Автор Тема: раніше не знала, що в Руминії є суто українські поселення  (Прочитано 18493 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча


де українці живуть вже кілька віків: не забувають мову, ходять в українсьу церкву, діти вивчають українську в школах;
і ці поселення, стосовно роботи, користуються популярністю у румин настільки, що вони  вже десятиліттями оселяються навколо українців і навіть ой як добре знають українську  :smilie1:

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
в нас на роботі з´явилася нова колежанка з Руминії, яка добре володіє німецькою, звичайно ж....   ну в цьому нічого дивного, бо багато
руминів зараз шукають кращу долю в Німеччині, а ті що з вищою освітою, то приїздять вже з непоганим знанням німецької,  і ця молода жінка одна з таких)).....     і тут вона  якось підходить до мене(мабуть почула, як колеги зі мною спілкуються про Україну) і починає розмовляти українською.... я вся така здивована: "ти ж руминка, з Руминії, звідки знаєш українську?"....  і тут вона розповіла, що вона, руминка по батькуі матері, родилась і виросла в такому поселенні, в українському поселенні, і в них звично, що всі з дитинства спілкуються двома мовами, руминською та українською, і румини, звичайно, теж....ну і багато гарного розповіла про співжиття з українцями.... прямо рoзчулила мене, блін, до сліз,  що я її обняла....


ось такий ми народ, мої любі...   :rotate:


Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
Мармарощина?

Offline svo1973

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7802
  • Стать: Чоловіча
У них воротар в збірній Румунії був дуже відомий - Богдан Стеля. А ще гравець збірної Сорін Парасків.

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
Мармарощина?


Tak,  Мармарощина,  але  i  райони навкруги Cimpulung i Suceava

Offline Stolnick

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 14
ще є такі діаспори у Угорщигі, Чехії, Славаччині, Канадщині, Алясчинфі  і по усьому світу:)

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Українці в Румунії. Є кілька повітів де українців більше 90%


Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Аж зацікавило.
Ось деякі найбільш українські села Румунії:

На Мармарощині:

Вишня Рівня (рум. Rona de Sus)
Кривий (рум. Repedea) Найбільша частка українців - 97,7%
Рускова
Села комуни Бистра
Кричунів (рум. Crăciunești)
Луг над Тисою (рум. Lunca la Tisa)
Поляни або Руська Поляна  (рум. Poienile de sub Munte) найбільше українське село Румунії. Населення 10000 з них 96% українці

Також багато українців є у іншому прикордонному повіті Сучава, зокрема великим майже повністю українським селом там є
Бродина

Окрім того несподівано велика концентрація українців є на заході в повітах Караш-Северін і Тіміш. Там теж є українські села. Найбільші з них:

У повіті Караш-Северін - Зоріле і Корнуцел
У повіті Тіміш це села комуни Щука - Щука і Драгмирешть.