Автор Тема: Контузия.  (Прочитано 1235 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Контузия.
« : Листопада 26, 2019, 09:40:54 09:40 »
Ситуация.

Мои друзья. Сын на фронте. Летом позвонил командир и сказал, чтоб мама срочно приехала - с сыном проблемы. Как оказалось в мае 2018 года попал под обстрел, получил контузию, никому из родных ничего не сказал и подговорил друзей, чтоб тоже ничего не говорили. Лежал в госпитале в Днепре, скорее всего не долечился, после него опять сразу поехал на фронт.

Уже там начались проблемы, когда ситуация стала критичной и скрывать больше не получалось - всё всплыло. По ситуации на октябрь этого года, после обследования: из абсолюта, до - правый глаз -5, левый глаз - 8, практически не слышит на левое ухо, начался тик лицевого нерва с левой стороны, сильные головные боли, спит урывками по 3-4 часа в сутки или после снотворного.

Матери удалось уговорить его перевестись в тыл. На декабрь договорились положить его на месяц в ЦВГ, после, скорее всего на весну, комиссия.

Вопрос: при таких вводных - это гарантированное списание и инвалидность или есть шанс остаться на службе. Он кадровый военный - на гражданке себе не видит вообще. Парню 30 лет.
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #1 : Листопада 26, 2019, 10:14:45 10:14 »
Может кто сталкивался с подобным или знает как правильно поступать?
No money No honey

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Контузия.
« Reply #2 : Листопада 26, 2019, 10:46:46 10:46 »
Я думаю що варто лікувати все це. Головне посилати нахєр тих лікарів що кажуть "но шо ж ви хотєлі". багато чого лікується. Мозок взагалі пластична структура і адаптується і відновлюється.

Зір - це я думаю до нейроофтальмолога

біль - цим нейролог має займатися, він фактично з часом в хронічний переходить, це окремий синдром. правда у нас в Україні 1/5 з лікарів на цьому розуміється. є ті що спеціалізуються на лікуванні саме больових синдромів. особливо якщо погано допогають звичайні знеболюючі там є варіанти як це вилікувати.

тут справа в тому що якщо симптоми однієї контузії не відійшли, повторна буде ще гірше.

« Останнє редагування: Листопада 26, 2019, 11:05:13 11:05 від bugaga »
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #3 : Листопада 26, 2019, 10:52:00 10:52 »
 Я якось розмовляв зі своїм знайомим, той казав, що комісуватись практично не можливо, будуть лікувати. Однокласника рік назад комісували з НГУ але він високу посаду займав. У сина ЗЧМТ з дитинства, лікували - покуй і в армію не взяли, сказали йти далі лікуватись.
 Якщо вилікується, то зможе і далі працювати, підшукають якусь посаду.

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Контузия.
« Reply #4 : Листопада 26, 2019, 11:14:31 11:14 »
Может кто сталкивался с подобным или знает как правильно поступать?

У меня постоянный 24 часа в сутки свист в ушах и ухудшение слуха на оба уха. Но я привык к этому. Тупо привык.

А у парня круче явно. Я не знаю, чем закончится у него. Это надо у врачей спрашивать про эти симптомы.

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #5 : Листопада 26, 2019, 11:15:24 11:15 »
Я думаю що варто лікувати все це. Головне посилати нахєр тих лікарів що кажуть "но шо ж ви хотєлі". багато чого лікується. Мозок взагалі пластична структура і адаптується і відновлюється.

Зір - це я думаю до нейроофтальмолога

біль - цим нейролог має займатися, він фактично з часом в хронічний переходить, це окремий синдром. правда у нас в Україні 1/5 з лікарів на цьому розуміється. є ті що спеціалізуються на лікуванні саме больових синдромів. особливо якщо погано допогають звичайні знеболюючі там є варіанти як це вилікувати.

тут справа в тому що якщо симптоми однієї контузії не відійшли, повторна буде ще гірше.

Спасибо.

С врачами плотно начали заниматься фактически с сентября. Я говорил - он всё скрывал, время было упущено. Начинаем с ЦВГ.
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #6 : Листопада 26, 2019, 11:18:37 11:18 »
Я якось розмовляв зі своїм знайомим, той казав, що комісуватись практично не можливо, будуть лікувати. Однокласника рік назад комісували з НГУ але він високу посаду займав. У сина ЗЧМТ з дитинства, лікували - покуй і в армію не взяли, сказали йти далі лікуватись.
 Якщо вилікується, то зможе і далі працювати, підшукають якусь посаду.

