Автор Тема: Віталій Портніков: Українець - це не знак якості  (Прочитано 5923 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
На питання молодого южаніна з Одеси про Мову відповів Портніков.
Дивитися з 58:08 , хоча виступ вартує того, щоб дивитися повністю.


Цитувати
Головне питання України це не питання економічного добробуту -
це питання є головним для всіх країн.
Це не питання боротьби з корупцією -
це питання важлива для всіх цивілізованих країн і тих країн, які хочуть стати цивілізованими.
Це не питання територіальної цілостності,
тому що будь яка європейська країна сьогодні знаходиться зовсім не на тій етнічній території
на якій живе її народ.

Польща знаходиться не там, де була.
Угорщина знаходиться не там, де була.
Румунія знаходиться не там, де була.
І величезні частини своєї території ці країни втрачали впродовж історії 20 сторіччя.
Цю історію в 21 сторіччі ще не закінчено.

Головною проблемою, яку має вирішувати Україна, щоб відбутися як держава,
це є питання формування її ідентичності.
Те, що в принципі було в останній період політичної програми Петра Порошенка -
Армія! Мова! Віра!
(репліка із залу - Це розколює суспільство!)

От, значить, якщо це розколює суспільство, то це означає,
що та частина суспільства, яка не підтримує такі ідеї - рано, чи пізно
стане частиною іншої держави, Російської федерації.
Тому, що люди, які розмовляють російською мовою, які ходять до російської церкви,
які притримуються російської культурної та іншої орієнтації, немають нічого спільного 
з українцями і мають все спільне з росіянами.
Рано, чи пізно території, на яких живуть ці люди, стануть частиною Росії, а не України!

Не треба цього боятися говорити! Це правда!

Навіть, якщо люди, які добровольці, пішли на фронт захищати Україну, я завжди їх запитую:
-Ось ти, говориш, що ти пішов захищати Україну, тому що на неї напали росіяни,
но  ты говоришь по-русски, ты ходишь в русскую церковь, ты слушаешь Филипа Киркорова
и говоришь, что Пушкин прекрасньій поет, я немаю нічого проти Пушкіна, як ви розумієте,
- а Шевченко тебе не понятен.
-У тебя все общее с человеком, в которого ты стрєляешь и ничего общего с человєком из Львова,
рядом с которим  ты находишся.
-Какого хрєна ты стреляешь в него?  Это твой брат!   
Вы один народ, чего ты стреляешь него?
Он пришел,  чтобы создать ту цивилизацию, которую считает нужной, которая - твоя!
-Чего ты стреляешь в него?                                       
Відповідь: «Тому, що він прийшов на мою територію!»
-Твоя територія, це Українська РСР створена Сталіним.
Це він накреслив ці кордони, це не український народ їх захистив.
Якщо ти хочеш, щоб це була дійсно твоя територія - говори украінською мовою,
ходи до української церкви, створюй українську ідентичність.   
Все, що не пов’язано з украінською ідентичністю буде Росією!   
Може це для вас погано, може це для вас добре, але для мене це абсолютно очевидний факт.

Репліка із залу: «...можна ходити до української церкви, розмовляти украінською мовою, але бути Свинарчуком...»
   
-Ще раз повторюю, повертаючись до ідеї Жаботинського - українець це не знак якості.
Українець може бути чесною людиною і непорядною.
Українець може здійснювати злочини.
Українець може заробляти на армії, і таке інше.
І українець може бути чесною, святою людиною, яка не бере хабарів, чи не дає хабарів
і живе в своєму світі правильних чеснот.
Всі вони - украінці.

Засновники Ізраїлю, Давид Бен Гуріон, скажімо говорили, що вони хочуть ,
і я цього, як єврей, палко хотів, щоб серед євреїв були свої повії і свої злочинці.
От, як були євреї злочинці в Одесі. Вони були злочинцями, але вони були євреями, і вони були частиною єврейського народу.
І був святий цадік Баал Шем Тов він теж був єврей.
Ми всі євреї, і злочинці і святі і несвяті!

Розумієте, українець може бути і хорошим і поганим, але він живе в одному світі.
Росіянин може бути і хорошим і поганим, але він живе в іншому світі.
Люди, які не беруть хабарів в цій країні, скажімо, чи борються з корупцією,
чи хочуть здійснювати економічні реформи, але разом з тим є російськомовними, хочуть,
щоб залишалась тут російська церква,
хочуть, щоб залишався тут російський світ -
абсолютно не є частиною нашої з вами спільної цивілізації,
а є частиною цивілізації іншої країни - Російської федерації.

Чому ми маємо самі собі брехати?

Чому ми маємо говорити, що ми можемо жити в країні де половина території хоче бути російською?
Якщо вона не хоче бути російською, вона сама має прийняти ті цінності, які є для нас спільними.
Або рано, чи пізно Одеса, Харків, чи інші міста стануть містами в Росії.
Ми не можемо створити з росіянина українця, якщо людина хоче бути росіянином,
і частиною російського світу... як з араба не зробиш єврея.

От і все.

Тому я кажу, що єдиним, головним питанням яке має вирішувати український народ і
українська держава- це питання ідентичності!
Все інше, за що голосували виборці Зеленського,
це ті ж самі питання, які мають вирішувати і росіяни і угорці і поляки.
І це немає ніякого значення для будівництва країни на території,
яка досі себе не може усвідомити, як держава.

Я завжди запитую людей, російськомовних, що от їм зараз хочеться щоб була незалежна Україна,
а ось уявімо собі, що завтра Путіна немає і Росія стає демократичною державою.
Віддає Крим і Донбас, або там не віддає, а Україна - бідна, авторитарна країна.

Ще й україномовна, а вони - російськомовні.
Навіщо їм ця Україна тоді потрібна?
Не лучше ли присоединиться к Российской федерации областями?
Как предлагают российские демократы.
Репліка із залу: «ну пусть Россия скачала станет демократичной...»
-Ви живете в світі Сьогодні. А спробуйте жити в світі Завтра...
Чому я маю думати «нехай вона спочатку...»?
Я маю думати інакше.
Я хочу щоб на момент, коли Росія стане демократичною державою,
тут, від Ужгорода - до Одеси була україномовна, украіноцентрична держава.

Я знаю одну просту річ:
Польща може бути корумпованою і некорумпованою, успішною, чи неуспішною,
демократичною, чи не дуже.

Але вона буде Польщею!

Фінляндія переживала в багато різних історичних епох, навіть в 20 сторіччі,
але вона завжди буде Фінляндією.
Коли фіни втратили 1939 року Виборг, всі мешканці Виборгу встали і пішли.
Жодної людини в цьому Виборгу не залишилося!
Жодної!

Ви б пішли з Одеси, коли сюди прийшли б російські війська?
Я хочу вас запитати...
Хай встануть ті, хто виїде з Одеси в момент, коли вона буде окупована!
Встаньте! ...
(в залі шум, встало декілька людей...)

Віталій Портніков
Четверта влада: вплив, виклики, відповідальність.
Лекція за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

https://youtu.be/S61vW0brfkQ


Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20416
украинец это знак тупости и рагульства

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
украинец это знак тупости и рагульства


Сподіваюся, що це ти не про себе  :smilie1:

Online RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33196
  • Стать: Чоловіча
украинец это знак тупости и рагульства

Хуйню сказав   :smiley23:

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17610
  • Стать: Чоловіча
украинец это знак тупости и рагульства

Не плутай українця з хохлом.

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Не плутай українця з хохлом.
Тут Асмердея від РіГа відрізнити неможливо, де вже тут українця від хіхла відрізнити.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20416


Сподіваюся, що це ти не про себе  :smilie1:


а мне пишатися что на 73% украинцы быдло?

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944

а мне пишатися что на 73% украинцы быдло?

Порадіймо, хоч би з того, що Україна все ще має таких мудрих людей, як Портніков.
Якщо він намагається щось донести до насєлєнія, значить він вірить, що
не все втрачено.
Історію роблять великі особистості і 25% справжніх, а не біомаси.
Портніков, на мою думку, вже став однією з великих постатей сучасної України.

