Автор Тема: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС  (Прочитано 1694 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« : Травня 23, 2019, 11:53:40 11:53 »
https://twitter.com/elnazaro777/status/1131478002884157440

Тільки не зовсім ясно чому у ВС а не у КС?
Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4778
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #1 : Травня 23, 2019, 12:24:12 12:24 »
а це подання від го "спільна справа".
в кс депи подадуть. там ляшко взявся до діла. вчора така інфа була із залу парламенту.

Offline Bund

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 983
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #2 : Травня 23, 2019, 12:59:45 12:59 »
Аааа. На кожну хитру гайку знайдеться свій хитрий болт.

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #3 : Травня 23, 2019, 01:00:09 13:00 »
Взагалі цю дірку з коаліційними розпусками треба розрулити врешті рішенням КС.
Шоб потім не було повторення.

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #4 : Травня 23, 2019, 01:04:32 13:04 »
Хочу Южанина спитати. Дію указу можна призупинити до винесення рішення? І яким чином?

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #5 : Травня 23, 2019, 02:07:07 14:07 »
Хочу Южанина спитати. Дію указу можна призупинити до винесення рішення? І яким чином?

Можна. В порядку забезпечення позову.  Всі дії передбачені законом можна вчиняти, оскільни тут тільки рівень суду визначений , більше ніяких обмежень. От так як радикальна скотиняка по Супрун в порядку забезпечення позови заборонити вчиняти дії спрямовані на виконання оскарженого указу.

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #6 : Травня 23, 2019, 02:09:10 14:09 »
Можна. В порядку забезпечення позову.  Всі дії передбачені законом можна вчиняти, оскільни тут тільки рівень суду визначений , більше ніяких обмежень. От так як радикальна скотиняка по Супрун в порядку забезпечення позови заборонити вчиняти дії спрямовані на виконання оскарженого указу.

Я так і думала. Дякую.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #7 : Травня 23, 2019, 02:31:31 14:31 »


Тільки не зовсім ясно чому у ВС а не у КС?

Бо по закону це компетенція Верховного суду , а не Конституційного. Мене напрягав цей галас про Конституційний суд , бо це не їх компетенція. Юристи ГО "Спільна Справа" вивелись більш компетентними ніж нардепи та Парубій. Тепер думаю , то була звичайна некомпетентність Парубія , чи якась гра з тим щоб подати позов не в той суд , який би суд обов'язково завернув без розгляду. .
« Останнє редагування: Травня 23, 2019, 02:36:43 14:36 від Южанин »

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #8 : Травня 23, 2019, 02:44:16 14:44 »
Бо по закону це компетенція Верховного суду , а не Конституційного. Мене напрягав цей галас про Конституційний суд , бо це не їх компетенція. Юристи ГО "Спільна Справа" вивелись більш компетентними ніж нардепи та Парубій. Тепер думаю , то була звичайна некомпетентність Парубія , чи якась гра з тим щоб подати позов не в той суд , який би суд обов'язково завернув без розгляду. .

А що Парубій подав напряму в КС?

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #9 : Травня 23, 2019, 02:48:08 14:48 »
А що Парубій подав напряму в КС?

Він про це заявляв , чим дуже мене напрягав бо ще з часів бодання дурня з указами Ющенко про присвоєння Бандері Героя України я знаю , що це компетенція Верховного Суду , а не Конституційного і не Донецького , куди подав дурень свій позов.

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #10 : Травня 23, 2019, 02:49:36 14:49 »
Бо по закону це компетенція Верховного суду , а не Конституційного. Мене напрягав цей галас про Конституційний суд , бо це не їх компетенція. Юристи ГО "Спільна Справа" вивелись більш компетентними ніж нардепи та Парубій. Тепер думаю , то була звичайна некомпетентність Парубія , чи якась гра з тим щоб подати позов не в той суд , який би суд обов'язково завернув без розгляду. .

Ну я не юрист тому такі питання. А ще тоді таке питання. Як що ВС винесе рішення то його можно буде оскаржити, чи ВС вже вище нема куди?
Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #11 : Травня 23, 2019, 02:49:42 14:49 »
І ще хотіла спитати. Забезпечення позову- це ж повинна вимагати сторона, яка оскаржує? Не може ж суддя сам таку ініціативу висунути?