Тут, наоборот, опасение чтоб не комиссовали, всё идёт к получению группы инвалидности. А возможно ли вообще такое: инвалидность и военная служба?
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #7 : Листопада 26, 2019, 11:22:54 11:22 »
У меня постоянный 24 часа в сутки свист в ушах и ухудшение слуха на оба уха. Но я привык к этому. Тупо привык.

А у парня круче явно. Я не знаю, чем закончится у него. Это надо у врачей спрашивать про эти симптомы.

У него основной удар пришёлся на левую сторону, потому и последствия такие. Самое тяжёлое с левым глазом. Фактически за год -8. Какой-то очень сложный диагноз, если человеческим языком, то деградация хрусталика и отмирание сетчатки - последствия контузии. Слух и тик проявились позже.
No money No honey

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Контузия.
« Reply #8 : Листопада 26, 2019, 11:32:31 11:32 »
У него основной удар пришёлся на левую сторону, потому и последствия такие. Самое тяжёлое с левым глазом. Фактически за год -8. Какой-то очень сложный диагноз, если человеческим языком, то деградация хрусталика и отмирание сетчатки - последствия контузии. Слух и тик проявились позже.

цитата
...Подводя итог, можно сказать следующее: все отслойки, неудачно оперированные или по каким-либо причинам не оперированные, можно и нужно пытаться лечить, если с момента отслойки прошло не более 1 года и глаз уверенно видит свет. В этих случаях есть шанс добиться зрения. Если глаз свет не видит, то, как правило, помочь невозможно. Если срок отслойки больше года, ситуацию надо рассматривать индивидуально, иногда удается помочь и в таких случаях.

сам хрусталік наче то найменша проблема я думаю
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #9 : Листопада 26, 2019, 11:33:29 11:33 »
Тут, наоборот, опасение чтоб не комиссовали, всё идёт к получению группы инвалидности. А возможно ли вообще такое: инвалидность и военная служба?
Приймали спеціально закон чи підзаконний акт аби інваліди могли служити хоча і того на місцевому рівні ці питання намагалися залагодити .

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #10 : Листопада 26, 2019, 11:36:40 11:36 »
У него основной удар пришёлся на левую сторону, потому и последствия такие. Самое тяжёлое с левым глазом. Фактически за год -8. Какой-то очень сложный диагноз, если человеческим языком, то деградация хрусталика и отмирание сетчатки - последствия контузии. Слух и тик проявились позже.
Швидше, у нього частина мозку пошкоджена, довго лікуватись.

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #11 : Листопада 26, 2019, 11:59:36 11:59 »
Приймали спеціально закон чи підзаконний акт аби інваліди могли служити хоча і того на місцевому рівні ці питання намагалися залагодити .

Знаете реквизиты закона или акта?

Просто с юристами пока не занимались - не до них, сейчас врачи.
No money No honey

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #12 : Листопада 26, 2019, 12:05:03 12:05 »

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #13 : Листопада 26, 2019, 12:05:16 12:05 »
цитата
...Подводя итог, можно сказать следующее: все отслойки, неудачно оперированные или по каким-либо причинам не оперированные, можно и нужно пытаться лечить, если с момента отслойки прошло не более 1 года и глаз уверенно видит свет. В этих случаях есть шанс добиться зрения. Если глаз свет не видит, то, как правило, помочь невозможно. Если срок отслойки больше года, ситуацию надо рассматривать индивидуально, иногда удается помочь и в таких случаях.

сам хрусталік наче то найменша проблема я думаю

Этим плотно будем заниматься в декабре в ЦВГ, а там что уже специалисты скажут.
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #14 : Листопада 26, 2019, 12:13:24 12:13 »
No money No honey

Offline Bund

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 983
  • Стать: Чоловіча
Re: Контузия.
« Reply #15 : Листопада 26, 2019, 01:07:50 13:07 »
Контузія - це пиздець, якщо коротко. У мого бійця дві контузії і цілодобова робота перфоратора в голові. Не лікується. Дискомфорт і до того ж тягне за собою інші хвороби. На МСЕКу поставити 25% втрати працездатності. Тут набагато гірше. Навіть не знаю, що порадити. У нас з цим важко...

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46279
  • Never give in!
Re: Контузия.
« Reply #16 : Листопада 26, 2019, 05:29:04 17:29 »
Категорично не вживати алкоголь і не палити. 
If you are going through hell, keep going.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Контузия.
« Reply #17 : Листопада 26, 2019, 05:49:26 17:49 »

Вопрос: при таких вводных - это гарантированное списание и инвалидность или есть шанс остаться на службе. Он кадровый военный - на гражданке себе не видит вообще. Парню 30 лет.

С такими вводными даже на гражданке трудно работу найти не то что в армии.
Но у него плюс - молодой. Есть шанс хотя бы частично востановиться если лечить. Зависит от тяжести ситуации.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #18 : Листопада 26, 2019, 05:59:40 17:59 »
С такими вводными даже на гражданке трудно работу найти не то что в армии.
Но у него плюс - молодой. Есть шанс хотя бы частично востановиться если лечить. Зависит от тяжести ситуации.
В армії з розумінням можуть ставитись, а в цивільному житті наврядчи.

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #19 : Листопада 26, 2019, 06:30:58 18:30 »
С такими вводными даже на гражданке трудно работу найти не то что в армии.
Но у него плюс - молодой. Есть шанс хотя бы частично востановиться если лечить. Зависит от тяжести ситуации.

Ситуация тяжёлая.

Сейчас задача номер один - спасти зрение и слух.

Задача номер два - комиссия, а весной ему должны майора дать. Как варианты рассматривается возможность перевода на какую-нибудь штабную работу в тылу либо инструктором в учебку. Во всём этом не до конца понятно как юридически поступать если комиссия безапеляционно спишет.
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #20 : Листопада 26, 2019, 06:31:29 18:31 »
Контузія - це пиздець, якщо коротко. У мого бійця дві контузії і цілодобова робота перфоратора в голові. Не лікується. Дискомфорт і до того ж тягне за собою інші хвороби. На МСЕКу поставити 25% втрати працездатності. Тут набагато гірше. Навіть не знаю, що порадити. У нас з цим важко...

Та да, блин...
No money No honey

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #21 : Листопада 26, 2019, 06:40:00 18:40 »
Ситуация тяжёлая.

Сейчас задача номер один - спасти зрение и слух.

Задача номер два - комиссия, а весной ему должны майора дать. Как варианты рассматривается возможность перевода на какую-нибудь штабную работу в тылу либо инструктором в учебку. Во всём этом не до конца понятно как юридически поступать если комиссия безапеляционно спишет.
  Грошей не вистачить. Аби списали можуть вимагати не одну тисячу зелених. У них є інструкція десь на триста сторінок, там перераховані хвороби з якими теоретично списують але практично без хабаря напишуть, що здоров і годний до служби. У мене знайомого з чимось подібним відмовилися комісовувати, бо грошей не дав

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Контузия.
« Reply #22 : Листопада 26, 2019, 07:01:45 19:01 »
  Грошей не вистачить. Аби списали можуть вимагати не одну тисячу зелених. У них є інструкція десь на триста сторінок, там перераховані хвороби з якими теоретично списують але практично без хабаря напишуть, що здоров і годний до служби. У мене знайомого з чимось подібним відмовилися комісовувати, бо грошей не дав

???

Как так-то? Тут ситуёвина с точностью до наоборот :smilie10:
No money No honey

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15760
Re: Контузия.
« Reply #23 : Листопада 26, 2019, 07:09:45 19:09 »
???

Как так-то? Тут ситуёвина с точностью до наоборот :smilie10:
Може. На практиці з МСЕК познайомитеся, тоді й поділитеся досвідом, що там стало навпаки.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9227
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Контузия.
« Reply #24 : Листопада 27, 2019, 12:33:36 00:33 »
У него основной удар пришёлся на левую сторону, потому и последствия такие. Самое тяжёлое с левым глазом. Фактически за год -8. Какой-то очень сложный диагноз, если человеческим языком, то деградация хрусталика и отмирание сетчатки - последствия контузии. Слух и тик проявились позже.

Так, отрібні консультації невропатола та офтальмолога. Мабуть, потрібно зробити МРТ, щоби знати, що конкретно потрібно робити. Діагноз по зору східний з катарактою, кришталик можливо замінити на штучний, і, здається відмирання сітківки теж можливо зупинити.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Контузия.
« Reply #25 : Листопада 27, 2019, 04:05:24 04:05 »
Обов"язково треба лікуватися і повне обстеження у всіх спеців, включаючи психіатра. Контузії та струси мозку можуть, за деякими даними, викликати порушення психіки (наприклад, клінічну депресію).