Автор Тема: Українці відмовляються від дітей за тисячу: батьки наживаються, а судять матерів  (Прочитано 253 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 31940
 • Never give in!
Кожна п'ята дитина в Україні народжується поза шлюбом, а кількість матерів-одиначок за 10 років зросла у 23 рази. Левова частка "одиначок" живе з батьками, але при цьому щомісяця отримує допомогу з бюджету.

Щоб збільшити розмір субсидії та суму такої виплати, українці не тільки відмовляються від батьківства, а й приховують свої реальні доходи, оформлюються на мінімалку. І тоді як одні чесно платять податки, інші незаконно отримують зібрані з усіх працюючих кошти. Батьки за власним бажанням позбавляють себе всіх прав на дитину заради матеріальної допомоги розміром одна-дві тисячі гривень.

OBOZREVATEL з'ясував, чому соціальна допомога в Україні стимулює "безбатьківство" і як виправити ситуацію.

У 2002 році допомогу від держави отримували 27,2 тис. самотніх мам. Розмір виплати становив 10% мінімальної зарплати. На той час 11,8 грн на місяць (якщо перерахувати за чинною мінімалкою, розмір виплати досяг би 417,3 грн).

Поступово виплату одиначкам в Україні підвищували, після 2002-го її підняли до рівня 10% прожиткового мінімуму на дитину (на той час 30,7 грн на дитину до 6 років), а починаючи з 2005-го почали виплачувати різницю між фактичними доходами і прожитковим мінімумом. Нові принципи розрахунку спровокували справжній "бум сирітства". За 10 років (з 2002-го по 2012-й) кількість матерів-одиначок збільшилася у 23 рази — до 610,8 тис. При цьому майже удвічі збільшилася кількість тих, хто заводить дітей поза шлюбом.

Питання офіційної реєстрації шлюбу — особиста справа кожного. Але українці ж пішли далі: зовсім перестали реєструвати батьківство. Так просто вигідніше. Згідно із законом "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", на виплату мають право жінки, які не перебувають у шлюбі і при цьому у свідоцтві про народження відсутній запис про батька.

Деякі цифри:

У 23 рази — зросла кількість матерів-одиначок за 10 років;

2118 грн — максимальна щомісячна виплата матері-одиначці;

Удвічі — збільшилася кількість народжених поза шлюбом дітей з 1990 року.

В результаті серед армії самотніх матерів величезна кількість жінок, які живуть у цивільному шлюбі зі своїми чоловіками. При цьому дитина записана на прізвище мами, а у свідоцтві про народження батька зовсім немає. Українські тата готові продати своє право на дитину за 2118 грн у місяць. Такий максимальний розмір допомоги на дитину. Якщо ж мати оформлена на мінімалку, розмір допомоги на таку дитину складе всього 1090,5 грн.

НОВИНИ
В Україні на соцдопомогу виділили ще 3,2 млрд грн: хто отримає гроші
Судячи з реєстру судових рішень, таких випадків в Україні — тисячі. І це лише ті, хто "попався". Наприклад, у кінці грудня 2018-го в Ужгороді місцева прокуратура відсудила у "матері-одиначки" п'яти дітей понад 20 тис. грн. Як зазначається у протоколі судового засідання, жінка проживала з реальним батьком дітей, хоча у свідоцтвах про народження його не вказала.

Прокуратурі вдалося довести, що батько жив з дітьми щонайменше з травня 2016-го по жовтень 2017-го. І за ці 1,5 року жінка отримала від держави допомогу як мати-одиначка у розмірі понад 20 тис. грн. Рішенням суду всі ці гроші доведеться повернути до бюджету.

"Не перебуваючи офіційно у шлюбі, усвідомлюючи, що факт встановлення батьківства є підставою для припинення виплат соціальної допомоги як самотній матері, з прямим умислом, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, отримала матеріальну допомогу...", — йдеться у рішенні суду.

Що цікаво, карають за таке порушення матерів, а ось батьки, які погодилися фактично продати право на дитину за соцдопомогу, залишаються безкарними. Судять матерів, на яких оформляли виплати.

Наявну проблему також визнають і у Міністерстві соціальної політики. Як заявив голова відомства Андрій Рева в ефірі одного з телеканалів: "людям просто невигідно реєструвати шлюб".

