Сторінок:
Actions
  • #61 від GizmoGremlin 13 Jan 2015
  • А те що -23 - так воно так завжди, найкращі ночі взимку - самі морозні!

    Заціни:
    (click to show/hide)

    Ну, вологість там ніби таки помітна - таки не Аризона! ;)

    Але на скільки я розумію-уявляю, то все фігня - тобі головне не seeng, а light pollution. Головне - вибратись хоча б на 20-30 кілометрів на південь від найближчого великого міста, бо інакше ті усі параметри - до дупи! До речі, в Канаді таки легше знайти "безлюдний куточок", ніж в тих же Штатах. Знайомий в Неваді (у Лас Вегасі) мусить їхати на 50-80 миль углиб DathWalley, щоб отримати нормальне чорне небо.

    Погоджуюсь!!! У нас тут на відстані пів години від Оттави - "зелена" зона (мало світлового забруднення), а на відстані менше двох годин - "темно-сіра" (Чумацький Шлях кидає тіні).
    От сиджу і думаю, чи варто їхати нині подалі: за містом взагалі задубіти можна. Зате Андромеду як побачив (навіть у старий 5-дюймовий!) - аж ахнув вголос минулого року.
  • #62 від GizmoGremlin 13 Jan 2015
  • Отой красень в тебе буде стаціонаром стояти (у якомусь павільоні) - чи будеш возити машиною?

    Наразі тільки на задній дворик витягував. Нині був би перший тур у поля, якщо таки вирішуся.
    Під нього маю триногу VX (Celestron, http://www.celestron.com/browse-shop/astronomy/mounts-and-tripods/advanced-vx-mount) з полар-скопом.
  • #63 від Ronin 13 Jan 2015

  • Погоджуюсь!!! У нас тут на відстані пів години від Оттави - "зелена" зона (мало світлового забруднення), а на відстані менше двох годин - "темно-сіра" (Чумацький Шлях кидає тіні).
    От сиджу і думаю, чи варто їхати нині подалі: за містом взагалі задубіти можна. Зате Андромеду як побачив (навіть у старий 5-дюймовий!) - аж ахнув вголос минулого року.

    Тобі зараз головне - мати теплий комбінезон якись, бо висидіти на морозі БЕЗ РУХУ навіть пару годин (не думаю, що ти будеш сидіти як я по молодості по 6-7 годин до "повного посиніння") дуже важко. І взуття на грубій підошві, бо коли не рухаєшся, то просто фізіично відчуваєш холод через підошви. Під ноги краще щось кинути - краще всього кусок каремата.

    Але то таке. Думаю, що наразі навіть вигляд того ж Місяця (зараз якраз нормальна фаза!) через таку "руру" вразить тебе у саме сердце - а там великих експозицій непотрібно.  :smilie1:
  • #64 від Ronin 13 Jan 2015
  • Отой красень в тебе буде стаціонаром стояти (у якомусь павільоні) - чи будеш возити машиною?

    Наразі тільки на задній дворик витягував. Нині був би перший тур у поля, якщо таки вирішуся.
    Під нього маю триногу VX (Celestron, http://www.celestron.com/browse-shop/astronomy/mounts-and-tripods/advanced-vx-mount) з полар-скопом.

    А CCD-шку маєш? До речі - там окуляри сумісні з твоїми старими, чи треба все по-новому докуповувати?
  • #65 від GizmoGremlin 13 Jan 2015
  • Отой красень в тебе буде стаціонаром стояти (у якомусь павільоні) - чи будеш возити машиною?

    Наразі тільки на задній дворик витягував. Нині був би перший тур у поля, якщо таки вирішуся.
    Під нього маю триногу VX (Celestron, http://www.celestron.com/browse-shop/astronomy/mounts-and-tripods/advanced-vx-mount) з полар-скопом.


    А CCD-шку маєш? До речі - там окуляри сумісні з твоїми старими, чи треба все по-новому докуповувати?

