Автор Тема: Чи можна вважати Михайла Горбачова реформатором?  (Прочитано 657 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Чи можна вважати Михайла Горбачова реформатором? Чи були в нього шанси для цього.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Чи можна вважати Михайла Горбачова реформатором?
Чи були в нього шанси для цього.
Можна.
Я добре памятаю той час, тому можна сказати, що Горбi... таки був Реформатором.
На той час, коли на Красной пл. в Москве были "гонки лафетов"- стара гвардiя вiдходила, потрiбна була "Свiжа Кров".
Горбi був молодий (як для Полiтюбюро), iнергiчний, з новоi гвардii партработников, якi не сидiли в кабiнета, а мандрували краiною.
Звiсно, у Горбi були помилки, його не всi розумiли, однак те, що вiн був в народi, що мав бачiти й слухати електорат... свiдчiть про те, що Михайло Сергiйович... на той час... був партроботник Новоi Хвилi, новоi формацii та генерацii.
Однак, його iнiцiативи мало кого втiшали: Боротьба з пияцтвом, т. зв. перебудова та прискорення... з роками лишилися лише лозунгами епохи.
Хто вiдчув свободу, так це люди мистецтва й культури.
Саме за роки правлiння Горбi почали зимати картини цiкавi, бiльше про молодь, про iх свiт та проблеми.
Стара Гвардiя... яка певною мiрою вiдiйшла вiд корита... лише чекала часу, коли Горбi можна буде звалити.
I такий час настав - в серпнi 1991 року, повертаючiсь з Форосу, з Криму... Горбi вирiшили заблокувати, а в Москву везти наче хворого...
ГКЧП так налякав СССР..., що серпневий путч... вiдразу развалив сталiнське утворення СССР.
Горбi визнав, що його мiсiя Президента СССР кiнчiлася й вiдразу всi республiки кол. СССР оголосили себе Державами.
В розумiннi Рос. Федерацii...
Ось такий був час Горбачова, якого я памятаю в тi роки, коли щодня бачiв по ящiку Його Величнiсть...
Нажаль, Iнтернету в той час не було...
А уявiть, якби був..
 :Tyapnycia:   

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
горбачьов ВЕЛИЧЕЗНИЙ реформатор

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Чи можна вважати Михайла Горбачова реформатором?
Чи були в нього шанси для цього.
Можна.
Я добре памятаю той час, тому можна сказати, що Горбi... таки був Реформатором.
На той час, коли на Красной пл. в Москве были "гонки лафетов"- стара гвардiя вiдходила, потрiбна була "Свiжа Кров".
Горбi був молодий (як для Полiтюбюро), iнергiчний, з новоi гвардii партработников, якi не сидiли в кабiнета, а мандрували краiною.
Звiсно, у Горбi були помилки, його не всi розумiли, однак те, що вiн був в народi, що мав бачiти й слухати електорат... свiдчiть про те, що Михайло Сергiйович... на той час... був партроботник Новоi Хвилi, новоi формацii та генерацii.
Однак, його iнiцiативи мало кого втiшали: Боротьба з пияцтвом, т. зв. перебудова та прискорення... з роками лишилися лише лозунгами епохи.
Хто вiдчув свободу, так це люди мистецтва й культури.
Саме за роки правлiння Горбi почали зимати картини цiкавi, бiльше про молодь, про iх свiт та проблеми.
Стара Гвардiя... яка певною мiрою вiдiйшла вiд корита... лише чекала часу, коли Горбi можна буде звалити.
I такий час настав - в серпнi 1991 року, повертаючiсь з Форосу, з Криму... Горбi вирiшили заблокувати, а в Москву везти наче хворого...
ГКЧП так налякав СССР..., що серпневий путч... вiдразу развалив сталiнське утворення СССР.
Горбi визнав, що його мiсiя Президента СССР кiнчiлася й вiдразу всi республiки кол. СССР оголосили себе Державами.
В розумiннi Рос. Федерацii...
Ось такий був час Горбачова, якого я памятаю в тi роки, коли щодня бачiв по ящiку Його Величнiсть...
Нажаль, Iнтернету в той час не було...
А уявiть, якби був..
 :Tyapnycia:   


Все так і є. Але мене здивувало, що він підтримав анексію Криму. Хоча Горбі завжди наголошував, що він по матері українець. Його матір, до речі, розмовляла українською мовою. Ну а батько, явно колишній Горбач. А вже помім вони стали Горбачовими.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Ні.

