Автор Тема: Мюнхенські кроки  (Прочитано 192 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Мюнхенські кроки
« : Лютого 14, 2020, 02:13:49 14:13 »
На конференції погодили першу заяву по Україні


 
На Мюнхенській конференції з безпеки запропонували 12 кроків для досягнення миру в Україні. Відповідний документ опубліковано на сайті міжнародного форуму.

У заяві йдеться, що в 2020 році пройде чергова зустріч у нормандському форматі, а робота Тристоронньої контактної групи і дипломатів дає надію на завершення війни, в якій загинули понад 13 тисяч осіб, а близько 2,5 млн українців стали вимушеними переселенцями.

У зв'язку з цим учасники конференції пропонують 12 кроків, які можна зробити зараз для розв'язання питань безпеки, гуманітарних, економічних та політичних проблем.

Відновлення Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).
Розширити теми переговорів «нормандської четвірки» з включенням проблеми припинення боїв.
Збільшення кількості пунктів пропуску на Донбасі.
Розшук зниклих безвісти.
Розмінування на Донбасі.
Відновлення інфраструктури за участю Євросоюзу, західних компаній і Російської Федерації.
Створення на Донбасі зони вільної торгівлі з особливим оподаткуванням.
Поетапне зняття санкцій проти Росії за результатами виконання мінських угод.
Усунення радіаційної небезпеки на Донбасі.
Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.
Підтримка і визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією.
Запуск нового національного діалогу щодо проблем ідентичності.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Re: Мюнхенські кроки
« Reply #1 : Лютого 14, 2020, 02:23:06 14:23 »
Почали з України: у Мюнхені затвердили 12 мирних кроків для Донбасу
Вікторія Довгань
Вікторія Довгань
ПОЛІТИКА
12:10, 14.02.2020 Оновлено: 13:00, 14.02.2020
Поделиться
Комментарии
На Мюнхенській конференції безпеки перша заява була присвячена Україні. Крім того, її учасники узгодили 12 кроків, які сприятимуть посиленню безпеки на її територіях, а також у євроатлантичному регіоні.


Переклад цих ключових позицій опублікував на своїй сторінці у Facebook український журналіст Валерій Калниш.

Крок 1. Відновлення СЦКК (ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану з припинення вогню. Як відомо, Росія покинула комісію кілька років тому).

Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні N4 (пропонується розширити зміст перемовин у "нормандському форматі" і додати туди тему бойових дій, а також їхнє припинення).

Крок 3. Розширення свободи пересування (пропонується збільшити кількість пунктів пропуску).

Крок 4. Пошук зниклих безвісти.


Крок 5. Планування та реалізація ініціативи з розмінування.

Крок 6. Реконструкція Донбасу (вивчення економічного потенціалу, заснування донорського фонду за участю ЄС, західних компаній. До нього також запропоновано приєднатися Росії).

Мюнхенська конференція

Мюнхенська конференція

Крок 7. Організація зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу пропонується створити там ЗВТ із, відповідно, іншим оподаткуванням).

Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на "Мюнхенську ініціативу", то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду штрафних заходів проти Росії).


Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на там перебуває понад 1200 таких джерел токсичності).

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки (один із планів щодо повернення впливу Заходу – активна робота із забезпечення безпеки в регіоні між МЗС).

Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією (Калниш уточнив, що в такий спосіб РФ намагаються повернути до кола цивілізованих країн. Так, їй пропонують активніше співпрацювати в гуманітарній сфері, як-от у науці й дослідженнях, транскордонному та регіональному співробітництві, співпраці в галузі зміни клімату та довкілля. Однак згадка про Мінські угоди збережена).

Крок 12. Новий національний діалог про особистість. "Новий інклюзивний національний діалог по всій Україні бажаний і може бути запущений якомога швидше. Цей діалог повинен охоплювати осіб, які формують громадську думку, провідних вчених і міжнародно визнаних експертів. Слід докласти зусиль для взаємодії України зі своїми сусідами, особливо з Польщею, Угорщиною і Росією. Цей діалог повинен стосуватися теми історії та національної пам'яті, мови, ідентичності й досвіду меншин. Повинен включати терпимість і повагу до етнічних і релігійних меншин – як в сім'ї, так і в більш широкому контексті – для досягнення ширшої інклюзивності та соціального єднання", – процитував останній пункт журналіст.