Автор Тема: Україна феодальна?  (Прочитано 773 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46624
  • Never give in!
Україна феодальна?
« : Вересня 13, 2017, 09:06:09 21:06 »
Колись перший секретар ЦК КП України Петро Юхимович Шелест написав (чи йому написали) книжку « Україно наша радянська». Одразу ж за давньою малоросійською традицією до Москви пішов потік доносів. Як там у Пушкіна: «Донос на гетмана – злодея царю Петру от Кочубея…»
   

Звісно, звинувачували в «УБН» - «українському буржуазному націоналізмі», ідеалізації реакційної української минувшини,а найбільш пильні радили московським цензорам прочитати назву книжки по перших літерах і тоді виходило взагалі жахливе - «УНР». Проте Шелест написав правду, Україна тоді справді була радянською, дуже радянською…

Якби сьогодні хтось вирішив написати щось узагальнююче про Україну, то, напевно, назва так би й звучала « Україно наша феодальна…», адже закономірно-парадоксальним чином у промислову епоху тут відродилося надзвичайно багато архетипів східноєвропейського феодалізму вже з новим культурно-соціальним антуражем. Значною мірою це наслідок не подоланої радянщини,адже СРСР ніс багато феодальних рис азійського типу: деспотизм центральної влади,система « удільних князів» - перших секретарів («персеків»,  як їх тоді називали), гранична забюрократизованість і на цьому тлі велика роль людей-посередників, які добре орієнтувалися в лабіринтах влади і могли «розрулити» бюрократичний глухий кут завдяки  особистим зв’язкам( у СРСР побутувало багато значне поняття  «блат»), антагонізм між верхівкою і низами й погана комунікація між ними тощо.

В сучасній Україні все це збереглося під іншими назвами плюс додалося дещо нове, але також з виразними феодальними ознаками. Тут діє не закон,а воля олігархічних фінансово-промислових груп,що вкорінені в суспільстві та  мають свої  розгалужені системи корупційної, інформаційної, псевдоправової і політичної підтримки. Офіційна влада де-факто виступає комітетом з управління справами олігархів різного рівня і афельованої з ними вищої бюрократії. Ця влада покликана узгоджувати інтереси різних груп олігархату і встановлювати певний баланс між ними.

Різні загони олігархів через квотно-партійну кадрову політику отримують ті чи інші райони, області, галузі в «кормлєніє», як за часів феодальних монархій. Звісно, говорити про якусь прозорість тут не випадає… Це паралельна система громадського і державного життя, їх, сказати б, справжній внутрішній зміст.

Головними елементами механізму узгодження інтересів у межах феодально-партійної «демократії» виступають «договорняки». На поверхні це проявляється у розподілі посад, коли політологи починають з’ясовувати який чиновник якому олігархові належить. Однією з найсуттєвіших  ознак усіх цих  процесів виступає їхня принципова непублічність. Незалежно від партійності, від перебування у владі чи в опозиції,верхівка добре усвідомлює свою корпоративно-касову спільність і особливий статус в суспільстві « по ту сторону добра і зла», по той бік закону… Це віддзеркалюється у формі витворення для себе позазаконних практик правозастосування. Згадаймо численних діячів на кшталт Онищенка, Клюєва, Насірова та інших (ім’я  їм-легіон), які  мають імунітет від карної відповідальності. Йдеться,звісно,не про депутатський імунітет,а про значно ширший. І хоча формально він ніде не прописаний, але є доволі потужним, котрий правоохоронним органам не подолати навіть тоді,коли вони мають таке бажання… Це, насамперед, могутня кастова солідарність, що височіє над будь-якими політично-ідеологічними бар’єрами, інколи змушуючи людей з верхівки заплющувати очі навіть на ідеологічних ворогів. Тому, приміром, протистояння у Верховній Раді не зрідка нагадує атракціон народів російської Півночі, що називається « боротьба двох нанайців», коли тубільці  жорстоко б’ють одне одного, а потім виявляється, що під двома « кухлянками» (національний одяг північних народів) приховувалась  лише одна людина, що воювала сама проти себе…

В гіршому разі привілейованих винуватців,навіть у разі скоєння ними загально-кримінального злочину, можуть налякати, закидати болотом у ЗМІ, змусити втекти за кордон, проте до реального покарання справа здебільшого не доходить.

