Автор Тема: Чи стане Іран нормальною державою?  (Прочитано 556 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Чи стане Іран нормальною державою?
« : Липня 14, 2015, 02:05:10 14:05 »
Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду

Ірану і шести великим світовим державам вдалося у вівторок узгодити історичну угоду з іранської ядерної програми (ІЯП), переговори щодо якої різної інтенсивності проходили більш ніж десятиліття.

"Вся важка робота окупилася, і ми уклали угоду. Бог благословить наш народ", - цитує Reuters іранського дипломата.

Як відзначає "Інтерфакс" з посиланням на проект документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Ядерна угода передбачає обмеження Ірану на збагачення урану строком на вісім років.

"Довгостроковий план дій передбачає узгоджені певні обмеження на збагачення урану і пов'язані з збагаченням урану дії, включаючи певні обмеження на дослідження та розробку протягом перших восьми років", - йдеться в тексті документа. 

В подальшому Іран має право на поступовий перехід до наступних програм по збагаченню урану, але виключно в мирних цілях, зазначається в угоді.

У той же час, угода не передбачає закриття жодного ядерного об'єкта Ірану, повідомляють іранські ЗМІ.

Крім того, за їхніми даними, Тегеран отримає можливість "продовжити дослідження і розробку нових моделей центрифуг зі збагачення урану. Як зазначає "Інтерфакс", якщо документ буде прийнятий в такому вигляді, мова буде йти про значну поступку Ірану з боку "шістки", так як довгий час це питання було одним з каменів спотикання на переговорах.

Іран, у свою чергу, погодився на продовження санкцій щодо збройового ембарго ООН на 5 років з моменту укладання угоди, а також на заборону поставок ракетної зброї на 8 років. Також сторони погодили механізм відновлення санкцій відносно Ірану у строк 65 днів, якщо Іраном буде порушено угоду, зазначає Reuters.

У цілому, угода спрямована на обмеження та поступове скасування санкцій щодо Ірану в обмін на обмеження масштабів ядерної програми Ірану і допуск до її моніторингу з боку інших країн.

Як відзначає Reuters, угода стане приводом до трансформації всього Близького Сходу. Зокрема, Ізраїль вже назвав угоду з Іраном "історичним падінням" Заходу перед Іраном. Для Ірану зняття санкцій принесе різкий економічний "стрибок" країни, який раніше стримували обмеження на поставки іранської нафти західним країнам. Від ембарго також страждав імпорт продукції. 

Як уже повідомлялося, позитивні повідомлення про досягнення угоди вже обрушають ціни на нафту на очікуваннях повернення на глобальний ринок такого гравця як Іран, що значно збільшити пропозицію. 

Також досягнення угоди стане політичною перемогою як для президента США Барака Обами, так і президента Ірану Хасана Рухані, прагматичного лідера, який прийшов до влади у 2013 році, що значно сприяло активізації переговорів для зниження економічної ізоляції 77-мільйонної країни, додає Reuters.

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали.

Offline reema

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10147
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #1 : Липня 14, 2015, 02:20:08 14:20 »
Если полудикие арабы слезли с верблюдов и смогли в пустыне мегаполисы построить  как Дубаи, то страна с многовековой историей и культурой, почему бы и нет..
Чем для Раши хуже, тем для нас лучше  :smilie3:
Prosperity is based on people and ideas

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #2 : Липня 14, 2015, 02:22:00 14:22 »
Це так!!! Тепер мають різко впасти ціни на нафту!

Offline reema

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10147
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #3 : Липня 14, 2015, 02:24:07 14:24 »
Це так!!! Тепер мають різко впасти ціни на нафту!

Иран еще продавть свою нефть не начал, а цены уже пошли вниз. А что будет потом ?....  :smilie5:
Prosperity is based on people and ideas

Offline focus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2821
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #4 : Липня 14, 2015, 02:30:04 14:30 »
Це так!!! Тепер мають різко впасти ціни на нафту!

Иран еще продавть свою нефть не начал, а цены уже пошли вниз. А что будет потом ?....  :smilie5:

Московити десь почнуть гадити у відповідь..

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #5 : Липня 14, 2015, 02:48:38 14:48 »
Може хтось знає, чи світить тепер щось Хартрону з Турбоатомом пор Бушерській АЕС, чи знову москалям всі пєчєньки дістануться?

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46794
  • Never give in!
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #6 : Липня 14, 2015, 04:23:02 16:23 »
Це те ж саме що спитати чи стане кацапстан нормальним суспільство.
Ні не стане.

Всі ці дебільні мулли можуть лише палити американські прапори.
If you are going through hell, keep going.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #7 : Липня 14, 2015, 05:55:54 17:55 »
Нафта дешевшає через прогрес в переговорах щодо ядерної програми Ірану


Ціни на нафту можуть впасти на $ 5-15 за барель у наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть зняті.


иран нефть
Інвестори побоюються надлишку нафти на ринку

Світові ціни на нафту знижуються у вівторок напередодні ухваленняугоди по Ірану. Інвестори побоюються, що ослаблення, а потім і повне зняття санкцій з Тегерана, яке відбудеться в обмін на згортання ядерної програми, призведе до зростання надлишку "чорного золота" на ринку.

За станом на 08.43 за київським часом вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent опустилась на 1,11% — до 57,64 долара за барель, а серпневих ф'ючерсів WTI — на 1,40%, до 51,97 долара за барель.

Іран виробляє близько 2,7 млн барелів нафти в день. Але доповідь енергетичної консалтингової компанії Wood Mackenzie свідчить, що країна може збільшити виробництво до 2017 року на 600 тисяч барелів за умови укладання угоди.

Як кажуть експерти, ціни на нафту швидше за все впадуть, якщо іранська нафта вийде на ринок в результаті ослаблення санкцій. Управління енергетичної інформації США (EIA) передбачає, що ціни на нафту можуть впасти на $ 5- $ 15 за барель у наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть зняті.

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Підписання фінальної версії угоди з Тегераном очікується сьогодні.


Читайте також: МЕА прогнозує уповільнення темпів зростання світового попиту на нафту

Раніше ЗМІ писали, що угода щодо ядерної програми Ірану готовий на 98%. Незадовго до цього також повідомлялося, що Іран і "шістка" узгодили основні положення підсумкового угоди.Підсумкова угода налічує близько 80 сторінок.

ЗМІ також повідомляли, що шістка міжнародних посередників розробила механізм зняття з Тегерана міжнародних санкцій та їх повернення в разі недотримання з його боку взятих на себе зобов'язань. В день укладання угоди з Іраном щодо нього вводять так званий режим зняття санкцій, тобто резолюція Радбезу ООН знімає міжнародні обмежувальні заходи проти Тегерана.

Однак цей режим необхідно буде регулярно продовжувати — і якщо хтось з постійних членів Радбезу ООН вважає, що Іран не дотримується домовленостей, то він зможе застосувати право вето і заблокувати продовження.

Основні розбіжності сторін в рамках можливої угоди залишаються з-за блокування з боку Ірану допуску іноземних місій для інспекції військових ядерних об'єктів. Так, минулого тижня парламент Іранусхвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

Також повідомлялося, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах. У своєму виступі в прямому ефірі державного телебачення верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї зажадав, щоб санкції з Тегерана бути зняті, перш ніж країна покаже частину своєї ядерної інфраструктури і, перш ніж міжнародні інспектори перевірять виконання нею зобов'язань.

Алі Хаменеї раніше виключив можливість проведення міжнародної інспекції військових об'єктів Ірану, і виступив проти надання доступу до ядерних об'єктів вченим.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #8 : Липня 14, 2015, 09:41:44 21:41 »
важливим чинником тиску була Росія, якій невигідно випускати на ринок іранські нафту й газ. Економіка Ірану найбільше потерпає від санкцій, спрямованих проти енергетичного сектора. Ісламській Республіці довелося значно зменшити обсяг експорту енергоносіїв (сьогодні близько 1 млн барелів на день), а падіння цін на нафту завдало додаткового удару по бюджетних надходженнях. За різними оцінками, Іран втрачає до 8 млрд дол. щомісяця через скорочення експорту та падіння цін на нафту. Відповідно, зняття санкцій та вихід Ірану на глобальний нафтовий ринок дозволить йому наростити обсяг експорту до 2 млн барелів, а згодом — і більше. Це ще сильніше вдарить по цінах на нафту.

Водночас зняття санкцій пожвавить проекти експорту іранського газу в ЄС. Такий сценарій вкрай непотрібен одному з учасників переговорів — Росії. Оскільки Москва може опинитися в найбільшому програші від успіху переговорів, то логічно уявити, що російська делегація за столом переговорів не завжди грає конструктивну роль. Це, зокрема, виявилося у питанні зняття санкцій на поставки зброї. Якщо Захід виступав жорстко проти цього, то Росія, навпаки, висловлювала повну готовність продавати озброєння.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46794
  • Never give in!
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #9 : Липня 14, 2015, 09:49:46 21:49 »
Москва виграла тим, що отримала прекрасні можливості для постачання в Іран озброєнь і розбудови іранської ядерної програми.
Ціни на нафту нижче 50-60 доларів не впадуть.
If you are going through hell, keep going.

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #10 : Липня 14, 2015, 10:03:44 22:03 »
Це так!!! Тепер мають різко впасти ціни на нафту!

Иран еще продавть свою нефть не начал, а цены уже пошли вниз. А что будет потом ?....  :smilie5:

Московити десь почнуть гадити у відповідь..
Зачем? У них себестоимость добычи 10 долларов. Армию перевооружили на дорогой нефти, могут и на дешовой пожить.
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи стане Іран нормальною державою?
« Reply #11 : Липня 15, 2015, 02:04:18 14:04 »
Що ж, можемо обережно привітати американську дипломатію з домовленостями по Ірану. Президент Барак Обама продемонстрував, що він дійсно вміє добиватись мети, яку перед собою поставив і яка є для нього пріоритетною.

Іранські домовленості – це хороший привід ще раз розставити крапки над "і" в розумінні того, чому Президент Обама не поводить себе настільки рішуче в питанні України, як у питанні Ірану. Для цього достатньо визнати те, в чому зізнався сам Президент США в своєму інтерв"ю в The Atlantic. А саме: його зовнішньополітична спадщина як Президента буде вимірюватись тим, як імплементуватимуться домовленості з Іраном. А не тим, наприклад, як вирішиться конфлікт навколо України. А президентська спадщина у Штатах (legacy) – річ дуже серйозна.

Добре це чи погано, що іранці опинились в епіцентрі зовнішньополітичних завдань нинішнього президента США, а ми, українці, не опинились?

Питання неоднозначне. По-перше, іранські домовленості ще раз підтвердили: щоб бути в пріоритетах США потрібно або нести реальну загрозу національній безпеці цієї країни, або нести реальну додану вартість національній безпеці США. І бути не в пріоритеті США – це не обов"язково і не завжди позитив. Як колись влучно на одному з наших заходів зауважила Енн Епплбаум, Швейцарія теж не в пріоритетах політики США, але від цього вона не дуже страждає.

По-друге, Україна в короткостроковій перспективі може постраждати внаслідок процесів, які відбуваються навколо Ірану, бо Білий Дім матиме інший фокус і намагатиметься не доводити до сказу Росію, але в середньостроковій та довгостроковій – можемо виграти за рахунок нижчих цін на енергоресурси і більш готової до діалогу Росії. Росія може тішитись сьогодні, що з нею рахуються і її хвалять за конструктивну позицію, але насправді може виявитись так, що іранська угода стане ще однією витонченою санкцією, яку вона сама посприяла проти себе запровадити.

Наразі відкритим залишається інше питання: після того, як досягли іранську угоду, Обама матиме більше простору для маневру у питанні України, бо вже не потребуватиме настільки Росії, як потребував до досягнення домовленості з Іраном? Чи він так само буде враховувати Росію до того часу, поки угода не стане твердо на ноги в плані імплементації?

І ще одне: іранські домовленості відбулись тому, що ключові політичні лідери з обох боків дуже хотіли цієї угоди, були готові до компромісу і були готові до того, що ця угода базується на перевірці, а не на довірі. Це було навіть не питання політичної волі, це було питання політичної одержимості. У Вашингтоні чітко розуміють, що в конфлікті навколо України не всі готові до компромісів і не всі явно готові до угод, які базуються на перевірці. І це лише одне з пояснень того, чому Обамі значно легше перекинути українське досьє, як гарячу картоплю, наступному президенту. І потрібно дивитись на такі речі з відкритими очима.