"В разі призначення субсидії ти можеш уникнути обліку своїх доходів, якщо у тебе немає чоловіка — ти отримуєш допомогу, як мати-одиначка, ти отримуєш державну соціальну допомогу, малозабезпеченість. Сама наша система соціального захисту, як це не страшно звучить, стимулює людей не вступати у шлюб ", — заявив Рева.

Як врятувати ситуацію: перевірки і нові критерії оцінки

У багатьох країнах світу допомога матерям-одиначкам стимулює оформлювати незареєстрований шлюб, при цьому кожна держава по-своєму знаходить порушників. "В Україні є певна частина, яка намагається скористатися соціальною допомогою і реєструється матерями-одиначками, проживаючи в цивільному шлюбі. Проблема виникає не тільки у нас. Приклад — Швеція, там близько 60% дітей народжуються поза шлюбом і розмір соціальної допомоги там значно вищий. Там і податки високі", — розповідає OBOZREVATEL професор, доктор економічних наук Ірина Курило.

У США право на допомогу самотній матері надається тільки за умови, що вона працює щонайменше 30 годин на тиждень (або 6 годин в день при п'ятиденці). При цьому така практика — далеко не в усіх штатах. Найчастіше одиначкам надають продуктові талони і допомагають оплачувати оренду і навчання. При цьому якщо виявиться, що тато насправді проживає з сім'єю, батьки такої дитини ризикують отримати реальний термін за крадіжку у держави.

В Україні ж, вважає експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько, необхідно найперше перестати розмежовувати допомогу матерям-одиначкам та допомогу малозабезпеченим. Важливо при цьому посилювати контроль всіх соціальних виплат.

"Зараз розробляється механізм соціальної інспекції. Необхідно використовувати критерії оцінки матеріального стану сім'ї. Враховувати, чи є в родині зареєстрований працездатного віку, який при цьому офіційно не працює, яким майном володіє сім'я. При цьому, звичайно, важливо не принижувати одержувачів соцдопомоги. Ніхто не ходитиме і не заглядатиме у холодильник", — розповідає Черенько.

Також вирішити наявну проблему дозволили б нововведення в чинних законах.

Що робити:

посилити контроль "пільговиків", ввести непряму оцінку доходів;

посилити покарання за незаконне отримання допомоги (зараз у кращому разі отримані кошти повертають до бюджету);

зобов'язати матерів-одиначок отримувати власний дохід (за прикладом США);

перевіряти під час призначення допомоги, чи реально батько не проживає з сім'єю (візити інспекторів, опитування сусідів);

визначати батьківство за допомогою судової експерти і отримувати аліменти;

популяризувати відповідальне батьківство.

До речі, від офіційної відсутності батька потерпають обидві сторони. Мати не має права подати на аліменти (розмір яких буде вищим за виплату) у разі розлучення, а батько не має права відвідувати дитину (тільки з дозволу матері), не приймає рішення про місце проживання, поїздки за кордон тощо.

Адвокат Діна Дрижакова пояснює: якщо вже така ситуація склалася, при цьому мати, наприклад, хоче подати на аліменти, або ж батько хоче брати участь у вихованні дитини та забезпечити спілкування з ним, доведеться звертатися до суду. "Довести батьківство реально, але це займе певний час. Робиться тест на батьківство, плюс свідчення в суді знайомих сім'ї і сусідів. Таким чином можна довести факт біологічного батьківства, а відповідно і права на дитину. Щодо матері теж є реальна можливість подати на аліменти — звісно ж після встановлення факту батьківства в судовому порядку або самостійного визнання батьком батьківства", — розповідає адвокат.

Українці, які незаконно одержують допомогу від держави, фактично крадуть в усіх платників податків. І доти, доки контроль над такими виплатами не посилять, а створені стимули "самотності" не усунуть, разом з дійсно нужденними мільярди гривень витрачатимуть на цілу армію порушників.

https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/ukraintsi-vidmovlyayutsya-vid-ditej-za-tisyachu-a-sudyat-materiv-yak-pratsyue-sotsdopomoga.htm
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 33979
 • Стать: Чоловіча
 :Sho_za:
Нема в Свiтi краiни, де б не було таких проблем.
 :smilie7:

Offline Feral Cat

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 31940
 • Never give in!
Це ще один приклад, як люди дурять власну державу за умови, коли держава їм насправді допомагає. І це -  :Ganba: :Ganba:
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 33979
 • Стать: Чоловіча
Це ще один приклад, як люди дурять власну державу за умови, коли держава їм насправді допомагає.
Якщо вони дурять Державу, то Держава... буде iх карати.
Все пiд контролем - вiд комiсiй виконкомiв кожноi Мiськ. ради до Нац. Полiцii, куди можна "сiгналiзiровать".
 :smilie7:

Offline Stan

 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1250
 • Стать: Чоловіча
 • Же през шаблю маєм права!
Це ще один приклад, як люди дурять власну державу за умови, коли держава їм насправді допомагає.
Якщо вони дурять Державу, то Держава... буде iх карати.
Все пiд контролем - вiд комiсiй виконкомiв кожноi Мiськ. ради до Нац. Полiцii, куди можна "сiгналiзiровать".
 :smilie7:
Не треба нікого карати - просто відмінити оці всі сісілістичні виплати та "допомоги" по формальних ознаках.
Взамін дати право місцевій владі визначати хто потребує допомоги та в якому розмірі. Повинна бути комісія місцевого органу самоврядування, що буде опікуватися нужденними та людьми з особливими потребами, під контролем місцевої ради і з місцевого бюджету

Offline Бувалий

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 33979
 • Стать: Чоловіча
Не треба нікого карати - просто відмінити оці всі сісілістичні виплати та "допомоги" по формальних ознаках.
Взамін дати право місцевій владі визначати хто потребує допомоги та в якому розмірі.
Повинна бути комісія місцевого органу самоврядування, що буде опікуватися нужденними та людьми з особливими потребами, під контролем місцевої ради і з місцевого бюджету
:smiley24:
Про що й мова...
 :smilie7:

Offline Capitain Cubs

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 8832
 • Стать: Чоловіча
 • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Джерело зубажіння і гінациду...
Udmurt forum delenda est

Offline Бумеранг

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 6031
 • Стать: Чоловіча
Треба всі субсидійні допомоги повідміняти нах  :smilie5:

Цигани народжуватимуть і так. А понаїдуть представники Азії й Африки, то вони й допомоги не оформлятимуть. Просто будуть безперервно розмножуватися, а потім позаймають всі кабінети всіх місцевих чиновників і весело вуха їм від"їдатимуть  :smilie5:

І це - номально! :gigi:
Хіба нє?  :smilie11: :laugh:

Українці повинні виховувати в собі толерантність, Їбошити, не доживаючи до пенсії і чітко платити податки і внески в пенсійний фонд. А кому не подобається - то пиздуйте в Ївропи і в Америки  :laugh: В Європи вже майже можна, а скоро буде легко і в Америки ( в Латинську в т.ч., в Канаду теж)  :smilie5:

Там волячої ( і забудькуватої, і противсіхнутої) натури хохлів чекають вже давно  :laugh:
Бо афро-азіатського населення там все більше, а лояльних платників податків все менше.

Європи й Америки прищеплять українцям мультикультурність, стійке несприйняття ксенофобії, законослухність, а також звичку до неймовірної економії й ощадливості.  :gigi:

Offline Бувалий

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 33979
 • Стать: Чоловіча
Треба всі субсидійні допомоги повідміняти нах  :smilie5:
Цигани народжуватимуть і так.
А понаїдуть представники Азії й Африки, то вони й допомоги не оформлятимуть.
Просто будуть безперервно розмножуватися, а потім позаймають всі кабінети всіх місцевих чиновників і весело вуха їм від"їдатимуть  :smilie5:
З чорними представниками Африки... нема чого боятися - iх у нас не так багато, вони не випендрюються та не сваряться з Владою, а сидять в гуртожтках тишком-нишкоом та смокчуть свiй кокс.
А от iз ромами... будуть таки проблеми - це... народ-шатун, який не сидтить на мiсцi, а шукае свою долю по Свiтах.
Однак, лiзти до них, тим паче, батрачити, взагалi не треба - хiба не було випадкiв, коли ромськи барони були першими в стосунках, де все було не надто весело?..
Треба, аби вони поважали Закон, а коли не хочуть цього робити - за грати, бо вони ж себе вважають бiлою косткою, а iншi для них - не люди.
 :smilie7:

Offline BlackCat

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 6390
Думаю, 90% отих матерів-одиначок становлять цигани Закарпаття. Колись читав статтю, що там цей процес поставлено на потік.

Offline bugaga

 • Ветеран форума
 • ******
 • Повідомлень: 7862
Думаю, 90% отих матерів-одиначок становлять цигани Закарпаття. Колись читав статтю, що там цей процес поставлено на потік.

На Донбасі в селах це дуже поширений спосіб заробітку
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч