Автор Тема: Закон про колабораціонізм  (Прочитано 200 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Закон про колабораціонізм
« : Лютого 25, 2021, 09:09:08 09:09 »
В Раду внесли законопроекти про колабораціонізм: хто підпадає і яке покарання чекає посібників РФ в Україні

24 лютого, в Раді зареєстрували два законопроекти про колабораціонізм, які визначають, кого вважати посібниками держави-агресора РФ в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Лігу, про їхній зміст розповіли співавтори з правлячої фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв і Віталій Безгін.

Текстів документів в їх картках на сайті парламенту поки немає.

Тим часом, законопроект №5143 передбачає накладення певних обмежень на колабораціоністів, а №5144 - кримінальну відповідальність за їх діяльність.

Під колабораціонізмом автори проекту закону пропонують вважати:

- публічне заперечення збройної агресії РФ і її маріонеткових утворень проти України;
- публічну підтримку дій РФ і її маріонеткових утворень по окупації української території і співпрацю з ними,
невизнання українського суверенітету над Кримом, Донецькою і Луганською областями;
- добровільну роботу в окупаційних адміністраціях РФ, особливо в "судових" і "правоохоронних" структурах;
- пропаганду збройної агресії РФ, легітимізацію її дій в навчальних закладах будь-якої форми власності;
- матеріальну підтримку збройних формувань РФ, будь-яку форму співпраці з ними;
- організацію або участь в публічних заходах, інформаційну діяльність, спрямовану на підтримку російської окупації і підконтрольних їй маріонеткових утворень, відбілювання їх діяльності.

За ці дії автори пропонують давати такий асортимент покарань:

- заборона займати посади на термін від 10 до 15 років;
- арешт;
- конфіскація майна;
- виправні роботи;
- позбавлення волі на термін від 10 до 15 років;
- довічне ув'язнення (якщо дії пособника ворога привели до загибелі людей або інших тяжких наслідків).

А також заборона на:

- участь у виборчому процесі (не можуть бути членами виборчкомів, спостерігачами на виборах, довіреними особами кандидатів);
- доступ до держтаємниці;
- діяльність політичних партій, громадських організацій, профспілок, що здійснюють колабораціоністську діяльність (після встановлення цього факту судом).

Розслідувати такі злодіяння пропонується уповноважити Службу безпеки України.

"Наносимо ще один удар по проросійським зрадникам. Кожен, хто стояв на передовій, зрозуміє важливість цього законопроекту. Ми дуже добре пам'ятаємо, як втрачали своїх побратимів з-за зрадників з українськими паспортами", - прокоментував ветеран АТО Чернів.

Станом на лютий ГБР продовжує розслідування справи Медведчука за статтями про сепаратизм і державній зраді.

Offline Мазепа Київ

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
"Повергнуть врага без сражения — вот вершина военного искусства" Сунь-цзы (Выдающийся стратег древности)

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Закон про колабораціонізм
« Reply #2 : Лютого 25, 2021, 09:29:31 09:29 »
В цьому варіанті краще - по-перше, перекладено, по-друге, є перелік злочинів.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Закон про колабораціонізм
« Reply #3 : Лютого 25, 2021, 09:43:29 09:43 »
Iryna Gerashchenko
14 год  ·
Тим часом слуги зареєстрували аж два законопроєкти щодо протидії колабораціонізму. У відповідь на реєстрацію відповідного проекту «Європейською Солідарністю». Тренд зрозумілий- авторство прийнятого закону має бути тільки слуг. Хоч , з іншого боку, мене тішить це змагання в патріотизмі, це краще, ніж какаяразніца. Ми і надалі готові давати ідеї і підштовхувати владу до правильних рішень, разом протистояти гібридним загрозам і п’ятій колоні.

    А ще слуги видали в фб дивний пост про справу Стерненка, де ані слова про Зеленського, його прокуратури , слідство, вплив на суди адвокатів Януковича і Захарченка, але присвятили абзац ..., правильно, Порошенку і іншим тезам з методички Банкової. Щодо реформи судів, то хочеться нагадати слугам, що в 2016 ми провели перший етап, повністю реформувавши Верховний Суд, потім створили законодавчу базу і комісії для формування ВАКС, іншої антикорупційної інфрастуктури. Безумовно, судова реформа мала відбутися швидше, й це зволікання вартували рейтингу нашій команді, стало одним із факторів програшу на виборах.

Але, .... я не пам’ятаю, аби в попередні роки Вовки поводилися б так нахабно, та й КС тоді не приймав диких рішень, а почав керуватися політичною доцільністю з сумнівного указу Зеленського про розпуск ВР . А першим рішенням турборежиму було фактичне знищення Верхрвного Суду, скорочення його складу, й цей треш імені Зеленського жорстко розкритикувала Венеційська комісія.

   Чим зараз займається ВР імені Разумкова і монобільшості, які одноосібно формують порядок денний, й де неможливо втулити жодного законопроекту опозиції? Вони працевлаштовують Вітренка, азартно розглядають лобістські закони, обирають на 200% свого суддю КС і комісію САП, забувши про критерії професійності і політичної нейтральності, приймають поправки про закупівлю російської електроенергії, голосують закони про що завгодно. Тільки не судову реформу. Навіть одіозний ОАКС не можуть ліквідувати. Це ж не Верховний Суд, де завантажені на суддів катастрофічне, а українці роками чекають справедливості від вищої інстанції...

     Слуги крадуть в країни головне - час і шанс. Тому досить писати листи, складати з 4 літер  в кожному абзаці слово Порошенко . Вже 18 місяців в краіні - Зеленський , монобільшість і на сто відсотків всі свої. Починайте працювати. Досить політично вмотивованих справ, репресій проти активістів і волонтерів, лобістських законів і засідань ВР з аморфним порядком денним. Час зосередитися на реформах, суддівська- пріорітет