Автор Тема: Альтернативна російськомовна (значним чином) держава  (Прочитано 372 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Мирон

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2946
Читаючи російські форуми, помітив розрив шаблону у кацапів, коли почали з'являтися відео з АТО, де показувалися наші бійці, які розмовляли на російській мові. Зараз вони до цього звикли, але раніше були впевнені, що карателі хунти - виключно україномовні бандерівці.

Факт полягає в тому, що для половини населення України (якщо не більше) російська мова є рідною, або переважною мовою спілкування. І я впевнений, що ті, для кого російська мова є рідною, навіть виходячи з патріотичних почуттів, не перейдуть на українську в сім'ї, побуті, тощо. Сам знаю декілька прикладів, коли патріотично налаштовані сім'ї намагалися, але у них не вийшло.

Буваючи в Латвії, я мав нагоду пересвідчитися про сформування там європейськи-орієнтованих росіян, які не розділяють цінності сучаної РФ (це не всі місцеві росіяни, але їх не менше половини, +/-). Вони мають громадянство, вони знають мову, але їх рідною мовою є і залишиться російська. Фактично, сьогодні Латвія - це член ЄС, де більше третини населення складають російськомовні. І росіянам (бізнесменам, туристам, покупцям нерухомості) у зв'язку з цим там дуже комфортно.

А тепер цитата про Україну:
Цитувати
Угроза в том, что рядом возникает альтернативное русскоязычное государство.

Где, в общем, та же культура, где тебя понимают без переводчика и язык выучить нетрудно (чай, не литовский!) – но где бизнес не крышуют, не дербанят и не кошмарят. Где не бьют в милиции. Где суды реально независимы. Где выборы – это выборы, а не ритуал почтения к власти в глубинке и карусель фальсификаций в больших городах. Где пресса свободна.

Ясное дело, что в очень обозримом будущем туда переносится вся деловая, а там и культурная активность. Не только капиталы, но и люди.

Все, что движется и не очень крепко приросло к власти, тут же переедет из Москвы в Киев, а из Перми в Полтаву.

Конечно, это был вызов.
…….

http://www.gazeta.ru/comments/column/dragunsky/6232877.shtml

ПС
Один москвич росказував, як через деякий час після помаранчевої революції Київ став дуже популярним місцев відвідування для просунутих кацапів. Їм тут подобався дух свободи (і економічної і політичної), ресторанна і швидка їжа (особливо Пузата Хата), ціни, тощо.