, 01:02:44 13:02 »
Цитувати
Можна й далі продовжувати, але суть в тому, що нам може бути просто важко адекватно оцінити (не в ретроспективі) важливість тих чи інших кроків, й складність поточних задач.

Я бы сказал принципиально невозможно
У повному обсязі - так, просто напевно що можливо мати більш наближену до реальності картину, якщо оперувати хоча б якимись KPI по науковому процесу.
Особисто в мене навіть їх немає :)

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Re: Для чого все ?
« Reply #48 : Листопада 14, 2018, 01:10:49 13:10 »
Цитувати
Можна й далі продовжувати, але суть в тому, що нам може бути просто важко адекватно оцінити (не в ретроспективі) важливість тих чи інших кроків, й складність поточних задач.

Я бы сказал принципиально невозможно
Ну наближено щось оцінити можна, особливо по непрямих данних.
Візьмемо той же адронний коллайдер, його вартість та складність. І переконуємось, що навіть таких титанічних зусиль виявляється замало для досягення прориву в науці.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #49 : Листопада 14, 2018, 02:23:45 14:23 »
ми змістились в колайдери і процесори, але для мене маркером були б такі такі речі, які абсолютно досяжні вже сьогодні- енергетика, охорона навколишнього середовища, розвиток суспільства, демографічна політика

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #50 : Листопада 14, 2018, 02:50:30 14:50 »
ми змістились в колайдери і процесори, але для мене маркером були б такі такі речі, які абсолютно досяжні вже сьогодні- енергетика, охорона навколишнього середовища, розвиток суспільства, демографічна політика
Ми не змістились в процесори. Ми використали їх як приклад. Того, що речі, котрі сьогодні вдаються нам абсолютно нікчемними, можливо є критично важливими для зазначених вами напрямків.
Наприклад, за допомогою всього навсього контролю над електричними розетками в будинку, кількох сенсорів та нескладного програмного забезпечення, мій будинок споживає втрічи менше електроенергії ніж такий самий середньостатистичний.
Це можна просто зараз, за наявністю бажання, собі зробити.
Подібна оптимізація на підприємствах дає ще більше.
Це досить великий практичний ефект по енергетичній галузі.

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #51 : Листопада 14, 2018, 02:51:29 14:51 »
Цитувати
Можна й далі продовжувати, але суть в тому, що нам може бути просто важко адекватно оцінити (не в ретроспективі) важливість тих чи інших кроків, й складність поточних задач.

Я бы сказал принципиально невозможно
Ну наближено щось оцінити можна, особливо по непрямих данних.
Візьмемо той же адронний коллайдер, його вартість та складність. І переконуємось, що навіть таких титанічних зусиль виявляється замало для досягення прориву в науці.
А чому замало? Хіба не знайшли передбаченого бозона?

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Для чого все ?
« Reply #52 : Листопада 14, 2018, 02:53:36 14:53 »
Комашки
А что за "контроль над розетками"?

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #53 : Листопада 14, 2018, 03:56:08 15:56 »
Комашки
А что за "контроль над розетками"?
Просто можливість увімкнути та вимкнути будь-яку розетку.
Взагалі все працює так. Є фізичний сервер, на якому для зручності крутяться контейнери з керуючою системою, базою даних, та допоміжними системами (такими як перевірка поточної ціни споту на електрику на біржі).
Сервер з'єднаний з хабами, котрі (за допомогою, здебільшого, z-wave протоколу та модифікацій) зв'язуються з периферійними пристроями.
Пристрої розподілені на класи
1) Мультисенсорів - рівня осветління, температури, руху, вологості повітря, рівня СО2, тощо.
2) Власне, керованих розеток. Можна отримати інформацію про поточне навантаження на розетку (наприклад, що під'єднаний пристрій споживає 150W), стан електричної лінії, а також увімкнути розетку, та вимкнути її.
3) Світлопристроїв. Кожну лампочку можна увімкнути, вимкнути, змінити колір, тощо.
4) Вікон та штор. Можна відкрити та закрити будь-яке вікно, а також підняти або опустити будь-яку штору.
5) Замків на дверях. Відкрити чи закрити.
6) Окремим класом йде пристрій, що знімає гармоніки з вхідних фаз. Це здебільшого для того, щоб якийсь козел не зарядив теслу від розетки на моєму сараї.
Система слідкує за тим, щоб витрачалася мінімальна кількість електрики, але при цьому не за рахунок комфорту. Тобто світло вмикається коли треба, й вимикається коли не треба; приміщення вентилюється коли потрібно, й не більше потрібного (бо це взимку термовтрати), опалення вмикається так, щоб забезпечити мінімальну температуру, яка не пошкодить будинок, поки в ньому нікого нема - й розігріває до прийнятної температури, коли я до нього наближуюся.
Ну й усіляки мінорні речі, типу запобігання пікових навантажень на мережу. В нас це ще не має сенсу в контексті заощадження коштів, але наступного року вже введуть такий тариф.