Не все так погано, українці! :smiley15:



Offline Sturmer44

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 990

а мне пишатися что на 73% украинцы быдло?

Не всі з 73%. В них не було шансів. Вал гімна з пропаганди від політтехнологів 95-го кварталу + від олігархів + від кацапіа був таким масивним, що люди які не політизовані як ви, не давали собі труд докопатися до всіх фактів та перевірити, ці люди просто не мали шансів.
 Я взагалі здивований що Порох набрав в цих умовах 25% - це подвиг громадянського суспільства.
Саме ця частина була на майданах, потім воювала та волонтерила. 25% це Дуже багато.

2. Ви не маєте права називати когось бидлом хоча б тому, що не ввдмовились від мовного та культурного кацапізму. І швидше за все не збираєтесь цього робити
Хочете ви цього чи ні - об'єктивно ви цільова аудиторія московитської пропаганди. Ви служите пасивно для них виправданням їх злочинів. Це ж вас вони притендують захищати. Вас в множинному числі. Звісно ви цього не хочете, але їх це вже не цікавить.
 Я вам скажу більше, хоч мені це дуже важко усвідомлювати.
Україна приречена на розкол. Немає шансів. Російськомовна частина рано чи пізно відколиться з великою кров'ю.
Вас персонально я поважаю за вашу політичну позицію. Але вона половинчата та розмита. Головним є те, що за 28 (!) Років ви не спромоглися стати україномовним, як і ваші близькі та оточуючі. Таких як ви багато мільйонів.
Про це вам говорить Портніков.
Але ви найдете сто тисячу аргументів щоб це заперечувати
 

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Не всі з 73%. В них не було шансів. Вал гімна з пропаганди від політтехнологів 95-го кварталу + від олігархів + від кацапіа був таким масивним, що люди які не політизовані як ви, не давали собі труд докопатися до всіх фактів та перевірити, ці люди просто не мали шансів.
 Я взагалі здивований що Порох набрав в цих умовах 25% - це подвиг громадянського суспільства.
Саме ця частина була на майданах, потім воювала та волонтерила. 25% це Дуже багато.


2. Ви не маєте права називати когось бидлом хоча б тому, що не ввдмовились від мовного та культурного кацапізму. І швидше за все не збираєтесь цього робити
Хочете ви цього чи ні - об'єктивно ви цільова аудиторія московитської пропаганди. Ви служите пасивно для них виправданням їх злочинів. Це ж вас вони притендують захищати. Вас в множинному числі. Звісно ви цього не хочете, але їх це вже не цікавить.
 Я вам скажу більше, хоч мені це дуже важко усвідомлювати.
Україна приречена на розкол. Немає шансів. Російськомовна частина рано чи пізно відколиться з великою кров'ю.
Вас персонально я поважаю за вашу політичну позицію. Але вона половинчата та розмита. Головним є те, що за 28 (!) Років ви не спромоглися стати україномовним, як і ваші близькі та оточуючі. Таких як ви багато мільйонів.
Про це вам говорить Портніков.
Але ви найдете сто тисячу аргументів щоб це заперечувати

100%

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46559
  • Never give in!
Не всі з 73%. В них не було шансів. Вал гімна з пропаганди від політтехнологів 95-го кварталу + від олігархів + від кацапіа був таким масивним, що люди які не політизовані як ви, не давали собі труд докопатися до всіх фактів та перевірити, ці люди просто не мали шансів.
 Я взагалі здивований що Порох набрав в цих умовах 25% - це подвиг громадянського суспільства.
Саме ця частина була на майданах, потім воювала та волонтерила. 25% це Дуже багато.