Offline Vyacheslav

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 337
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #12 : Травня 23, 2019, 02:49:51 14:49 »
Бо по закону це компетенція Верховного суду , а не Конституційного
По КС
Стаття 7. Повноваження Суду

1. До повноважень Суду належить:

1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) законів України та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #13 : Травня 23, 2019, 02:56:34 14:56 »
По КС
Стаття 7. Повноваження Суду

1. До повноважень Суду належить:

1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) законів України та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

Ну, і? КС міг тільки оцінити указ шлемазла , чт має він такі повноваження , чи ні , без розгляду підстав. Висновок суду , був би , що шєемазл за  Конституції має право видавати такі укази. А от підстави для видання таких указів це не компетенція КС.

Offline Надин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5108
  • Стать: Жіноча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #14 : Травня 23, 2019, 03:03:51 15:03 »
Він про це заявляв , чим дуже мене напрягав бо ще з часів бодання дурня з указами Ющенко про присвоєння Бандері Героя України я знаю , що це компетенція Верховного Суду , а не Конституційного і не Донецького , куди подав дурень свій позов.
была инфа, что они собирают подписи для подання, надо нардепов, больше 20 вроде уже есть. так что может и не взлететь у депов с КС

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #15 : Травня 23, 2019, 03:12:04 15:12 »
Стаття 266. Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

1. Правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо:

1) законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів і розпоряджень Президента України;

2) законності дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів;

3) законності актів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів;

4) законності рішень Вищої ради правосуддя, ухвалених за результатами розгляду скарг на рішення її Дисциплінарних палат.

2. Адміністративні справи, зазначені у пунктах 1-3 частини першої цієї статті, розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п’яти суддів.

3. У разі відкриття провадження в адміністративних справах, визначених частиною другою цієї статті, щодо оскарження нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, застосовуються правила, визначені статтями 264 та 265 цього Кодексу, з особливостями, визначеними цією статтею.

4. Верховний Суд за наслідками розгляду адміністративних справ, визначених частиною другою цієї статті, може:

1) визнати акт Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів протиправним та нечинним повністю або в окремій його частині;

2) визнати дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів протиправними, зобов’язати Верховну Раду України, Президента України, Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів вчинити певні дії;

3) застосувати інші наслідки протиправності таких рішень, дій чи бездіяльності, визначені статтею 245 цього Кодексу.

5. Судом апеляційної інстанції у справах, визначених частиною другою цієї статті, є Велика Палата Верховного Суду. Судове рішення Верховного Суду у таких справах набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

6. У разі подання апеляційної скарги судове рішення Верховного Суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду.

7. На рішення Вищої ради правосуддя, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, може бути подана скарга до Великої Палати Верховного Суду. Така скарга розглядається за правилами касаційного провадження, встановленими цим Кодексом.

8. Велика Палата Верховного Суду за наслідками розгляду справи щодо оскарження рішення Вищої ради правосуддя, ухваленого за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, може скасувати оскаржуване рішення Вищої ради правосуддя або залишити його без змін. У випадку скасування судом рішення Вищої ради правосуддя, ухваленого за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, Вища рада правосуддя розглядає відповідну дисциплінарну справу повторно.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15/print

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #16 : Травня 23, 2019, 03:19:26 15:19 »
была инфа, что они собирают подписи для подання, надо нардепов, больше 20 вроде уже есть. так что может и не взлететь у депов с КС

Стаття 5. Право на звернення до суду та способи судового захисту

1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
==========================
а нардепи дурні які знаходяться на своїй хвилі. Кожен з них як фізична особа вправі подати такий позов або приєднатися до позову як третя особа.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #17 : Травня 23, 2019, 03:32:36 15:32 »
Коли я був помічником Народного депутата , то я помітив зашореність нардепів. Вони звикли до одного алгоритму дій і у них зовсім немає юридичної фантазії. Вони з тих хто мікроскопом будуть забивати цвяха , бо всі у них так роблять. Їм треба своєчасно сказать , що молотком забивати цвяхи зручніше та ефективніше. 

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #18 : Травня 23, 2019, 04:26:42 16:26 »
А я щось таке в депів читала, що 45 підписів, бо ВС передає потім у КС на відповідність конституційним нормам. Це як тоді?

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #19 : Травня 23, 2019, 04:49:08 16:49 »
А я щось таке в депів читала, що 45 підписів, бо ВС передає потім у КС на відповідність конституційним нормам. Це як тоді?

