Служба внешней политики ЕС предложила снять санкции и полностью возобновить сотрудничество с Россией если прекратится "дестабилизация" ситуации в восточной Украине
Как информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на "Гордон", об этом пишет Euobserver.
В документе, который верховный представитель ЕС по внешней политике и безопасности Федерика Могерини распространила среди представителей государств-членов ЕС 14 января, говорится о предложении объединить санкции ЕС в два пакета: меры, связанные с присоединением Крыма к РФ и, отдельно, - с "дестабилизацией ситуации в Восточной Украине".
Могерини считает, что санкции, связанные с аннексией Крыма - черные списки чиновников и запрет на инвестиции ЕС - должны "оставаться в силе до тех пор, пока сохраняется аннексия".
Но экономические санкции в отношении российских банков и энергетических компаний можно снять, если Россия будет следовать Минским соглашениям, перестанет вмешиваться в отношения между Украиной и ЕС и продолжит поставлять газ в Европу, считает представитель ЕС.
Источник: http://censor.net.ua/n319898
Для тех, кто так молится на санкции и верит в "войну всего мира против хуйла".
Ну не знаю. На це я можу навести оце
Європарламент запропонує посилити санкції. Зняття – за звільнення Криму та ДонбасуЄвропейський парламент у резолюції, яку мають розглянути в четвер, пропонує посилити санкції проти Російської федерації, а також впровадити чітку систему індикаторів, за виконання яких буде можливо зняття існуючих санкцій.
Про це йдеться у проекті спільної резолюції Європарламенту від ключових фракцій, яка є в розпорядженні Європейської правди. Як правило, такі спільні проекти ухвалюються на засіданні ЄП без змін.
Попри очікування, документ не містить норми про визнання терористами "ДНР" та ЛНР", хоча частина депутатів вимагала цього. Компромісом стала норма, що визнає вчинення терактів деякими сепаратистами.
"(ЄП) засуджує терористичні акти та кримінальну діяльність, вчинену сепаратистами та іншими збройними формуваннями на Сході України", - йдеться в документі.
Також окремо ЄП планує засудити "агресивну та експансіоністську політику РФ", звинувачує Росію у "веденні неоголошеної гібридної війни проти України", а також "закликає Москву невідкладно зупинити ескалацію, в тому числі – припинити постачання в Україну зброї, найманців та військових.
Головним елементом тиску на РФ, на думку Європарламенту, мають лишатися санкції. ЄП планує закликати Раду ЄС "до продовження існуючих санкцій на засіданні ради в березні 2015 року". Як відомо, в цей час спливають перші персональні обмеження проти представників російської політичної еліти, що були введені Євросоюзом у відповідь на анексію Криму.
З документу виходить що, на думку ЄП, навітьза збереження нинішньої ситуації санкції мають бути посилені.
У разі ж нової агресії РФ проти України нові санкції і повинні "включити ядерний сектор, обмежити можливість російських суб’єктів (в тому числі компаній) проводити міжнародні фінансові транзакції (йдеться про так зване заморожування доступу до SWIFT)". ЄС "має бути готовим до підтримки країн-сусідів Росії (у випадку контр санкцій)", йдеться в документі.
Європарламент "підкреслює необхідність встановити чіткий набір показників, виконання яких дозволить РФ запобігти посиленню санкцій, а також призведе до зняття існуючих". В перелік умов для зняття санкцій, на думку ЄС, має увійти безумовне виведення російських сил, а також підтримуваних Росією збройних груп з України; відновлення контролю України над всією територією, включаючи Крим; обмін усіма затриманими, включаючи Надію Савченко.
Голосування щодо документу очікується в четвер, 15 січня. В середу надвечір у ЄП відбудуться дебати депутатів з цього питання.
http://www.pravda.com.ua/news/2015/01/14/7055036/