    Використовую Canon T2i; знімаю об'єктив і маю спец. перехідник до планарних Hyperion лінз. Сьогодні спробую з 2-дюймовою (вх. діаметер) лінзою, 36мм (фокусна відстань труби - 2030мм). Камеру ставлю в ручний режим (все від руки, крім чіткості - використовую фокусер від труби).
    Стара Hyperion лінза теж підходить, але вона 5,3мм - хіба Юпітер через неї можна розглядати.
  • #66 від GizmoGremlin 14 Jan 2015
  • Ось, сьогоднішній "вилов":
  • #67 від GizmoGremlin 14 Jan 2015
  • #68 від Ronin 14 Jan 2015
  •  :consul :suicide2:

    No comments....  В тебе Юпітер - як в мене Місяць ;) Якщо ще і зробити конволюцію з підсиленням деталей - мабуть взагалі окремі хмарки в атмосфері буде видно.

    P.S. Ну але щось подібного я і очікував - якщо чесно! :bq

    Сфоткай якийсь кратер на Місяці - просто цікаво.
  • #69 від GizmoGremlin 14 Jan 2015
  • Якщо ще і зробити конволюцію з підсиленням деталей - мабуть взагалі окремі хмарки в атмосфері буде видно.

    Тоді це буде щось типу такого:

  • #70 від Ronin 15 Jan 2015
  • Бляха-муха!  :smiley24:
  • #71 від GizmoGremlin 15 Jan 2015
  • Бляха-муха!  :smiley24:

    Не знаю, чи варто постити фотку обморожених пальців з міхурями... Як виявилося, при температурі -23 навіть короткочасний дотик голої шкіри до поверхні металу може спричинити опіки... :(
  • #72 від div 16 Jan 2015
  • Бляха-муха!  :smiley24:

    Не знаю, чи варто постити фотку обморожених пальців з міхурями... Як виявилося, при температурі -23 навіть короткочасний дотик голої шкіри до поверхні металу може спричинити опіки... :(

    Дану!

    Там наверное еще ниже температура была. Я при -25 жил, иногда дотрагивался до металла естественно, никогда такого небыло
  • #73 від GizmoGremlin 16 Jan 2015
  • Бляха-муха!  :smiley24:

    Не знаю, чи варто постити фотку обморожених пальців з міхурями... Як виявилося, при температурі -23 навіть короткочасний дотик голої шкіри до поверхні металу може спричинити опіки... :(

    Дану!

    Там наверное еще ниже температура была. Я при -25 жил, иногда дотрагивался до металла естественно, никогда такого небыло

    -25 було, каже метео-агенство (http://climate.weather.gc.ca/climateData/dailydata_e.html?timeframe=2&Prov=ON&StationID=49568&dlyRange=2011-12-15|2015-01-15&Year=2015&Month=1&Day=01)

    "Короткочасний дотик" - це коли знімав трубу з триноги (корпус був холодний, відчув, що руки пече), а потім складав саму триногу.
  • #74 від div 16 Jan 2015
  • Бляха-муха!  :smiley24:

    Не знаю, чи варто постити фотку обморожених пальців з міхурями... Як виявилося, при температурі -23 навіть короткочасний дотик голої шкіри до поверхні металу може спричинити опіки... :(

    Дану!

    Там наверное еще ниже температура была. Я при -25 жил, иногда дотрагивался до металла естественно, никогда такого небыло

    -25 було, каже метео-агенство (http://climate.weather.gc.ca/climateData/dailydata_e.html?timeframe=2&Prov=ON&StationID=49568&dlyRange=2011-12-15|2015-01-15&Year=2015&Month=1&Day=01)

    "Короткочасний дотик" - це коли знімав трубу з триноги (корпус був холодний, відчув, що руки пече), а потім складав саму триногу.

    А, понятно. Но я думаю это долго прищлось держать, минут пять вполне достаточно чтоб проморозить кожу. Надо было перчатки надеть, хотябы тонкие х/б, небыло б такого.
  • #75 від GizmoGremlin 17 Jan 2015
  • Ще одна з тої сесії:



    На жаль, не зовсім вдала...
  • #76 від Ronin 17 Jan 2015
  • М31?
  • #77 від GizmoGremlin 17 Jan 2015
  • М31?

