Автор Тема: Вспомним Афганистан  (Прочитано 1980 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #60 : Лютого 17, 2019, 01:56:54 13:56 »
Десь в 2014-15, під час війни вже, Катєрінчюк вихвалявся своїм "афганством".
Зараз - він гарний довісок картонному палковніку Гріцацуєву.

Offline Задармапродавши

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7329
  • м. Харків
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #61 : Лютого 17, 2019, 02:30:49 14:30 »
Розповім дві історії по темі Афганістану. Ці історії не чиїсь спогади, а особисто мої. Вони відбувались на моїх очах з людьми, яких я добре знала. Про не пишуть і таке не згадують. Відбувалось це у 1984 році.
Перша історія.
Працювала у нашому НІІ у канцелярії дівчина. Було їй 35 років. А ні сім*ї, а ні дітей, ані освіти, крім середньої, в неї не було. Вона була товстенька та не дуже приваблива. Шанси вийти заміж танули з кожним роком.
І ось ми дізнаємося, що вона закінчує якись медичні курси, щоб поїхати до Афгану. Вона ж не приховувала, що їде туди шукати собі чоловіка.
Приїхала вона через рік. Заміжня. Вагітна. Щаслива. З якимись двома медалями на грудях. З посвідченням, що дало їй можливість посісти на свою посаду знов у НІІ. Та ще й позачергове отримання житла, бо чоловік був з якогось села, а вона там жити не бажала. Ну, мабуть і зараз користується на "повну катушку" своїми афганськими подвигами.
Друга історія.
Батько в мене помер у 55 років. На його похорон прийшло багато його колег з заводу і з його відділу. Там на похоронах була родина у яких син у той час був в Афганістані. До речі, молодий красивий хлопець. Єдина дитина. Що він там підписував, я не знаю. Він був звичайний призовник. Його мати мені розповідала, що от через 2 тижня син вже демобілізується і приїде. Вони так чекають, так чекають!
Але через 2 тижня нам зателефонували колеги батька і запросили на похорон сина цієї жінки. Ховали його у 5 метрах від могили мого батька. Вбитий він був при посадці у літак, щоб виїзджати до СССР з Афганістану. На батьків не можна було дивитися. Мати я, навіть, не впізнала. Коли сина ховали у цинку, батько кричав: "За що? Хто вбиває наших дітей? Нехай вони усі будуть прокляті і їх нащадки теж". Ну, і ще щось у такому сенсі.
На сорок днів наша родина пішла на кладовище до тата. Дивлюсь, а поруч з цим хлопцем (ми йому квіти принесли на могилу покласти) вже свіже поховання. Читаємо табличку і це виявляється батько хлопця.
Зателефонувала нашим спільним знайомим. Питаю, як це так помер не старий чоловік? А мені розповіли, що на другий день після похорон до нього прийшли якісь люди. Там у квартирі, на очах дружини його побили, потрощили меблю. Йому переламали ребра, викликали психушку і видали все за його божевілля. на третій чи четвертий день у дурці він помер. Написали від серцевого нападу.
Ну, а через 2 роки померла від раку шлунку і його дружина - мати загиблого афганця.
Отаж знищили усю родину.

Offline timmiapostolms

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 870
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #62 : Лютого 17, 2019, 02:38:08 14:38 »
Багато афганці це северсрочники, ті хто йшов вбивати за гроші, для мене це відкриття.

Вони як зараз Уські ішли заробити бабосі і пограбувати місцеве населення...

Які вони після того воїни ?

Заробляти їхли в Афган.

Offline Задармапродавши

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7329
  • м. Харків
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #63 : Лютого 17, 2019, 03:25:01 15:25 »
Десь у 86 році мені мама з Риги (після смерті тата мама переїхала до батьків у Латвію і працювала там на ВЕФі. Була прихильником їх Народного Руху) надіслала передрукованого листа. Просто прочитати і потім знищити. Що я і зробила і про що зараз жалкую.
Лист викривав наркоторгівлю наших генералів у Афгані. З конкретними прізвищами, датами, партіями і, навіть бортовими номерами літаків, що перевозили, мов би у труні, великі партії наркоти.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #64 : Лютого 17, 2019, 06:42:23 18:42 »
Десь у 86 році мені мама з Риги (після смерті тата мама переїхала до батьків у Латвію і працювала там на ВЕФі.
Була прихильником їх Народного Руху) надіслала передрукованого листа.
Просто прочитати і потім знищити.
Що я і зробила і про що зараз жалкую.
Лист викривав наркоторгівлю наших генералів у Афгані.
З конкретними прізвищами, датами, партіями і, навіть бортовими номерами літаків, що перевозили, мов би у труні, великі партії наркоти.
А. Балабанов - "Груз 200" - типова чорнуха, але сьогоднi - актруальна.
 :smilie7:

Offline Задармапродавши

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7329
  • м. Харків
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #65 : Лютого 17, 2019, 07:01:05 19:01 »
А пам'ятаєте виступ у парламенті СССР Андрія Сахарова. Він тоді розкрив трошки правди на цю війну  і її зачинщиків. Як його затюкали. :smiley23:

Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20076
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #66 : Лютого 17, 2019, 08:57:43 20:57 »
у любой войны не женское лицо
искать справедливость на войне нет смысла

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #67 : Лютого 18, 2019, 10:36:22 10:36 »

Люди - не звери. Люди - сволочи. Я так глобально говорю. Не обижайтесь.

+



No money No honey

Offline Надин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5108
  • Стать: Жіноча
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #68 : Лютого 18, 2019, 10:47:49 10:47 »
"афганцы" еще не так эпично напрягают, как имеющиеся в наличии в моих родных камышах табуны "интернационалистов"-моряков загранзаплыва эпохи развитого социализьмя и прочих решений партии и лично ЦК КПСС, которые на сухогрузах то ли возили вот эти все переодетые в гражданку ракеты и пулеметы в разные Йемены и прочие Кубы вместе с тогдашними ихтамнетами, то ли зашли в порт в очередной "карибский кризис"(ТМ), т.е. к военным действиям имеют такое же отношение как воробей к оперному театру. Но, цуко, у всех давно корочки УБД, все как один за льготы порвут любого, и клинически страданиями страдают за величием того савейского и магучего, потому как к валюте они могли привезти еще и приемник "грюндик", а если по корешам с помполитом, то и два, включая панасоник.

Offline shifr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1069
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #69 : Лютого 18, 2019, 11:04:44 11:04 »
У нас у школі фізрук був афганцем. Класний мужик. Після школи з нами у баскетбол грав. І зараз завжди зустрічаю, чемний, приязний. Не вата зовсім. На 14 лютого (у нас якраз зустріч випускників напередодні) всі сяткують день святого Валентина, а він завжди готується к роковинам виводу війск із Афганістану  зі своїми шураві.

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Вспомним Афганистан
« Reply #70 : Лютого 18, 2019, 11:23:03 11:23 »
У нас на улице тоже было два "афганца".
Первый вернулся после госпиталя с мешочком на боку в который писял. На гражданке был музыкантом, играл на ударниках, а на войне был в разведроте, как он туда попал вообще не ясно. Умер в конце 80-х из-за ран.
А второй, мордоворот, попал в обслугу авиаполка - постоянны доступ к спирту, хвалился, что автомат держал только на присяге. После демобилизации всё продолжилось: пьянка, наркота, две отсидки.  Умер два  года назад из-за гепатита.
 
No money No honey