Але одну річ він все ж таки зробив.  Коли совок конав, саме Він Не дав совку потягнути за собою у ядерну прірву увесь Світ.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Arizon, якби ти спробував поаналізувати Ґорбачова трохи глибше, тебе б його підтримка анексії Криму не здивувала би. Більше того, він з одного кубла з Путіним, вони роблять одну й ту ж справу, початок якої — ще в 1960-х, якщо не раніше. 

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Arizon, якби ти спробував поаналізувати Ґорбачова трохи глибше, тебе б його підтримка анексії Криму не здивувала би. Більше того, він з одного кубла з Путіним, вони роблять одну й ту ж справу, початок якої — ще в 1960-х, якщо не раніше.

шо за справа?

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
Arizon, якби ти спробував поаналізувати Ґорбачова трохи глибше, тебе б його підтримка анексії Криму не здивувала би. Більше того, він з одного кубла з Путіним, вони роблять одну й ту ж справу, початок якої — ще в 1960-х, якщо не раніше.

шо за справа?

Побудова на базі СРСР держави з жорсткою центральною владою, без національного адміністративного розподілу і з ефективним господарством, повністю підконтрольним центральній владі. Це здається нонсенсом, але Андропов, який все це почав, вірив в успіх. Та й не було альтернативи модернізації. Це могли не розуміти хрущови-брєжнєви, але не КГБ. Горбачовська пєрєстройка була лише завісою (до того ж здебільшого вимушеною) для приватизації — переводу основних активів з державної власності у власність КГБ.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча

Побудова на базі СРСР держави з жорсткою центральною владою, без національного адміністративного розподілу і з ефективним господарством, повністю підконтрольним центральній владі. Це здається нонсенсом, але Андропов, який все це почав, вірив в успіх. Та й не було альтернативи модернізації. Це могли не розуміти хрущови-брєжнєви, але не КГБ. Горбачовська пєрєстройка була лише завісою (до того ж здебільшого вимушеною) для приватизації — переводу основних активів з державної власності у власність КГБ.

думка глибока але фактажу МАЛО
до речі в срср кдб ЖОРСТКО підпорядковувся партії

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774

Побудова на базі СРСР держави з жорсткою центральною владою, без національного адміністративного розподілу і з ефективним господарством, повністю підконтрольним центральній владі. Це здається нонсенсом, але Андропов, який все це почав, вірив в успіх. Та й не було альтернативи модернізації. Це могли не розуміти хрущови-брєжнєви, але не КГБ. Горбачовська пєрєстройка була лише завісою (до того ж здебільшого вимушеною) для приватизації — переводу основних активів з державної власності у власність КГБ.

думка глибока але фактажу МАЛО
до речі в срср кдб ЖОРСТКО підпорядковувся партії

Ну, для того, щоб фактажу було більше, можу лише порадити вивчити це питання глибше. Андропов, Прімаков, обидва Лєбєдєви, Горбачов, Рижков, Собчак, Бобков, Гусінскій, Чубайс, Коржаков та багато хто інший — якщо спробувати дізнатися про цих «товаришів» більше, то фактів збереться дуже багато, вистачить.

КГБ підпорядковувався КПРС лише формально, по конституції. Насправді це була досить незалежна організація, потужна, дисциплінована і з великими планами. КПРС її боялася, і не дарма — питання ліквідації КПРС було лише питанням часу. І коли цей час настав, КПРС дала дуба, а КГБ існує й досі і робить свою справу.

Мені теж було прикро розчаруватися в Горбачові, але це було вже багато років тому, і зараз він для мене виглядає лише жалкою мразотою, такою ж як Тимошенко, — КГБ за маскою демократа.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
КГБ підпорядковувався КПРС лише формально, по конституції. Насправді це була досить незалежна організація, потужна, дисциплінована і з великими планами. КПРС її боялася, і не дарма — питання ліквідації КПРС було лише питанням часу. І коли цей час настав, КПРС дала дуба, а КГБ існує й досі і робить свою справу.

не згоден
кпрс ПРИЗНАЧАЛА керівні кадри кдб
для кпрс прибити кдб (за бажанням) було справою кількох годин

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
КГБ підпорядковувався КПРС лише формально, по конституції. Насправді це була досить незалежна організація, потужна, дисциплінована і з великими планами. КПРС її боялася, і не дарма — питання ліквідації КПРС було лише питанням часу. І коли цей час настав, КПРС дала дуба, а КГБ існує й досі і робить свою справу.

не згоден
кпрс ПРИЗНАЧАЛА керівні кадри кдб
для кпрс прибити кдб (за бажанням) було справою кількох годин

Керівні кадри КГБ призначали агенти КГБ в КПРС, а також ті, хто був на гачку КГБ. А на гачку були всі. Взагалі, це зовсім не таємниця. Чи, може, ми будемо ще вірити, що Єльцин насправді пішов зі своєї волі? Я не хочу доводити щось тут, я вивчаю це питання глибоко і вже дуже давно, ще з часів «подвіґов» КГБ за часів Кучми. Поки не буде усвідомлення з ким ми воюємо насправді, ми будемо голосувати за тімошенок та вважати, що во всьом віноват псіх путін.

Offline dark_wing

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6999
  • Стать: Чоловіча
Так, можна.
Тот, кто предпочитает позор войне, получит и позор и войну одновременно

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079
я вивчаю це питання глибоко і вже дуже давно

 А выглядит, как "Господин гексоген" прочел и проникся идеей.  :smiley16:

А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Чи можна вважати Михайла Горбачова реформатором? Чи були в нього шанси для цього.
Якщо під словом "реформа" розуміти зміни, то можна звичайно.
Але підписання нового союзного договору не відбулося  :smilie3: Підписання повинне було статися 20 серпня 1991 року. А напередодні якісь сірі люди влаштували виставу.
Я не читала текст нового договору, було б цікаве подивитись, але якусь постанову про особливий вихід автономій союзних республік зі складу СРСР здається ще у 1990 році у кремлі прийняли. Я цікавилась всім цім років 10 тому і точно пам'ятаю те, що ця постанова суперечила положенням Конституції СРСР будь-якої редакції, останній також. То принаймні ця постанова точна мала відзеркалюватися у новому союзному договорі. То реформатор, але не на користь Україні.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Arizon, анексiю Крима... для М.С.... не стала несподiванкою.
Не дивуйтеся, але пропаганда в РФ працюе краще за всiх.
Адже... Аксенов добре розумiв, що, як марiонетка Кремля... самотужки вiн Крим не потягне.
Тому Кремль швидко пiдiграв Аксьонову та "його" Крим став Росiйським.
Не думаю, що Горбi... такий наiвний, що не знав, кому справдi належить Крим та як М.С. Хрущев його "подарував" Украiнi...
Це зараз Горбi... клеiть дурня, бо в його роки... краще вже мовчати, анiж щось згадувати...
Та й нi хто думку М.С. до уваги брати не буде.
Вiн, вибачте на словi - такий саме пiшак, як iншi "Члены Политбюро".
Молодi вовки... згризуть стару коняку, якщо той почне щось згадувати.
Час Горбi пройшов та повернення до старого... нi коли не буде.
То нащо старику вiдкривати Скриньку Пандори?
Щоб когось налякати?..
 :smilie7:
 

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Arizon, анексiю Крима... для М.С.... не стала несподiванкою.
Не дивуйтеся, але пропаганда в РФ працюе краще за всiх.
Адже... Аксенов добре розумiв, що, як марiонетка Кремля... самотужки вiн Крим не потягне.
Тому Кремль швидко пiдiграв Аксьонову та "його" Крим став Росiйським.
Не думаю, що Горбi... такий наiвний, що не знав, кому справдi належить Крим та як М.С. Хрущев його "подарував" Украiнi...
Це зараз Горбi... клеiть дурня, бо в його роки... краще вже мовчати, анiж щось згадувати...
Та й нi хто думку М.С. до уваги брати не буде.
Вiн, вибачте на словi - такий саме пiшак, як iншi "Члены Политбюро".
Молодi вовки... згризуть стару коняку, якщо той почне щось згадувати.
Час Горбi пройшов та повернення до старого... нi коли не буде.
То нащо старику вiдкривати Скриньку Пандори?
Щоб когось налякати?..
 :smilie7:

Мене дивує, чому він не виїхав на Захід. Міг би спокійно доживати свої роки в Каліфорнії. І не озиратись на Путіна. Якого він раніше навіть дозволяв собі трохи критикувати.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Справа не в тому, чому, а в тому - що воно йому дасть?
В РФ... Горбi нi чого не загрожуе, навiть коли вiн почне розкривати всi карти (ГКЧП тощо).
Це тi, кому треба було... швидко лiняли в ЕС та США.
Таке враження, що там... можно сховатися.
Тим паче, що М.С. на мою думку, не той, хто буде поносити Владу, Путiна - особисто.
Адже Горбi... був з того самого тiста, що й Хуйло.
То нащо йому кудись тiкати?
Вiн... Громадянин Свiту: Тiльки за те, що з його iнiцiатив був зруйнован Берлiнський мур... його будуть поважати в Свiтi, як людину, яка розумiла, що таке мiр.
 :smilie7:
 

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча

Керівні кадри КГБ призначали агенти КГБ в КПРС, а також ті, хто був на гачку КГБ. А на гачку були всі. Взагалі, це зовсім не таємниця. Чи, може, ми будемо ще вірити, що Єльцин насправді пішов зі своєї волі? Я не хочу доводити щось тут, я вивчаю це питання глибоко і вже дуже давно, ще з часів «подвіґов» КГБ за часів Кучми. Поки не буде усвідомлення з ким ми воюємо насправді, ми будемо голосувати за тімошенок та вважати, що во всьом віноват псіх путін.