Всі ці обставини яскраво проявляються наприклад у зв’язку зі скоєнням українськими новітніми «патриціями» чи їхніми дітьми – мажорами ДТП,що негайно набуває вимушеного розголосу через специфіку злочину. За рідкісними винятками, ніякої відповідальності вони не несуть (всупереч чітким приписам закону), хіба що суто символічну  вряди-годи… Одна журналістка навіть вигадала для цієї публіки спеціальну категорію -  «VIP- порушники». Себто такі порушники на яких закон не поширюється ( суто феодальний привілей) і для яких де-факто існує окрема система судочинства.

Але навіть з нею «патриції» часто-густо не бажають мати справу. Навіщо себе обтяжувати? Спецправосуддя олігархічно-феодальної України нагадує радянську систему номенклатурних особливих закладів: спецлікарні, спецмагазини, спецсанаторії, дитячі садки для спецдітей і т.д. Хоча формально нічого цього в СРСР не було…

Олігарх Петро Димінський (власник футбольного клубу « Карпати» і  телеканалу «ZIK») скоївши ДТП зі смертю жінки ,сів на приватний літак і чкурнув до Женеви у Швейцарії. « Гвардійці» Юрія Луценка в ефірах щось розгублено бурмотять… Це ж треба,така неповага до «дружнього» правосуддя…

Сумнівно, що відповість син нардепа Нестора Шуфрича, який також скоїв ДТП з  важкими наслідками.

Отже, існують дві окремі системи судочинства, для верхівки й «бидла», як у феодальні часи, коли ідальго, герцога, барона не могли  судити так само,як селянина чи ремісника. Спеціальне правосуддя існувало для осіб духовного звання: кардиналів, єпископів, абатів і т.д. Однак там усі ці особливості були законно-публічними… У нинішній Україні принцип рівності громадян перед законом на практиці ніяк не забезпечується. Українці разюче  на рівні перед законом. Таким чином, Україна після всіх Майданів не виконала одне з головних завдань буржуазної антифеодальної революції, а це означає ,що вона в неї ще попереду і обов’язково має статися.

   
Ігор Лосєв

http://tyzhden.ua/Columns/50/199899
If you are going through hell, keep going.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Україна феодальна?
« Reply #1 : Вересня 13, 2017, 09:15:58 21:15 »
Повна херня.

100500 серія набридлих вже левацьких постулатів про злочинну владу.

І все це базується на якійсь Чудесьній  Фєнтєзі  - Революції.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Україна феодальна?
« Reply #2 : Вересня 13, 2017, 09:24:56 21:24 »
Альона Шкрум

Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ТРИ УРОКИ "ПРОРИВУ СААКАШВІЛІ"

Коли трохи вщухли емоції, настав час сказати про уроки для країни від неочікуваного "прориву Саакашвілі", чи, скоріше, прориву українських громадян "за" паном Саакашлілі.

Урок N1. Українці не хочуть мати Президентом – суверена.

Це урок давній, підтверджений неодноразово, але кожен наступний президент чомусь хоче перевірити цю теорію на собі.

/Коли у суспільстві є одна людина (чи невелика група людей), яка творить правила поведінки, людина, якій всі мають коритися, і яка сама не кориться нікому – ця особа називається "суверен."/

Петру Олексійовичу розказують, що українці прагнуть "сильної руки", але це бажання нерозривно поєднане з ідеєю, що "сильна рука" буде справедливою та діятиме в інтересах країни та українців, а не свого власного тіла та наближених до нього.

Я не хочу мати президента-суверена. Суверена, який не підзвітний парламенту, який не може бути знятий за демократичною процедурою, суверена, чиї злочини, чи офшори, чи накази, чи бізнес не можуть бути предметом розслідування жодного органу в державі. Суверена, якому підконтрольні державні інституції, але він сам не підконтрольний нікому й нічому. Суверена, що вимагає порушувати закон через власні забаганки. Сказав: "Геть Саакашвілі!", тож тепер державний апарат має позбавити його громадянства та будь-якими засобами не пускати його в країну.

Суспільство більше не хоче мати президента-суверена, тому громадяни відмовляються виконувати його накази й рішення. Я бачу у Facebook, що молоді хлопці, які не є прихильниками ні Саакашвілі, ні опозиції, поїхали в Краковець і пишуть: "Якщо хочете, судіть мене, але я не визнаю їх права мене судити". І це ключове.

