Автор Тема: Затопление шахт.  (Прочитано 615 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline natusya

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9528
Затопление шахт.
« : Вересня 12, 2014, 07:50:52 07:50 »
Из-за невозможности обеспечить безопасность сотрудников, в областном центре также идет затопление шахты «Трудовская». В Макеевке не откачивается вода на «Бутовской» и «Ясиновской Глубокой», в Торезе – на «Прогрессе» и в шахтоуправлении «Волынское», в Енакиеве – на «Енакиевской» и «Полтавской», вблизи Шахтерска – на «Иловайской».

Кроме того, из-за боевых действий вблизи шахт полностью остановлена угледобыча на госпредприятиях «Макеевуголь», «Артемуголь», «Орджоникидзеуголь», «Шахтерскантрацит» и «Торезантрацит». На шахтах, входящих в их состав, кроме тех, которые вынужденно затапливаются, ведутся работы по поддержанию систем жизнеобеспечения.

Из-за сложившейся в области ситуации продолжается спад производства на угольных предприятиях региона. За 8 месяцев добыто 21,4 млн. тонн угля, что на 12 % меньше аналогичного периода прошлого года. В августе падение производства составило уже почти 50 %.

В ОГА напомнили, что всего в Донецкой области находится 98 шахт
.


Я правильно понимаю, что это водоносный слой проникает в шахту.
 Вопрос. После полного затопления физически в эти водоносные слои попадает "грязь" из шахт?
И если да, то что происходит с питьевой водой , той которая не централизованная очистка, а колодцы, скважины?
ігнор Квант

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Затопление шахт.
« Reply #1 : Вересня 12, 2014, 07:54:13 07:54 »
А в природі вода через вугільні пласти не тече?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline natusya

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9528
Re: Затопление шахт.
« Reply #2 : Вересня 12, 2014, 08:02:02 08:02 »
А в природі вода через вугільні пласти не тече?

Течет и фильтруется .
Затопленная шахта тоже будет фильтром или  загрязнит? Вот о чем я .
ігнор Квант

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: Затопление шахт.
« Reply #3 : Вересня 12, 2014, 08:05:37 08:05 »
А в природі вода через вугільні пласти не тече?
Течет и фильтруется .
Затопленная шахта тоже будет фильтром или  загрязнит? Вот о чем я .

так у випадку затоплення все повертається до природного стану, нє?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Людас

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1964
Re: Затопление шахт.
« Reply #4 : Вересня 12, 2014, 08:05:54 08:05 »
Пішла реформа вугільної галузі. Ті шахти мали давно закрити.

Вони всі збиткові і сидять на субсидіях з наших кишеннь.

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Re: Затопление шахт.
« Reply #5 : Вересня 12, 2014, 08:46:25 08:46 »
Пішла реформа вугільної галузі. Ті шахти мали давно закрити.

Вони всі збиткові і сидять на субсидіях з наших кишеннь.

Так, шахти збиткові давно, тому їх закриття не є трагічним. Втім, закриття шахт було б правильним рішенням в умовах добре працюючої економіки (без форсмажорних ускладнень). Закриття нерентабельних та збиткових шахт з метою оптимізації всієї економіки було б доцільним при збалансованому зовнішньоторгівельному балансі. Так польске вугілля чи російське дешевше.... але.

У нас зараз повний швах в економіці: падіння внутрішнього виробництва, що тягне за собою зниження зайнятості населення (я думаю, не треба пояснювати, що зайняте населення заробляє на себе, та платить податки в казну, а не зайняте населення сидить на в ріізній мірі на шиї держави, та не платить податки в казну, грубо кажучи); зовнішньоторговий дисбаланс (ми вже бачимо як це відбивається на курсі, та, зрештою, на витратах населення).

Тож зараз, якраз краще йти шляхом розвинутих економік субсидіювання внутрішнього виробника. Субсідіюючи внутрішнього виробника, держава скорочує обов'язковий імпорт, вирівнюючи зовнішньоторговий баланс. Шахти (якщо їм не давати проводити мутні схеми) державні субсідії повертають державі у вигляді податків. Шахтарі заробляють на себе та свої сім'ї самостійно, не перебуваючи на шиї держбюджету, а крім того теж платять податки.

Якщо схематично, то так.
... і хай Росія згине як держава

Offline Rost_I

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2465
Re: Затопление шахт.
« Reply #6 : Вересня 12, 2014, 08:48:45 08:48 »
А в природі вода через вугільні пласти не тече?

Течет и фильтруется .
Затопленная шахта тоже будет фильтром или  загрязнит? Вот о чем я .

З Вікіпедії (я в схожій гілці вже постив)
Фізична ліквідація гірничодобувних об'єктів (Л. г. о.) — виконання робіт, пов’язаних з ліквідацією (загашенням) гірничих виробок, демонтуванням устаткування та конструкцій, розбиранням будівель та споруд на поверхні. Використовують три головні способи фізичної Л. г. о.: «мокра» ліквідація — повне їх затоплення; «суха» ліквідація (консервація) зі збереженням шахтного водовідливу; комбінований спосіб, коли рівень води у шахті, яку ліквідують, підтримують на певному рівні шляхом її відкачування насосами, що встановлені в одному із стволів або у спеціально пробуреній свердловині.

    За першим способом припиняється робота шахтного водовідливу, ліквідуються виробки, що мають вихід на земну поверхню. Відбувається природне затоплення виробленого простору, і динамічний рівень шахтних вод стає близьким до колишнього статичного їх рівня у шахтному полі. Це призводить до забруднення гірничого масиву високомінералізованими шахтними водами, що містять велику кількість нафтопродуктів, фенолів, шкідливих та токсичних речовин. Відбувається підтоплення та заболочування територій у понижених ділянках рельєфу, забруднення водоймищ та водозаборів, обводнення ґрунтів та їхнє просідання під будівлями та спорудами. Особлива небезпека при цьому виникає у регіонах, де питну воду беруть з колодязів, де відсутня каналізація.
... і хай Росія згине як держава

Offline natusya

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 9528
Re: Затопление шахт.
« Reply #7 : Вересня 12, 2014, 08:52:16 08:52 »
Спасибо, Рост 1 , что-то такое я и читала когда-то. А Вы не поленились  :shuffle:. Плюс.
ігнор Квант