Автор Тема: Сакралізація влади і християнство  (Прочитано 448 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Сакралізація влади і християнство
« : Лютого 07, 2017, 06:23:55 18:23 »
Є така думка думка, що всі наші негаразди пов'язані з тим, що людина у владі (начальник) сприймається суспільством не як виконувач певних функцій, а як руйнівник, якому суспільство сплачує данину (у вигляді владних повноважень, та загального толерування корупції, через яку руйнівник має змогу збагачуватись, звичнувачуючі в неї суспільство, тобто позбавляється відчуття провини). Ця складна данина - це плата за те що руйнівник заспокіюється і не руйнує все і всіх. Тобто, надання влади цим руйнівникам - це плата шантажистам за те що вони не роблять те руйнівне, що можуть зробити.
І начебто на Заході, здавалося б, такого сприйняття необхідної данини за не руйнування, сакралізації влади нема, тому вони живуть краще.

Але в це пояснення не вписувалася Японія, де сакралізаця влади дуже сильна, і це не заважає їй бути заможною.

Але насправді тут є ще одна несподівана версія.
З точки зору християнської моралі треба віддавати ближньому все що може викликати критичні суперечки.
При цьому, в кожному супільстві завжди є такі потенційно небезпечні руйнівники (вовки), які ці суперечки наполегливо шукають (і взагалі, за рахунок них живуть).
Можливо секрет успішних країн саме в тому, що вовки отримують навпаки - ще більше? Ще більше повноважень, ще більше визнання, ще більше данини.
Адже віддавати ще більше, означає й більше зменьшення загроз від "руйнівників", які ще більше заспокоюються. Перебуваючи в ще більшій ілюзії власної користності, вони майже остаточно втрачають свої руйнівні схильності, та відмовляються від деструктивних форм в яку ці руйнівні схильності втілюються. Таким чином зникає (чи зменьшується) навіть корупція, адже вона і є однією з цих форм.

Отже за цією теорією, суспільство яке занадто перенасичене "вовками"-руйнівниками, і недостатньо глибоко дотримується християнської моралі (в цьому сенсі), тобто не погоджується віддавати більше - створює напруження у цих "вовків" (які є в будь-якому суспільстві), активізуючи їх руйнівні інстинкти.

Уточнення - "віддавати ще більше", означає не стільки гроші, скільки наприклад славу, власне саму владу, визнання, авторство ідей і т.і.
« Останнє редагування: Лютого 07, 2017, 06:44:56 18:44 від Декодер »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сакралізація влади і християнство
« Reply #1 : Лютого 07, 2017, 06:36:42 18:36 »
Приклад з реального життя, щоб пояснити думку :).
Була реальна людина, талановитий науковець, який не зміг захистити навіть кандидатську, тому що... не схотів вписувати прізвища своїх керівників у свою роботу.
Не схотів ділитися з ними, тому що вони не мали ніякого відношення до його роботи, не приймали в ній ніякої участі.
Закінчилося все тим що він все життя працював на незначній посаді та не мав нічого що йому було потрібно для подальшого розвитку.

Формально він був начебто правий.
Але якби він вчинив згідно християнської моралі (віддав своє іншим - "вовкам"), то його талант не був би зруйнований. А суспільство отримало б більше зисків, може більше винаходів, втілених у життя. Тобто дозволивши себе "пограбувати" отримав би більше і він, і "вовки", і суспільство...