Автор Тема: Сучасна держава - це зло.  (Прочитано 3615 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46560
  • Never give in!
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #30 : Грудня 03, 2014, 06:27:42 18:27 »
автор гілки зовсім ніхуя не розуміє взагалі :smilie5:
Злату додав в ігнор. Зараз і атора додам.  :smilie5:

Нарешті, ще й Дюдю попроси що те ж саме зробив. Ви як два близнюки - буду радий, якщо мої гілки перестанете загиджувати. Бо думок у вас нема, а те що ви пишете, мені абсолютно до одного місця, лапті...  :russian:
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46560
  • Never give in!
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #31 : Грудня 03, 2014, 06:30:40 18:30 »
(click to show/hide)

лібертаріанство пропонує не відмову, а максимальне скорочення держапарату... у той саме час держапарат намагається роростися до нескінченності...
за лібертаріанстврм - розвинене майбутнє...

100500

Є різні думки з цього приводу. Конкретно в цій гілці автор виступає проти самого сучасного поняття держави, а не за скорочення держапарату. Тобто він поділяє думки найрадикальніших лібертаріанців, які вважають, що суспільство може існувати без держави взагалі. І тут я категорично не погоджуюся.
[/quote]

ну той що?
цей крайній прояв можливий за впровадження електронного уряду, наприклад, та ще багатьох технологій...
хіба країна, в який кожен має вплив на кожне рішення не є лібертаріанським за суттю?
адже проблема не в тому, що не буде кому рішення приймати, а в тому, що зникне сенс у лоббі та інших проявах сучасного фінансування держапарату за рахунок інших...
[/quote]

Справа в тім, що сучасного поняття держави немає і в цьому проблема. Нинішня держава зовсім не відповдає просвітницькому ідеалові, а тим паче не відповідає ідеї суспільного договору - його просто не існує в бюрократичних системах, базованих на силі.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46560
  • Never give in!
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #32 : Грудня 03, 2014, 06:35:16 18:35 »
нахуй пішов, й пости за собою потри, як позавчора було :smilie5:

Я ж кажу  - лапоть і валянок о в одному. Типовий кацап - запроси його за стіл (на СУП), воно й ноги на стіл...
Більше тебе годувати не буду.
Позаяк позаяк “сперечаючись із дурнем, є ризик стати схожим на нього“.  :smilie7:
If you are going through hell, keep going.

Offline MakYury

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
  • Стать: Чоловіча
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #33 : Грудня 03, 2014, 06:38:27 18:38 »
(click to show/hide)

лібертаріанство пропонує не відмову, а максимальне скорочення держапарату... у той саме час держапарат намагається роростися до нескінченності...
за лібертаріанстврм - розвинене майбутнє...

100500

Є різні думки з цього приводу. Конкретно в цій гілці автор виступає проти самого сучасного поняття держави, а не за скорочення держапарату. Тобто він поділяє думки найрадикальніших лібертаріанців, які вважають, що суспільство може існувати без держави взагалі. І тут я категорично не погоджуюся.

ну той що?
цей крайній прояв можливий за впровадження електронного уряду, наприклад, та ще багатьох технологій...
хіба країна, в який кожен має вплив на кожне рішення не є лібертаріанським за суттю?
адже проблема не в тому, що не буде кому рішення приймати, а в тому, що зникне сенс у лоббі та інших проявах сучасного фінансування держапарату за рахунок інших...
[/quote]

Справа в тім, що сучасного поняття держави немає і в цьому проблема. Нинішня держава зовсім не відповдає просвітницькому ідеалові, а тим паче не відповідає ідеї суспільного договору - його просто не існує в бюрократичних системах, базованих на силі.
[/quote]

поки нема кому це сформулювати...
глобальні зміни можливі лише в наслідок глобальної катастрофи чи колонізації Марсу, наприклад...
історія демонструє, що вищі інтереси можливо реалізувати лише на порожньому місці...

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46560
  • Never give in!
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #34 : Грудня 03, 2014, 06:54:37 18:54 »
Ось тут про повну збанкрутілість держави  :smilie2: :smilie2: :smilie2:

ref=nf
Ярина Брилинська

ніколи не знаєш що тебе чекає в житті... ну от живеш собі, працюєш на мінімальну зарплату (цього року - 1200 грн), старієш. не думаєш про завтра, бо не вмієш про це думати. не маєш освіти, не вмієш робити кар"єри. не підтримуєш стосунків з рідними. фактично - ти те, що внизу.
раптом біда. втрачаєш свідомість від болю і далі вже нічого не пам"ятаєш і не розумієш. тоді біда приходить до тих, хто мав би тобою опікуватися. до лікарні тебе привозить швидка і поки не прийшли близькі - ти лежиш без свідомості, нікому не потрібний, бо твій зовнішній вигляд голосить про те, що ти не той, хто може платити. коли з"являється хтось, кому до тебе є діло і хто має в кишені гроші, починається мінімальне обстеження і констатація страшного факту: розшарування аорти, потрібна термінова операція. якщо не оперувати - стовідсоткова смерть. якщо операція - статистика каже, що можеш потрапити до 20 відсотків щасливчиків, які виживають. але ти того всього не знаєш, бо ти у відключці.
кажуть чекати до ранку. ну, звичайно, якщо доживеш. дожила. перевозять у іншу лікарню на операцію. тоді перший шок: коли почнеться операція в касу треба заплатити 28 000 грн і принести чеки. у близьких шок і питання що робити? де взяти гроші? як рятувати? а якщо не виживе? а якщо має вижити. а ти нічого не зробиш? рідні гарячково шукають гроші. знаходять. платять. тобі все одно - ти без свідомості. близькі чекають на результат операції годин шість. врешті, виходить лікар і каже, що операція пройшла успішно - поміняли клапан. ніхто нічого в цьому не розуміє - що воно таке, оте розшарування аорти і до чого тут клапан просто всі тішаться, що все більш-менш, що правильно зробили, що почали рятувати. а може буде жити?
але... хтось починає шарпати твою рідню і казати, що треба шістьох донорів і ще грошей, бо ті 28 тисяч - це на клапан. а ще треба заплатити хірургу, анестезіологу, і т.д. ну, і ще невідомо, бо може в хворої стався до того інсульт і невідомо, яка вона буде, якщо житиме. і ще треба гроші на ліки, які страшенно дорогі. і добре, що ти у відключці. бо якби ти все те чув - ти би просто помер три рази.
в нашій державі, якщо у тебе нема грошей хворіти заборонено.
особисто я, ярина брилинська, розумію, що клапан коштує грошей і що це наша жорстока дійсність - або живеш, або вмираєш. але коли гроші на клапан назбирали всім миром і видно неозброєним оком, що в хворої біда чорна, що нема звідки, невже не можна відмовитися від лікарського гонорару?
я також знаю, що у лікарів дуже малі зарплати і тому вони змушені брати. але ж можна фільтрувати...
чуєте, депутати новообрані, реформуйте якось ту медицину. бо якщо далі так піде - нація просто виздихає.
If you are going through hell, keep going.

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #35 : Грудня 03, 2014, 06:59:58 18:59 »

Це як на мене. Звісно, соціальна організація може бути накинена силою, типу як общєство Знаниє в СССР, але тоді вона буде мертвонароджена. Як будь-що створене бюрократією згори.

Социальная иерархия существует вне зависимости от нашего желания и базируется, в том числе и элементах принуждения.
Это не только для людей характерно.

Посмотрите на стаю собак - в ней все занимают свое определенное место от вожака до низших членов. Как определяется позиция в этой иерархии? Силовым путем. Если кто-то считает, что достоен большего - доказывает зубами и когтями. Стаи живут по понятиям. Также как и стихийные человеческие группы, например, банды.

Если не будет государства, законов и контроля их соблюдения, все будут жить по понятиям, исходя из права силы.
Мы с Вами делимся частью своих свобод, чтобы получить более высокий уровень организации. Еще раз вернусь к примеру с модерируемым и немодерируемым форумом. По различиям между ними хорошо видны плюсы и минусы каждого подхода.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #36 : Грудня 03, 2014, 07:08:23 19:08 »
Можете пояснити, що таке приватна поліція і як вона повинна функціонувати без державної чи муніципальної?
Ну як, контора найнята для охорони порядку. У багатих селищах/районах приватні контори охороною вже займаються. Хто їм завадить стати державою? Озброєні мешканці (з яких різко впаде фінансова віддача при намаганні захопити владу) та конкуренти.

лібертаріанство пропонує не відмову, а максимальне скорочення держапарату... у той саме час держапарат намагається роростися до нескінченності...
за лібертаріанстврм - розвинене майбутнє...
Лібертаріанство - це коли ініціація насильництва вважається недопустимим (а от у відповідь - можна). Держава вважається злом - це слідство (бо недобровільно збирає податки), хоч, можливо, і необхідним.
Існує срач між мінархистами та анархістами. Як на мене він непродуктивний і їм ще дуже довго треба йти поряд, а не сратися.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #37 : Грудня 03, 2014, 07:12:58 19:12 »
Для здорового общества одного государства мало.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #38 : Грудня 03, 2014, 07:19:39 19:19 »
Если не будет государства, законов и контроля их соблюдения, все будут жить по понятиям, исходя из права силы.
А ви знаєте поняття, до речі? Там між ворами практично саме натуральне лібертаріанське природне право, а "бєспрєдельщіков" не люблять.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #39 : Грудня 03, 2014, 07:20:22 19:20 »
Ну начнем с того что Финикия, Афины, Киевская русь, Франция времен Людовиков , Британская империя и современные США это как бы разные государства, по своему устройству.

Закончим предоставлением права радетелям отказа от "госудаственности" общества основать свою общину и жить без государства как такового. Посмотрим что у них получится.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #40 : Грудня 03, 2014, 07:26:39 19:26 »
Закончим предоставлением права радетелям отказа от "госудаственности" общества основать свою общину и жить без государства как такового. Посмотрим что у них получится.
Вони б раді і проекти, до речі, є (free state project, seasteading). Але от якщо у українському селищі щось велике з'явиться та не буде платити податки - уявіть, що буде. А у селищах, часто і живуть без державного втручання.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #41 : Грудня 03, 2014, 07:37:00 19:37 »
Закончим предоставлением права радетелям отказа от "госудаственности" общества основать свою общину и жить без государства как такового. Посмотрим что у них получится.
Вони б раді і проекти, до речі, є (free state project, seasteading). Але от якщо у українському селищі щось велике з'явиться та не буде платити податки - уявіть, що буде. А у селищах, часто і живуть без державного втручання.

Понимаете.
Ниодному из существующих государств (когда либо и сейчас) никто ничего не давал просто так.
Каждое из этих обществ отстаивало само свое существование силой в борьбе с соседними обществами. Как писал дедушка Ленин любая революция лишь тогда чегото стоит когда умеет защищатся.
Если предлагаемая вами конструкция не в состоянии отстоять свое существование среди государственных конструкций более примитивного толка то она ничего не стоит

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #42 : Грудня 03, 2014, 08:10:01 20:10 »
Надо определиться, стоит ли искать идеальную форму правления, или смирится с тем, что любое государство - это неизбежное зло.
Если это неизбежное зло, то всё что может сделать общества - минимизировать зло, которое от государства исходит.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #43 : Грудня 03, 2014, 08:33:57 20:33 »
Надо определиться, стоит ли искать идеальную форму правления, или смирится с тем, что любое государство - это неизбежное зло.
Если это неизбежное зло, то всё что может сделать общества - минимизировать зло, которое от государства исходит.

Почему "зло"?
Человек существо социальное , он просто не может существовать не создавая очередные модели "государств". В этом смысле понятие "зло" к государству просто неприменимо

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #44 : Грудня 03, 2014, 08:42:30 20:42 »
Если предлагаемая вами конструкция не в состоянии отстоять свое существование среди государственных конструкций более примитивного толка то она ничего не стоит
Можливо. А можливо це просто наступне, що буде.
Человек существо социальное , он просто не может существовать не создавая очередные модели "государств". В этом смысле понятие "зло" к государству просто неприменимо
Не держав, а груп та ієрархій, держава лише один з різновидів.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #45 : Грудня 03, 2014, 08:43:41 20:43 »
Щодо держави все дуже толково пояснено в Декларації Незалежності. Згоден з ТС що природній напрям розвитку любої держави тільки нескінченне розширення владних повноважень за рахунок свобод громадян.

Astronaut

  • Гість
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #46 : Грудня 03, 2014, 09:19:04 21:19 »
автор гілки зовсім ніхуя не розуміє взагалі :smilie5:
Злату додав в ігнор. Зараз і атора додам.  :smilie5:

Нарешті, ще й Дюдю попроси що те ж саме зробив. Ви як два близнюки - буду радий, якщо мої гілки перестанете загиджувати. Бо думок у вас нема, а те що ви пишете, мені абсолютно до одного місця, лапті...  :russian:
Аргументуй, облізле створіння. Мені здається що тебе найбільше  бісить усвідомлення власної нікчемності, так? Не соромся  :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46560
  • Never give in!
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #47 : Грудня 03, 2014, 09:22:55 21:22 »
(click to show/hide)
Аргументуй, облізле створіння. Мені здається що тебе найбільше  бісить усвідомлення власної нікчемності, так? Не соромся  :smilie7:
[/quote]

Мені абсолютно пох..., що тобі здається.  :gigi:

 Не маю часу сперечатися із тролем. Бо суперечка з тролем перетвороює людину на троля. Отак-то, кацапчук... :Vedy_sebe:
If you are going through hell, keep going.

Astronaut

  • Гість
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #48 : Грудня 03, 2014, 09:25:03 21:25 »
автор гілки зовсім ніхуя не розуміє взагалі :smilie5:
Злату додав в ігнор. Зараз і атора додам.  :smilie5:

Нарешті, ще й Дюдю попроси що те ж саме зробив. Ви як два близнюки - буду радий, якщо мої гілки перестанете загиджувати. Бо думок у вас нема, а те що ви пишете, мені абсолютно до одного місця, лапті...  :russian:
Аргументуй, облізле створіння. Мені здається що тебе найбільше  бісить усвідомлення власної нікчемності, так? Не соромся  :smilie7:
Кайзер, а как это полупокера забанить в игнор? И ту припорошенную заодно? :smilie8:
Надо зайти в свой профайл и добавить "руками" имя юзера в игнор список.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #49 : Грудня 03, 2014, 09:25:52 21:25 »
Надо определиться, стоит ли искать идеальную форму правления, или смирится с тем, что любое государство - это неизбежное зло.
Если это неизбежное зло, то всё что может сделать общества - минимизировать зло, которое от государства исходит.

Почему "зло"?
Человек существо социальное , он просто не может существовать не создавая очередные модели "государств". В этом смысле понятие "зло" к государству просто неприменимо

В том же смысле в котором смерть - зло. Увы, она неизбежна. Но это не значит что не нужно жить.
Модели создавать может и нужно, но если забывать о том, что любая лучшая модель - это всего лишь меньшее зло (но все равно зло), то это та самая дорога с благими намерениями. Давно известно - не построить рая на земле. А кто пытается (например коммунизм), мы видели уже к чему это приводит.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #50 : Грудня 03, 2014, 09:26:30 21:26 »

Можливо. А можливо це просто наступне, що буде.

Все равно будет этап борьбы

Не держав, а груп та ієрархій, держава лише один з різновидів.

Ну мы обсуждаем именно уровень государства, хотя, откровенно говоря, я затрудняюсь дать ему точное и всеохватывающее определение

Astronaut

  • Гість
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #51 : Грудня 03, 2014, 09:26:40 21:26 »
(click to show/hide)
Аргументуй, облізле створіння. Мені здається що тебе найбільше  бісить усвідомлення власної нікчемності, так? Не соромся  :smilie7:

Мені абсолютно пох..., що тобі здається.  :gigi:

 Не маю часу сперечатися із тролем. Бо суперечка з тролем перетвороює людину на троля. Отак-то, кацапчук... :Vedy_sebe:
[/quote]
Ти так хвилювався, що аж форматуванная зламав? :smilie7:

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #52 : Грудня 03, 2014, 09:28:10 21:28 »
Щодо держави все дуже толково пояснено в Декларації Незалежності. Згоден з ТС що природній напрям розвитку любої держави тільки нескінченне розширення владних повноважень за рахунок свобод громадян.

Государство возможно, но вот с государствами идет совсем противоположная тенденция

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #53 : Грудня 03, 2014, 09:28:52 21:28 »
Срач и оскорбления убивают любую дискуссию.  :smilie2: Она становится поверхностной и максимум к чему приводит - к генерированию очередных лозунгов для коллективных камланий.

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #54 : Грудня 03, 2014, 09:29:01 21:29 »
Згоден з ТС що природній напрям розвитку любої держави тільки нескінченне розширення владних повноважень за рахунок свобод громадян.

Янукович тоже так думал.  :smilie5:
В государстве есть сдерживающие факторы и противовесы с противоположным вектором (например, механизм выборов, базовые права и свободы, включая свободу слова и т.д.).
Тоталитаризм экономически проигрывает демократии. Тем более, что сейчас экономика транснациональна. Вот Путин, к примеру, это сейчас чувствует.

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #55 : Грудня 03, 2014, 09:30:47 21:30 »
Ну мы обсуждаем именно уровень государства, хотя, откровенно говоря, я затрудняюсь дать ему точное и всеохватывающее определение
Держава - це монополіст на насильництво на якийсь території.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #56 : Грудня 03, 2014, 09:33:20 21:33 »
Згоден з ТС що природній напрям розвитку любої держави тільки нескінченне розширення владних повноважень за рахунок свобод громадян.

Янукович тоже так думал.  :smilie5:
В государстве есть сдерживающие факторы и противовесы с противоположным вектором (например, механизм выборов, базовые права и свободы, включая свободу слова и т.д.).
Тоталитаризм экономически проигрывает демократии. Тем более, что сейчас экономика транснациональна. Вот Путин, к примеру, это сейчас чувствует.

Государство - это механизм. Если в обществе не будет чего-то еще (живого), то этот механизм превратится в известного голема и будет убивать своего хозяина.
И главное - его нельзя будет ни в чем обвинить. Можно ли обвинить робота в том, что он всего лишь выполняет свою программу?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #57 : Грудня 03, 2014, 09:40:52 21:40 »
Почему "зло"?
Человек существо социальное , он просто не может существовать не создавая очередные модели "государств". В этом смысле понятие "зло" к государству просто неприменимо

В том же смысле в котором смерть - зло. Увы, она неизбежна. Но это не значит что не нужно жить.
Модели создавать может и нужно, но если забывать о том, что любая лучшая модель - это всего лишь меньшее зло (но все равно зло), то это та самая дорога с благими намерениями. Давно известно - не построить рая на земле. А кто пытается (например коммунизм), мы видели уже к чему это приводит.

Ну насчет зла мы с вами тогда врядли договоримся потому как я смерть злом совершенно не считаю. Более того, во многих случаях она явное благо.

А насчет строительства. Так построить нельзя не только коммунизм, но и все остальное.
Любая попытка строительства "спланированого" государства обречена на провал.
Человек не может сам планировать среду своего существования в целом, потому как сам является продуктом и элементом этой среды.
Всякое объединение людей есть продукт их колективного подсознательного сотрудничества, устойчивое объединение. Ни один человек, ни колектив людей не могут просчитать и учесть все взаимосвязи в обществе или его части по той простой причине что осознавая связи сообщества частью которого они являются они в тот же момент изменяют их.
Таким образом любое спланированое государство будет скатыватся стахановскими темпами к банальному принуждению несогласных, диктатуре в той или иной форме и последующему распаду/модификации в нормальное из за проигрыша в конкурентной борьбе

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26936
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #58 : Грудня 03, 2014, 09:44:28 21:44 »
Ну мы обсуждаем именно уровень государства, хотя, откровенно говоря, я затрудняюсь дать ему точное и всеохватывающее определение
Держава - це монополіст на насильництво на якийсь території.

На мой взгляд это определение сильно ограничено.
Так любого бугра на районе можно государством посчитать

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: Сучасна держава - це зло.
« Reply #59 : Грудня 03, 2014, 09:52:09 21:52 »
Згоден з ТС що природній напрям розвитку любої держави тільки нескінченне розширення владних повноважень за рахунок свобод громадян.

Янукович тоже так думал.  :smilie5:
В государстве есть сдерживающие факторы и противовесы с противоположным вектором (например, механизм выборов, базовые права и свободы, включая свободу слова и т.д.).
Тоталитаризм экономически проигрывает демократии. Тем более, что сейчас экономика транснациональна. Вот Путин, к примеру, это сейчас чувствует.

Так думав далеко не тільки Янукович, але і набагато більш серйозні люди. Від Фредеріка Ґаєка до Глена Бека. Кожен закон і кожен підзаконний акт так чи інакше обмежує свободу громадян.