Автор Тема: Экономика. Вести с полей.  (Прочитано 6958 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Надин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5108
  • Стать: Жіноча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #90 : Березня 30, 2020, 10:53:48 22:53 »
Надин!

Ну, что? Порешала с арендаторами?

Я сегодня отловил одного...пообщались. Короче с учётом всего-всего, апрель и май -30% от цены.

Если в мае ничего не меняется, закрывается и съезжает. У него небольшой, но очень резвый бизнес был с HoReCa.

Второго пока не отловил :smilie5:, партизанит где-то. У него "железяки", посмотрим, что запоёт.
нет пока, бодаюсь. Но я буду жосско стоять на своем -50% скину и при этом пусть их клиенты в офис не заходят, презентации/выдачи и вотэтовсе на улице, в офисе только они и их майно ибо нефиг - движнячат их клиенты (пусть и в меньшем количестве), а мне обеспечивать мой/дезинфицируй и еще забесплатно. По сути у них ничего не поменялось, единственно народ стал больше головой думать накой им их товар))) кароч, примеряю комтюм стервы))))

Offline ska

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 617
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #91 : Квітня 04, 2020, 08:33:45 08:33 »
Есть информация, что за месяц харьковский жилстрой1 продал ровно 0 квартир, а это крупнейший тут застройщик, пока замораживают все. Сколько людей при этом остались без работы мне тяжело сказать, но думаю цифра с 4 нулями

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 32850
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #92 : Квітня 04, 2020, 10:33:05 10:33 »

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15759
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #93 : Травня 11, 2020, 08:49:10 20:49 »
 Сьогодні скуплявся в парочці буд.маркетах - місцевих мережах. Перший, що в центрі - народу чимало, черги; переоцінка, вартість можна тільки на касі дізнатися, мабуть, в бік збільшення, бо при мені, коли чоловік дізнався про вартість краму, то відмовився купувати; я, коли побачив вартість відрізних кругів на болгарку теж здивувався але купив. Цей магазин у роздріб у карантин не працював. У другому на краю міста, досить великому,   торгують на третині площ, розбирають стенди; персоналу обмаль, покупців обмаль (що, як на мене, підтверджує, що будівельно-ремонтний бізнес стоїть, бо магаз досить дешевий, до нього пішки не прийдеш та й друг казав, що багато будівельників без роботи) підслухав розмову продавця, що магазин може закритися. У карантин працював.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15759
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #94 : Червня 16, 2020, 09:37:36 21:37 »
Дно в деталях
Про нинішній стан і перспективи української економіки
Як працює економічна система? Схема доволі проста. Існує два кола обігу вартості. До внутрішнього, базового, входять фірми та домогосподарства. Одні виробляють і продають товари та послуги, другі отримують від них доходи в формі зарплати та прибутків, щоб потім їх витратити на їхню продукцію. Так вартість перетворюється з товару на гроші й навпаки протягом століть. Це було відомо ще Карлові Марксу.


Також існує зовнішнє коло обігу вартості, зав’язане на внутрішньому. Воно складається з державного, фінансового та зовнішнього секторів. Кожен із них вилучає частину вартості із внутрішнього кола, щоб потім повернути її назад в іншій формі. Перший вилучає податки, а повертає бюджетні видатки. Другий забирає свою лепту депозитами й іншими фінансовими вкладеннями, а віддає її кредитами та інвестиціями. Третій вливає у внутрішнє коло значні суми в формі зовнішніх кредитів, іноземних інвестицій, переказів з-за кордону та експортних надходжень, натомість виймає частину вартості як плату за імпорт, репатріацію дивідендів, погашення кредитів і тому подібне.

 

Читайте також: Зменшення облікової ставки: покаянне пом’якшення


У нормальні часи зовнішнє і внутрішнє кола перебувають у рівновазі. Коли з’являються тимчасові порушення в функціонуванні внутрішнього кола, то досить скоро державний, фінансовий або зовнішній сектори реагують на це, вливаючи необхідну суму й повертаючи систему у рівноважний стан. Якщо їм не вдається це зробити автоматично, то держава стимулює такий приплив, змінюючи відсоткову ставку, валютний курс чи дефіцит бюджету — це такі собі краники, через які можна прямо чи опосередковано поповнювати економіку кров’ю грошей.


Але от прийшла пандемія, і вся ця схема полетіла шкереберть. Бо розлад внутрішнього кола набрав темпів практично моментально, на порядок швидше та зі значно вищою амплітудою, ніж звичайно. На жаль, механізми роботи зовнішнього кола не дозволили йому зреагувати на цю проблему настільки ж блискавично. Тому лікувати розлад внутрішнього кола в такому ж темпі, як він виник, виявилося нічим. Зрозумівши це, розвинуті держави вдалися до відчайдушного засобу: вони почали просто роздавати гроші своїм громадянам. Україна не зрозуміла проблеми повністю й не змогла їй зарадити. Тому, як казав класик українського політикуму, маємо що маємо. І тепер те, що ми маємо, починає поволі кристалізуватися в формі катастрофічних статистичних показників і депресивних явищ у наших селах і містах.

 

Проблема держави


Зараз з’являються підтвердження того, що кризові процеси не зосередилися у внутрішньому колі обігу вартості, а поширилися й на зовнішнє. Державний сектор — яскравий тому приклад. За даними Держказначейства, у квітні державний бюджет зібрав на 7,1% менше доходів, ніж рік тому. Показники надходжень від податкової та митниці були ще гіршими (–14,3%). Але їх частково компенсували кошти НБУ та Спеціального фонду. Указані цифри вже тоді, місяць тому, показували, що в першому наближенні номінальний ВВП за квітень упав на понад 10%. Якщо відняти від цього близько 5% зростання цін (це груба оцінка), то вийде, що квітневий реальний темп падіння економіки міг сягати 15% і більше. Це суттєво відрізняється від тих 11,3% за другий квартал, які НБУ прогнозував понад місяць тому.

У порівнянні з аналогічними місяцями минулого року в березні та квітні чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну упав на 83% і 95% відповідно, практично до нуля


Усередині квітня Верховна Рада переглянула державний бюджет і зменшила план бюджетних надходжень на 2020 рік на 10,9% до 976 млрд грн, збільшивши при цьому бюджетний дефіцит у понад тричі до 298 млрд грн. Можна було б сподіватися, що оновлений бюджет відповідатиме реаліям карантинної економіки, тож його виконання буде кращим. Але, за даними Держказначейства, у травні план держбюджету за доходами було виконано на 97,8%, падіння відносно травня минулого року склало аж 29,6%. При цьому хоча формально податкові та митні надходження становили 100,8% від плану, але їх падіння відносно минулого року пришвидшилося до 17,2%. Це при тому, що з 11 травня почався перший етап виходу з карантину, тож багато бізнес-одиниць відновили роботу й нібито мали почати заробляти та сплачувати якісь кошти до бюджету. Виходить, що уряд і парламент виявилися занадто оптимістичними у своїх прогнозах і їхня реакція на кризові процеси хибна. Це створює низку загроз.


По-перше, залишки коштів уряду на Єдиному казначейському рахунку будуть танути стрімкіше, ніж очікувалося. Добре, що у травні уряду вдалося залучити на внутрішньому ринку близько 50 млрд грн, МВФ ось-ось перерахує нам $1,9 млрд і ще близько $3 млрд надійде від інших міжнародних фінансових установ. Цих грошей вистачить на кілька місяців консервації нинішньої кризової ситуації. Але що буде далі — велике питання.

 

Читайте також: Невиправданний оптмізм


По-друге, із часом ризики невиконання бюджету почнуть відвертати інвесторів від вкладень у державні цінні папери. Проблеми можуть виникнути не лише з розміщенням держоблігацій на зовнішніх ринках, які зараз зовсім не фонтанують ліквідністю, а й на внутрішньому. Власне, нерезиденти уже зменшують свої вкладення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП): за два з половиною місяці від початку карантину обсяг цінних паперів на їхніх рахунках упав на 18,5 млрд грн. Тож наразі надія тільки на внутрішню банківську систему.


Услід за зниженням облікової ставки до 8% упала дохідність депозитних сертифікатів НБУ, тому на сьогодні відсоток за ними менш привабливий для банків, ніж за ОВДП. Тож банківська система зараз інтенсивно інвестує у внутрішні держоблігації. Але її ресурси не безмежні. За даними НБУ, на кінець квітня банки України тримали в депозитних сертифікатах 139 млрд грн, що на понад 43 млрд грн менше, ніж на кінець лютого, до початку карантину. Судячи з усього, за травень ці залишки ще суттєво підтанули, хоча офіційної статистики поки немає. Цих коштів також не вистачить надовго, бо фінансовий апетит уряду тільки зростатиме. Та і їх ще треба буде залучити.

 




Із двох попередніх загроз виникає третя: посеред осені може виявитися, що грошей у казні кіт наплакав. Тоді доведеться переглядати бюджет (проводити секвестр бюджетних видатків) або в ручному режимі обмежувати державні витрати, щоб якось дотягнути до нового року. Якщо уряд виявиться неготовим до такого сценарію розвитку подій, то Україна пройде через черговий етап фінансової турбулентності. Що ми матимемо на виході — який курс долара, рівень доходів і безробіття — поки сказати важко. Але солодко точно не буде.