    Так, Андромеда. Але "крупний план" - бо після численних накладань з обрізаннями країв, та й з самого початку не помістилася вся: при фокусній відстані 2030мм і окулярі з f=36мм збільшення було x56 раз - забагато, щоб вся помістилася.
    Потрібно редуктор фокусної відстані, чи що...
  • #78 від Ronin 18 Jan 2015
  • Сам знаєш, що для "небулярних" об'єктів збільшення практично не працює, там важливіша світосила. Ті самі комети - там скільки не збільшуй, буде тільки гірше. Думаю, якщо би Ти спробував зняти те саме на збільшенні Х40, то вийшло би краще - вона була би компактнішою, але "густина" її була би вищою (а з нею - і поверхнева яскравіть, тобто експозицію треба було навіть меньшу!)  і краще би "проробились" гілки та загальна структура. А так я її ледве упізнав! ;)
  • #79 від GizmoGremlin 18 Jan 2015
  • Думаю, якщо би Ти спробував зняти те саме на збільшенні Х40, то вийшло би краще - вона була би компактнішою, але "густина" її була би вищою (а з нею - і поверхнева яскравіть, тобто експозицію треба було навіть меньшу!)  і краще би "проробились" гілки та загальна структура.

    Саме так! Але в мене нема окуляра з f > 36мм :( (та й не знаю, чи в магазині такий був взагалі); наступного разу спробую без окуляра взагалі - prime focus (не знаю терміну українсько; "фокальна проекція"?)
  • #80 від Ronin 18 Jan 2015
  • наступного разу спробую без окуляра взагалі - prime focus (не знаю терміну українсько; "фокальна проекція"?)

    "Головний фокус".

    Приходиться платити за велику фокусну відстань. Тепер будеш збирати гроші щоб купити щось світосильне для дифузних об'єктів!  :ap

  • #81 від GizmoGremlin 20 Jan 2015
  • наступного разу спробую без окуляра взагалі - prime focus (не знаю терміну українсько; "фокальна проекція"?)
    "Головний фокус".

    Так, це одне зі значень (основне). Інше - це спосіб фотографування через телескоп, коли CCD поміщається безпосередньо в головний фокус, а об'єктиви чи окуляри не застосовуються взагалі.

    Але (я підрахував) і при такому способі Андромеда вся не захопиться, потрібен редуктор фокусної відстані.
  • #82 від GizmoGremlin 17 Feb 2015
  • наступного разу спробую без окуляра взагалі - prime focus (не знаю терміну українсько; "фокальна проекція"?)
    "Головний фокус".

    Так, це одне зі значень (основне). Інше - це спосіб фотографування через телескоп, коли CCD поміщається безпосередньо в головний фокус, а об'єктиви чи окуляри не застосовуються взагалі.

    Але (я підрахував) і при такому способі Андромеда вся не захопиться, потрібен редуктор фокусної відстані.

    Придбав редуктор, справи покращилися (туманність Оріона помістилася всім комплексом) і трішки погіршилися (зірки по кутах видовженими виходять):

  • #83 від GizmoGremlin 17 Feb 2015
  • Андромеда все одно вся не помістилася:

  • #84 від GizmoGremlin 17 Feb 2015
  • Ще одна з M42 - крупний план

  • #85 від GizmoGremlin 17 Feb 2015
  • І, нарешті, перша спроба зняти ефемерну Конячу Голову:

  • #86 від GizmoGremlin 22 Feb 2015


  • "Зустріч" Місяця, Венери і Марса.
  • #87 від GizmoGremlin 02 Mar 2015
  • #88 від GizmoGremlin 22 Apr 2015
  • #89 від GizmoGremlin 22 Apr 2015
  • #90 від GizmoGremlin 22 Apr 2015
Сторінок:
Actions