Автор Тема: мовні замальовки Києва  (Прочитано 8107 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Тризуб_Володимира

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 725
мовні замальовки Києва
« : Вересня 24, 2014, 09:33:06 09:33 »
тема суто для флейму, можна ділитись своїми враженнями про побутові ситуації пов'язані з мовою

перша замальовка
вчора був на спікінг клабі англійської
була біженка з Донецьку, каже жила у батьків її нареченого під Рівним
хлопець з Києва питає чи притісняли її через російську там, вона каже що ні
я питаю чому не говорила там укр-ю, а  вона - "мой родной язик русскій"
їй не подобається як вони говорять, бо "це не українська а якийсь суржик" і її наречений часто вживає незрозумілі діалектні слова. це її теж дратує

короче планує жити в Києві

цей киянин теж їй піддакує, у меня тоже родной русский
типу у Києві майже всі російською говорять, і йому нема з ким практикувати українську,тому російською зручніше

додав позитиву біженець з Маріуполя, який вважає що треба розвивати і розмовляти рідною українською
« Останнє редагування: Вересня 24, 2014, 09:34:51 09:34 від Тризуб_Володимира »

Offline Тризуб_Володимира

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 725
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #1 : Вересня 24, 2014, 09:34:43 09:34 »
ви помітили що біженців дофіга?

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #2 : Вересня 24, 2014, 09:37:08 09:37 »
ви помітили що біженців дофіга?
Все БЕГУТ? :smiley14:

Offline термаміл

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2409
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #3 : Вересня 24, 2014, 09:57:20 09:57 »
Про рідну російську.
Мене завжди дивувало. У паспорті:  тато -  українець, мама - білоруска, як діти могли бути росіянами?
Маріуполь: батьки українці, як російська може бути рідною для дітей? Єврейка, не визнає нічого українського, бо не рідне,не знає нічого єврейського, ні мови , ні традицій, але визнає себе єврейкою. Рідна мова - російська.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #4 : Вересня 24, 2014, 10:04:16 10:04 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline HappyKat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 680
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #5 : Вересня 24, 2014, 10:06:02 10:06 »
мой ребенок пошел в Киеве в украинскую школу. И тут я поняла, что мы с малышом совершенно не знаем украинского(((. Учительница, спасибо ей огромное, входит в положение и помогает моему ребенку.  Проучась пару недель в Киеве я сделала выводы, что мы в Крыму жили как на другой планете. У нас все было другое. Разных всеукраинских программ для начальных классов у нас в крыму вообще не было в прошлом году. Школьная программа у нас была явно другая.

Offline термаміл

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2409
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #6 : Вересня 24, 2014, 10:08:09 10:08 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #7 : Вересня 24, 2014, 10:13:29 10:13 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.

А я не представляю, сколько еще раз нужно написать на этом форуме - что подавляющее большинство - билингвы, но говорят на русском в Киеве. Почему каждый считает, что я и все мои знакомые знаем только русский и отрицаем существование украинского. Убивать не буду, поживешь подольше - узнаешь побольше.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #8 : Вересня 24, 2014, 10:29:13 10:29 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.

А я не представляю, сколько еще раз нужно написать на этом форуме - что подавляющее большинство - билингвы, но говорят на русском в Киеве. Почему каждый считает, что я и все мои знакомые знаем только русский и отрицаем существование украинского. Убивать не буду, поживешь подольше - узнаешь побольше.

Не в образу вам, але такі білінгви як ви, українською не говорять, на відміну від білінгвістів, чия ріда-українська.Я до 4 років української не чув, зараз розмовляю виключно нею, хоча думаю російською, парадокс, нЄ?
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline ukrainochka15

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 315
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #9 : Вересня 24, 2014, 10:32:18 10:32 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.
В Києві діти спеціально переходили на російську мову, бо розмовляти українською - бути диваками. Була на день народженні подруги багато років тому і  для себе відкрила, що вона російськомовна розмовляє українською зі своєю мамою, тобто насправді вона україномовна. Скільки таких дітей виросло і забуло свою мову.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #10 : Вересня 24, 2014, 10:36:01 10:36 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.
В Києві діти спеціально переходили на російську мову, бо розмовляти українською - бути диваками. Була на день народженні подруги багато років тому і  для себе відкрила, що вона російськомовна розмовляє українською зі своєю мамою, тобто насправді вона україномовна. Скільки таких дітей виросло і забуло свою мову.

