Автор Тема: Питання по газу. Цифри  (Прочитано 847 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline fang

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 148
  • Стать: Чоловіча
Питання по газу. Цифри
« : Жовтня 24, 2014, 05:12:05 17:12 »
побачив сьогодні в новинах " "Нафтогаз" отбирает из хранилищ по 25 млн кубов газа в сутки" (http://censor.net.ua/news/308723/naftogaz_otbiraet_iz_hranilisch_po_25_mln_kubov_gaza_v_sutki), там сказано, що далі може збільшитись до 50 млн м3.

знайшов ось це "Запаси газу у вітчизняних ПСГ до 16,7 млрд куб. м."
http://tvi.ua/new/2014/10/03/zapasy_hazu_v_skhovyschakh_ukrayiny_zbilsheni_do_167_mlrd_kubiv

тобто 16,7 млрд / 50 млн = 334 дні ...

О_о  :smilie11:

що не так у розрахунку ?
Best regards

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #1 : Жовтня 24, 2014, 05:15:28 17:15 »
побачив сьогодні в новинах " "Нафтогаз" отбирает из хранилищ по 25 млн кубов газа в сутки" (http://censor.net.ua/news/308723/naftogaz_otbiraet_iz_hranilisch_po_25_mln_kubov_gaza_v_sutki), там сказано, що далі може збільшитись до 50 млн м3.

знайшов ось це "Запаси газу у вітчизняних ПСГ до 16,7 млрд куб. м."
http://tvi.ua/new/2014/10/03/zapasy_hazu_v_skhovyschakh_ukrayiny_zbilsheni_do_167_mlrd_kubiv

тобто 16,7 млрд / 50 млн = 334 дні ...

О_о  :smilie11:

що не так у розрахунку ?
ну, наприклад, останніх 5 млрд підняти технічно неможливо

Offline fang

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 148
  • Стать: Чоловіча
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #2 : Жовтня 24, 2014, 05:16:57 17:16 »
добре. 11,7 млрд / 50 млн = 234 дні ...

що ще не так ?
Best regards

Offline Stan

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1305
  • Стать: Чоловіча
  • Же през шаблю маєм права!
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #3 : Жовтня 24, 2014, 05:18:26 17:18 »
ну, наприклад, останніх 5 млрд підняти технічно неможливо

я не спеціаліст, але щось мені здається що розмір "мертвого" залишку значно завищений. Може не 5 млрд а 5 млн ?

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #4 : Жовтня 24, 2014, 05:23:21 17:23 »
ну, наприклад, останніх 5 млрд підняти технічно неможливо

я не спеціаліст, але щось мені здається що розмір "мертвого" залишку значно завищений. Може не 5 млрд а 5 млн ?
Я теж не спеціаліст, але Сєня казав про 5 млрд. 5 млн це взагалі ні про що.

добре. 11,7 млрд / 50 млн = 234 дні ...

що ще не так ?

може, як буде -15, то треба буде не по 50 млн піднімати, а значно більше

Offline Некто_2

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4582
  • Стать: Чоловіча
  • Ник зарезервирован
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #5 : Жовтня 24, 2014, 05:29:16 17:29 »
ну, наприклад, останніх 5 млрд підняти технічно неможливо

я не спеціаліст, але щось мені здається що розмір "мертвого" залишку значно завищений. Може не 5 млрд а 5 млн ?
А зачем, вообще, указывать объем запасов с этим мертвым остатком, если он не может быть поднят?
Ник зарезервирован

Offline fang

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 148
  • Стать: Чоловіча
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #6 : Жовтня 24, 2014, 05:33:25 17:33 »
вже й з вирахуванням 5 млрд буферного - все-одно 234 дні. скільки зимою при "-15" виймається за добу ?
Best regards

Offline Редик

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 50
  • Рабів до раю не пускають
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #7 : Жовтня 24, 2014, 08:00:07 20:00 »
При температурах нижче 10 градусів обєм споживання становить біля 300 млн. на добу. Власний видобуток і ПСГ дають біля 220 млн. Ще 25 млн. дасть реверс. Дефіцит ксладає 50 млн. на добу. Тобто, біля 5 млрд. за весь опалювальний сезон.

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #8 : Жовтня 24, 2014, 08:44:07 20:44 »
При температурах нижче 10 градусів обєм споживання становить біля 300 млн. на добу. Власний видобуток і ПСГ дають біля 220 млн. Ще 25 млн. дасть реверс. Дефіцит ксладає 50 млн. на добу. Тобто, біля 5 млрд. за весь опалювальний сезон.

При низких температурах реверса может и не быть - в Словакии тоже будет мороз.
Суточный объем, который можно поднять из ПХГ, зависит от остатка. Чем меньше остаток, тем меньше можно отобрать (давление падает). Так что дефицит будет больше.
С другой стороны, все эти цифры считались с Крымом (а в Крыму есть и добыча, и потребление, и Глебовское ПХГ). Как изменятся вводные с учетом аннексии, пока непонятно. Также как и вопрос компенсации Россией объемов газа, которые предположительно нужно будет поставлять в Крым.

Кроме того, нужно помнить, что в ПХГ только часть газа принадлежит "Нафтогазу".

Думаю, что в сильные холода будут прекращать поставки на "Азоты", "Стирол" (с ним вообще все непонятно) и "Одесский припортовый", и все равно транзит в полном объеме технически обеспечен не будет.

Offline Редик

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 50
  • Рабів до раю не пускають
Re: Питання по газу. Цифри
« Reply #9 : Жовтня 24, 2014, 09:11:54 21:11 »
При температурах нижче 10 градусів обєм споживання становить біля 300 млн. на добу. Власний видобуток і ПСГ дають біля 220 млн. Ще 25 млн. дасть реверс. Дефіцит ксладає 50 млн. на добу. Тобто, біля 5 млрд. за весь опалювальний сезон.

При низких температурах реверса может и не быть - в Словакии тоже будет мороз.
Суточный объем, который можно поднять из ПХГ, зависит от остатка. Чем меньше остаток, тем меньше можно отобрать (давление падает). Так что дефицит будет больше.
С другой стороны, все эти цифры считались с Крымом (а в Крыму есть и добыча, и потребление, и Глебовское ПХГ). Как изменятся вводные с учетом аннексии, пока непонятно. Также как и вопрос компенсации Россией объемов газа, которые предположительно нужно будет поставлять в Крым.

Кроме того, нужно помнить, что в ПХГ только часть газа принадлежит "Нафтогазу".

Думаю, что в сильные холода будут прекращать поставки на "Азоты", "Стирол" (с ним вообще все непонятно) и "Одесский припортовый", и все равно транзит в полном объеме технически обеспечен не будет.
Все правильно. Але температура може бути й вище цього значення. тобто відбір буде менше. Тиск газу  підтримується плюс-мінус однаковим.
Крим скільки видобуває, стільки ж споживає. Глібівське ПСГ не враховують.
Належність газу під час кризи до одного місця. Будуть брати скільки треба, потім розберемось.
Промисловість, так будуть виключати.  По транзиту будуть проблеми, але це будуть не наші проблеми. Є нюанс в вимірюванні газу , який транзитується протягом доби. Але про це всі знають, і Європа також. Але це не критичні обємі, і вона це переживе. Але те, що кацапи закриють вентиль, я не сумніваюсь.
А взагалі, це реально песимістичний сценарій, який розглядається, і ми, на жаль, до нього не повністю готові.