Автор Тема: Нарешті. У Бабиному Яру в Києві відкрили пам’ятник Олені Телізі  (Прочитано 302 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
А то євреї, євреї, а москалі взагалі виродки кажуть що ОУН там когось розстрілювала.

У Києві, на території меморіального заповідника Бабин Яр відкрили пам’ятник поетесі, учасниці українського визвольного руху Олені Телізі.

Як повідомляє прес-служба Київської міської адміністрації, на відкритті був очільник столиці Віталій Кличко, представниками уряду та духовенства.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять та відкриваємо пам'ятник громадсько-політичному діячу, учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі. І в її особі ми вшановуємо усіх українських патріотів, які боролися і віддали свої життя за незалежну Україну», — підкреслив голова КМДА.

За словами Кличка, пам'ятник встановлений коштом столичної  громади, і його вартість — близько 8 млн гривень.

Олена Теліга народилася в родині української інтелігенції 21 липня 1906 року в селищі Ільїнське під Москвою. Пізніше її родина переїхала до Польщі, а згодом до Чехії. Там Олена познайомилася з Михайлом Телігою, кубанським козаком і колишнім сотником Армії УНР — своїм майбутнім чоловіком. У грудні 1939 р вони переїхали до Кракова, де Олена зустріла свого давнього знайомого Олега Ольжича (Олега Кандибу) і вступила в ОУН.



Олена Теліга у Кракові, фото: New Pathway Media Group

22 жовтня 1941 року Олена Теліга приїхала до Києва, де очолила Спілку українських письменників. У Києві вона відкрила пункт харчування для своїх соратників, співпрацювала з редакцією газети «Українське слово», видавала тижневик літератури і мистецтва «Літаври».

У своїх статтях висловлювала надію, що падіння більшовизму допоможе відродженню української культури.

Теліга ігнорувала постанови німецької влади, і в кінці кінців «Літаври» були заборонені.

9 лютого 1942 р Олена Теліга була заарештована. Разом з нею добровільно здався гестапо і її чоловік.

На стіні камери вона намалювала тризуб і залишила напис: «Тут сиділа и звідси йде на розстріл Олена Теліга».

У численних публікаціях зазначається, що Олена Теліга була розстріляна разом з чоловіком в Бабиному Яру 21 лютого 1942 року.0