Всі ми пам’ятаємо недавні переможні заяви Яценюка про те, що мінімальна пенсія буде підвищена до 1074 гривень. До відома тих, хто не в курсі – вона була 949 гривень.
А тепер відгадаймо загадку – яка зараз мінімальна пенсія в Україні?
Відповідь 1074 гривні невірна. Вірна відповідь – всі ті ж 949 гривень. Пенсійний фонд спочатку було нарахував оцю саму підвищену пенсію, а потім її різко зняв. Причому зняв з дуже великої кількості люду.
А все розпочалося з того, що мої знайомі та рідні, які живуть в невеличких містечках в Україні стали мені говорити, що ніякого підвищення пенсій не відбулося.
Тут я пригадала, що навесні була якась індексація доходів пенсіонерів, і її знову не отримала велика кількість люду якраз з оцими мінімальними 949 гривнями.Але від тієї індексаціїї – пару десятків гривень – нікому не стало не холодно й не жарко, тому на це ніхто не звернув особливої уваги.
Подібне не підвищення виявилося й в Києві. Це ще що за дивина? – подумала я собі й зателефонувала юристам. Вони теж лишень здивовано здвигають плечима – повинні були підвищити.
Серед людей ходять розмови, що підвищення буде через 2 місяці. Але ніяких заяв від уряду не чутно.
І тут я вже зайнялася своєю улюбленою справою – обчисленням. Оцінила приблизну кількість пенсіонерів, яким не виплатили обіцяну підвищену пенсію та недоотриману суму грошей. І вийшла на мінімальний рівень 300-400 млн грн.
Як для масштабів держави - це не дуже велика сума грошей. А от для керівництва Пенсійного фонду – непогані статки в декілька мільйонів доларів.
Корупція в чистому вигляді.
Але саме погане не це. Саме погане – це обман великої кількості людей, в тому числі й інвалідів. Складається таке враження, що при керівництві сидять не люди, а якісь тварюки. Які не поважають людей й не бажають навіть вибачитись за таку поведінку.Люди страшенно ображені, й говорять, що відчувають себе людьми якогось другого сорту, яким навіть пояснити ніхто нічого толком не може. Посилаються на якийсь страховий стаж, що є явною нісенітницею , бо в Законі 1058 чітко прописано те, що індексуються та підвищуються всі пенсії назначені згідно даного Закону. І не добавили пенсії людям, що вийшли на пенсію згідно саме цього закону. І саме тим, що йшли поетапно. Бо змушені були йти, не маючи ні роботи, ні грошей,ні перспектив. Таких людей в Україні приблизно 2-3 млн.
Й ви уявляєте собі цю ситуацію - за бортом опинилися незабезпечені люди, які проживають в невеличких містечкахчи селах, які не мають можливості оплачувати юристів чи суди, щоби довести свою правоту.
Яке після цього може бути відношення до Яценюка, та й до влади взагалі? Яка тільки й може, що брехати та обдирати незабезпечених людей.