вибач але це ПОВНА дурня
треба мати хоч якесь уявлення (не з книжок) про те як працювали структури кпрс

Offline dark_wing

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6999
  • Стать: Чоловіча

Керівні кадри КГБ призначали агенти КГБ в КПРС, а також ті, хто був на гачку КГБ. А на гачку були всі. Взагалі, це зовсім не таємниця. Чи, може, ми будемо ще вірити, що Єльцин насправді пішов зі своєї волі? Я не хочу доводити щось тут, я вивчаю це питання глибоко і вже дуже давно, ще з часів «подвіґов» КГБ за часів Кучми. Поки не буде усвідомлення з ким ми воюємо насправді, ми будемо голосувати за тімошенок та вважати, що во всьом віноват псіх путін.

вибач але це ПОВНА дурня
треба мати хоч якесь уявлення (не з книжок) про те як працювали структури кпрс

Саме так.
Тот, кто предпочитает позор войне, получит и позор и войну одновременно

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19212
Arizon, якби ти спробував поаналізувати Ґорбачова трохи глибше, тебе б його підтримка анексії Криму не здивувала би. Більше того, він з одного кубла з Путіним, вони роблять одну й ту ж справу, початок якої — ще в 1960-х, якщо не раніше.

+1 Він ще у 1991му казав у телефонній розмові з Бушем, до у випадку, якщо Україна оголосить незалежність, він "підніме питання криму і далбасу". Ця заготовочка в них лежала в шухляді завжди.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19212


Мене дивує, чому він не виїхав на Захід. Міг би спокійно доживати свої роки в Каліфорнії. І не озиратись на Путіна. Якого він раніше навіть дозволяв собі трохи критикувати.

Тому, що там можна нарватися на позов за трупи у Вільнюсі, Тбілісі чи Баку і провести решту життя під судом.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча


Мене дивує, чому він не виїхав на Захід. Міг би спокійно доживати свої роки в Каліфорнії. І не озиратись на Путіна. Якого він раніше навіть дозволяв собі трохи критикувати.

Тому, що там можна нарватися на позов за трупи у Вільнюсі, Тбілісі чи Баку і провести решту життя під судом.

фігня
80 років він відзначав у лондоні з великою кількістю впливових західних людей

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19212


Мене дивує, чому він не виїхав на Захід. Міг би спокійно доживати свої роки в Каліфорнії. І не озиратись на Путіна. Якого він раніше навіть дозволяв собі трохи критикувати.

Тому, що там можна нарватися на позов за трупи у Вільнюсі, Тбілісі чи Баку і провести решту життя під судом.

фігня
80 років він відзначав у лондоні з великою кількістю впливових західних людей

За пару днів такі речі не готуються. От якби він частіше і довше на Заході жив, його б могли зачепити. Та й Лондон - це не Каліфорнія, там все більш хуйлотолерантно.

Offline medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8663
  • Стать: Чоловіча
який "рєхворматор" такі і порохоботи
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
вибач але це ПОВНА дурня
треба мати хоч якесь уявлення (не з книжок) про те як працювали структури кпрс
Маю уявлення, і неодноразово спілкувався з керівниками партії вище середнього рівня. Спілкувався і, наприклад, з водієм одного з обкомів, який мені дуже цікаво і детально розповідав про те, як КГБ контролював кожен рух «голови області».

А дурня чи ні — вибач, я звик не робити остаточних висновків, картина змінюється та довершується деталями за появи нових знань. «Дурня» — це не нові знання. Це — лише особиста оцінка. Мої знання кажуть інше. Десять років тому мої друзі просто сміялися, коли їм розповідав про КГБ, це була дурня для всіх. Зараз я можу зустріти людей, які можуть і мені розповісти щось цікаве з цього приводу. Можливо, настане час, коли ця «дурня» стане відома всім.

Offline Фюмюлюх

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1774
roma, немає часу на художню літературу (а на Проханова — тим більше).