Не слід забувати і про ще один важливий нюанс, характерний для економічних криз в Україні. Під час рецесій помітна частка українського бізнесу переходить у тінь. Цього разу цей процес має свою особливість: підприємці відправляють своїх працівників у відпустку за власний рахунок. Нібито нічого дивного, бо так робить багато хто. Але річ у тім, що в непоодиноких випадках працівники, на папері відправлені в неоплачувану відпустку, насправді працюють, тільки от отримують зарплати в конвертах. На таку гіпотезу наштовхує наступний факт: за даними НБУ, за березень-квітень обсяг готівки, випущеної в обіг, виріс на 47 млрд грн або близько 12%. Це аномально високий темп приросту, особливо з огляду на спад ділової активності, зумовлений карантином. Вищий обсяг готівки вказує на більшу частку тіньової економіки. Тобто на ділі підприємства працюють, але ні офіційна статистика, ні державний бюджет про це не знатимуть. Через це казна недорахується десятків мільярдів гривень надходжень, бо де-факто вартість буде створена, але де-юре її не існуватиме.

 

Надія на фінансовий сектор


Отже, в контексті реагування на негативний вплив карантину на економіку уряд почасти має зв’язані руки, а частково просто не здатен адекватно оцінити ситуацію та зробити необхідні кроки у відповідь. У таких обставинах великі надії слід було покладати на фінансовий сектор та Нацбанк як його регулятора та законодавця мод. І починалося все справді небезнадійно. Коли НБУ знизив облікову ставку до 8%, то тим самим змусив комерційні банки перемкнутися з депозитних сертифікатів на ОВДП, але не тільки. У фінансових колах були сподівання на те, що політика дешевих грошей стимулюватиме кредитування, яке вдосталь підживить внутрішнє коло обігу вартості. Але не так сталося, як гадалося.


Головна причина — банки не хочуть брати на себе ризики, що закономірно зростають у період кризи. Тому, перестраховуючись від можливих утрат, вони воліють не заплющувати очі на тимчасові фінансові труднощі своїх клієнтів, а видавати менше кредитів. І статистика НБУ це підтверджує, перебуваючи в неоплачуваній відпустці. Кілька кварталів тому в Україні можна було спостерігати міні-бум споживчого кредитування: торік банківський портфель кредитів домогосподарствам зростав у середньому майже на 1 млрд грн на місяць. Ця тенденція протривала до перших тижнів карантину, відтак вичерпалася: лише за квітень портфель позик населенню знизився майже на 7 млрд грн. А ці гроші були конче необхідні людям, які втратили роботу чи були змушені витратити останні заощадження. Не отримавши такого підживлення від фінансового сектору, внутрішнє коло обігу вартості опинилося у ще гіршій ситуації, ніж можна було сподіватися.

 

Читайте також: Нове місце під сонцем


Ситуація з корпоративним кредитуванням у чомусь подібна. У цьому сегменті буму не було. Зате у березні залишки банківських кредитів держкомпаніям виросли на 4 млрд грн, а приватним корпораціям — на 56 млрд грн. Можливо, це зростання відбулося за інерцією, поки банки не усвідомили ризиків і не почали займатися їх зведенням до мінімуму. У квітні тенденція розвернулася на прямо протилежну: портфель кредитів держкомпаніям знизився на 3 млрд грн, а приватному бізнесу — упав на 22 млрд грн. І це в той час, коли підприємства опинилися перед банальною нестачею обігових коштів, необхідних хоча би для того, щоб виплатити людям зарплату.


Ось тут ми бачимо зворотний бік банківської реформи. Щоб стимулювати приплив грошей в економіку від банківського сектору, НБУ знизив облікову ставку й пом’якшив цілу низку вимог до банків. Але ті тепер настільки «відформатовані» банкопадом та реформою, що воліють зайвий раз перестрахуватися, допускаючи поглиблення економічного спаду, від якого в підсумку вони й постраждають, ніж використати ліміти, відкриті Нацбанком, для підтримки надійних позичальників, що тимчасово (!) опинилися у скрутній ситуації. Надії на фінансовий сектор не виправдалися. Стає зрозуміло, що чекати на порятунок економіки від нього — марна справа. І тут облікову ставку можна знижувати хоч до нуля. Поки гроші, які крутяться серед банків, не знайдуть швидкий та ефективний шлях до внутрішнього кола обігу вартості, доти економічна ситуація в Україні погіршуватиметься.

