Автор Тема: Чому українців називають хохлами? Цікаво.  (Прочитано 4441 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
У Росії та багатьох інших країнах, українців часто називають «хохлами», придумуючи про них все нові і нові анекдоти, але звідки пішло таке прізвисько і чому українців називають хохлами?

Вважається, що слово «хохол» пов’язане з довгим чубом на виголеній голові запорізьких козаків, хоча самі українці називали таку зачіску словом «оселедець». Дослідники стверджують, що слово «хохол» тюркського походження і його можна перевести на сучасну українську мову як «син неба» або «небесний», і з українцями даний термін безпосередньо не пов’язаний.

Вони пов’язують прізвисько “хохол” зі словами кримськотатарської мови, при цьому «хо» перекладається як «син», а «хол» – як «сонце. Етнографи та історики, які вивчали етимологію даного образливого для багатьох українців прізвиська, відзначають, що поняття «хал-гол» сходить до часів татаро-монгольського ярма. Так, з монгольської мови дане словосполучення вони перекладають як «синьо-жовтий», а такі кольори співпадають з колірною гамою прапора Галицько-Волинського князівства, роль якого посилюється вже після розпаду Київської Русі.

Відомо, що ще в XIX столітті на території Сибіру «хохлом» могли назвати не тільки українця чи нащадка запорізьких козаків, а й білоруса. Нерідко таке прізвисько отримували і російські переселенці, що перебралися в холодний сніговий край з теплих південних областей Росії, розташованих в її європейській частині. Слово «хохол» вживають і старообрядці-липовани, які проживають і зараз поблизу дельти Дунаю, в сучасному невеликому містечку Вилкове.

Причому даний термін вони вживають до православних громадян, незалежно від їх національності – і до росіян, і до українців.

Зараз слово «хохол» вживається щодо українців зі значною часткою зневаги. Досить часто росіяни називають Україну «Хохлостаном» або «Хохляндією», а образ етнічного українця асоціюється з широкими шароварами, білою сорочкою, довгими обвислими вусами та чубом на маківці.

https://ukrfb.com/2379/

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #1 : Грудня 26, 2019, 12:37:48 12:37 »
ЖОДНОГО українця не називають "хохлом".

"Хохлом" називають саме хохла.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #2 : Грудня 26, 2019, 12:41:19 12:41 »
ЖОДНОГО українця не називають "хохлом".

"Хохлом" називають саме хохла.
Раньше хохол -  это было уважительное слово про украинца.
" сын небес " и т д
А потом мокши испоганили его.
Как и все, к чему они прикасаются.
Жаба мокш задавила.
 :smilie1:

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #3 : Грудня 26, 2019, 12:42:47 12:42 »
І якщо якась соска типу "Спалахуйка" Наташа Каральова...або Кароліна Куйок...гваааріт: так я шшш хааахлушка! І москалям подобається....

Я ж не сперечаюсь. Вони хааахлушкі і є.

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #4 : Грудня 26, 2019, 12:45:48 12:45 »
Дослідники стверджують, що слово «хохол» тюркського походження і його можна перевести на сучасну українську мову як «син неба» або «небесний», і з українцями даний термін безпосередньо не пов’язаний.

Вони пов’язують прізвисько “хохол” зі словами кримськотатарської мови, при цьому «хо» перекладається як «син», а «хол» – як «сонце. Етнографи та історики, які вивчали етимологію даного образливого для багатьох українців прізвиська, відзначають, що поняття «хал-гол» сходить до часів татаро-монгольського ярма. Так, з монгольської мови дане словосполучення вони перекладають як «синьо-жовтий», а такі кольори співпадають з колірною гамою прапора Галицько-Волинського князівства, роль якого посилюється вже після розпаду Київської Русі.
Господи, яка дурня.  :fp2

ЗІ Коли пишуть "дослідники", "етнографи", "науковці", "медики" без будь-яких згадок конкретних прзівищ та посиланнь на статті та наукові роботи, одразу знайте, що усе написане аффтар-журноламер виколупав зі свого носа в процесі написання статті.
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #5 : Грудня 26, 2019, 12:45:59 12:45 »
Раньше хохол -  это было уважительное слово про украинца.
" сын небес " и т д
А потом мокши испоганили его.
Как и все, к чему они прикасаются.
Жаба мокш задавила.
 :smilie1:

Ніколи такого не було. Бо нема такого слова "хохол" в українській. Це чисто кацапське слово.

У українців ЧУБ. ЧУПРИНА.

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #6 : Грудня 26, 2019, 12:51:59 12:51 »
Раньше хохол -  это было уважительное слово про украинца.
" сын небес " и т д
А можна хоч один історичний факт коли б один народ називав інший народ чимось хорошим? Не так щоб "сын подзаборной шлюхи", а так щоб "сын небес"?  :gigi:
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4784
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #7 : Грудня 26, 2019, 12:57:04 12:57 »
Ніколи такого не було. Бо нема такого слова "хохол" в українській. Це чисто кацапське слово.

У українців ЧУБ. ЧУПРИНА.
у кацапів слова кацап теж немає

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #8 : Грудня 26, 2019, 12:58:38 12:58 »
у кацапів слова кацап теж немає

Немає. У них національності взагалі немає. Є "імя прілагательноє". Русскіє. Єдине в світі.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #9 : Грудня 26, 2019, 12:59:47 12:59 »
І якщо якась соска типу "Спалахуйка" Наташа Каральова...або Кароліна Куйок...гваааріт: так я шшш хааахлушка!
І москалям подобається....
Я ж не сперечаюсь.
Вони хааахлушкі і є.
Хохлушкi - це другий сорт, дяревня, дурне й неосвiчене.
На НТВ в Глухаре показали таку саме хахлушку - Настю - худа, страшна, без роботи, вулична повiя, яку примусили на ментiв "працювати"...

Offline Утренняя палка

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 678
  • Стать: Чоловіча
  • poisoned dwarf must be burned!
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #10 : Грудня 26, 2019, 01:02:24 13:02 »
А можна хоч один історичний факт коли б один народ називав інший народ чимось хорошим? Не так щоб "сын подзаборной шлюхи", а так щоб "сын небес"?  :gigi:

Та ладно, далеко за примером ходить не надо. Наш союзник трамп о нас - ужасная страна ужасные люди блабла бла...
И о друге володьке, сколько слов одобрительных!  :weep: А? :fp2

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #11 : Грудня 26, 2019, 01:02:44 13:02 »
А можна хоч один історичний факт коли б один народ називав інший народ чимось хорошим? Не так щоб "сын подзаборной шлюхи", а так щоб "сын небес"?  :gigi:
Я, конечно, не жила в то далекое время.
Но, когда  украинцы были великой цивилилизацией, то вполне возможно, и вызывали благоговейный стах у болотных мокшан и прочих  диких завоевателей.
И были для них  вроде сыновей светил.
Украинцы, по - видимому, были для мокш, как инопланетяне.
Так что ,ничего удивительного.
Мокши и прочие дикие завоеватели называли украинцев " сынами светил", что не мешало им нападать на украинцев. От страха перед неизведанным, от страха перед инаковостью.
 :smilie1:

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #12 : Грудня 26, 2019, 01:03:53 13:03 »
Я, конечно, не жила в то далекое время.
Но, когда  украинцы были великой цивилилизацией, то вполне возможно, и вызывали благоговейный стах у болотных мокшан и прочих  диких завоевателей.
И были для них  вроде сыновей светил.
Украинцы, по - видимому, были для мокш, как инопланетяне.
Так что ,ничего удивительного.
Мокши и прочие дикие завоеватели называли украинцев " сынами светил", что не мешало им нападать на украинцев. От страха перед неизведанным, от страха перед инаковостью.
 :smilie1:
Ви це зараз серйозно?  :gigi:
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #13 : Грудня 26, 2019, 01:06:16 13:06 »
Холол, хохлушка сейчас - это ругательство.

Как и дискредитованые слова " голубой ", или " член "
Раньше это были вполне однозначные приличные слова.
А сейчас это - слова с пикантным смыслом, вроде и неприличные немного...с разными смыслами.
 :smilie1:

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #14 : Грудня 26, 2019, 01:07:43 13:07 »
Ви це зараз серйозно?  :gigi:
Фантазирую...а докажите, что этого не было.
 :smilie5:

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #15 : Грудня 26, 2019, 01:12:22 13:12 »
а докажите, что этого не было.
 :smilie5:
Вибачайте, я науковець. Тому на argumentum ad ignorantiam я не куплюсь.  :gigi:
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #16 : Грудня 26, 2019, 01:19:56 13:19 »
Хохлушкi - це другий сорт, дяревня, дурне й неосвiчене.
На НТВ в Глухаре показали таку саме хахлушку - Настю - худа, страшна, без роботи, вулична повiя, яку примусили на ментiв "працювати"...

Типовий діалог десь в "етіх ваших інтернетах".

А: - Господі. Когда же ета война закончітся? Что нам с братьямі русскімі дєліть? Я вот, хохлушка...віновта, что Порошенко войну затєял с Россієй? А мальчікі гібнут с двух сторон! Дай Бог, что би ми поскорєє помірілісь, а Порошенко будь проклят, убійца кровавий!
Б: - А, ты права! Хохлы нам братья! 100%. Нам делить нечего. Мы - один народ. Завязывайте со своей "незалежностью", хватит по майданам скакать. Сорос и Америка нас поссорили вместе с этой бендернёй недобитой! А как жили раньше в СССР все дружно!
А: - Ето точно. У мєня родствєнніков в Россіі полно. Такіє же хохли і нікто іх там нє трогаєт і нє обіжаєт. Муж - хохол. Ездіт в Москву работать. Хоть какую-то копєєчку заработать, потому что у нас тут - ніщєта і жрать уже нєчєго! Вот до чєго братоубійствєнная война "Рошена Ліпецкого" нас довєла! А я так хочу, что би ви к нам, і ми к вам спокойно в гості прієзжалі, как ранбше било!
Б: - Вот скинем бендёровскую вашу власть, развесим на столбах на Хрестчатике Хунту вашу, и воссоединятся братья-славяне навеки!
А: - Ваши слова, да Богу в уши!
В: - О-о-о! Я бачу, тут "лапті" срані зібрались до купи. Кацапня і хохлушка мінєта один одному роблять? А ви, тварюки ватні, не забули, що саме ваші виродки москальські вбили вже майже 14 тисяч українців і відтяпали Крим? Український Крим! Це американці Крим анексували? Це Сорос з Нуланд ОРДЛО організували і волали "путін, ввєдє войска"? А справжні українці кожний день на війні гинуть від кацапської зброї! І ми переможемо фашистську Росію. Бо з нами Бог і правда! Слава Україні!
А: - Гєроям Сала! Б...ти прості. Нє всє такіє у нас. Ето бендьоровєц з Западной Украіни. Точно тєбє говорю! Хохли і русскіє всегда будут жить в мірє! Как хохлушка в 10-м поколеніі говорю!
Б: - В! Сука салоедная, слышь меня, бендёровец недобитый. Мой дед вас, нациков укроповских, видать мало перестрелял в 48 году! Мы вам, бендерам еще в нашем Киеве кишки-то выпустим наружу!
А: - Нє злісь. У нас ету мразь националістічєскую на Украінє нікто нє поддєрживаєт. Сама би задушила!

(В - забанено за розпал національної ворожнечі)

Offline Geo

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17608
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #17 : Грудня 26, 2019, 01:23:38 13:23 »
Де в моєму діалозі пана "В" хтось хоч раз назвав "хохлом"?

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4784
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #18 : Грудня 26, 2019, 01:28:14 13:28 »
шось я трошки випимши.
на дівчат потягнуло. піду в бугалтерію схожу, чи шо.  :smilie5:
не сваріться.

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #19 : Грудня 26, 2019, 01:45:26 13:45 »
шось я трошки випимши.
на дівчат потягнуло.
:smiley24:  :gigi:
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #20 : Грудня 26, 2019, 02:14:02 14:14 »
Вибачайте, я науковець. Тому на argumentum ad ignorantiam я не куплюсь.  :gigi:
Подойдите к любому представителю крымско - татарского народа и спросите у него : что означает слово " хохол" в переводе с крымско - татарского.
Он скажет : сын солнца,  или " сын небес " или "сын бога," я точно не знаю.
Вот и все аргументы.
Когда татары были могучей военной силой, они и прозвали украинцев хохлами.
Значит уважали своего противника.
А мокши уничтожили это слово и сделали из него ругательство.
Так мокши и историю Украины перебрехивают, и наших украинских героев дерьмом обливают.
Это  кацапы, ничего удивительного.

Online Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8084
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #21 : Грудня 26, 2019, 02:42:14 14:42 »
Злато, ну ти хоча б дурниць не говори. Ніколи слово хохол не було позитивним словом. Тільки - як принизливе і лайливе.

Хоча серед самих росіян це слово іноді вживається як  нейтральне, навіть без наміру принизити.

 А яка причина? А причина така, що багато українців за багато століть і десятиліть відкликались на це слово і відповідали на нього цілком дружньо і миролюбиво. Ну значить вони хохлами й були. І дітей і онуків своїх потім теж виростили хохлами. Якщо хохли самі мирно на це слово відповідають, то чому ж їх так не називати ?

Далі. Йшли десятиліття і ці хохли чомусь все менше вживали слово "кацапи". І це призвело до того, що вже є кацапи, які навіть не розуміють це своє природнє слово.
Боягухливі хохли вживають слова "руські", або "москалі". Отак боязливо по-хохляцькому, що не образити якогось кацапа.

Тому раджу всім вживити й культивувати в лайливій розмові саме це слово.(кацап)
Хоча, якщо сам українець в спілкуванні з росіянами чітко позиціонує їм, що хохол - це є слово образливе для нього, то вони його так і не називатимуть. Хіба що за очі. Все залежить від людини. Якщо українець сам себе не поважає, благодушно відгукується на слово хохол, - то таким він і буде.

Online Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8084
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #22 : Грудня 26, 2019, 02:45:26 14:45 »

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #23 : Грудня 26, 2019, 02:46:32 14:46 »
Злато, ну ти хоча б дурниць не говори. Ніколи слово хохол не було позитивним словом. Тільки - як принизливе і лайливе.

Хоча серед самих росіян це слово іноді є нейтральне. А яка причина? А причина така, що багато українців за багато століть і десятиліть відкликались на це слово і відповідали на нього цілком дружньо і миролюбиво. Ну значить вони хохлами й були. І дітей і онуків своїх потім теж виростили хохлами. Якщо хохли самі мирно на це слово відповідають, то чому ж їх так не називати ?

Далі. Йшли десятиліття і ці хохли чомусь все менше вживали слово "кацапи". І це призвело до того, що вже є кацапи, які навіть не розуміють це своє природнє слово.
Боягухливі хохли вживають слова "руські", або "москалі". Отак боязливо по-хохляцькому, що не образити якогось кацапа.

Тому раджу всім вживити й культивувати в лайливій розмові саме це слово.
Хоча, якщо сам українець в спілкуванні з росіянами чітко позиціонує їм, що хохол- це є слово образливе для нього, то вони його так і не називатимуть. Хіба що за очі. Все залежить від людини. Якщо українець сам себе не поважає, благодушно відгукується на слово хохол, - то таким він і буде.
Я ж не культивую.
Просто кажу, був інший зміст цього слова.
А зараз це слово спотворене кацапами, це лайливе слово.
І не треба його культивувати.
Для мене ,взагалі, " хохлушка " асоціюється з куркою.
А не з людиною.
 :smilie1:

Online Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8084
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #24 : Грудня 26, 2019, 02:49:29 14:49 »
В устах етнічних росіян, я не знаю, чи мало колись це слово інший зміст, крім лайливого.


Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #25 : Грудня 26, 2019, 02:50:03 14:50 »
Подойдите к любому представителю крымско - татарского народа и спросите у него : что означает слово " хохол" в переводе с крымско - татарского.
Он скажет : сын солнца,  или " сын небес " или "сын бога," я точно не знаю.
Тобто самі ви не підходили?  :gigi:
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline majesty

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 20380
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #26 : Грудня 26, 2019, 03:58:59 15:58 »
вообще богизбранный нарид у нас только один :laugh:

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чому українців називають хохлами? Цікаво.
« Reply #27 : Грудня 26, 2019, 04:18:52 16:18 »
Тобто самі ви не підходили?  :gigi:
Я не підходила.
Слухала багаточисленні інтерв ' ю кримських татар по тв і радіо, деякі з них казали про цей факт.
Останнє інтерв ' ю ,де я чула про  "хохла - сина небес " було  інтерв' ю Вересня і Ахтема Сейтаблаєва, нещодавно, на прямому.
Злата порожняк не гонит ( с), пан науковець.
 :smilie1:
« Останнє редагування: Грудня 26, 2019, 05:03:57 17:03 від злата »