+100500, більше того, не щоб не бути диваками, а щоб не думали що з село, бо це ж так принизливо(іронія), а так , проходили за городскіх.
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline термаміл

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2409
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #11 : Вересня 24, 2014, 10:36:52 10:36 »
Ну колись же почався цей ланцюжок білінгвістичності. Тобто хтось з предків відмовився від своєї національної ідентичності, бо це надавало якісь переваги.
От мама-білоруска не навчила дитину своєї ідентичності дитина ужедавно-давно доросла не вважає себе білорусом і тато-українець- аналогічно. дитина  вважає себе росіянином. Я про це

Offline ukrainochka15

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 315
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #12 : Вересня 24, 2014, 10:41:04 10:41 »
99% моих знакомых говорят на русском. страшно, да?
За національністю , хто твої знайомі?
Я не уявляю, як мама може не навчити дитину своєї рідної мови, або тато?
Ну от вбийте мене.
В Києві діти спеціально переходили на російську мову, бо розмовляти українською - бути диваками. Була на день народженні подруги багато років тому і  для себе відкрила, що вона російськомовна розмовляє українською зі своєю мамою, тобто насправді вона україномовна. Скільки таких дітей виросло і забуло свою мову.

+100500, більше того, не щоб не бути диваками, а щоб не думали що з село, бо це ж так принизливо(іронія), а так , проходили за городскіх.
На жаль це так, у нас в класі було декілька людей, що розмовляли українською і я щиро вважала, що це тому, що вони з села приїхали (за що мені зараз соромно). Але ніхто ніколи не силував і не казав, щоб вони переходили на російську.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #13 : Вересня 24, 2014, 10:43:00 10:43 »
Змінюйте своє оточення. В мене, наприклад, в Києві 90% знайомих україномовні.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #14 : Вересня 24, 2014, 10:43:28 10:43 »

Не в образу вам, але такі білінгви як ви, українською не говорять, на відміну від білінгвістів, чия ріда-українська.Я до 4 років української не чув, зараз розмовляю виключно нею, хоча думаю російською, парадокс, нЄ?

ну меня на форуме уже во враги народа заносили за русскоязычие, так что обижаться не буду :laugh: та щоб розмовляти виключно україньскою, ви саме маєте перш за все думати українською, тому що інакше ви постійно мусите робити переклад, що сповільнює вашу розмову, естонці ж, наприклад, не гальмують в реалі, вони швидко дуже розмовляють рідною мовою, а всі кепкування з них саме зза цього перекладу на нерідну для них російську.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #15 : Вересня 24, 2014, 10:45:18 10:45 »
Змінюйте своє оточення. В мене, наприклад, в Києві 90% знайомих україномовні.

Щас отрекусь от родителей и всей родни, разведусь, пошлю всех друзей, поменяю работу, перееду, тока потому что мне монах на форуме посоветовал :lol: :lol: :lol: Люди, не сходите с ума на этой почве, при том, что счас творится в экономике, уже зимой вам будет не до этого.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #16 : Вересня 24, 2014, 10:46:12 10:46 »
Думають не мовою. Зарубітє сєбє на носу


А гальмують справді від намагання згадати, як це буде іншою мовою. Це лікується мовною практикою.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #17 : Вересня 24, 2014, 10:47:13 10:47 »

На жаль це так, у нас в класі було декілька людей, що розмовляли українською і я щиро вважала, що це тому, що вони з села приїхали (за що мені зараз соромно). Але ніхто ніколи не силував і не казав, щоб вони переходили на російську.

я сейчас наблюдаю украинизацию Киева, детей много говорит по украински, не сравнить даже с 90-ми. Следующее поколение, думаю, уже на 80% будет украиноязычным.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #18 : Вересня 24, 2014, 10:47:48 10:47 »
Змінюйте своє оточення. В мене, наприклад, в Києві 90% знайомих україномовні.

Щас отрекусь от родителей и всей родни, разведусь, пошлю всех друзей, поменяю работу, перееду, тока потому что мне монах на форуме посоветовал :lol: :lol: :lol: Люди, не сходите с ума на этой почве, при том, что счас творится в экономике, уже зимой вам будет не до этого.

Друже, бобер, таким як вам це взагалі не потрібно. Не хвилюйтесь, спілкуйтесь собі на здоров"я тою мовою, як зручно.

