я не знайшов обмежень окрім фінансових які мені б заважали купити нарізну зброю
Відповідно до чинного законодавства, громадяни України можуть мати у власності у необмеженій кількості наступні види вогнепальної зброї:
Газова зброя – зброя несмертельної дії, призначена для стрільби газовими патронами, що тимчасово уражають супротивника сльозогінними та дратівними речовинами. Згідно з чинною редакцією наказу МВС №622, такої категорії зброї в правовому полі України уже не існує.
Травматична зброя – гладкоствольні вогнепальні пістолети і револьвери, призначені для самооборони на невеликій відстані (від 3 до 5 метрів), споряджені набоями несмертельної дії з гумовими метальними снарядами (кулями).
Мисливська вогнепальна гладкоствольна зброя – одно- або двоствольні, напівавтоматичні або ручного перезаряджання (помпові) гладкоствольні рушниці, з від'ємним або фіксованим магазином чи без нього, з довжиною ствола не менше 45 см, загальною довжиною не менше 80 см. Згідно з наказом МВС №622, ємність магазина має бути до 4 патронів. Придбання цього виду зброї дозволено громадянам України з 21-річного віку.
До цього виду зброї належать одно- та двоствольні рушниці-переломки, помпові рушниці (Сафарі ПН-01, Hatsan Escort, Mossberg 590, Remington 870, Benelli SuperNova тощо), напівавтоматичні рушниці з фіксованим підствольним магазином (Benelli M2, Benelli Vinci, Beretta Ulrika, Mossberg 930 тощо) та напівавтоматичні рушниці з від'ємним коробчатим магазином (Вепр-12, Сайга-12, Молот-12 тощо). Найпоширеніший калібр – 12-й.
Мисливська вогнепальна нарізна зброя – одно- чи багатозарядні, неавтоматичні, напівавтоматичні або ручного перезаряджання карабіни, гвинтівки та штуцери з фіксованим чи від'ємним магазином або без нього, з довжиною ствола не менше 20 см та загальною довжиною не менше 80 см. Згідно з наказом МВС №622, ємність магазина має бути до 10 патронів. Нарізна вогнепальна зброя на внутрішній поверхні ствола по всій його довжині містить спіралеподібні виїмки (нарізи), які призначені для розкручування кулі в польоті для надання стабільності її траєкторії. Придбання цього виду зброї дозволяється громадянам України з 25-річного віку.
До цього виду зброї належать однозарядні мисливські штуцери, «болтові» гвинтівки, напівавтоматичні карабіни. Найпоширеніші калібри – 5,45 мм, 5,56 мм, 5,6 мм, 7,62 мм.
Алгоритм придбання зброї
Видачу дозволів на придбання зброї, її реєстрацію та перереєстрацію здійснюють підрозділи дозвільної системи МВС України. Для отримання дозволу на придбання переліченої зброї необхідно підготувати наступні документи:
Заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім'я керівника органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника (заповнюється у відділі дозвільної системи МВС).
Картку-заяву (заповнюється у відділі дозвільної системи МВС).
Медичну довідку за формою № 127/o. Повна її вартість – в середньому близько 160 гривень, в залежності від медичного закладу. Медична довідка дійсна протягом трьох років. Корінці про оплату всіх послуг треба зберігати.
Довідку про відсутність судимості. В МВС її видача коштує 90-100 гривень, в приватній юридичній конторі можна замовити дистанційно, з доставкою, за 150-200 грн. Видача потребуватиме від 1 до 12 робочих днів.
Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути випадково заподіяна третій особі. Страховка на три роки буде коштувати близько 50 гривень.
Тим, хто купує зброю вперше, необхідно пройти ліцензовані стрілецькі курси за програмою МВС в одному зі стрілецько-спортивних клубів, «Товариств сприяння обороні України». Курси будуть коштувати близько 200 гривень, а по їх закінченні видадуть довідку про вивчення матеріальної частини зброї.
Крім того, необхідно сплатити вартість послуг дозвільної системи (близько 50 гривень) із наданням відповідної квитанції.
Видача дозволів на придбання гладкоствольної зброї та її подальша реєстрація здійснюється у районних відділах дозвільної системи. Адресу та контакти відділу дозвільної системи свого району можна дізнатися у районному управлінні внутрішніх справ. Видача дозволів на придбання нарізної та травматичної зброї та подальша її реєстрація здійснюється в обласних (міських) управліннях дозвільної системи.
У м. Києві управління дозвільної системи розташоване за адресою: вул. Єреванська, 18а. Приймальні дні, як і у районних відділів: вівторок – з 14 до 18 год., четвер – з 18 до 20 год., субота – з 10 до 13 год.
http://www.strilets.org/zbroya/algoritm-pridbannya-zbroji