Автор Тема: Відправив скаргу уповноваженому із захисту мови  (Прочитано 1346 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Про результати згодом.

Online Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15855
 А що сталося?

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
А що сталося?

      Довелося мені відвідати напівспортивний напіврозважальний тренінг без якого до виконання вправи не допускають.
Отже заповнивши документи українською де я вказав, що у випадку своєї смерті до суду не подаватиму :gigi:, я пішов на тренінг.
Оскільки подія відбувалася майже в Києві я зовсім не здивувався коли тренер звернувся до всіх російською. Ніхто з 12 осіб не здивувався також хоча більшість були молоді хлопці і дівчата що спілкувалися українською між собою.

      Перед початком тренінгу я підійшов до викладача і ввічливо попросив провести тренінг українською. На його запитання Ви что па руски не понимаєте? у мене була заготовлена щира відповідь Так, розумію, але мені зручніше державною. Добре, каже, спитаємо у групи. :Sho_za:

      Стало мені ясно, що про закон з використання української як державної там не чули або не зважали. Адже там вже давно вказано, що надавання послуг (тут йдется про надавання послуг з інформації а саме тренініг) має виконуватися українською. Ні про яке голосування групи як зручніше там і мови не йде.

      Гаразд, зібрав він групу і запитав Тут есть вапрос как вам проводить треннінг па руски или па украински. Після невеликої паузи двоє з 12 висловилися за парускі, інші промовчали у тому числі і я. З погано прихованою втіхою тренер дивлячись на мене промовив Я думаю етот вапрос закрит. І почав тренінг російською.

     Оскільки я людина абсолютно неконфліктна то у мене був план який я зрештою і виконав - поскаржитися Уповноваженому. Навіть якщо на моєму місці була більш нахабна і харизматична особа що б переконала і тренера і решту учнів провести подію українською те напевно була б одноразова подія. Створюючи скаргу маю надію вирішити справу по суті і для наступних тренінгів.

    Що цікаво - тренер українець з київської області, знає мову, але з якихось причин її не використовує. Ба більше всі наочні матеріали цього курсу російською. Тож уявіть маразм ситуації українець викладає українцям у Києві російською. Навіщо?!  Але не все так погано, по ходу тренінга, можливо через мою мовну стійкість інші слухачі теж почали спілкуватися з ведучим українською, та, навіть, ті двоє що замовили російську теж :smilie3: Бувало й так що тренер переходив на українську тому що всі питання і відповіді учнів були українською.  Але не надовго.

Які висновки для себе я виніс - немає гірше за зкацапленого хохла що соромиться мови. Дивлячись на таких молоді україномовні люди з нестійким характером переходять на російську. І тут вовка як піп з конопель вискакує із заявами про захист російськомовних українців...

Отже скарга з фото-відео матеріалами направлена, чекаємо на розгляд справи.



     

     

 

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Про результати згодом.

На превеликий жаль ще не багато людей вірять в дієвість цих скарг.
І даремно!
Ці скарги (особливо їхня кількість) ретельно моніторяться в найвищих кабінетах.
І не тому що слуги дбають про Мову…

Плюсую за це Оптимісту :Razom:


Online Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15855
 Якщо реально щось хочете домогтися, то доведеться судитися вам особисто, дуже бажано привернути увагу ЗМІ.

Offline Старий

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1750
     ...Що цікаво - тренер українець з київської області, знає мову, але з якихось причин її не використовує...
А тренер бува не Маджесті чи Южанін?

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Якщо реально щось хочете домогтися, то доведеться судитися вам особисто, дуже бажано привернути увагу ЗМІ.

Оскільки є відео/аудіо матеріали то дійсно чому б не поділитися ними.
Позитивний результат міг би бути набагато швидшим і вагомішим.
Є також блогери, які дуже прискіпливо слідкують за цією проблемою і ви їх знаєте.
 :smiley24:

Offline likemovie

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1039
Мудра людина!Не скандалити,а просто подати скаргу на тренера.В таких випадках американці кажуть-дякую за службу.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Мудра людина!Не скандалити,а просто подати скаргу на тренера.В таких випадках американці кажуть-дякую за службу.
Сто пудов там справа не в Державнiй мовi...
Зараз кожна мадам... почне робити вiдосики про Мову...
 :smilie7:

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Сто пудов там справа не в Державнiй мовi...
Зараз кожна мадам... почне робити вiдосики про Мову...
 :smilie7:

Пане Бувалий я вам поясню просто - для мене мова як ковбаса. Я полюбляю президентську або гетьманську до того ж маю право її отримати.
Натомість мені пропонують московську з виглядом Вам що московська не подобається?
Тому я скаржуся у службу захисту споживачів.
Так правдоподібно?