Моя фраза стосувалась тих, кого це хвилює. Що за манера натягувати на себе рядно (єдина дитина в сім"ї?)
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline liveinly

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3123
  • Стать: Чоловіча
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #19 : Вересня 24, 2014, 10:48:03 10:48 »
Ну колись же почався цей ланцюжок білінгвістичності. Тобто хтось з предків відмовився від своєї національної ідентичності, бо це надавало якісь переваги.
От мама-білоруска не навчила дитину своєї ідентичності дитина ужедавно-давно доросла не вважає себе білорусом і тато-українець- аналогічно. дитина  вважає себе росіянином. Я про це

Мене батьки також не вчили, хоча  обидвоє україномовні.Переїхали в ЗУ , коли мені було 4 роки, пішов в садок, через 2 місяці лепетав українською, як місцевий.Діалектизмів і русизмів стараюсь не вживати, але це вже дякуючи вчительці в школі, яка вимагала від нас чистоти мови, сама була з Полтавщини.
Слава Україні !!!  Емігу фк вічний ігнор.

Offline термаміл

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2409
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #20 : Вересня 24, 2014, 10:49:31 10:49 »
Змінюйте своє оточення. В мене, наприклад, в Києві 90% знайомих україномовні.

Щас отрекусь от родителей и всей родни, разведусь, пошлю всех друзей, поменяю работу, перееду, тока потому что мне монах на форуме посоветовал :lol: :lol: :lol: Люди, не сходите с ума на этой почве, при том, что счас творится в экономике, уже зимой вам будет не до этого.
Ну російська - ваша рідна. Тато-мама, прабабця- прадід - росіяни. Чому  дивуватись? ваші предки вчили вас своєму рідному. Мене дивують ті, що відмовляються від свого рідного.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #21 : Вересня 24, 2014, 10:51:43 10:51 »

Друже, бобер, таким як вам це взагалі не потрібно. Не хвилюйтесь, спілкуйтесь собі на здоров"я тою мовою, як зручно.

Моя фраза стосувалась тих, кого це хвилює. Що за манера натягувати на себе рядно (єдина дитина в сім"ї?)

Дружочек, давай ты будешь фильтровать немного с такими как вы. Я единственный кто написал в ветке на русском и что 99% моего окружения русскоязычные. Кому ж ты тогда адресовал свое меняйте окружение? А теперь так съехал тупо.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #22 : Вересня 24, 2014, 10:54:52 10:54 »
Змінюйте своє оточення. В мене, наприклад, в Києві 90% знайомих україномовні.

Щас отрекусь от родителей и всей родни, разведусь, пошлю всех друзей, поменяю работу, перееду, тока потому что мне монах на форуме посоветовал :lol: :lol: :lol: Люди, не сходите с ума на этой почве, при том, что счас творится в экономике, уже зимой вам будет не до этого.
Ну російська - ваша рідна. Тато-мама, прабабця- прадід - росіяни. Чому  дивуватись? ваші предки вчили вас своєму рідному. Мене дивують ті, що відмовляються від свого рідного.

все украинцы. дальше что? янукович вот отлично выучил украинский. и? от этого стал украинцем? азов вон хреначит сепаров, все на русском говорят. враги Украины? нет предела тупости что ватников, что вышиватников. а потом вопросы, почему мы так живем хреново. Приоткрою завесу - не из за мовы и языка.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline ukrainochka15

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 315
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #23 : Вересня 24, 2014, 10:55:40 10:55 »

Друже, бобер, таким як вам це взагалі не потрібно. Не хвилюйтесь, спілкуйтесь собі на здоров"я тою мовою, як зручно.

Моя фраза стосувалась тих, кого це хвилює. Що за манера натягувати на себе рядно (єдина дитина в сім"ї?)

Дружочек, давай ты будешь фильтровать немного с такими как вы. Я единственный кто написал в ветке на русском и что 99% моего окружения русскоязычные. Кому ж ты тогда адресовал свое меняйте окружение? А теперь так съехал тупо.
Бо усюди притіснєнія, нема де сховатись від бандерівців, навіть на Справжній Українській Правді

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #24 : Вересня 24, 2014, 10:56:29 10:56 »

Друже, бобер, таким як вам це взагалі не потрібно. Не хвилюйтесь, спілкуйтесь собі на здоров"я тою мовою, як зручно.

Моя фраза стосувалась тих, кого це хвилює. Що за манера натягувати на себе рядно (єдина дитина в сім"ї?)

Дружочек, давай ты будешь фильтровать немного с такими как вы. Я единственный кто написал в ветке на русском и что 99% моего окружения русскоязычные. Кому ж ты тогда адресовал свое меняйте окружение? А теперь так съехал тупо.

Дружочєк, у тєбя трудності пєрєвода ілі манія вєлічія. Посєму напишу тебе на россійском, может будет понятнее.

Отвечал я по теме автору старт-топика Тризубу Володимира. Так понятно? И мне насрать что ты там написал о твоем окружении(аналогично и какой язык ты будешь использовать в быту меня так же не интересует). Или, если ты использовал это слово, мне его использовать нельзя? Если бы я хотел лично тебе написать, я бы либо процитировал тебя, либо поставил твой никнейм.
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #25 : Вересня 24, 2014, 11:00:32 11:00 »
Тоді, коли ще я вчилась в школі, в українській школі всі говорили по-російськи на перервах, хоча точно знала, що у декого дому говорять українською. Цікава була тенденція - в моїй українській школі вчились діти повністю російськомовних батьків, навіть етнічних росіян, але багато україномовних сусідів (які тільки не так давно приїхали з села чи якогось райцентру з центральної України) віддавали дітей в російські школи.

А на житомирській околиці, де я завжди проводила літо, була смішна тенденція, що до дітей і собак чомусь говорили російською  :laugh:

Це все спогади з вісімдесятих...

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #26 : Вересня 24, 2014, 11:01:07 11:01 »

Дружочєк, у тєбя трудності пєрєвода ілі манія вєлічія. Посєму напишу тебе на россійском, может будет понятнее.

Отвечал я по теме автору старт-топика Тризубу Володимира. Так понятно? И мне насрать что ты там написал о твоем окружении(аналогично и какой язык ты будешь использовать в быту меня так же не интересует). Или, если ты использовал это слово, мне его использовать нельзя? Если бы я хотел лично тебе написать, я бы либо процитировал тебя, либо поставил твой никнейм.

То есть ты предложил Тризубу перестать ходить на инглиш клаб? ну что ж, не менее дебильнее предложение.
Но нервы побереги, я ж тебя и на английском и на немецком и на итальянском могу послать :lol:
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #27 : Вересня 24, 2014, 11:06:48 11:06 »

Бо усюди притіснєнія, нема де сховатись від бандерівців, навіть на Справжній Українській Правді

я просто не понимаю агрессии из-за того, что элементарно говорю правду - всю жизнь живу в Киеве и мои знакомые на 99% русскоязычные. Меня больше волнует другой вопрос - все ли настоящие патриоты (я понятно, не могу им быть в силу русскоязычия), платят налоги полностью, у всех ли родители гневно отвергли вступление в ряды коммунистической партии, все ли бросали в порыве ярости в институтах тома политэкономии и истории кпсс в преподов?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #28 : Вересня 24, 2014, 11:08:51 11:08 »
Думають не мовою. Зарубітє сєбє на носу


А гальмують справді від намагання згадати, як це буде іншою мовою. Це лікується мовною практикою.

btw, а это ты кому написал, тоже не мне получается, а Тризубу или кому еще, раз мой ник не упомянут и не процитировано мое сообщение.  :lol: Короче сам себе противоречишь.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Jolly Fall

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2460
Re: мовні замальовки Києва
« Reply #29 : Вересня 24, 2014, 11:09:40 11:09 »
Ну колись же почався цей ланцюжок білінгвістичності. Тобто хтось з предків відмовився від своєї національної ідентичності, бо це надавало якісь переваги.
От мама-білоруска не навчила дитину своєї ідентичності дитина ужедавно-давно доросла не вважає себе білорусом і тато-українець- аналогічно. дитина  вважає себе росіянином. Я про це


В 1667 году
А потом были валуевский циркуляр, эмский указ и т.д.
В защиту комуняк хочу сказать, что в языковой политике они, по сравнению с дореволюционными кацапскими шовинистами, были почти украинскими националистами, а презрительное отношение к украинскому, как сельскому - это, скорее, отголоски еще тех дореволюционных времен
В 1917 г. кацапы составляли 54,7% населения Киева (украинцы 12,2%), в 1989 г. - украинцев уже 72,5%, кацапов - 20,9%