Якість прошарку не робить прошарок іншим.
Люмпеніцація населення не створює країни, населені суцільним люмпеном (просто його кількість може бути на пару відсотків вищою чи нижчою).
Я вважаю, що ви не дуже чітко розділяєте матеріально-технічну сторону питання з моральною стороною. Інакше питання лендлізу взагалі б не з'явилося в розмові. Нагадаю, що розмова ведеться про контроль люмпену. Так от коли ви його не контролюєте, він починає вважати, що ворог сидить в столиці, а не напирає з кордону. Це сталося з РІ. Жоден лендліз не допоміг би РІ втриматися. Якщо б РІ отримала лендліз, то за його допомогою цара й скинули б. Коли лендліз отримав СРСР, він за його допомогою втримував оборону від Німеччини. В цьому й полягає різниця поміж тим, контролює держава свого люмпена, чи ні. А не в тому, хто кого тактично чи технічно випередив.
Росгвардія утилізує люмпен працевлаштуванням
Впливати на розмір того чи іншого прошарку суспільства може тільки, за визначенням, інформаційна політика. Ну тобто мені не принципово ми це можемо як завгодно називати просто пояснюю свій вибір термінів.
Отже, якщо якість прошарку не робить його іншим, то чи можна сказати, що Сталін/комуністи дорівнюють за якістю царю/дворянам? А якщо комуністи цілком знищили управлінський клас, а на їх місце поставили люмпен, то цей люмпен дивним чином перетворюється на нелюмпен? Відразу і тільки тому, що отримав посаду?
Моя згадка щодо ленд-лізу була відповіддю на цю вашу думку:". Якщо б проблеми з люмпеном мав СРСР, то він би закінчив своє існування у 1941 році". Ленд-ліз з'явився, бо СРСР втратив більшу частину армії та озброєння, що , у свою чергу, сталося внаслідок люмпенізацією армії, втратою контролю над нею, зовнішній вияв чого масова здача у полон, колабораціонізм.
З РІ ситуація зовсім інша, там того контролю за люмпеном і за селянами практично і не було, там давно тліло, вступ у Першу Світову став спусковим гачком, коли об'єдналися різні деструктивні процеси.
СРСР постав саме завдяки новим технологіям у контролі за масою.По Росгвардії потім допишу