Дворкін писав, що правова норма не може бути нав'язана лише фізичним насиллям чи залякуванням. Особа чи інституція повинна мати авторитет, щоб встановити загальнообов'язкову норму. Якщо особа чи інституція не має авторитету, а норми намагається нав'язати лиш силою, то громадяни можуть підкорюватись тільки через страх. Втім, тоді зникає принципова різниця між владною особою та бандитом. Покора бандитові з ножиком, який у вас вимагає гаманець, ґрунтується на страху застосування насильства, тоді як покора суверену чи інституції – на добровільній згоді громадян підкорятись правилам.

Ця різниця в нашій країні стиралася роками: один інститут кришує незаконний видобуток бурштину, інший – вирубку лісу, а суверен заплющує на це очі, бо інститутами керують "свої", а "своїм" можна. Суверен патріотично говорить про санкції проти РФ та вимагає від суспільства самопожертви заради війни, але водночас сам торгує з РФ, нічим не жертвує, а навпаки – намагається уникнути сплати податків через офшори та володіє заводом на території РФ, сплачуючи податки окупанту.

Суверен розповідає про боротьбу з олігархами, що обкрадали країну роками, але продовжує через своїх маленьких феодальчиків у фейкових комісіях встановлювати тарифи Роттердам+, даючи заробити величезні кошти Ахметову. Найгірше, що немає відповідей на ці болючі питання, немає жодних розслідувань і відповідальності.

Суверен почав вимагати бездумної покори та безпідставної відданості від громадян, але так це не працює. Подвійні моральні стандарти, приховані злочини та невирішені проблеми вбивають авторитет і роблять із суверена – бандита. Щоправда, великого й сильного бандита з низкою державних служб для примусу замість маленького ножика, але суті це не змінює.

Коли сам суверен щодня руйнує погоджений суспільний договір, то громадяни також відчувають право на непокору. Саме тому громадяни України не визнали для себе законом наказ президента щодо позбавлення Саакашвілі громадянства.

Аргументи про те, що Саакашвілі мав звернутись до суду для відстоювання своїх прав, не знаходять розуміння. Право має бути сукупністю визнаних норм і процедур, а не сукупністю рішень суверена. У підконтрольних суверену судах, де правові норми мають різне трактування залежно від фігури позивача, громадянин свої права відстояти не може.

Тож офшори, Липецька фабрика, брехня суверена, вседозволеність і корупція його "підданних", безкарність його оточення, бажання суверена зміцнювати свою владу та збільшувати власні активи без виконання свого обов'язку працювати для суспільства, реформ та економічного зростання – усе це мало вилитись у формі непокори наказам суверена.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Україна феодальна?
« Reply #3 : Вересня 13, 2017, 09:27:39 21:27 »
Урок N2. На кожну дію є своя протидія.

Емоційно виснажені та незадоволені громадяни можуть чекати на справедливість та потерпати від беззаконня лише невеликий проміжок часу. Далі навіть маленька незаконна дія може викликати активний протест громадян.

Краще за мене це пояснив президент США А. Лінкольн: "Можна весь час дурити частину народу, можна дурити весь народ певний час, але не можна дурити ВЕСЬ народ УВЕСЬ час".

Позбавлення Саакашвілі громадянства якраз і стало маленькою незаконною дією, яку громадяни не визнали, бо розуміли: це особиста забаганка суверена, а не рішення, ґрунтоване на законності. Недопущення Саакашвілі в Україну вже потребувало не просто невизнання, а активної протидії.

Громадяни захотіли побачити Саакашвілі в країні попри забаганки президента й монополію держави на примус. Зупинка міжнародного потяга та "замінування" пропускного пункту викликали злість, бо громадяни сприйняли це як відверте зловживання владою свого становища. Як наслідок – люди у Львові зустрічали Саакашвілі та опозицію наче це був Новий рік у Діснейленді з безкоштовним морозивом.

Урок N3. Поріг страху для українців став дуже низьким.

У людей, що бачили смерть, що борються за незалежність, які готові віддати життя за країну та краще майбутнє своїх близьких, суттєво знизився поріг страху. Під час Революції гідності та під час війни багато людей переосмислили патріотизм, сповнились ним, прожили його. Однак, цей патріотизм – це не покора конкретному суверену чи його феодалам, а прагнення та боротьба за краще життя, за своє щастя, за однакові для всіх справедливість і законність.