 

Зовнішній сектор та інвестиції


А от зовнішній сектор на диво виявився міцним горішком. За даними НБУ, у квітні рахунок поточних операцій було зведено із солідним профіцитом $1,4 млрд. Кожна із його агрегованих складових зробила свій позитивний внесок у загальний результат. Експорт товарів з України у квітні був лише на 4% менший, ніж рік тому, зате імпорт упав на 28,4%. Тут удача була на нашому боці. Основа нашого експорту — продовольство, а на нього попит майже не постраждав від карантину, хоч на яку країну ми подивимося. Тому у квітні з України було вивезено продовольчих товарів та сировини для їх виробництва на понад $1,8 млрд що на 6,6% більше, ніж за цей місяць минулого року. Натомість основа нашого імпорту — товари машинобудування з високою доданою вартістю, хімічна продукція та енергоносії. Перші країна не завозила, бо покупці сиділи на карантині й не могли купувати у звичних обсягах, а показники другої та третьої основних імпортних товарних груп постраждали від обвалу цін на нафту. У квітні поєднання цих ефектів було дуже сприятливим для України загалом та курсу гривні зокрема. Однак малоімовірно, що така ситуація збережеться надовго: існують ризики того, що в новому маркетинговому році в Україні буде нижчий урожай, ніж торік, дуже імовірно, що ціни на нафту ще дещо підростуть принаймні до $45 за долар (хоча $60 за барель, мабуть, уже не буде ніколи) та й зголоднілі до покупок споживачі заповнять магазини зі здебільшого імпортними товарами, як тільки отримають першу зарплату після карантину.

 




Подібна ситуація і з послугами. У квітні їх експорт знизився на 17%, а імпорт обвалився на 50,5%. Така різниця завдячує спеціалізації нашої країни на ІТ-аутсорсингу, для якого карантин минув майже непомітно.


Багато хто побоювався, що українські заробітчани втратять роботу, відтак країна втратить мільярди доларів переказів із-за кордону. Але статистика поки спростовує ці побоювання. За даними НБУ, у квітні офіційні надходження валюти з-за кордону на оплату праці становили $857 млн, що тільки на 15,6% менше, ніж рік тому. Тобто медіа-істерія про мільйони заробітчан, які повернулися до України та сидять без роботи, не зовсім відповідає дійсності. Щось подібне стосується переказів із-за кордону, які, імовірно, в основному роблять заробітчани-нелегали своїм сім’ям: вони впали на 24,4% до $152, але в порівнянні з потоками офіційних доходів ця сума не така значна.


У підсумку можна сказати, що в березні, а особливо у квітні, після певної девальвації гривні зовнішній сектор досить помітно підживив внутрішнє коло обігу вартості української економіки. Це сталося на тлі поширення міфів про важке становище наших заробітчан. Не варто недооцінювати кмітливість людей, які виїхали на заробітки: вони розуміють, що в Україні на них чекають куди гірші перспективи, ніж на чужині. Як виявилося, на щастя для країни, економіка якої зараз як ніколи потребує грошей наших експатів.

 

 Читайте також: Нове місце під сонцем


Єдиний значний мінус, який можна прочитати у квітневому платіжному балансі, — падіння інвестицій. Імпорт машин, устаткування, транспортних засобів та приладів упав на 28,7%. Проблема в тому, що до цієї групи входять не лише автомобілі, що їх не купили українці, вимушені сидіти на карантині. Вона також містить і основні засоби для створення нового бізнесу та переобладнання наявного. Якщо ці засоби не були завезені, то не були продані, відтак підприємства не проінвестували певну кількість коштів, яка також мала би живити економіку та працювати на її зростання в перспективі. Власне, статистика інвестицій підтверджує цю гіпотезу. У порівнянні з аналогічними місяцями минулого року в березні та квітні чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну упав на 83% і 95% відповідно, практично до нуля. Статистика Держстату підтверджує цю тенденцію по капітальних інвестиціях: у першому кварталі індекс капітальних інвестицій по економіці був на 36% нижчим, ніж рік тому. Це означає, що в березні практично не вкладали в українську економіку ні зовнішні, ні внутрішні інвестори. Це печальний факт, який протягом найближчих кварталів відгукнеться чималими додатковими пунктами в темпах економічного спаду.

 

Депресивні явища та необґрунтований оптимізм


Отже, хоч зовнішній сектор і підтримав внутрішнє коло обігу вартості, але державний та фінансовий сектори, а також поведінка інвесторів навпаки створюють занадто багато тягарів для економіки. Тож у цілому зовнішнє коло обігу вартості бачиться занадто розбалансованим для того, аби відновлення економіки було V-подібним. Невже представники органів влади цього не помічають? Скидається на те, що вони одягнули рожеві окуляри та вперто не хочуть їх знімати. Це якийсь страусиний спосіб іти назустріч труднощам.


Заради справедливості слід зауважити, що днями в інтерв’ю liga.net заступник голови НБУ Дмитро Сологуб визнав, що на даний момент економіка падає стрімкіше, ніж передбачалося, та що за результатами року спад становитиме 6–7%, а не 5%, як Нацбанк прогнозував наприкінці квітня. Але хіба можна й ці цифри вважати адекватними, якщо ЄС прогнозує падіння своєї економіки на понад 7%? Оскільки Україна — маленька відкрита економіка, дуже сильно залежна від зовнішньої торгівлі, передусім з Євросоюзом, то його темп падіння — це для нас немов ватерлінія, вище якої ми не стрибнемо, як проста людина — вище своєї голови. Біда в тім, що на цих прогнозах будується державна економічна політика. І вона така ж рожева, як і окуляри тих, хто робив прогнози.