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Для чого все ?
« Reply #54 : Листопада 14, 2018, 04:04:47 16:04 »
Комашки
А что за "контроль над розетками"?
Просто можливість увімкнути та вимкнути будь-яку розетку.
Взагалі все працює так. Є фізичний сервер, на якому для зручності крутяться контейнери з керуючою системою, базою даних, та допоміжними системами (такими як перевірка поточної ціни споту на електрику на біржі).
Сервер з'єднаний з хабами, котрі (за допомогою, здебільшого, z-wave протоколу та модифікацій) зв'язуються з периферійними пристроями.
Пристрої розподілені на класи
1) Мультисенсорів - рівня осветління, температури, руху, вологості повітря, рівня СО2, тощо.
2) Власне, керованих розеток. Можна отримати інформацію про поточне навантаження на розетку (наприклад, що під'єднаний пристрій споживає 150W), стан електричної лінії, а також увімкнути розетку, та вимкнути її.
3) Світлопристроїв. Кожну лампочку можна увімкнути, вимкнути, змінити колір, тощо.
4) Вікон та штор. Можна відкрити та закрити будь-яке вікно, а також підняти або опустити будь-яку штору.
5) Замків на дверях. Відкрити чи закрити.
6) Окремим класом йде пристрій, що знімає гармоніки з вхідних фаз. Це здебільшого для того, щоб якийсь козел не зарядив теслу від розетки на моєму сараї.
Система слідкує за тим, щоб витрачалася мінімальна кількість електрики, але при цьому не за рахунок комфорту. Тобто світло вмикається коли треба, й вимикається коли не треба; приміщення вентилюється коли потрібно, й не більше потрібного (бо це взимку термовтрати), опалення вмикається так, щоб забезпечити мінімальну температуру, яка не пошкодить будинок, поки в ньому нікого нема - й розігріває до прийнятної температури, коли я до нього наближуюся.
Ну й усіляки мінорні речі, типу запобігання пікових навантажень на мережу. В нас це ще не має сенсу в контексті заощадження коштів, але наступного року вже введуть такий тариф.

Это все конечно круто, но относительно контроля розеток непонятно
Зачем отключать розетку через протоколы и хабы если можно просто выдернуть вилку?

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Для чого все ?
« Reply #55 : Листопада 14, 2018, 04:16:34 16:16 »
Цитувати
Это все конечно круто, но относительно контроля розеток непонятно
Зачем отключать розетку через протоколы и хабы если можно просто выдернуть вилку?

Людина за всім не прослідкує
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #56 : Листопада 14, 2018, 11:38:31 23:38 »
Это все конечно круто, но относительно контроля розеток непонятно
Зачем отключать розетку через протоколы и хабы если можно просто выдернуть вилку?
Ну, дивіться. Припустимо, я маю п'ять електричних обігрівачів (хата обігрівається тільки електрикою, або дровами). Наприклад, я маю задачу заощадити на опаленні.
Наприклад, це означає, що у мою відсутність вдома, температура не має бути більшою за 17 градусів, й меншою за 16 градусів.
Температурні зони розподілені по хаті не зовсім рівномірно. Ми беремо погодні дані (з метеорологічних станцій, та з приватних систем типу нет атмо), історичні та поточні, й моделюємо зміну температури в оселі, після чого моделюємо корекцію температури за допомогою вмикання та вимикання обігрівачів з урахуванням вартості електричного струму на поточну годину.
Може вийти, наприклад, що перший обігрівач треба увімкнути на 15 хвилин, другий на 5 та потім ще на 2; третій там, наприклад, взагалі цілу годину треба буде вмикати та вимикати раз на одну-дві хвилини.
Це абсолютно нереально робити руками. Навіть якщо б було треба увімкнути обігрівачі один раз на день о дванадцятій на годину - я все одно не можу це робити руками, я ж на роботі.
Тому використовуються керовані розетки. На практиці, це працює краще, дешевше й простіше ніж керовані обігрівачі (хоча, можливо, в майбутньому це й зміниться).

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Для чого все ?
« Reply #57 : Листопада 15, 2018, 12:14:35 00:14 »
Это все конечно круто, но относительно контроля розеток непонятно
Зачем отключать розетку через протоколы и хабы если можно просто выдернуть вилку?
Ну, дивіться. Припустимо, я маю п'ять електричних обігрівачів (хата обігрівається тільки електрикою, або дровами). Наприклад, я маю задачу заощадити на опаленні.
Наприклад, це означає, що у мою відсутність вдома, температура не має бути більшою за 17 градусів, й меншою за 16 градусів.
Температурні зони розподілені по хаті не зовсім рівномірно. Ми беремо погодні дані (з метеорологічних станцій, та з приватних систем типу нет атмо), історичні та поточні, й моделюємо зміну температури в оселі, після чого моделюємо корекцію температури за допомогою вмикання та вимикання обігрівачів з урахуванням вартості електричного струму на поточну годину.
Може вийти, наприклад, що перший обігрівач треба увімкнути на 15 хвилин, другий на 5 та потім ще на 2; третій там, наприклад, взагалі цілу годину треба буде вмикати та вимикати раз на одну-дві хвилини.
Це абсолютно нереально робити руками. Навіть якщо б було треба увімкнути обігрівачі один раз на день о дванадцятій на годину - я все одно не можу це робити руками, я ж на роботі.
Тому використовуються керовані розетки. На практиці, це працює краще, дешевше й простіше ніж керовані обігрівачі (хоча, можливо, в майбутньому це й зміниться).

На конвекторах обязательно присутствуют тепловые реле которые и занимаются этим процессом, отключением /включением питания в зависимости от температуры. Лично я сильно сомневаюсь что практически можно построить программу которая только по наружной температуре сможет руководить нагревателями и точно выдать температуру внутри. Как минимум прийдется учитывать еще и влажность с ветром

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5887
Re: Для чого все ?
« Reply #58 : Листопада 15, 2018, 09:17:42 09:17 »
На конвекторах обязательно присутствуют тепловые реле которые и занимаются этим процессом, отключением /включением питания в зависимости от температуры. Лично я сильно сомневаюсь что практически можно построить программу которая только по наружной температуре сможет руководить нагревателями и точно выдать температуру внутри. Как минимум прийдется учитывать еще и влажность с ветром
Звісно. Треба враховувати й вологість, й вітер, й хмарність. Воно й враховується :)
Ті реле, про котрі ви кажете, на практиці працюють гірше, ніж така система. Хоча б з чисто конструктивних причин - вони залежать від одного сенсору, котрого встановлено на тому ж самому конвекторі.
У майбутньому, коли всі конвектори матимуть зрозумілий IoT-функціонал, можна буде користуватися ним - але поки що вигідно й дешево користуватися банальним керованим реле на розетці.

Offline esk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 832
  • Стать: Чоловіча
Re: Для чого все ?
« Reply #59 : Листопада 15, 2018, 09:49:37 09:49 »
Це все називається одним словосполученям - "Розумний дім"
Russia delenda est.