Це різни позови. У КС - "міг по Конституції видавати такі укази?" ВС - "Скасувати Указ видатний без належних законних підстав".

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #20 : Травня 23, 2019, 04:51:40 16:51 »
Це різни позови. У КС - "міг по Конституції видавати такі укази?" ВС - "Скасувати Указ видатний без належних законних підстав".

Зрозуміло. Може тоді вони 45 підписів на інший позов збирали, у КС.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #21 : Травня 23, 2019, 04:55:19 16:55 »
Зрозуміло. Може тоді вони 45 підписів на інший позов збирали, у КС.

Моя особиста думка , що звернення до КС це хибний шлях , який не приведе до бажаного результату.  Я думаю це наслідок чого? Зашореності депутатів , чи така хитра гра з розрахунком на те , що більшість народу не обізнані в таких нюансах?

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #22 : Травня 23, 2019, 05:06:48 17:06 »
Моя особиста думка , що звернення до КС це хибний шлях , який не приведе до бажаного результату.  Я думаю це наслідок чого? Зашореності депутатів , чи така хитра гра з розрахунком на те , що більшість народу не обізнані в таких нюансах?

Ні, власне по розпуску вони у ВС подають, це Геращенко сказала. А 45 збирав вчора НФ, я в Тетерука бачила. Це можуть бути взагалі різні позови на різні теми. В Тетерука я або упустила, про що, або він не сказав, а я подумала про розпуск.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19069
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #23 : Травня 23, 2019, 06:28:00 18:28 »
Коли я був помічником Народного депутата , то я помітив зашореність нардепів. Вони звикли до одного алгоритму дій і у них зовсім немає юридичної фантазії. Вони з тих хто мікроскопом будуть забивати цвяха , бо всі у них так роблять. Їм треба своєчасно сказать , що молотком забивати цвяхи зручніше та ефективніше.

Ось тому їх всі ці юристи (портнови, ківалови, богдани) так і крутять на хуях.

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #24 : Травня 24, 2019, 01:30:24 13:30 »
Южанин, я знову з питанням. Побачила питання і відповідь, скопіюю.

Чи втрачає чинність указ президента на період судового розгляду?

 Ні, указ буде чинним. Кодекс адміністративного судочинства України забороняє вживати заходи забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення актів президента України та встановлення для нього заборони або обов'язку вчиняти певні дії.



Звідки вони це взяли? Є якісь нормативні акти?

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #25 : Травня 24, 2019, 02:07:15 14:07 »
Южанин, я знову з питанням. Побачила питання і відповідь, скопіюю.

Чи втрачає чинність указ президента на період судового розгляду?

 Ні, указ буде чинним. Кодекс адміністративного судочинства України забороняє вживати заходи забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення актів президента України та встановлення для нього заборони або обов'язку вчиняти певні дії.



Звідки вони це взяли? Є якісь нормативні акти?

Де взяли? В КАСУ звичайно.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

А таке може буди в особливостях оскарження рішень Президента (сам я ніколи не оскаржував рішень президента)  , але в адміністративному судочинстві заборона у порядку забезпечення позову є.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #26 : Травня 24, 2019, 02:12:00 14:12 »
Стаття 151. Види забезпечення позову

1. Позов може бути забезпечено:

1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;

2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;

3) встановленням обов’язку відповідача вчинити певні дії;

4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;

5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

2. Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

3. Не допускається забезпечення позову шляхом:

1) зупинення актів Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та встановлення для них заборони або обов’язку вчиняти певні дії;

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #27 : Травня 24, 2019, 02:15:02 14:15 »
Де взяли? В КАСУ звичайно.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

А таке може буди в особливостях оскарження рішень Президента (сам я ніколи не оскаржував рішень президента)  , але в адміністративному судочинстві заборона у порядку забезпечення позову є.

Я не можу знайти цих особливостей.

Offline ксeня

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2655
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #28 : Травня 24, 2019, 02:15:25 14:15 »
Ясно, дякую.

Offline Серг

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2001
  • Стать: Чоловіча
Re: Указ про розпуск ВР обжалують у ВС
« Reply #29 : Травня 24, 2019, 03:30:03 15:30 »
Короче. Внеочередные выборы будут по любому.
Если в судах докажут незаконность указа, то можно обвинять в превышении полномочий и запускать процедуру импичмента.