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Пане Бувалий я вам поясню просто - для мене мова як ковбаса. Я полюбляю президентську або гетьманську до того ж маю право її отримати.
Натомість мені пропонують московську з виглядом Вам що московська не подобається?
Тому я скаржуся у службу захисту споживачів.
Так правдоподібно?
Тема мови стала актуальною - це правильно - в понедiлок, 19.07... буде iспит на мову в держ. слухбовцiв - подивимось, хто як сприймае Закон про мову... 
Пане Оптiмiст, я добре памятаю, як сiм рокiв тому СУП був реальною альтернативою ФУПу, де про мови спiлкування... взагалi теми не було - тому мова, хто б кого не провокував... не було у нас головним питанням, про яку дехто вже пригае вiд радощiв - нарештi е Закон..!!!
Про ковбасу... це справдi влучне посилання - Московську, Украiнську, наiть салямi... не вживаю, навiть коли Сир росiйськiй...
Скаржитися на мову...  звiсно треба: на сайтi Преза я форма скарг, яка... як та склянка з водою - як стае повною - зливають, ставлять iншу...
Ще раз нагадаю - мова йде не про порушення мови, на яку, начеб-то подруга ображеноi... писала на ФБ... - мова йде про те, що дiвчiну не взялу у фiрму, бо... приватна фiрма... сама вирiшуе, хто iм потрiбен, а вiд кого... будуть проблеми...
Натомiсть подруга каже, що конфлiкт заладили, але... таке вiдчуття, що фiрма... все одно не буде мати справу з тою дiвчiнкою...
I наостанок, дуже цiкава iнфа: Анi Лорак... збираеться виступати в Одесi, а бiлети на цю хвойду - варт. 7500 гр. вже проданi...
Де у нас вчора пригали Шерочка з Мошерочкою та цькували мене... - нехай цi клоуни iдуть в Одесу та влаштують А. Лорак... власний флеш-моб...
 :smilie7:

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Я вже чесно кажучи втратив надію очікуючи відповідь на електронну пошту. Аж тут зазирнув у поштову скриньку а там таке. Далі буде.


Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Кремінь - це наш, миколаєвський.
Я в його батька вдома був на Авангардній.
Х.з. якісь дивні відчуття :smilie7:
Mocsia delenda est

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4785
  • Стать: Чоловіча
недавня розмова зі спортсменом одним:
" .. я із Корніна прієхал.."

уточнюю на автоматі:  "з Корнина"
той: "ну, да із Корніна..", кліпа очима

- "ти там народився?"
- "ну, да."
- "а вчився де?"
- "ну, в Кронінє.."
- "хлопче, се містечко зветься - Корнин!"

той знову кліпа очима і не розуміє про що мова.. сумно стало мені, махнув рукою. х.з.

Offline Sebastian Brant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
      Довелося мені відвідати напівспортивний напіврозважальний тренінг без якого до виконання вправи не допускають.
Отже заповнивши документи українською де я вказав, що у випадку своєї смерті до суду не подаватиму :gigi:, я пішов на тренінг.
Оскільки подія відбувалася майже в Києві я зовсім не здивувався коли тренер звернувся до всіх російською. Ніхто з 12 осіб не здивувався також хоча більшість були молоді хлопці і дівчата що спілкувалися українською між собою.

      Перед початком тренінгу я підійшов до викладача і ввічливо попросив провести тренінг українською. На його запитання Ви что па руски не понимаєте? у мене була заготовлена щира відповідь Так, розумію, але мені зручніше державною. Добре, каже, спитаємо у групи. :Sho_za:

      Стало мені ясно, що про закон з використання української як державної там не чули або не зважали. Адже там вже давно вказано, що надавання послуг (тут йдется про надавання послуг з інформації а саме тренініг) має виконуватися українською. Ні про яке голосування групи як зручніше там і мови не йде.

      Гаразд, зібрав він групу і запитав Тут есть вапрос как вам проводить треннінг па руски или па украински. Після невеликої паузи двоє з 12 висловилися за парускі, інші промовчали у тому числі і я. З погано прихованою втіхою тренер дивлячись на мене промовив Я думаю етот вапрос закрит. І почав тренінг російською.

     Оскільки я людина абсолютно неконфліктна то у мене був план який я зрештою і виконав - поскаржитися Уповноваженому. Навіть якщо на моєму місці була більш нахабна і харизматична особа що б переконала і тренера і решту учнів провести подію українською те напевно була б одноразова подія. Створюючи скаргу маю надію вирішити справу по суті і для наступних тренінгів.

    Що цікаво - тренер українець з київської області, знає мову, але з якихось причин її не використовує. Ба більше всі наочні матеріали цього курсу російською. Тож уявіть маразм ситуації українець викладає українцям у Києві російською. Навіщо?!  Але не все так погано, по ходу тренінга, можливо через мою мовну стійкість інші слухачі теж почали спілкуватися з ведучим українською, та, навіть, ті двоє що замовили російську теж :smilie3: Бувало й так що тренер переходив на українську тому що всі питання і відповіді учнів були українською.  Але не надовго.

Які висновки для себе я виніс - немає гірше за зкацапленого хохла що соромиться мови. Дивлячись на таких молоді україномовні люди з нестійким характером переходять на російську. І тут вовка як піп з конопель вискакує із заявами про захист російськомовних українців...

Отже скарга з фото-відео матеріалами направлена, чекаємо на розгляд справи.
   

 :smiley24:

П.С. Не зовсім, щоправда, зрозуміло, чому промовчав, коли два підараса сказали "російською", але то таке. Впевнений, у тебе є відповідь: "Бо такого в Законі немає"

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Пройшло 3 місяці, "контора пише" :gigi:

Зі мною зв'язався представник Уповноваженого із захисту державної мови і попросив документальних підтверджень що я таки користувався послугами русифікованої фірми.

Далі буде...

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17334
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Сьогодні був майже весь день у Дніпрі.
Заходив в 6-7 магазинів.
Лише в одному, продавчиня привітала мене Українською.
Розмовляли всі теж кацапською, не зважаючи на мою Українську.

У Вінтаймі перепитав хлопця, чому він кацапською розмовляє.
Він відразу перейшов на Українську, і розмовляв дуже не погано, ми з ним віскарик обговорювали.
Він мені пояснив, що майже все місто говорить кацапською, хоча молодь і може нашою розмовляти.

Отакоє! :smilie2:
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Читав тему, думав-думав.. я б такого позову не подавав. Ви хочете тренуватися чи на мові балакати? Що вихочете від тренера, він же качок, там не до вивчення мов. Ну засудять той клуб, одним клубом буде менше, а може той руськомовний тренер патріот та гроші на АТО перераховує, ви у нього запитали?

Online Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15855
Читав тему, думав-думав.. я б такого позову не подавав. Ви хочете тренуватися чи на мові балакати? Що вихочете від тренера, він же качок, там не до вивчення мов. Ну засудять той клуб, одним клубом буде менше, а може той руськомовний тренер патріот та гроші на АТО перераховує, ви у нього запитали?
У нас не Америка, клуб не засудять. У крайньому разівиженуть тренера

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19195
Читав тему, думав-думав.. я б такого позову не подавав. Ви хочете тренуватися чи на мові балакати? Що вихочете від тренера, він же качок, там не до вивчення мов. Ну засудять той клуб, одним клубом буде менше, а може той руськомовний тренер патріот та гроші на АТО перераховує, ви у нього запитали?

В пизду патріотів, котрі "не можуть" українську вивчити. Котру вони вже, блядь, 10 років в школі вчили.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
В пизду патріотів, котрі "не можуть" українську вивчити. Котру вони вже, блядь, 10 років в школі вчили.

В совку українську не вчили. Можна було відмовитися.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19195
В совку українську не вчили. Можна було відмовитися.

Можна. Якщо в тебе хтось батьків - військовий родом з Удмуртії, переведений служити до одного з трьох ВО на теріторії України.  :smilie8: Ахуєнний "патріот" намальовується.  :hot:

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17334
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
В совку українську не вчили. Можна було відмовитися.

То не зовсім так.
Кацапи могли написати заяву, і тоді їх звільняли від Мови.
Але у нас таких в класі було лише троє. Інші 27 Українську вивчали.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19195
То не зовсім так.
Кацапи могли написати заяву, і тоді їх звільняли від Мови.
Але у нас таких в класі було лише троє. Інші 27 Українську вивчали.

Не просто кацапи, а кацапи, котрі перебували на теріторії УРСР тимчасово по службі. На 99% - військові.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Можна. Якщо в тебе хтось батьків - військовий родом з Удмуртії, переведений служити до одного з трьох ВО на теріторії України.  :smilie8: Ахуєнний "патріот" намальовується.  :hot:

Ти помиляєшся, кожен міг написати заяву на відмову на вивчення української мови.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26961
Ти помиляєшся, кожен міг написати заяву на відмову на вивчення української мови.

Не знаю как прямо каждый, но любой приехавший в Украину точно мог. И необязательно временно

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19195
Ти помиляєшся, кожен міг написати заяву на відмову на вивчення української мови.

У нас одного такого розумного класна вислала нахуй із словами "у Васі папа - ваєнний, ані в прошлам году прієхалі із Татарстана а в следующєм могут уєхать в Прібалтіку, паетому єму можно нацианальниє язикі нє учить, а ти раділся на Украінє і всю жизнь тут живєш, паетому тібє нізя такоє заявлєніє падавать".  І він таки українську вчив аж до 8 класу, поки до бурси не відчалив.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
В совку українську не вчили.
Можна було відмовитися.
Ще як вчiли...
Мiй дв. брат - молодше мене - вiдмовився, а я - вчив.
I не жалкую, бо яка б 5 графа в паспортi не була - живеш в Украiнi - розмовляй украiнською...
Але в Киiвi... мало розмовляють Державною мовою - переважно - суржик...
 :smilie7:

Online Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15855
Ти помиляєшся, кожен міг написати заяву на відмову на вивчення української мови.
у державі, де відрізнятися від юрби було небезпечно , а на твої права ложили велетенський болт міг кожен?

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Читав тему, думав-думав.. я б такого позову не подавав. Ви хочете тренуватися чи на мові балакати? Що вихочете від тренера, він же качок, там не до вивчення мов. Ну засудять той клуб, одним клубом буде менше, а може той руськомовний тренер патріот та гроші на АТО перераховує, ви у нього запитали?

Пане світ, тренер знав українську. Ви ж уважно читали початковий допис.
Російськомовному "патріоту" можна не виконувати вимогу закону?