2. Ви не маєте права називати когось бидлом хоча б тому, що не ввдмовились від мовного та культурного кацапізму. І швидше за все не збираєтесь цього робити
Хочете ви цього чи ні - об'єктивно ви цільова аудиторія московитської пропаганди. Ви служите пасивно для них виправданням їх злочинів. Це ж вас вони притендують захищати. Вас в множинному числі. Звісно ви цього не хочете, але їх це вже не цікавить.
 Я вам скажу більше, хоч мені це дуже важко усвідомлювати.
Україна приречена на розкол. Немає шансів. Російськомовна частина рано чи пізно відколиться з великою кров'ю.
Вас персонально я поважаю за вашу політичну позицію. Але вона половинчата та розмита. Головним є те, що за 28 (!) Років ви не спромоглися стати україномовним, як і ваші близькі та оточуючі. Таких як ви багато мільйонів.
Про це вам говорить Портніков.
Але ви найдете сто тисячу аргументів щоб це заперечувати

100%
If you are going through hell, keep going.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15832
Не всі з 73%. В них не було шансів. Вал гімна з пропаганди від політтехнологів 95-го кварталу + від олігархів + від кацапіа був таким масивним, що люди які не політизовані як ви, не давали собі труд докопатися до всіх фактів та перевірити, ці люди просто не мали шансів.
 Я взагалі здивований що Порох набрав в цих умовах 25% - це подвиг громадянського суспільства.
Саме ця частина була на майданах, потім воювала та волонтерила. 25% це Дуже багато.

2. Ви не маєте права називати когось бидлом хоча б тому, що не ввдмовились від мовного та культурного кацапізму. І швидше за все не збираєтесь цього робити
Хочете ви цього чи ні - об'єктивно ви цільова аудиторія московитської пропаганди. Ви служите пасивно для них виправданням їх злочинів. Це ж вас вони притендують захищати. Вас в множинному числі. Звісно ви цього не хочете, але їх це вже не цікавить.
 Я вам скажу більше, хоч мені це дуже важко усвідомлювати.
Україна приречена на розкол. Немає шансів. Російськомовна частина рано чи пізно відколиться з великою кров'ю.
Вас персонально я поважаю за вашу політичну позицію. Але вона половинчата та розмита. Головним є те, що за 28 (!) Років ви не спромоглися стати україномовним, як і ваші близькі та оточуючі. Таких як ви багато мільйонів.
Про це вам говорить Портніков.
Але ви найдете сто тисячу аргументів щоб це заперечувати
  :smiley24:
 З виокремленим тільки не згоден, 2014 показав, що маркер не мова, а самовизначення.

Offline medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8657
  • Стать: Чоловіча
зелена роса
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…

Offline shifr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1069
Портніков розумна людина. Не розумію, навіщо він так часто артикулює оцей розкол. Невже він не розуміє, що тим самим він дає ще один привід тим хто не визначився зі своєю ідентичністю перейти на сторону кацапів.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15832
Портніков розумна людина. Не розумію, навіщо він так часто артикулює оцей розкол. Невже він не розуміє, що тим самим він дає ще один привід тим хто не визначився зі своєю ідентичністю перейти на сторону кацапів.
Маячню бачу я. Який саме привід ви маєте на увазі?

Offline Sturmer44

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 990
Портніков розумна людина. Не розумію, навіщо він так часто артикулює оцей розкол. Невже він не розуміє, що тим самим він дає ще один привід тим хто не визначився зі своєю ідентичністю перейти на сторону кацапів.

Він робить правильно
Для максимального розуміння ситуації для тих хто ще не зрозумів логіку та хід подій. Подій минувших та майбутніх
 Потрібна максимальна мобілізація українців на активну дію.
Україна єдина країна в Європі, яка не вирішила пріоритет першого рівня: Становлення та зміцнення національної держави. Всі інші народи в європі вирішили це протягом останніх 100-150 років. Вогнем та мечем. Українці віддавали свої сили на роботу для інших країн та імперій. Служили будівельним матеріалом, інтелектуальним та ресурсним. Насамперед Росії. За це отримали подяку у вигляді потуг на знищення.
То ж компромісів не буде. Або або.
Або українці працюють на своє, або будуть вкладатися в чуже з подякою на знищення.
 Цей розклад не розуміє маса людей. Йде підміна дискурсу про корупцію чи зарплати чи "рехворми". Чи іншу третьорядну лабуду.
 Зеленський та все що навколо нього це і є цей самий ерзац, шкірзамінник , випускання енергії та потенціалу в атмосферу щоб накинути нове ярмо..
 В ідеалі завдання українців є знищення зеленої плісняви та придушення будь якими методами антиукрахнські елементи.
 Порох на це не спромігся в силу або нерозуміння або своєї природи на договорняки та поділ сфер впливу.

Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20416
очень правильный цикл лекций по вузам
Портникова когда зелень устроит погромы будем прятать :upa

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15832
очень правильный цикл лекций по вузам
Портникова когда зелень устроит погромы будем прятать :upa
Якщо є погроми в колінно-ліктьовій позиції

Offline shifr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1069
Маячню бачу я. Який саме привід ви маєте на увазі?

У східній Україні у великих містах більшістю російськомовні. І дуже важко у російськомовному середовищі перейти на вживання української. По перше тому, що це важко навіть психологічно, бо не всі бажають бути білою вороною , по друге просто не має мовного середовища й відповідно лексичного запасу, щоби не бекати на суржику тощо.

І от два шляхи як вийти з цього середовища:

1) Можна перевести школи на українську мову навчання, можна примусити касирів й маршрутників перейти на українську мову, можна примусити відкривати україномовні сторінки сайтів по дефолту тощо. І це, як мені здається, правильний підхід бо таким чином людина підсвідомо занурюється у україномовне середовище й природним чином переходить на українську у повсякденному житті. І найважливіше, це не викликає реакції опиратися цьому, бо тебе не примушують, ти робиш це сам, просто тому, що навколо тебе всі поступово переходять на українську.

2) Тобі кажуть, що якщо ти не україномовний то ти ментальний росіянин і пиздуй в росію. При цьому підході, лише деяка частина пасіонарніїв перейде на українську, більша частина болота навпаки не будуть вживати українську, бо не сприймуть такої постановки питання. А у вати буде зайвий привід казати про фашистів.

Портніков крокує другим шляхом і ось таким чином створює розкол.


Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
На питання молодого южаніна з Одеси про Мову відповів Портніков.


Мова как и лес это дело времени и ни какое смыкание молодых только что посаженых деревьев не ускорят их рост. И постоянное смыкание темы мовы не ускорит ее развитие , а только усилиями мовостнрадальцеавв дискредитирует ее  и вызовет социальное напряжнение совершенно не нужное Украине сегодня , но очень нужное кремлю. И мова не знак качества о  чем волают мовострадальцы. она вообще ни на что не указывает , а мовострадание указывает на дурного рагуля , который возомнил , что мова это типа знака качества . Коваленко тому подтвержение , что мовострадальцы  как минимум идиоты , а как максимкум, как Коваленко - кремлевская агентура.
« Останнє редагування: Січня 06, 2020, 05:26:52 17:26 від Южанин »

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча

І от два шляхи як вийти з цього середовища:


Есть третий путь : это ввести мораторий на эту тему в любую сторону и лет тридцать любые балачки про мову  считать признаком рагульства . А через 30 лет новое поколение вообще не будет понимать , что творилось в конце перового десятилетия 21 века.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46559
  • Never give in!
Портников жодного розколу не створює.
Він чудово пояснює суть проблеми і ставить питання - так або так.
Україна із домінуванням російської мови, культурного продукту, інформаційного поля - це нонсенс. І невирішення цієї проблеми - це постійне перебування у підвішеному стані.

Коли б мені сказали, в 1991-му році, що за 30 років більшість українців і надалі буде розмовляти російською, слухати російську попсу, та дивитися російські шоу, я б у те ніколи не повірив, бо вважав тоді, що все ж більшість людей в країні нормальна і бажає самоутвердитися в сенсі культурному, політичному та існтитуційному як окрема самодостатня держава.
Гасло Хвильового “Геть від Москви!“ було актуальним у 1925 і залишається (на жаль) актуальним сто років по тому, причому останні 28 років в умовах формальної незалежності.

За такого розкладу важко не погодитися із Портніковим, який просто і дохідливо пояснює перспективу, якщо українці не візьмуть приклад з ізраїльтян.
If you are going through hell, keep going.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча

За такого розкладу важко не погодитися із Портніковим, який просто і дохідливо пояснює перспективу, якщо українці не візьмуть приклад з ізраїльтян.

