Автор Тема: Китай  (Прочитано 2169 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline esk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 832
  • Стать: Чоловіча
Re: Китай
« Reply #30 : Листопада 26, 2021, 09:03:43 09:03 »
 РУКА МОСКВИ ЧИ НОГА ПЕКІНА?
Поки ми всі обговорюємо "вагнергейт" та прес-конференцію нашого бідоносця, його підлеглі продовжують тишком-нишком міняти вектор зовнішньополітичного курсу України. У цьому контексті знов спливає... ні, не Москва - Китай.

Нещодавно вже писали, що "слуги" призначили на посаду міністерки економіки Юлію Свіриденко - ексспівробітницю Комуністичної партії Китаю. Вона працювала у КНР, говорить про “великого Мао Цзедуна” та має на меті бути “смотрящєю” за комуністичними інвестиціями.

Ця призначення за постійними зашкварами влади якось підзабулось, але тут виходить стаття впливового французького видання Atlantico під назвою "Чому Пекін почав завойовувати Україну". Даю дещо скорочений переклад.
* * *
Мало хто зі спостерігачів забив на сполох із приводу того, що наприкінці червня Зеленський підписав угоду про партнерство з Пекіном, і Україна стала частиною китайського проекту "Один пояс - один шлях". Ця угода відкриє перед КНР великі загарбницькі можливості в кількох проектах, які не можуть не насторожувати. І відбуватиметься це в інтересах РФ. Бо зміцнення економічних зв'язків з Китаєм матиме геостратегічні наслідки для України.

У перспективі ці зв'язки можуть обмежити незалежність зовнішньої політики Києва і, отже, довіру до нього з боку Заходу. Вже зараз Київ відмовився звинувачувати Пекін у злочинах проти уйгурів - схоже, такою була умова продовження отримання китайських вакцин проти коронавірусу. Але Києву нерозсудливо було б думати, що він зможе розраховувати на підтримку Пекіна проти Москви.

До того ж Пекін, на відміну від Туреччини, яка також має намір посилити свою присутність в Україні, намагається не перетинатися з цілями Москви. Безсумнівно, його наміри передусім є економічними, але тільки-но його завдання буде досягнуто - з точки зору залежності Києва від Пекіна, він не матиме жодних проблем з тим, щоб підтримати Росію, якщо він вважатиме це своїм політичним інтересом. Бо Москва більш ніж зацікавлена в посиленні китайської присутності в Україні - це узгоджується з її метою віддалити Україну від Євросоюзу.

 З економічної точки зору, Києву потрібні додаткова підтримка, щоб модернізувати інфраструктуру, і прямі іноземні інвестиції. Цим пояснюється те, чому він звертається до Китаю. Але ця політика є недалекоглядною. Вона може підірвати довіру до нього міжнародних донорів. Це пояснюється тим, що кредити Китаю не обумовлені боротьбою з корупцією та деолігархізацією, на яких наполягає Захід.

Крім того, перед Китаєм стоїть виклик прогодувати 1,4 млрд осіб, а тому він прагне розширити свій доступ до українських пшениці і ячменю. Одразу виникає ризик збільшення цін, яке може бути через попит з боку Китаю, або навіть дефіцит таких продуктів для самих українців - бо укладена угода дає дворазове-триразове збільшення українських поставок у КНР.

Подібно до того, як раніше в Африці, Пекін починає самостійно контролювати українські землі. Хижа політика, яку Китай проводить на сільськогосподарських землях України, відповідає його стратегічному імперативу: забезпечити свій продовольчий суверенітет у контексті кліматичних загроз для сільськогосподарських урожаїв і бажання китайського населення отримувати якісні продукти харчування, які не можуть забезпечити переважно забруднені китайські ґрунти.

Зрештою реалізація зближення китайсько-українського сільського господарства може призвести до зростання цін на деякі споживчі товари - такі як хліб - і навіть поставити під загрозу продовольчий суверенітет Європи, чий імпорт сільськогосподарської продукції вже зростає швидше за експорт.

Для Євросоюзу посилення китайського впливу в Україні є потрійним викликом, на який йому доведеться відповідати одночасно і в своїх інтересах, і в інтересах Києва. Далі, з геостратегічної точки зору, загроза з боку російського режиму є безпосередньою та найінтенсивнішою як для ЄС, так і для України, адже посилення китайських інтересів в Україні певною мірою сприяє реалізації інтересів Росії. Обидві держави є частиною нової осі диктатур, що протистоять цінностям свободи і верховенства закону.
* * *
Такі справи, малята. Мало того, джерела стверджують, що наразі ОПУ веде сепаратні перемовини з Пекіном щодо продажу 1 млн. гектарів землі в трьох українських областях, а Зеленський дав вказівку надавати переваги китайським інвестиційним проектам перед європейськими.

Саме з цією метою і відбулось призначення нової міністерки. І поки ми тут емоційно реагуємо на маячню арестовичей та подоляків, Україна постає перед викликом не менш небезпечним, аніж тим, який постав перед нами у 2013-му.

Питання старе, як світ - що робити? Якщо мирним шляхом, то не знаю. Але викривати цю злочинну владу не перестану. Сил та терпіння вам сьогодні послухати чергову брехню "найвеличнішого".

https://t.me/Sharpreview/6330
Russia delenda est.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10034
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Китай
« Reply #31 : Листопада 26, 2021, 09:29:47 21:29 »
Тада. Вони вже влізли, починаючи з весни. Натрапила була на цікаву публікацію, пов"язану із землею та нашими агрофірмами. Відшукаю - дам посилання.

Offline ruthene

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5509
  • Стать: Чоловіча
Re: Китай
« Reply #32 : Листопада 29, 2021, 06:52:52 18:52 »
Китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» збільшили суму позову проти України ще майже на мільярд доларів — з 3,6 мільярда доларів до понад 4,5 мільярда доларів

https://hromadske.ua/posts/kitajski-investori-motor-sichi-zbilshili-pozov-proti-ukrayini-she-majzhe-na-milyard-dolariv

Про це йдеться на сайті інвесторів.

Вони заявили, що внаслідок несправедливого ставлення української влади протягом останніх п'яти років зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї.

Тож тепер інвестори просять Арбітражний суд у Гаазі визнати, що Україна порушила двосторонню інвестиційну угоду. Вони також не виключають можливості розширення вимог щодо відшкодування.

Інвестори наголосили, що виступають проти «жорстокої поведінки українського уряду, який зловживає концепцією національної безпеки, плутає правильне та неправильне, політизує нормальну економічну та торговельну практику, зловживає державною владою та необґрунтовано пригнічує китайські підприємства».

Чому в України намагаються відсудити кошти?

У грудні 2019 року почесний президент підприємства, ексрегіонал В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій «Мотор Січі» китайським компаніям (Skyrizon та Xinwei Technology): вони мали отримати понад 50%, тобто контрольний пакет.

Але українська влада почала блокувати передачу стратегічного для галузі авіабудування підприємства китайським компаніям. РНБО, наприклад, хоче «захистити національні інтереси». Президент Зеленський також казав про це. Не обійшлося тут і без США.

У Сполучених Штатів погіршилися відносини з Китаєм, який поширює свій вплив у світі, тому Вашингтону не подобається, що за допомогою технологій «Мотор Січі» Пекін може наростити свої військові можливості. Так, наприкінці серпня 2019-го тодішній радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон висловлював занепокоєність через продаж «Мотор Січі» китайським компаніям.

Повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор казав, що Вашингтон розраховує на нову угоду, яка залучить американського або іншого, не китайського інвестора. Наприкінці серпня 2020 року держсекретар США Майк Помпео заявив Зеленському, що США занепокоєні планами Китаю купити «Мотор Січ».

Зрештою, Skyrizon та Xinwei Technology звинуватили Україну в порушенні їхніх прав і найняли три міжнародні юридичні фірми, щоби відсудити в України 3,5 мільярда доларів. Згодом суму позову збільшили на 100 мільйонів. Про перипетії продажу «Мотор Січі» можете детальніше прочитати тут.

А згодом український суд заарештував майно та всі акції «Мотор Січі». Майно передали в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10034
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Китай
« Reply #33 : Грудня 12, 2021, 11:28:24 23:28 »
Дааа...схоже Китаю таки не вдасться уникнути кризи.




Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 34825
  • Стать: Чоловіча
Re: Китай
« Reply #34 : Грудня 12, 2021, 11:39:51 23:39 »
Дааа...схоже Китаю таки не вдасться уникнути кризи.

...

Нічого не буде. Я про обвал Китаю ще з кінця 90-х чую  :smilie7:

А факт такий, що зараз порти Китаю затоварені контейнерами з експортною продукцією, по кілька тижнів треба чекати, щоб завантажити на судно.


Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16198
Re: Китай
« Reply #35 : Грудня 13, 2021, 05:36:55 05:36 »
Нічого не буде. Я про обвал Китаю ще з кінця 90-х чую  :smilie7:

А факт такий, що зараз порти Китаю затоварені контейнерами з експортною продукцією, по кілька тижнів треба чекати, щоб завантажити на судно.
А до чого тут порти до будівельної галузі? У США, коли Леман бразерс нахитнувся, думаєте, порти простоювали?

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 34825
  • Стать: Чоловіча
Re: Китай
« Reply #36 : Грудня 13, 2021, 08:23:16 08:23 »
А до чого тут порти до будівельної галузі? У США, коли Леман бразерс нахитнувся, думаєте, порти простоювали?

До того, що економіка  китайська херачить на повну.

А коли Леман навернувся, тоді якраз глобальний спад в економіці був серйозний.

З Еверграндом геморой буде, звичайно, але вигребуть. Вкладники полиняють на бабло, ринок переформатується та й по всьому.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16198
Re: Китай
« Reply #37 : Грудня 13, 2021, 10:29:18 10:29 »
До того, що економіка  китайська херачить на повну.

А коли Леман навернувся, тоді якраз глобальний спад в економіці був серйозний.

З Еверграндом геморой буде, звичайно, але вигребуть. Вкладники полиняють на бабло, ринок переформатується та й по всьому.
От, коли нахитнеться Евергард і компанія, то у Китаю теж може спад статися

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10034
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Китай
« Reply #38 : Грудня 19, 2021, 12:37:41 00:37 »
І знову про кризу в економіці Китаю. І , можливо, світову. Бо Китай роздав купу кредитів іншим країнам, але й сам набрав кредитів в Європі. Я так розумію, що кредити Китаю не спішать повертати, будівельна галузь або завалиться, або в неї потрібно вкладати великі гроші, яких вже немає, отже повертати кредити європейцям нічим.І слідом за Китаєм криза накриє й Європу. :smilie2:


Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Re: Китай
« Reply #39 : Грудня 21, 2021, 12:04:08 00:04 »

А коли Леман навернувся, тоді якраз глобальний спад в економіці був серйозний.

В результаті фінансової кризи почалася широка економічна, а не навпаки. А фінансова сталася в результаті здування бульбашки у секторі нерухомості. Ситуація абсолютно аналогічна.