Автор Тема: Чи переможе Трамп Клінтон?  (Прочитано 696 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Чи переможе Трамп Клінтон?
« : Травня 23, 2016, 07:09:16 19:09 »


Тим, хто цікавиться зовнішньою політикою США, наприклад політикою щодо Росії, як правило, не потрібно стежити за ходом президентських виборів в Америці. Звичайно, це завжди дуже цікавий процес зі своїми внутрішніми драмами і комічними епізодами, він має великий вплив на державну політику, але ні хід виборчої кампанії, ні її результат не впливає, як правило, на політику зовнішню. Протягом десятиліть зовнішня політика була «безпартійної»: відносини між президентом і конгресом могли бути дуже напруженими (в США з другої половини ХХ ст. Президентство і хоча б одна з рівноправних палат парламенту контролюються різними партіями), але в області зовнішньої політики напруга відчувається мінімально . Тим більше що в ній - на відміну від внутрішньої політики! - Простежується дуже сильна спадкоємність навіть тоді, коли президента-республіканця змінює демократ, або навпаки.

Так було десятиліттями, якщо не століттями, - зовнішня політика США була результатом деякого політичного консенсусу, вкрай нетипового для настільки конкурентної політичної системи. 2016 рік виглядає по-іншому. Уже майже офіційний кандидат від республіканців Дональд Трамп, очевидно, анітрохи не стурбований наступністю зовнішньої політики, і значить, результати виборів можуть, вперше в американській історії, мати велике значення для інших країн.

Трамп - вкрай незвичайний кандидат в президенти США. Настільки незвичайний, що, коли він оголосив рік тому про те, що спробує стати кандидатом від республіканської партії, в можливість успіху не повірив ніхто - буквально - з серйозних аналітиків. Людина без будь-якого політичного досвіду, який зробив стан на ринку нерухомості і ім'я в якості ведучого реаліті-шоу, - такі персонажі з'являються в якості кандидатів (зрідка перемагають) в якихось молодих і нестійких демократіях, але в Америці нічого близького на національному рівні ніколи не було. Не було і кандидатів, які придумували б опонентам образливі клички в прямому ефірі, вигадували факти, а на наступний день спокійно відмовлялися б від своїх слів. Не було кандидатів, які вели б виборчу кампанію за допомогою Twitter, телефонних інтерв'ю та щодо рідкісних (раз в 2-3 дня) виступів на мітингах (зазвичай кандидати в президенти проводять кілька місяців, виступаючи щодня на 3-5 зустрічах з виборцями і даючи інтерв'ю наживо). Проте результат вже є - Трамп розгромив своїх опонентів на первинних виборах, отримавши понад 10 млн голосів.

В області зовнішньої політики Трамп пообіцяв багато, але зібрати з його планів незбиране бачення практично неможливо - одні пропозиції явно суперечать іншим. Однак щось можна сказати точно: зовнішня політика президента Трампа не буде продовження того, що було раніше. Варто подивитися на два серед безлічі пропозиції - розпуск НАТО (тому що, на думку Трампа і його виборців, Америка витрачає занадто багато грошей на підтримку альянсу) і вихід фактично з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (щоб Японія і Південна Корея могли мати ядерну зброю, щоб самим себе захищати). Те, що ці пропозиції озвучені на такому рівні, вже розрив традиції і наступності у зовнішній політиці.

Цікаво обговорювати, що відбудеться у зовнішній політиці, якщо Трамп стане президентом. (Я, як і більшість експертів, вважаю, що шанси приблизно 55:45 на користь Клінтон, але я, як і більшість експертів, вже одного разу сильно помилився на рахунок Трампа). Що буде, якщо США вийдуть з НАТО - Німеччина (а значить, і Франція) збільшить військові витрати в 10 разів? Іспанія та Італія всерйоз займуться своїми арміями? Як вплине на стабільність в Азії ядерну зброю у Південній Кореї і Японії? Нескінченні можливості для аналізу - і необхідність стежити за виборчою кампанією в Америці навіть тим, хто цікавиться тільки зовнішньою політикою. Унікальний в цьому відношенні рік.

Костянтин Сонін

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46542
  • Never give in!
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #1 : Травня 23, 2016, 07:15:49 19:15 »
Президентом буде Трамп.
Все решта - хєрня.

 
If you are going through hell, keep going.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19141
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #2 : Травня 23, 2016, 08:11:00 20:11 »

Що буде, якщо США вийдуть з НАТО
...
Костянтин Сонін

Повторюйте за мною, "іксперт" ксонін: "президент США - не цар і такі питання в одне рило не вирішує, тому буде чи не буде Трамп президентом до майбутнього НАТО абсолютно перпендикулярно".
« Останнє редагування: Травня 23, 2016, 08:37:47 20:37 від Адам Жоржович »

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #3 : Травня 23, 2016, 09:10:09 21:10 »
Президентом буде Трамп.
Все решта - хєрня.

"Є тільки ти та я, все інше - хєрня. Та й ти хєрня, є тільки я" (с) забув як прізвище було тої співачки.

Та ні, є й такий варіянт.

То все хуйня, то все до сраки,
І та любов,червоні маки,
І те їбання без кохання,
То все хуйня, лиш тільки ти і я...
Та й ти - хуйня, лиш тільки - я!

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46542
  • Never give in!
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #4 : Травня 23, 2016, 09:15:52 21:15 »
Та адін Х..й!.. (с)
Світ котиться к їбеням!
І нема на те ради...
Мужики ходять в жіночі вбиральні, жінки - в чоловічі.
Отака х-ня...

 :smilie2:
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #5 : Травня 24, 2016, 10:30:49 10:30 »
Та адін Х..й!.. (с)
Світ котиться к їбеням!
І нема на те ради...
Мужики ходять в жіночі вбиральні, жінки - в чоловічі.
Отака х-ня...
:smilie2:
В НЙ... геi (транси) теж  можуть в жiночi вбиральнi ходити...
Що ж тут поганого?..
 :smilie7:

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #6 : Травня 24, 2016, 04:30:46 16:30 »
Питання в тому, якщо дійсно президентом стане Трамп, як він буде ставитися до України?

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46542
  • Never give in!
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #7 : Травня 24, 2016, 04:34:39 16:34 »
Питання в тому, якщо дійсно президентом стане Трамп, як він буде ставитися до України?

Це не питання Трампа. Питання Трампа is ~How to Make America Great Again!?

What Is Good for USA Is Good for Ukraine.
If you are going through hell, keep going.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #8 : Травня 24, 2016, 05:33:36 17:33 »
Україна заслуговує набагато більшої міжнародної допомоги, ніж отримує  e у цей час. "Я дуже переживаю за Україну: за регіон і те, що там діється. Я думаю, що люди з різних куточків світу мали б допомогти їй. Я не думаю, що Україна має належну повагу. Вона цього заслуговує, і довго це доводила ", - заявив Трамп.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26930
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #9 : Травня 24, 2016, 06:47:02 18:47 »
Что вы обсуждаете? Трамп это чтото типа амерского Ляшка.
Говорит то что от него хотят услышать в данный конкретный момент. К тому что он будет делать эти ляля имеют мало отношения

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи переможе Трамп Клінтон?
« Reply #10 : Травня 24, 2016, 07:20:11 19:20 »
Традиційно українці голосували за республіканців тому, що вони справляли враження більших антикомуністів, консерваторів, які ведуть жорстку політику проти комунізму. Але згодом тут з’явились певні сумніви.

Offline Bull3tt

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 649
  • Стать: Чоловіча

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча