Автор Тема: Хто жив на території міста Одеса до його “заснування“  (Прочитано 366 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46898
  • Never give in!
Сергій Гуцалюк with Олена Бачинська and 40 others.
Yesterday at 01:06 ·
http://trassae95.com/…/zabytoe-kazackoe-kladbicshe-pod-shko…
Дякуючи фотографу та журналісту Марині Банделюк в чергове піднялося питання ставлення до унікальних памяток історії нашого міста , на котрі зовсім не звертає уваги місцева влада Одеси.Я повністю згоден з тезою про те що кладовище забуте , але не одеситами , а владою.
У 1990 році це кладовище було грунтовно досліджено одеським істориком-аматором Романом Шуваловим , що вилилось у наукову працю "Куяльницький Козацький Некрополь", досліднику навіть вдалось знайти метричну книгу місцевої , зруйнованої більшовиками у 30-х роках церкви ( храм знаходився поруч з кладовищем на сусідній верхній терасі) з якої ми дізнались цікаві відомості про національний та соціальний склад населення , частина котрого лежить під цими хрестами , їх професії при житті. Найдавніша дата вибита на одному з хрестів 1774 рік. Так ось майже всі призвіща українські ( Сотниченки, Чумаки , Чорні, Коломійці , Чорноморченки , Кобзарі). Окрім того велика частина це чорноморські козаки та члени їх родин( у метричній книзі так і зазначено) ,з тих, котрі не перейшли у 1792-1797 роках на Кубань, а залишились в Одесі. Основною професією було каменярство , та підвіз каменю на будівництва в Одесі , та дотичні професії , машталіри (майстри з виготовлення возів та підвод і біндюгів), ковалі , рибалки, коневоди. До речі багато смертей зазначених у метричній книзі , це нещасні випадки у катакомбах (обвали ), техніка безпеки тоді була досить примітивною.
У 80-х роках 20 ст.це кладовище мали знести , але якимись дивом плани не здійснились , але на початку 90-х одна будівельна фірма "Ростверк" хотіла там побудувати склади та гаражі зі стоянкою для важкої техніки ,ось тоді силами козацьких товариств та небайдужих одеситів вдалося відстояти цю унікальну памятку історії міста. І тоді ж почалася рутинна робота по занесенню кладовища до реєстру памяток. Але потім змінилася міська влада , помер Роман Шувалов і все це заглохло. Але козацькі товариства, студенти та викладачі Історичного факультету ОНУ ім.І.І.Мєчнікова, школярі та інші небайдужі одесити щороку проводять упорядкування кладовища перед Великоднем , було побудовано камяний паркан , встановлено памятну табличку та памятний знак у вигляді булави. Зрідка сюди приїздять екскурсії.
Чомусь останні років 20 місцева влада не приділяла уваги цій унікальній памятці та памятнику визволителям Хаджибею від османів та будівничим Одеси. Може тому що ця памятка є очевидним доказом абсурдності тези "АдЄсарузскайгорАд" ? Я вважаю прийшов час натиснути на владу та запрпонувати хочаб внести цю памятку народної архітектури та історії до відповідного реєстру , і належним чином упорядкувати територію навколо.
P.S.
Такі саме хрести стояли і на знищеному Першому Християнському кладовищі , є вони і на Слобідському , і на Усатівському і в Нерубайському і в Дальнику.

If you are going through hell, keep going.

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
  А я молю бога что бы кацапы с дуру не снесли костел в Енакиево, самое старое здание в городе. Стукнет им в бошку что это противоречит русскому миру, как свидетельство принадлежности западной цивилизации и пригонят бульдозер...


 Лет 15 как не работает.