Автор Тема: Міністр освіти - той же Табачнік, лише в спідниці  (Прочитано 2586 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46545
  • Never give in!
Я ніколи не мав нічого проти суржика. Я зростав на ньому. Єдине чого я чекаю так це того, коли div почне писати українською.  :smilie3:
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Я ніколи не мав нічого проти суржика.
Я зростав на ньому.
Єдине чого я чекаю так це того, коли div почне писати українською:smilie3:
:smilie1:

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26932
Я ніколи не мав нічого проти суржика. Я зростав на ньому. Єдине чого я чекаю так це того, коли div почне писати українською.  :smilie3:

 :smiley25:

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
До речі в радянськи часи учні могли запросто отримати при бажанні звільнення від вивчення української мови.
Родич (70 роки) такi вilдмовився вiд Укр. мови, бо воно ж не украiiнець за пачпортом.
А мити карбюратори на авторемонтному заводi (в той час) можна було й на суржику.
Його родич (тобто я) чудово розумiю Укр. мову, перекладав, працював в ЗМI де по Закону ТРЕБА було все робити на Укр. мовi.
Тобто, коли обставини "прiжмут", швидко вивче Укр. мову.
Погане те, що люди бiльше до суржика звикли, чим до лiтературноi мови Т. Г. Шевченко й Л. Украiнки, Панаса Мирного та Коцюбинського, Леся Курбаса та Леся Танюка, В. Чорновола та Л. Скорик...
 :smilie7:

Люди никогда и нигде не говорили на "правильном" языке. ПОтому что язык это живой организм и рамки в которые пытаются его загнать филологи всегда будут отставать

Українська мова може бути літературною, може бути місцевою говіркою або діалектом, але її завжди можна відрізнити від російської мови - навіть якщо там 30% чи 40% російської лексики, бо є фонетика, є суттєво інший синтаксис і інший стиль. Тому для українця КОЖНА українська мова є "правильна" - відповідна його етнічності, а КОЖНА російська - неправильна, тобто невідповідна. Якщо він хоче бути росіянином - жодних проблем, але це вже інша спільнота. Якщо хотів би бути українцем, але соромиться рівня української чи просто облом напружуватись - теж можна зрозуміти, але не треба вигадувати відмовок, що російська мова - вона теж українська, тільки інший рівноцінний варіант.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Convex:
Цитувати
для українця КОЖНА українська мова є "правильна" - відповідна його етнічності, а КОЖНА російська - неправильна,

! 100%

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19148
Как можно заставить ребенка учить какойто предмет через родительское собрание, что за бред.
Освобождение может вполне быть индивидуальным. Для того что б учить, да, нужно если не большинство то какаято значительная часть желающих. Потому как специалиста надо нанимать. А освободить одного ребенка нефик делать

До речі в радянськи часи учні могли запросто отримати при бажанні звільнення від вивчення української мови.

Я б не був таким категорічним стосовно"запросто". У нас (Київ) тільки "мойпапаваєнний" звільняли. Решта небажаючих (а таких було 1-2) могли отримати тільки свої законні два бали в табель.  :eyes:
« Останнє редагування: Червня 25, 2017, 11:22:34 23:22 від Адам Жоржович »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Как можно заставить ребенка учить какойто предмет через родительское собрание, что за бред.
Освобождение может вполне быть индивидуальным. Для того что б учить, да, нужно если не большинство то какаято значительная часть желающих. Потому как специалиста надо нанимать. А освободить одного ребенка нефик делать

До речі в радянськи часи учні могли запросто отримати при бажанні звільнення від вивчення української мови.

Я б не був таким категорічним стосовно"запросто". У нас (Київ) тільки "мойпапаваєнний" звільняли. Решта небажаючих (а таких було 1-2) могли отримати тільки свої законні два бали в табель.  :eyes:

Я знав людей які в шкільні роки були звільнені, хоча їх батьки не були військовими.

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26932
Как можно заставить ребенка учить какойто предмет через родительское собрание, что за бред.
Освобождение может вполне быть индивидуальным. Для того что б учить, да, нужно если не большинство то какаято значительная часть желающих. Потому как специалиста надо нанимать. А освободить одного ребенка нефик делать

До речі в радянськи часи учні могли запросто отримати при бажанні звільнення від вивчення української мови.

Я б не був таким категорічним стосовно"запросто". У нас (Київ) тільки "мойпапаваєнний" звільняли. Решта небажаючих (а таких було 1-2) могли отримати тільки свої законні два бали в табель.  :eyes:

Я знав людей які в шкільні роки були звільнені, хоча їх батьки не були військовими.

Освобождали всех (по желанию конечно) кто приезжал в УССР из других республик. Могли освободить и по желанию родителей если например могли выдвинуть какиелибо причины. Например то что повышеная нагрузка, а ребенок и так "неуспевает" или ребенок "путается в языках" что приводит к ухудшению изучения русского.