У підсумку треба готуватися до кількох подій. По-перше, за результатами 2020 року темп падіння ВВП, мабуть, буде двозначним. Статистика квітня вказує на те, що за цей місяць економіка падала на 15–20%, травень кращим не був, а недолуга державна політика призведе до того, що із двозначних темпів падіння Україна точно не вибереться у третьому й, можливо, не вибереться в четвертому кварталі, особливо якщо загостряться проблеми з бюджетом. Слід нагадати, що під час минулої рецесії найгіршим був перший квартал 2015 року, коли реальний ВВП знизився на 16,0% рік до року, під час позаминулої — перший квартал 2009 року, коли ВВП обвалився на 19,6%. Нинішня рецесія має всі шанси стати глибшою за дві попередні.


По-друге, різні регіони постраждають по-різному. Наприклад Львів і область значно залежать від туризму та зовнішньої торгівлі із західними сусідами України. Ці галузі значно постраждали від карантину, тому становище малого й середнього бізнесу на Львівщині вкрай важке. Навіть ринок оренди житлової нерухомості уже відреагував на це: винайняти житло у Львові давно не було настільки легко. Натомість Одеса й Одещина, мабуть, постраждають куди менше. Морський транспорт продовжує функціонувати, а зовнішні потоки українських туристів, мабуть, цього року переорієнтуються на південь країни. Звідси випливає, що місцеві органи влади повинні мати руки розв’язаними для того, щоб реагувати на проблеми регіону відповідно до ситуації. Українці повинні оцінити адекватність реакції місцевої влади й на цьому вибрати регіональних лідерів, які спочатку виграють місцеві вибори, а потім і претендуватимуть на заміщення у столичних офісах тих, хто ходить у рожевих окулярах.


По-третє, глибокі та тривалі економічні проблеми завжди стають основою для зростання соціального напруження. Інформаційний простір уже зараз заполонили новини про дикі злочини та розгули озброєних банд вулицями нібито цивілізованих міст. Це тільки початок. Головною загрозою тут є те, що Росія намагатиметься розгойдувати ситуацію, бо будь-яка нестабільність в Україні дозволяє їм відволіктися від власних проблем.
https://m.tyzhden.ua/publication/244541

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #95 : Червня 17, 2020, 12:23:50 12:23 »
Дно в деталях

..................
Не слід забувати і про ще один важливий нюанс, характерний для економічних криз в Україні. Під час рецесій помітна частка українського бізнесу переходить у тінь.
..................
https://m.tyzhden.ua/publication/244541

Гы-ы-ы-.... :lol: :lol: :lol:

Какая, блдь, неожиданность :shuffle:

У меня за нал начали брать даже те, кто никогда, ни разу этого не делал и даже намёка не было.

-Налоги? -Нахуй, это туда...

Дно в деталях

................
У порівнянні з аналогічними місяцями минулого року в березні та квітні чистий приплив прямих іноземних інвестицій в Україну упав на 83% і 95% відповідно, практично до нуля.
................
https://m.tyzhden.ua/publication/244541

О-о-о-...

Об этом можно говорить долго и в красках. :smilie5:
Надо быть, скажем так, - очень недальновидным человеком, чтоб инвестировать в эти территории.

Хотя, если разобраться, то в статье ничего такого неожиданного нет. Всё идёт согласно выбранного курса и плана - на горизонте  "Русский мир".
No money No honey

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15759
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #96 : Липня 26, 2020, 07:53:33 07:53 »
 Коротко і зрозуміло про наші поточну економічну ситуацію і перспективи:
https://mobile.twitter.com/_Smithchenko?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1287005661562372096%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fforum.pravda.com.ua%2Findex.php%3Ftopic%3D1081753.0

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #97 : Грудня 14, 2020, 05:18:05 17:18 »
Ну, что?

Оставшиеся чуть больше чем две недели погоды уже не сыграют.

Можем подводить  итоги :smilie5:

Делитесь, коллеги :super:
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #98 : Грудня 14, 2020, 05:21:07 17:21 »
Для затравки:

Урядом запроваджено перелік карантинних обмежень, які діятимуть з 19 грудня 2020 року на всій території України.

З 19 грудня 2020 року по всій території України будуть діяти нові обмеження.

Зокрема нові обмеження забороняють:

    Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
    Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
    Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.
    Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.
    Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

и т.д.

https://www.kmu.gov.ua/news/uryadom-zaprovadzheno-perelik-karantinnih-obmezhen-yaki-diyatimut-z-19-grudnya-2020-roku-na-vsij-teritoriyi-ukrayini

У Києві під час карантину "помер" кожен четвертий ресторан - Тинний


На тлі пандемії COVID-19 та карантинних обмежень в Україні ситуація у ресторанному бізнесі "трагічна", у Києві помер кожен четвертий такий проєкт.
............
https://www.epravda.com.ua/news/2020/12/14/669151/

Очень оптимистичный такой анализ :smilie5:
No money No honey

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16944
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #99 : Грудня 14, 2020, 05:56:50 17:56 »



Отака хуйня, малята!
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Надин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5108
  • Стать: Жіноча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #100 : Грудня 15, 2020, 01:35:43 13:35 »
Ну, что?

Оставшиеся чуть больше чем две недели погоды уже не сыграют.

Можем подводить  итоги :smilie5:

Делитесь, коллеги :super:

лето (т.е. 3й кв.) чуть живее пошло, анализ буду делать уже в январе, но на вскидку: 1й кв. "просел" в денежных знаках на 20-25%% по сравнению с 2019 г., 2й кв. - проседание на 40-45%%, 3й - в районе 15. В 4й я с оптимизмом от 3его входила, но смотрю октябрь шота буксовать начал к концу, а ноябрь вообще дно, даже хуже апреля. Не могла понять что такое, потом глянула свои прошлоосенние прикидки и поняла - уже прошлой осенью "проседать" начало, и без ковида, т.е. на прошлогоднее падение теперь еще ковид наложился...

субарендаторы мои, сетевики-косметички, тоже в расстройствах - их бизнес построен на завлечении "свежей крови", а у той самой крови денег нет от слова совсем, говорят по прикидкам продажи упали %% на 40-50

партнеры-агентство недвижимости - со слов падение на 50% (и это с учетом что основные потребители рынка недвижимости в наших камышах это моряки-плавики, их доход в валюте, но тем не менее... )

субарендаторы-перевозчики: в разговоре - уже беремся за рейсы из одного угла в другой перевезти, ставки за рейс в 20тыс.грн.+ давно в мечтах (это автопоезда тягачи а-ля МАN+прицеп тент, у ФОПов до десятка таких автопоездов). Есть ФОП-перевозчик, работал на Румынию, старая линия, когда-то пароходство кушало тудой, потом растаскалось все, этот крохи подхватил, но на бутер с икрой хватало. Со слов - стоит уже пару месяцев, хотя грузовой транспорт не на карантине, но на таможне такой бардак, что вообще непонятно что и как работает. Тупо стоят автопоезда, человек в полной безнадеге, ведь тема может уйти да и кушать хочется, опять же простой техники, водителей нормальных не найдешь потом, бо убегут на заработки...


так что все норм, падаем...

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #101 : Грудня 17, 2020, 10:59:54 10:59 »
О-о-о, Надин! :smiley24:

Как всегда умничка :ax

Подробно и интересно.

Что у вас, панове?

Давайте замеряем температуру хотя бы в нашей палате :smilie5:

Как считаете, экономическая составляющая фундамента власти Зеленского В.А. крепка? На сколько хватит продержаться?
No money No honey

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #102 : Грудня 17, 2020, 11:39:03 11:39 »
А нинада было жадничать! :smiley16:





No money No honey

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #103 : Грудня 17, 2020, 08:11:23 20:11 »
скіки бабла
і це ж якісь гімняні піцерії
і звідки в них стільки грошей

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #104 : Грудня 17, 2020, 08:25:02 20:25 »
скіки бабла
і це ж якісь гімняні піцерії
і звідки в них стільки грошей
Порахуйте, скiльки на районе кур'ерiв пiцу развозять - все йде поза касою аби подати не сплачувати..
Попалися, бо копам та фiскалам не платили в конвертах...

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #105 : Грудня 17, 2020, 08:28:24 20:28 »
Порахуйте, скiльки на районе кур'ерiв пiцу развозять - все йде поза касою аби подати не сплачувати..
Попалися, бо копам та фiскалам не платили в конвертах...

Те в конец берега потеряли?

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #106 : Грудня 17, 2020, 08:42:53 20:42 »
ну там більше 4-х мільйонів
скільки ж це треба продати піци

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #107 : Грудня 17, 2020, 08:46:06 20:46 »
ну там більше 4-х мільйонів
скільки ж це треба продати піци
Порахуйте головний офiс, фiлii, кiлькiсть кур'ерiв, замовлень за добу,  тиждень, мiсяць, рiк...
Одна пiцца може коштувати майже 200 гр, + доставка - 50-70 гр.
За годинуожно м привезти до 10 пiц... - ось вам майже 2000 гр. вiд одного кур'ера...

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #108 : Грудня 17, 2020, 08:48:06 20:48 »
Порахуйте головний офiс, фiлii, кiлькiсть кур'ерiв, замовлень за добу,  тиждень, мiсяць, рiк...
Одна пiцца може коштувати майже 200 гр, + доставка - 50-70 гр.
За годинуожно м привезти до 10 пiц... - ось вам майже 2000 гр. вiд одного кур'ера...

