Автор Тема: Подалі від Путіна: Чому Абрамович "здихався" Першого каналу  (Прочитано 211 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Роман Абрамович вирішив продати свою частину рупору російської пропаганди. Рупор явно почав іржавіти - і потребує дедалі більшої фінансової підтримки, надавати яку новоспечений громадянин Ізраїлю не збирається. А ситуація доволі виразно демонструє настрої в російській верхівці

Абрамович, один з найбагатших російських бізнесменів, завершив учора достатньо символічну транзакцію. Зокрема, він продав російському держбанку ВТБ 20% акцій АТ "Перший канал". Перший заступник президента ВТБ Юрій Соловйов розповів пресі, що ''Перший канал'' має колосальні позиції на ринку", а "цифрова трансформація ЗМІ відкриває нові можливості перед телеканалом". Роман Абрамович від коментарів утримався.

У подібний спосіб своєрідне історичне коло замкнулося. Свого часу, в неблизькому вже 2001 році, Абрамович купив 49% акцій ОРТ у Бориса Березовського за $175 млн.

Як потім стверджував Березовський, його викликали на розмову до Путіна, де популярно пояснили, що він або продає (за ціну, помітно нижчу від ринкової) свою частину ОРТ, або повторює долю іншого олігарха, Володимира Гусинського. В якого забрали його канал НТВ насильно, а його самого кинули до в'язниці.

А потім, в 2010 році, вже й сам Абрамович був вимушений продати 25% Першого каналу Національній медіагрупі, яка перебувала у власності особистого близького друга Володимира Путіна - Юрія Ковальчука. Того, котрий є власником банку "Росія".

Минулого року Абрамович продав Ковальчуку ще 5% Першого каналу - оскільки став іноземним громадянином, і, відповідно, вже не мав права володіти більш ніж 20% російського засобу масової інформації. І от сьогодні в стосунках Романа Абрамовича і російського Першого каналу було поставлено фінальну крапку.

ВТБ придбав "перспективний актив", а в пресу просочилась інформація про те, що Першому каналу потрібні негайні і масштабні вливання державної підтримки. У розмірі сотень мільйонів доларів на рік - тільки для "збереження стабільності". Для початку Першому слід погасити 7 мільярдний (у рублях) борг перед контент-провайдером "Червоний квадрат", який, цілком випадково, належить іншому другу Путіна, Ротенбергу.

Можна не сумніватись, що цю підтримку російський Перший канал отримає. Як отримає свої мільярди Ротенберг.

А якщо подивитись на всю цю ситуацію з символічної точки зору - то доля російського Першого каналу чимось до болю нагадує долю Росії загалом. Спочатку її у теперішньому вигляді зліпили підприємливі й безпринципні олігархи на кшталт Березовського. Потім Росію "віджав" у них Путін, віддавши попервах олігархам слухняним і аполітичним - на кшталт Абрамовича. Потім половину Росії він забрав у "слухняних олігархів - і віддав особистим друзям. Трохи подумавши, він забрав у олігархів майже все, що залишилось - і також віддав друзям.

А потім раптом з'ясувалося, що умовне "акціонерне товариство Росія", що було цілком прибутковим підприємством в руках березовських, гусинських і навіть абрамовичів - у руках "друзів" і самого Володимира Путіна потребує фінансової підтримки. Натомість біда полягає в тому, що надавати цю фінансову підтримку Росії на умовах Путіна не збирається рішуче ніхто. А недобиті "слухняні олігархи" тихо повертають своїй батьківщині прапори, рупори та шматки Першого каналу - і вирушають туди, куди манять їх запасні паспорти.

https://www.depo.ua/ukr/svit/proekt-zakrivaetsya-chomu-abramovich-prodav-aktsii-rosiyskogo-pershogo-kanalu-20190307927697