На пункті перетину хлопці бігли на прикордонників, що хапались за кобуру пістолету, й кричали їм: "Мене в Іловайську не застрелили. І ти точно не застрелиш. Я свій". І прикордонники пропускали натовп. Низький поріг страху та невизнання правових норм суверена – це страшна комбінація. Комбінація для боротьби за велику свободу але – страшна.

Утім, страшніше те, що суверен не усвідомив: він сам створив цю ситуацію. Ні Юлія Володимирівна, ні Саакашвілі, ні інші опозиціонери так не ослабили інституції влади, як сам Петро Олексійович. Щодня він демонструє, що є вищим за закон, і не думає про законність для всіх.

Через парадоксальне намагання суверена зробити себе сильнішим і недоторканним, держава та її інституції стали – слабшими, й втрачають монополію на владу.

Вийти з цієї ситуації мирно можна лише за умови, що суверен переосмислить та змінить свої вчинки та рішення, а також пояснить своїм феодалам, що вони не мають надійного захисту, що для них діють однакові для всіх українців правила та норми, що державні інституції – не їх власність і не їх бізнес, а публічні органи влади для вироблення справедливої та чесної політики.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26982
Re: Україна феодальна?
« Reply #4 : Вересня 13, 2017, 10:38:09 22:38 »
Повна херня.

100500 серія набридлих вже левацьких постулатів про злочинну владу.

І все це базується на якійсь Чудесьній  Фєнтєзі  - Революції.

Почему фигня?
Мы действительно находимся в процессе буржуазной революции которую прервали большевики в 17ом. Теперь нам приходится ее заканчивать

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26982
Re: Україна феодальна?
« Reply #5 : Вересня 13, 2017, 10:40:30 22:40 »
Альона Шкрум

Еще одна из секты "свидетели третьего майдана"

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33326
  • Стать: Чоловіча
Re: Україна феодальна?
« Reply #6 : Вересня 13, 2017, 10:40:59 22:40 »
Хуйлоп вже і від бюторасів простирадла херачить  :smilie5:

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: Україна феодальна?
« Reply #7 : Вересня 13, 2017, 10:45:36 22:45 »
Цитата: convex link=topic=44018.msg1176367#msg1176367 daнte=1505327096
Альона Шкрум

Еще одна из секты "свидетели третьего майдана"

Суть не у тому, хто така блядь Альонушка (с), а у змісті тексту. Можна читати мудрі речі і від Корчинського, хоч на ньому клейма ніде ставити.

Це стадний рефлекс, коли істинність визначається тим, хто писав - "наші" чи "не наші". Хоча колєбаться с лінієй партії - це давня традиція.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26982
Re: Україна феодальна?
« Reply #8 : Вересня 13, 2017, 10:51:38 22:51 »
Цитата: convex link=topic=44018.msg1176367#msg1176367 daнte=1505327096
Альона Шкрум

Еще одна из секты "свидетели третьего майдана"

Суть не у тому, хто така блядь Альонушка (с), а у змісті тексту. Можна читати мудрі речі і від Корчинського, хоч на ньому клейма ніде ставити.

Це стадний рефлекс, коли істинність визначається тим, хто писав - "наші" чи "не наші". Хоча колєбаться с лінієй партії - це давня традиція.

Можно читать все что угодно, даже труды Леонида Ильича
Только надо при этом помнить цели которые писатель преследует. Это про Корчинского
А сия дама даже на Корчинского не тянет бо просто ретранслирует поток своего сознания без малейшей попытки подкрепить его реальными фактами. Это однотипный психотип с либутелями "теории заговоров", "свидетелями НЛО" и прочими персоонажами

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Re: Україна феодальна?
« Reply #9 : Вересня 14, 2017, 09:40:44 09:40 »
Альона Шкрум

Еще одна из секты "свидетели третьего майдана"
Ця Альонка Шкрум - взагалі комуняцько-ригоанальний покруч, мажорка-квартирооптимістка з татком баригою. Та й починала вона свою політичну кар"єру як помічник вельми одіозного народного депутата.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Україна феодальна?
« Reply #10 : Вересня 16, 2017, 03:13:24 15:13 »
Мені здається це проблема номер один для України - вкрай ритуалізована система стосунків між управлінцями і підлеглими.
Саме ця система усталених відносин найбільше гальмує абсолютно все.