та шо вони весь рік римають всі гроші в одній купі?
ідіоти...

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #109 : Грудня 17, 2020, 09:07:17 21:07 »
та шо вони весь рік римають всі гроші в одній купі?
ідіоти...
Через такi пiцi можуть проходити будь якi грошi - навiть кримiнальнi...
Тому такi пiцi... - наче ширма...
Схоже не те, що хтось iх здав...

Offline Надин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5108
  • Стать: Жіноча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #110 : Грудня 18, 2020, 09:26:04 21:26 »
А нинада было жадничать! :smiley16:






Сегодня с подобными вопросами пришли в "АЛЛО", тоже хлопнули их, там 170схостиком мульйонов, по которым вопросы задают

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26865
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #111 : Грудня 18, 2020, 09:57:51 21:57 »

Сегодня с подобными вопросами пришли в "АЛЛО", тоже хлопнули их, там 170схостиком мульйонов, по которым вопросы задают

Цуко
Надо закупиться до НГ бо все сети позакрывают

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #112 : Грудня 18, 2020, 11:20:53 23:20 »
Через такi пiцi можуть проходити будь якi грошi - навiть кримiнальнi...
Тому такi пiцi... - наче ширма...
Схоже не те, що хтось iх здав...

оце більш схоже на правду

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2731
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #113 : Грудня 19, 2020, 01:33:25 01:33 »
А нинада было жадничать! :smiley16:

Дивний репортаж про піцерії
Так працює 95% бізнеса України

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2731
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #114 : Грудня 19, 2020, 01:37:20 01:37 »
оце більш схоже на правду

Маячня це
Для ширми навіть піцерії не треба
Просто приватна армія ФОПів в один момент продають якісь послуги кудись за нал, платять 3 копійки подутку і відразу купують на всі у порібного ТОВ послугу (консультації). ТОВ платить податки і маємо чисті і білі гроші

На фото банальний чорний нал, який як раз вивили з обороту, а не хотіли ввести
І це класика для всіх контор ураїни за рідким виключенням

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15759
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #115 : Грудня 19, 2020, 06:40:40 06:40 »
 Це класична азіровщина, тобто, боротьба з малим/середнім бізнесом, свій великий не чіпають. Один в один Янека повторюють, там теж був наїзд на великі мережі. Відіб'ються

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5425
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #116 : Грудня 19, 2020, 10:06:08 10:06 »
кому зрада, кому перемога :smilie7:

Dragon Capital очікує зміцнення гривні через зростання цін на сталь і зерно

У міру відновлення економіки умови зовнішньої торгівлі для України будуть погіршуватися
Різке зростання цін на товари українського експорту, включаючи металопродукцію, і відновлення попиту нерезидентів на ОВДП сприятимуть збільшенню пропозиції іноземної валюти та зміцненню курсу гривні в короткостроковій перспективі. Про це йдеться в коментарі Олени Білан, головної економістки інвесткомпанії Dragon Capital.

«Зростання світових цін на сталь і зерно на фоні помірної динаміки цін на енергетичні товари спричинили істотне поліпшення умов торгівлі для України. Так, з початку року сталь подорожчала в півтора раза, сягнувши майже $700/т, найвищого рівня з 2011 року, а ціни на пшеницю й кукурудзу зросли на 19% і 32% відповідно через зменшення врожаю. З боку імпорту ціна на газ на європейському хабі збільшилася на 37%, але ціна на нафту залишається на 24% нижчою, ніж на початку року, незважаючи на нещодавнє подорожчання до $50 за барель. Таким чином, умови торгівлі для України поки що є кращими за останні дев’ять років», – наголошує Олена Білан.

З урахуванням цих чинників очікується збільшення надходжень іноземної валюти в Україну до кінця цього року й на початку наступного, оскільки нещодавній стрибок цін на сталь і зерно впливає на надходження експортної виручки з відставанням в кілька місяців.

Надалі валютний ринок, ймовірно, повернеться до дефіциту іноземної валюти, оскільки відновлення економіки на фоні поступової вакцинації населення зумовить зростання імпорту товарів і послуг, у тому числі – витрат українських туристів за кордоном, а умови торгівлі погіршаться.

Згідно з оновленим прогнозом Dragon Capital, курс гривні буде близьким до 27,5 грн/$ до кінця поточного року (у порівнянні з 29 грн/$ у попередньому прогнозі).

Поступове зміцнення гривні продовжиться в першому кварталі наступного року. Але до кінця року курс повернеться до 28 грн/$ (в порівнянні з 30 грн/$ у попередньому прогнозі).

Нагадаємо, експортна виручка українських метредпріятій в січні-листопаді скоротилася на 15,1% в порівнянні з відповідним періодом минулого року – до $6,98 млрд.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #117 : Грудня 19, 2020, 05:20:20 17:20 »
Маячня це
Для ширми навіть піцерії не треба
Просто приватна армія ФОПів в один момент продають якісь послуги кудись за нал, платять 3 копійки подутку і відразу купують на всі у порібного ТОВ послугу (консультації). ТОВ платить податки і маємо чисті і білі гроші

На фото банальний чорний нал, який як раз вивили з обороту, а не хотіли ввести
І це класика для всіх контор ураїни за рідким виключенням

а на хуя його вивели?
що з ним далі робити?

Offline Йожин з бажин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4411
  • Be my guest
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #118 : Грудня 21, 2020, 12:12:23 12:12 »
а на хуя його вивели?
що з ним далі робити?
Ситуация с Доминос Пица вообще ржачная :smilie5:

Тут два варианта.

Первый. Такая реальная политика компании.
Сама контора американская. Ну, по крайней мере, значёчки на кепочки, фирменные галстуки и прочие стеклянные бусы для местных аборигенов приезжают реально из штатов. За особое рвение могут одарить "ценным подарком" в виде часов Swatch, за 20 баксов, а готовых себя продать на органы ради фирмы наградить турпоездкой в Новый Свет, показать как живут белые люди.

Сумма в 75 миллионов не так уж волнует воображение, в эквиваленте чуть больше 2 млн Евро. Но! Тоже достойна уважения. Хотя на фоне общего оборота компании по миру, где-то на уровне статистической ошибки. И это при 59 ресторанах в городах Украины.
Поэтому, возможно!, чтоб как-то скрасить блеклость существования, было принято решение добавочную стоимость перевести в хрустящие американские деньги в наличном виде для себя любимых, в аборигенский бюджет кинуть символический доллар в гривневом эквиваленте, ну, и попутно рассказать о "западных ценностях" :smilie5:

Второе. Мутки местного топ-менеджмента.

К ежемесячной зарплате и ежегодным выплатам присовокупить вполне достойный бонус. Если выполняются плановые показатели: GM - в норме, рост продаж в отчёте можно смело писать на уровне 103,5% :smilie5:, открыли ещё пару ресторанов в регионах и т.д. и т.п., то зачем дяде Сэму отдавать всё!? Всё что сверх этого, излишки я имею ввиду.
Это особенности национального ведения бизнеса :smilie5:

Сговор на уровне Директор - Финдир - Главбух. Обслуживающий банк прикрыл и обеспечил расчётную систему - тоже не в обиде.
А вот ментам зажали и ... моментальная карма :smilie5:

Лично я склоняюсь больше ко второму варианту. :smilie7:
No money No honey

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9227
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Экономика. Вести с полей.
« Reply #119 : Грудня 21, 2020, 08:27:45 20:27 »
Ситуация с Доминос Пица вообще ржачная :smilie5:

Тут два варианта.

Первый. Такая реальная политика компании.
Сама контора американская. Ну, по крайней мере, значёчки на кепочки, фирменные галстуки и прочие стеклянные бусы для местных аборигенов приезжают реально из штатов. За особое рвение могут одарить "ценным подарком" в виде часов Swatch, за 20 баксов, а готовых себя продать на органы ради фирмы наградить турпоездкой в Новый Свет, показать как живут белые люди.

Сумма в 75 миллионов не так уж волнует воображение, в эквиваленте чуть больше 2 млн Евро. Но! Тоже достойна уважения. Хотя на фоне общего оборота компании по миру, где-то на уровне статистической ошибки. И это при 59 ресторанах в городах Украины.
Поэтому, возможно!, чтоб как-то скрасить блеклость существования, было принято решение добавочную стоимость перевести в хрустящие американские деньги в наличном виде для себя любимых, в аборигенский бюджет кинуть символический доллар в гривневом эквиваленте, ну, и попутно рассказать о "западных ценностях" :smilie5:

Второе. Мутки местного топ-менеджмента.

К ежемесячной зарплате и ежегодным выплатам присовокупить вполне достойный бонус. Если выполняются плановые показатели: GM - в норме, рост продаж в отчёте можно смело писать на уровне 103,5% :smilie5:, открыли ещё пару ресторанов в регионах и т.д. и т.п., то зачем дяде Сэму отдавать всё!? Всё что сверх этого, излишки я имею ввиду.
Это особенности национального ведения бизнеса :smilie5:

Сговор на уровне Директор - Финдир - Главбух. Обслуживающий банк прикрыл и обеспечил расчётную систему - тоже не в обиде.
А вот ментам зажали и ... моментальная карма :smilie5:

Лично я склоняюсь больше ко второму варианту. :smilie7:

Та ніби-то американці її продали давно. Пару раз в них замовляла, і їх нові замутки мені на сподобались, тож вже й почала про них забувати.