В Израиле полно совков понаехавших из совка , которые остаются совками , даже при том , что Израиль не имеет общей границы с Московией. А ваше мовострадание это ложная цель по которой пытаются запустить общество все те же совки.

Offline shifr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1069
Есть третий путь : это ввести мораторий на эту тему в любую сторону и лет тридцать любые балачки про мову  считать признаком рагульства . А через 30 лет новое поколение вообще не будет понимать , что творилось в конце перового десятилетия 21 века.

Це утопія.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
  :smiley24:
 З виокремленим тільки не згоден, 2014 показав, що маркер не мова, а самовизначення.

И я говрю про то же А мовострадальцы таскаясь с этой кремлевской жвачкой , не видят что их теория мова-маркер не работает , более того она работает на врага, позволяя ему очень просто маскироваться маскируясь мовой . Коваленко , Билецкий , Савченко, г+г- самые яркие примеры последнего времени.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19163
В Израиле полно совков понаехавших из совка , которые остаются совками , даже при том , что Израиль не имеет общей границы с Московией.

Це не якісне питання, а кількісне. Скільки відсотків там тих кацапнявих хуїв та пизд від загального населення? Чи не всі вони - старпьори? Чи є у молоді в Ізраілі можливість "жить бєз етого вашєго івріта ібо какая разніца, на каком"?

Відповідь: менше 10%, так, ні.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46559
  • Never give in!
В Израиле полно совков понаехавших из совка , которые остаются совками , даже при том , что Израиль не имеет общей границы с Московией. А ваше мовострадание это ложная цель по которой пытаются запустить общество все те же совки.

Я погоджуюся із Портниковим, який не є жодним “мовострадальцем“, а просто розумно і логічно пояснює що є і що станеться.
А совки якраз сиділи в авдиторії, про що Портников і сказав.
Але менше з тим - якщо більшості населення подібні речі байдужі і воно воліє  й надалі жити за принципом - “какая разніца“, то тут вже нічого не вдієш. Напевно так і має бути.
If you are going through hell, keep going.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Це утопія.

Как раз утопия это эти вертухайские совковые окрики , которыми мовострадальцы добьются только полного неприятия того , что вертухаи пытаются  навязать. Может в этом и состоит суть плана кремля , который можно назвать одним словом - предоз. Организм можно убить если не лечить , а можно путем передоза лекарства. 300 лет Московия пыталась покорить Украину запретами. Не получилось и тактика изменилась . Теперь она тему мовы вручила в руки рагулей , что-бы они только дискредитировали ее , а парадокс заключается в том , что еврей Портников , который не делает из мовы маркера  как раз спасает ее.  Если бы владение мовой не было бы обязанностью гос. чиновков , то Зебилу я бы вообще запретил говорить украинской мовой.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19163
Прибалти почали з жорсткого посилання узкоязичних совків нахуй, буквально не обслуговували в магазинах "па-узкі", буквально не давали громадянства. І тепер мають свої національні держави, членство в ЄС і НАТО. А хіхли з "щаз с людямі надо помягшє а на вапроси глядєть ширшє" через 30 років цієї "мнагавєктарной талєрантнасці" мають ту ж саму УРСР з розмитою ідентичністю і під загрозою бути затягнутими назад до імперії. Але йужанє пропонують продовжувати робити і далі те ж саме, але очікувати іншого результату. Що, як відомо, за визначенням Енштейна, є ознакою божевілля.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15832
 Для всіх довбойобів, тобто, Южанінів:
1) Мова - це маркер.
2) У 1991 році розпався СРСР і ми до цих пір живемо в продукті розпаду "русского мира" і це не залежить від мови, для зрозуміння тези достатньо згадати школу і телебачення.
3) Перейшовши на українську ми сприяємо формуванню саме української ідентиності, а послуговуючись кацапською читаємо Толстого, Пушкіна,Єсєніна, Булгакова.
4) Деколонізація процес тривалий, дуууже.
5) Вертухаї - це кацапське поняття і світосприйняття, отже, ЮЖАНІНЕ - КАЦАП