Є на території Києво – Святошинського району тихеньке село Петропавлівська Борщагівка. Село межує з Святошинським районом Києва. Кордоном являється між Києвом і селом являється Кільцева дорога. Не потрібно пояснювати всі переваги місцезнаходження села і вартість земель, які знаходяться в підпорядкуванні сільської ради. Вже багато років цим наділом править Кодебський Олексій Іванович, сільський голова Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради з 1983 року. Не кожен сільський голова має сторінку в wiki
http://uk.wikipedia.org/wiki/Кодебський_Олексій_Іванович.
А тепер після короткого опису села і головного героя розглянемо закон про територіальні громади.
Відповідно до ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Отже все, що нам треба, це гарантувати, щоб територіальна громада набула свого конституційного права. А для цього потрібно шляхом загальних зборів утворити територіальну громаду як суб’єкт публічного права, яка набуде прав власності на комунальне майно на його території.
Гарно написано )) і ще один пункт - Така територіальна громада матиме легітимність, якщо буде створена місцевими зборами за участю щонайменше 50% жителів плюс один голос. А тепер реалізація на прикладі Петропавлівської Борщагівки. 21.05.2015 року в шість годин вечора в будівлі школи проходять місцеві збори. Більшість населення і не чули про ці збори, збори проводяться в час, коли люди ще не встигли дістатися з роботи. На зборах присутні робітники сільської ради, вчителі школи і з десяток півтора жінок з округи, які випадково взнали про захід. Питання яке стояло на повістці – це об’єднання територіальних громад. На «зборах» пролунало коротке пояснення голови сільради, як би добре нам об’єднатися з тими і тими. Левову частину промови Кодебського Олексія Івановича займають репліки, як би добре селу було б якби не було майдана, і на скільки років нас цей майдан відкинув, що зовсім не дивує так як Олексій Шванович відомий тим, що заставляв вчителів і інших підконтрольних організацій брати участь у антимайдані під час революції гідності. Після короткого виступу без всякого обговорення провелось псевдоголосування де голосували 20% від присутніх і напевно 0.1 % від людей які мали голосувати. Звісно ніхто ніяких голосів навіть з тих хто був присутній в залі не рахував. Рішення звісно було прийнято.
А тепер загальне питання, навіщо Україні закон про ці територіальні громади в цій реалізації ? Чи Україну поділили на маленькі феодальні вотчини, де феодали будуть далі красти в все більших розмірах прикриваючись громадами?
І хотілося б поради – як боротися з такими Кодебськими? Хотілося б щоб ця історія набула розголосу. Хто може опублікуйте на форумах і інших джерелах.