Автор Тема: Левко Мацієвич тепер Леонтий Мациевич  (Прочитано 347 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline щек

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 377
Вчора у мене ледве очі не вилізли на лоба,
коли на сайті я зустрів назву вулиці в Києві: Леонтий Мациевич (колишня Соціалістична).
Оскільки Левко Мацієвич, родом з містечка Олександрівки на Кіровоградщині, перший український льотчик і один з співзасновників Революційної української партіі (1900 рік, Харків, - прівєт руссскаму Харькаву) є моїм земляком я кинувся у гугл перевіряти цю неймовірну інформацію.
Так, сайт https://kartagoroda.com.ua/%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2/%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0, позичивши в сірка очі,  називає Мацієвича Леонтием Мациєвичем.
Два роки тому я був упорядником (і частково перекладачем) книжки "Небо Левка Мацієвича". Довелося познайомитися з десятками документів доби Російської імперії (Мацієвич загинув 1910 року) і скрізь його московити називають Лев Мациевич.
А сайт "картагорода" не спромігшися зазирнути бодай у російську Вики, де все сказано про Льва Мациевича, нічтоже сумняшеся, змінив ненависне ім"я Левко - на Леонтия.

пс.
Після авікатастрофи  Левко  Мацієвич був похований  на Нікольському кладовищі Олександро-Невської лаври в Петербурзі. У 80х роках при розширенні  набережної частина кладовища, у т.ч. прах Мацієвича опинилася під асфальтом проспекту Обухівської оборони.
В Україні одні відроджуються славного предка, інші (картагорода) намагаються і тут закатити в непам"ять його ім"я.
Що тут скажеш?
Якщо м"яко, то: байстрюки, безбатченки, невігласи.