Автор Тема: Для чого все ?  (Прочитано 3603 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #60 : Листопада 15, 2018, 10:24:26 10:24 »
Це все називається одним словосполученям - "Розумний дім"

Так, це розумний дім

І назвати його адекватним результатом технологічного прогресу рівня третього тисячоліття дуже важко

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #61 : Листопада 15, 2018, 10:27:03 10:27 »
ми змістились в колайдери і процесори, але для мене маркером були б такі такі речі, які абсолютно досяжні вже сьогодні- енергетика, охорона навколишнього середовища, розвиток суспільства, демографічна політика
Ми не змістились в процесори. Ми використали їх як приклад. Того, що речі, котрі сьогодні вдаються нам абсолютно нікчемними, можливо є критично важливими для зазначених вами напрямків.
Наприклад, за допомогою всього навсього контролю над електричними розетками в будинку, кількох сенсорів та нескладного програмного забезпечення, мій будинок споживає втрічи менше електроенергії ніж такий самий середньостатистичний.
Це можна просто зараз, за наявністю бажання, собі зробити.
Подібна оптимізація на підприємствах дає ще більше.
Це досить великий практичний ефект по енергетичній галузі.

Це все нюанси і фішечки

реально генерація далі відбувається з викопних ресурсів

далі немає серйозних спроб боротись із засміченням

далі немає розуміння відповідальності за майбутнє

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6093
Re: Для чого все ?
« Reply #62 : Листопада 15, 2018, 12:01:46 12:01 »
Це все називається одним словосполученям - "Розумний дім"

Так, це розумний дім

І назвати його адекватним результатом технологічного прогресу рівня третього тисячоліття дуже важко
Ну якщо можливість заощаджувати третину+ використаної енергії на, буквально, гаражно-кулібинському рівні для вас не є якимось відчутним результатом, то може просто Галя балувана? :)
Тоді треба якісь критерії адекватності запровадити. Я теж хочу побутового використання термоядерних реакторів, трансгуманізм та повний контроль за процесами старіння тіла, включно з реверсним. Питання в тому, чи можна на підставі моїх бажань відкинути прогрес по всім іншим напрямкам як апріорі фуфловий.

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6093
Re: Для чого все ?
« Reply #63 : Листопада 15, 2018, 12:13:17 12:13 »
Це все нюанси і фішечки
Ці нюанси та фішечки називаються технологічним рівнем цивілізації, який у свою чергу є необхідним для банального запровадження в життя того, що вже давно існує на папері.
реально генерація далі відбувається з викопних ресурсів
далі немає серйозних спроб боротись із засміченням
далі немає розуміння відповідальності за майбутнє
Генерація й буде з них відбуватися ще довго. Найсерйозніші відомі нам джерела енергії - зірки - це просто здоровенні термоядерні реактори. В нас не було, нема й поки не з'являється на обрії щось інше. Все що ми можемо - це переносити видобуток на інший рівень, а саме - на космічний.
Космічна програма захлинулася через недостатній технологічний рівень цивілізації, пролежала у комі кільканадцять років, й саме зараз - завдяки легким камерам на айфоні та іншим надбанням у сфері процесорів, метаматеріалів, технологій обчислення, тощо - почала швидко прогресувати.
Ну а розуміння відповідальності знаходиться стабільно на одному рівні з часів першого вожака зграї протолюдей. Ми колективні створіння, й меж особистого розуміння відповідальності, зумовлених чисто біологічними рамками наших нейромереж, вже давно досягли.
Більшого рівня може бути досягнуто лише за допомогою трансгуманізму - а це процесори, нейромережі, фишки та нюанси.
:)

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #64 : Листопада 15, 2018, 01:09:46 13:09 »
Це все називається одним словосполученям - "Розумний дім"

Так, це розумний дім

І назвати його адекватним результатом технологічного прогресу рівня третього тисячоліття дуже важко
Ну якщо можливість заощаджувати третину+ використаної енергії на, буквально, гаражно-кулібинському рівні для вас не є якимось відчутним результатом, то може просто Галя балувана? :)
Тоді треба якісь критерії адекватності запровадити. Я теж хочу побутового використання термоядерних реакторів, трансгуманізм та повний контроль за процесами старіння тіла, включно з реверсним. Питання в тому, чи можна на підставі моїх бажань відкинути прогрес по всім іншим напрямкам як апріорі фуфловий.

Ви правильно охарактеризували рівень технологій для реалізації цих задач, як "гаражно-кулібінський"

Десь так це і є

І про це власне і йде мова

Offline WestNik

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5741
Re: Для чого все ?
« Reply #65 : Листопада 15, 2018, 01:11:46 13:11 »
При сучасному стані технологій і науки можна змінити багато, і це, напевно, мало б бути щось більш вагоме, ніж розетка з дистанційним керуванням

Але ці зміни не відбуваються- і про це я намагаюся говорити тут

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6093
Re: Для чого все ?
« Reply #66 : Листопада 15, 2018, 01:56:53 13:56 »
Ви правильно охарактеризували рівень технологій для реалізації цих задач, як "гаражно-кулібінський"

Десь так це і є

І про це власне і йде мова
Здається, ви неправильно зрозуміли, що саме охарактеризовано. "Гаражно-кулібінський" - це рівень реалізації. А рівень технологій, який дозволяє середньостатистичному населенню будувати таке кулібінство у гаражі, називається високим.
Те, що на гаражний рівень виходять такі галузі прикладної науки, як математичне моделювання та секвенсування геному (це по кишені вже зараз, було б бажання), прямо свідчить про неабиякий прогрес технологій - з чим ви, наскільки я розумію, цілковито згодні.
Ну а питання полягає в тому, яких таких змін ви чекали на поточному рівні.