Автор Тема: Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.  (Прочитано 847 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46520
  • Never give in!
Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.
« : Серпня 24, 2023, 07:36:01 19:36 »
Тетяна Чорновол

Я люблю Україну. Я люблю її не за щось хороше, вигідне чи комфортне,  я її сліпо люблю, як маля любить маму на запах, на смак і на дотик.
Це особливо я зрозуміла, коли ми  просувалися вперед в одному регіоні і " я знаю  тут кожен шматочок землі на запах, на смак і на дотик" і це буквально. Сотню кілометрів пройшли, а я знаю кожну третю лісосмугу і кожну п'яту хату. І я люблю ці лісосмуги, то зелені, то спалені, то заквітчені липою і акацією, то пориті окопами і з нудотним запахом смерті.   Я люблю гарні будинки в гарних місцях, і руїни,  старі радянські і нові  воєнні, а як я люблю  цвілі погреби і підвали з пацюками)))) Я до всього на цій землі  маю одне дивне  відчуття -  я все  люблю...Чому? Бо за все на нашій землі ми боремося і платимо. За кожен корч і ржаву цистерну. І ви не повірете, яка я була щаслива, що, наприклад, ЗСУ  встигло звільнити Зарічне до осінніх дощів і люди встигли накрити політиленом розтрощенні дахи хат, щоб врятувати своє нехитре майно в селі, яке нам особливо полюбилося за краєвиди і страшенну небезпеку від якої нас рятували погреби, хати і старі горіхи.
Так, я люблю, бо все на нашій землі дає нам укриття і нас рятує: стара труба під дорогою, куди вода нанесла сміття, вцілілий  дуб над спаленою лісосмугою, чи залишки засраних котами сходів в багатоквартирному будинку.
І ти розумієш, що життя це рух без жодної стабільності, нічого хорошого не буває назавжди, все що ти маєш-  можливість зробити стоп-кадр, насолодитися єдиною  миттю. Від тебе залежить: чи зупинити життя на мить милуючись тюльпаном на згарищі, чи щиро сміючись над жартом побратимів  в підвалі з дохлою   собакою і розривами мін назовні, які нічим не загрожують, бо в укритті....
Я відчуваю присутність  тих, хто жив на цій землі і тих, хто буде жити. Я люблю зарослі цвинтарі, де так зручно ставити Стугну під бузковим кущем і рити окопчик, який розумієш потім тут знадобиться....Я  особливо люблю дивитися на дітей, на малят, навіть, якщо це лише відео.   
 Я  бачу зруйнований будинок, яким він гарним був і одночасно, яким він гарним буде. Подекуди, я мрію про те, як там живу і про терасу з видом на річку, яку тут побудую.  Інколи я сиджу в темноті на гнилій картоплі  і мрію, як гарно було би жити в цьому селі, яке я вже знаю, як своїх п'ять пальців і обробляти те  чудове жовте поле рапсу біля балки, де нас напередодні накрило мінами. І ми з побратимом обговорюємо, де найкраще поставити пасіку.
Я просто люблю Україну. Я так її люблю. Я не хочу нічого і нікого. Тільки свою Україну. Коли ти щось рятуєш, ти це любиш. Коли щось рятує тебе, ти це любиш. І не треба ніяких ресторанів в Парижі і п'ятизірковий курортів (найкраще плавати було на Інгульці під Шістернею). Тут в Україні у мене так  багато любові і вона веде мене через війну.

https://www.facebook.com/100003579973128/videos/pcb.6181587531970518/833147011453267
If you are going through hell, keep going.

Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20348
Re: Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.
« Reply #1 : Серпня 24, 2023, 09:06:59 21:06 »
Таня уникальный человек
соль нашей земли

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46520
  • Never give in!
Re: Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.
« Reply #2 : Квітня 01, 2024, 07:27:58 19:27 »
Два роки війни пройшов мій  взвод на фронті. Показово, що люди переважно тримаються, а зброя вже відмовляє...
Ви знаєте я люблю писати мажорні пости, але...
Я не втратила жодної "Стугни" за 2 роки, я свою зброю  "зістрелила", "спрацювала", використала її технічний ресурс. І що далі?
Я воюю тими самими "Стугнами", які захищали Київ. Два роки дві "Стугни" працювали, як "зайчики". Я їх дуже берегла. Я здогадувалася, що  інших у мене не буде. Що я тільки не придумувала, щодо їх маскування. Під обстрілами ми дуже ризикували, але знімали і виносили важку оптику.  Ми готували -будували позиції "Стугни", витрачаючи на це купу часу. Стільки всього вигадуємо...Стіни висаджуємо в повітря, дахи сколочуємо з дошок, щось копаємо, щось наносимо. Будуємо тимчасові укриття зверху, щоб не видно було, як ми будуємо.  Чим далі війна, тим хитромудріші наші позиції, бо чим далі тим важче заховати "дівчинку". А вона ще й з капризами. Її не можливо поставити у будинок, бо вихід ракети створює такий шалений удар і тиск, що він зруйнує саму установку. А клуби пилу і сміття, який піднімає ракета за умов обмеженого простору для виходу порохових газів здатні повністю перекрити об'єктив і прощай ракета.  А БПЛА вже давно унеможливили виставлення "Стугни" без маскування. Не буду писати, що я вигадую, щоб ворог не знайшом мої установки, але повірте це не просто їх маскувати, це чимала робота. А ще від початку війни ми на позиціях лишаємося лише вдвох, щоб не демаскувати установку людьми...і більше часу без змін, щоб не демаскувати.
В таких умовах я два роки працюю на тих самих "Стугнах"...Як це можливо? Багато роботи і багато удачі. Я, до речі, завжди особисто шукаю позиції, і керую установкою Стугни  і маскування, бо беру на себе відповідальність за її втрату.
 Було таке, що виявляли нас. По моїм "Стугнам" прилітало з міномета, танку, САУ, скиди з Мавіка. Чудом пошкодження були не значні. Особливо чудо було, коли танк поцілив в "кукушку" за якою стояла "Стугна". Її завалило цеглою. Відкопали. Ціла. Часто під час обстрілу в перервах між прильотами встигали зняти оптику.
Чому все це я так довго описую, а тому, що у мене  розпач, що не зважаючи на всі наші зусилля і особливе відповідальне ставлення до зброї, вона  відмовляється служити нам через свою зношеність.
Нас це накрило раптово і зразу...
Вислідкували НОНу. А бойовий режим відмовився включатися. Виявилося кабель між "очами" і пусковою полетів. Дзвонили на КБ Луч,  перепаювали (і повірте там не так все просто у цих кабелях, добре, що у мене талановитий інженер). Встигли, в  наступну добу НОНу підстрелили...вона знову виїхала в те саме місце.
І тут підфартило їншій Стугні - БМП ( до речі цілі для Стугни зараз рідкість на нашому напрямку, фпв серьйозі  цілі подалі від прямої видимості розігнали).
І тут  вистріл - Стугна гасне. Гудбай ракета.  І це вже не кабель... Стугна не бачить батарей. Проблема в пусковій. Треба ремонт.
А виявляєте який сором ця невдача...Як воно звучить для командування: ми не поцілили, бо Стугна зламалася....
 Треба швидше на ремонт.  Тим паче Стугна стоїть на дуже важливій позиціїї, у випадку атаки, вона там головний фактор стримування... В тому секторі вона вже півроку стоїть - було таке - 6 цілей поцілили за два дні.
 Але не так просто відремонтувати зараз Стугну-  стільки  паперів треба готувати.
 І ще, як мене попередили, якщо я її віддаю на ремонт, це не означає, що потім я її отримаю назад. Зверху можуть вирішити, що деінде вона потрібніша...
На початку війни я віддавала Стугну на ремонт після мінометного влучання по ній. Тоді було все простіше. Зараз все так важко...
 І я розумію, що далі на мою стареньку зброю, ще менше надії - Стугна не розрахована на стільки пусків, скільки вона вже дала, і далі я ризикую отримати відмову при кожному наступному.
Я багато зробила на попередньому місці роботи у ВР, щоб ця зброя на якій я воюю взагалі з'явилася в ЗСУ. Але я не маю зараз жодних пільг. Ні по забезпеченні ракетами, ні по отриманні нової "Стугни".
Я так розумію, що  жодний професіоналізм зараз в армії не цінується і старі надійні позрахунки ПТРК не отримують нову зброю. Так, КБ "Луч" робить нові установки і вони.... попадають новачкам.
Мене на моїй лінії інколи  запрошують проконсультувати новачків. Я з великою заздрістю тестую їх новенькі "Стугни", знаючи, що мені таке і не світить.
Чому так я не розумію...
Чому не має можливості розвитку?
Чому не має можливості підняття на новий рівень старих команд завдяки навчанню новим технологіям і отриманню нової зброї і різних корисних пристроїв і додаткової зброї?
Можливо для себе я могла би знайти, якісь можливості, я одна могла би маневрувати. Але я не одна, у мене команда. Один без одного ми ніхто. Ми професіонали командою.
Але маневрувати командою ми не можемо.
Ми, як складові тих стареньких Стугн. За нас уже все вирішено наступним чином: з чим починали з тим і закінчуйтесь.
Це найбільше, що зараз лякає в армії- безперспекимвність і відсутність розвитку. Я не кажу про звання і посади, мені не треба звання і посади, я кажу про розвиток на своєму місці.
І якщо дійшла до неможливості вражати цілі через  відмову ЗНОШЕНОЇ зброї  єдина в армії жінка командир взводу протитанкістів то, що у інших?
Р.S. Через маскування Стугн у мене майже не має їх фото. На цьому фото, ще не дороблене маскування.

If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46520
  • Never give in!
Re: Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.
« Reply #3 : Квітня 01, 2024, 07:37:29 19:37 »
Тетяна Чорновол
  ·
Якесь чувидло в попередньому дописі написав, що я чоловікоподібна...Хіба? Де? Здохни)
Не скромна - факт. Провокатор- факт. Так, я така.  Це, щоб мамині квіточки з під спідниці повилазили...
Будете в ЗСУ теж дозволите собі таку відпустку...Море правда, ще холодне, але мушу йти у відпустку в березні, не пізніше. Бо теплий сезон для роботи в ЗСУ - святе!

If you are going through hell, keep going.

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17230
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Тетяна Чорновол: Я люблю Україну.
« Reply #4 : Квітня 01, 2024, 08:02:50 20:02 »
Танька молодчина! :ax
Не думаю, що вона пропаде без стугни.
Є купа замінників, які не гірше.
Хай стука, і можливо відкриють.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: