Автор Тема: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК  (Прочитано 2462 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« : Жовтня 01, 2014, 07:16:54 07:16 »
Може в когго є досвід у цивільних справах.
Пропущені строки оформлення спадщини (6 міс). Цілу ніч читала закони.
Знаю:
1. Відмова адвоката
2. Суд про продовження терміну, який дозволить додати термін
при наявності поважних причин.
А причина одна- ми з цими подіями забули про все на світі, та й ще й не знали.
На які поважні причини реагують судді?
Якою чергою є онуки? Чи тільки по представленню?
Дякую дуже всім, хто відповість.

Offline dorosh

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1291
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #1 : Жовтня 01, 2014, 07:19:54 07:19 »
идите купите справку, что полгода лежали в больнице, желательно с выпиской из истории болезни, чтобы что-то посерьезнее, типа реанимации. Да, нечестно, а шо делать.

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #2 : Жовтня 01, 2014, 07:23:23 07:23 »
Я не юрист, но оформляла наследство от мамы. Если вы наследники по закону, а ге пл завещанию, и если вы жили вместе с наследодателем, и если вы наследники первой очереди, то идите к нотариусу и он вам поможет, там есть момент, что родственники жившие вместе имеют льготы по срокам
Внуки наследники второй очереди
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #3 : Жовтня 01, 2014, 07:41:48 07:41 »
Разом не жили, місце реєстрації інше. Факт тривалого сумісного проживання встановити неможливо, бо треба довідку з жеку, хоч і жили останній рік разом з мамою. Вона померла 23 лютого. Ховали разом з сумським героєм небесної сотні. Заповіт є, але він втратив свою чинність.

Offline el Capitano

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 260
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #4 : Жовтня 01, 2014, 07:48:34 07:48 »
Що означає "заповіт втраитв чинність"? Це як?

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #5 : Жовтня 01, 2014, 07:59:08 07:59 »
Ну може я не так сказала. Пройшло більш ніж 6 міс. з дня відкриття справи про спадщину (тобто з дня смерті мами).  Нотаріус пише відмову  у оформленні прав на спадщину, тому що пройшов  термін  для подання заяви (6міс). Для продовження терміну потрібно судове рішення, якщо є поважні причини.

Offline Stack

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 159
  • Стать: Чоловіча
  • Спiкер парламенту Пандори
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #6 : Жовтня 01, 2014, 08:13:56 08:13 »
http://uadvokata.com.ua/sroki-vstupleniya-v-nasledstvo-i-poryadok-vosstanovleniya-sroka-ego-prinyatiya/

Тут написано черным по русскому:
Цитувати
Возобновить сроки вступления в наследство можно в течение трех лет

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #7 : Жовтня 01, 2014, 08:33:01 08:33 »
http://uadvokata.com.ua/sroki-vstupleniya-v-nasledstvo-i-poryadok-vosstanovleniya-sroka-ego-prinyatiya/

Тут написано черным по русскому:
Цитувати
Возобновить сроки вступления в наследство можно в течение трех лет
Дякую. Знаю. Але де взяти поважну причину? В цьому вся біда.

Offline Противная одесситка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2846
  • Люстрирую, дорого
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #8 : Жовтня 01, 2014, 09:02:24 09:02 »
Разом не жили, місце реєстрації інше. Факт тривалого сумісного проживання встановити неможливо, бо треба довідку з жеку, хоч і жили останній рік разом з мамою. Вона померла 23 лютого. Ховали разом з сумським героєм небесної сотні. Заповіт є, але він втратив свою чинність.
Если место регистрации другое, тогда таки в суд.
Что касается уважительной причины, то ИМХО наш самый честный в мире суд может сам ее найти за небольшое "вознаграждение"...
Я не злопамятная, я просто злая и у меня хорошая память

Offline Шоцемамо?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1672
  • отакої...
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #9 : Жовтня 01, 2014, 09:15:03 09:15 »
1. Трирічний строк - це загальний строк, який надається особі для захисту свого права.
В даному випадку він не до чого.
2. Якщо є інші спадкоємці, і вони не проти прийняття спадщини Вами,
вони можуть надати нотаріусу відповідні заяви, і Ви зможете прийняти спадок разом з ними.
3. Якщо спадкоємців немає, або вони проти (п.2) Вам одна дорога - до суду
за місцем відкриття спадщини з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини (ст. 1272 ЦК).
4. Онуки, дійсно, наслідують за правом представлення (1266 ЦК) частку, яка належала б їхнім батькам, якби вони були живі. В такому разі вони є спадкоємцями першої черги.
В той же час, якщо відсутні спадкоємці 1-3 черги, онуки можуть бути визнані спадкоємцями, як особи, які проживали зі спадкоємцем однією сім*єю не менше 5 років до часу відкриття спадщини.
5. Які підстави для задоволення судом Вашого позову про визначення додаткового строку? Хвороба. Тривале відрядження. Необхідність далекого виїзду на значний термін з місця проживання, наприклад, для здійснення догляду за важкохворим. Навчання... Варіантів не так багато, але вони є.
Пропоную, все ж таки, не гаяти час, а йти до адвоката. Бажано, до юридичної консультації зі складу обласної колегії адвокатів, якщо така є в Вашому місті,
або до адвоката, який спеціалізується на цивільних справах і має стаж роботи
не менше 10-15 років. Бажано, жінку, оскільки чоловіки, на практиці, більше займаються криміналом :)
Адвокат, який має відповідну практику та досвід роботи в конкретному суді,
підкаже Вам належний шлях...
Гдє-то так...
Гадаю, це Ви вже читали:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0007700-08 (пункт, здається, 24...)
« Останнє редагування: Жовтня 01, 2014, 09:17:52 09:17 від Шоцемамо? »
ну и ладно...

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9367
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #10 : Жовтня 01, 2014, 09:21:56 09:21 »
Так, поважною причиною для наслідувача в межах трирічного строку  є тривала важка хвороба, перебування в місцях ув"язнення, та всілякі інші - наприклад перебування в зоні військових дій та неможливість виїхати звідти чи довготривала командировка за межі країни. До речі, якщо немає інших наслідувачів, то суд може подивитися крізь пальці на важливість причини.
Наслідувати майно в першу чергу мають наслідники першої лінії - чоловік, дружина, рідні діти чи опікувані, батьки. Онуки відносяться до наслідників другої лінії. Тобто, вступаютьв наслідство, якщо немає наслідників першої лінії, чи всі вони відмовились від наслідства.

ПС До речі, тут таки СУП, а не ФУП


Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #11 : Жовтня 01, 2014, 11:54:37 11:54 »
Дякую, всім. але це безнадійно. Документально підтверджених вагомих причин у нас немає. Здається залишається "факт сумісного проживання"

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17302
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #12 : Жовтня 01, 2014, 12:03:52 12:03 »
Херня какая то.
Я вступил в наследство через 10 лет после смерти отца.
Правда в квартире жила мама, но по моему это ничего не меняет.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #13 : Жовтня 01, 2014, 02:29:49 14:29 »
так, отака херня, якщо нам нічого не вдасться зробити, то квартира мамина відійде міській громаді. Часто так трапляється, що суддя та юрист-представник міської ради дуже зацікавлені особи.
ЮАР, а Ваш випадок - можливо це було до 1 січня 2004 р?

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #14 : Жовтня 01, 2014, 02:33:02 14:33 »
Так, поважною причиною для наслідувача в межах трирічного строку  є тривала важка хвороба, перебування в місцях ув"язнення, та всілякі інші - наприклад перебування в зоні військових дій та неможливість виїхати звідти чи довготривала командировка за межі країни. До речі, якщо немає інших наслідувачів, то суд може подивитися крізь пальці на важливість причини.
Наслідувати майно в першу чергу мають наслідники першої лінії - чоловік, дружина, рідні діти чи опікувані, батьки. Онуки відносяться до наслідників другої лінії. Тобто, вступаютьв наслідство, якщо немає наслідників першої лінії, чи всі вони відмовились від наслідства.

ПС До речі, тут таки СУП, а не ФУП
Онуки взагалі не відносяться ні до якої лінії - вони по представленні. А у нас заповіт на першу лінію.
Пробачте за ФУП, СУП звичайно.

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17302
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #15 : Жовтня 01, 2014, 02:58:58 14:58 »
так, отака херня, якщо нам нічого не вдасться зробити, то квартира мамина відійде міській громаді. Часто так трапляється, що суддя та юрист-представник міської ради дуже зацікавлені особи.
ЮАР, а Ваш випадок - можливо це було до 1 січня 2004 р?

Вступал в наследство в прошлом году (2013).
По моему в законе так: 6 месяцев дается на выявление всех претендентов, а если претендент и наследник один, то это его дело когда вступать в наследство (впрочем я не юрист, но когда мне задали вопрос, где я шлялся 10 лет, то сами потом и объяснили, мол ничего страшного, можно и сейчас).
Но еще раз, квартира была родителей, и в ней проживала мама, я вступал в наследство за вторую половину.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #16 : Жовтня 01, 2014, 03:02:35 15:02 »
так, отака херня, якщо нам нічого не вдасться зробити, то квартира мамина відійде міській громаді. Часто так трапляється, що суддя та юрист-представник міської ради дуже зацікавлені особи.
ЮАР, а Ваш випадок - можливо це було до 1 січня 2004 р?

Вступал в наследство в прошлом году (2013).
По моему в законе так: 6 месяцев дается на выявление всех претендентов, а если претендент и наследник один, то это его дело когда вступать в наследство (впрочем я не юрист, но когда мне задали вопрос, где я шлялся 10 лет, то сами потом и объяснили, мол ничего страшного, можно и сейчас).
Но еще раз, квартира была родителей, и в ней проживала мама, я вступал в наследство за вторую половину.
Це зовсім інша справа. У нас в маминій квартирі ніхто не зареєстрований. І інших нащадків немає. Ніхто не подавав заяву про отримання спадку.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9367
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #17 : Жовтня 01, 2014, 03:08:37 15:08 »
Я дуже вибачаюсь - тобто Ви єдина спадкоємиця, якщо не враховувати заповіт? Є ще інші люди, які по закону мають право на спадок?

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #18 : Жовтня 01, 2014, 03:18:11 15:18 »
Я дуже вибачаюсь - тобто Ви єдина спадкоємиця, якщо не враховувати заповіт? Є ще інші люди, які по закону мають право на спадок?
Ні, інших немає. Є мої діти, тобто онуки мамини, але вони відносяться до 5-ої черги і мають право на спадок по представленню, тобто, як би мене не було ттттт в живих.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46589
  • Never give in!
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #19 : Жовтня 01, 2014, 03:19:19 15:19 »
Це, блядь, українські закони, прийняті охуєнними законотворцями!  :smilie9: :smilie9: :smilie9:
Піздєц! 6 місяців! А чого не 9, не 12, не 18, не 24? :Sho_za: :Sho_za: :Sho_za:  Який наху... здоровий глузд може бути в цій країні!!!  :smilie9:
If you are going through hell, keep going.

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #20 : Жовтня 01, 2014, 03:29:16 15:29 »
так, отака херня, якщо нам нічого не вдасться зробити, то квартира мамина відійде міській громаді. Часто так трапляється, що суддя та юрист-представник міської ради дуже зацікавлені особи.
ЮАР, а Ваш випадок - можливо це було до 1 січня 2004 р?

Вступал в наследство в прошлом году (2013).
По моему в законе так: 6 месяцев дается на выявление всех претендентов, а если претендент и наследник один, то это его дело когда вступать в наследство (впрочем я не юрист, но когда мне задали вопрос, где я шлялся 10 лет, то сами потом и объяснили, мол ничего страшного, можно и сейчас).
Но еще раз, квартира была родителей, и в ней проживала мама, я вступал в наследство за вторую половину.

Да это так и есть. Полтора года наз муж вступал в наследство и нотариус это четко объяснила.
Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #21 : Жовтня 01, 2014, 04:32:30 16:32 »
так, отака херня, якщо нам нічого не вдасться зробити, то квартира мамина відійде міській громаді. Часто так трапляється, що суддя та юрист-представник міської ради дуже зацікавлені особи.
ЮАР, а Ваш випадок - можливо це було до 1 січня 2004 р?

Вступал в наследство в прошлом году (2013).
По моему в законе так: 6 месяцев дается на выявление всех претендентов, а если претендент и наследник один, то это его дело когда вступать в наследство (впрочем я не юрист, но когда мне задали вопрос, где я шлялся 10 лет, то сами потом и объяснили, мол ничего страшного, можно и сейчас).
Но еще раз, квартира была родителей, и в ней проживала мама, я вступал в наследство за вторую половину.

Да это так и есть. Полтора года наз муж вступал в наследство и нотариус это четко объяснила.
У законі це виглядає так: "У разі пропуску строку для прийняття спадщини, для спадкоємців передбачена цивільно-правова відповідальність, яка полягає у позбавленні їх права на прийняття спадщини. Так, ч.1 ст.1272 ЦК України передбачено, що якщо спадкоємець протягом строку у шість місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Це положення стосується як спадкоємців за законом так і за заповітом."

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17302
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #22 : Жовтня 01, 2014, 05:41:16 17:41 »

У законі це виглядає так: "У разі пропуску строку для прийняття спадщини, для спадкоємців передбачена цивільно-правова відповідальність, яка полягає у позбавленні їх права на прийняття спадщини. Так, ч.1 ст.1272 ЦК України передбачено, що якщо спадкоємець протягом строку у шість місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Це положення стосується як спадкоємців за законом так і за заповітом."

Ну тут однозначно имеется ввиду случай, когда на наследство претендует несколько человек.
« Останнє редагування: Жовтня 01, 2014, 05:48:23 17:48 від ЮАР »
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #23 : Жовтня 01, 2014, 05:47:19 17:47 »


Ну тут однозначно имеется ввиду случай, когда на наследство претендует несколько человек.
[/quote]
За відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17302
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #24 : Жовтня 01, 2014, 06:05:00 18:05 »
Да прочел я вот это http://onlylaw.com.ua/text/heir/heir2.html, почухал репу, и думаю было так - 10 лет назад я написал заявление, а в прошлом году оформил. Мне руки не крутили, но сейчас вспомнил, я хотел перейти к частному нотариусу, а мне отказали, на том основании, что мое заявление у них (в гос конторе).
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Шоцемамо?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1672
  • отакої...
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #25 : Жовтня 01, 2014, 06:33:32 18:33 »
 
AntE, не люблю повторяться, но все же настоятельно рекомендую Вам
работать с опытным адвокатом - дела по праву собственности достаточно непросты.
Потратьте хотя бы тысячу гривен, но обсудите правильную тактику и правильно составьте иск.
Соберите доказательства.
Это более половины успеха.
ну и ладно...

Offline AntE

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 245
Re: ФЗВ: Юристи, рідненькі рятуйте. ЦК
« Reply #26 : Жовтня 01, 2014, 06:37:51 18:37 »

AntE, не люблю повторяться, но все же настоятельно рекомендую Вам
работать с опытным адвокатом - дела по праву собственности достаточно непросты.
Потратьте хотя бы тысячу гривен, но обсудите правильную тактику и правильно составьте иск.
Соберите доказательства.
Это более половины успеха.
Так, звичайно. Юридичні докази - це основне. Дякую за підтримку.