Автор Тема: Що пишуть на Заході про війну  (Прочитано 595 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline umkabear

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 182
Що пишуть на Заході про війну
« : Березня 26, 2022, 10:50:42 22:50 »
Ґуґлтранслейт цікавих англомовних дописів, надибаних там і тут.

Автор стверджує, що одна з причин провалу планів  :moskali:  у використанні раритетних радянських або дешевих китайських систем зв'язку, а також віджатих у українських селян телефонів.


Я намагаюся зрозуміти, що не так з російською армією, я уникав українських джерел, загалом, слухаю колишніх солдатів зі стажем, які не наважуються сказати, що Росія переможена.

Здається, ахіллесова п’ята російської армії – це система зв’язку. Усі очікували, що російські військові, які стверджують, що володіють великими можливостями радіоелектронної боротьби та перешкоджанням, негайно перервуть українські комунікації.

Ми не знаємо, наскільки НАТО було залучено, ми не знаємо, наскільки це пов’язано з корупцією в Росії, але насправді ті, хто не може спілкуватися – це росіяни.

Ми знаємо, що Україна заблокувала комунікаційну систему ERA. Українці кажуть, що вони захопили термінал менш ніж за 48 з початку вторгнення і повністю заблокували цю систему. Старші румунські офіцери, які колись працювали з Варшавським договором, вмирають від сміху, коли бачать, що таку систему використовує російська армія.

Нижче наведена «просунута» система ERA з роторним телефоном і перфорованою карткою (таку молоді люди бачили тільки в музеї)



Але 2-а армія світу, очевидно, має резервну систему зв’язку. Так НР Китай прийшла на допомогу російській армії з хорошими і дешевими товарами: комунікатори Baofeng - 30 USD/шт.



Очевидно, українці змогли прислухатися до російських комунікацій і почали стріляти в індиків (старші російські офіцери).

Російські військові також використовували 3-й професійний спосіб зв'язку: мобільні телефони через українську мережу, яка також прослуховується. Після цього почалася нова хвиля індиків. Ми не знаємо точної кількості, але підтверджено загибель 6 генералів і десятків полковників.

Оскільки українська армія заблокувала їм доступ, російські солдати вкрали в українців мобільні телефони, щоб спілкуватися один з одним або телефонувати додому через WhatsApp. Ситуація настільки серйозна, що Росія не змогла заборонити використання WhatsApp в Росії.

Мало хто з офіцерів розуміє, як можна збити стільки літаків і ракет (поговоримо тільки про підтверджені) радянськими ракетами «земля-повітря» музейного класу 70-80-х років. Саддам мав такі ж ракети 30 років тому і був розгромлений літаками НАТО (30 років тому, а не сьогодні). Пан Лавров у відчаї, Україна отримає вінтажний С-300.

https://ondiplomacywarfare.quora.com/Why-are-Western-officials-saying-that-Russian-forces-are-facing-serious-shortages-of-food-fuel-and-cold-weather-gear

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14560
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Що пишуть на Заході про війну
« Reply #1 : Березня 26, 2022, 11:12:56 23:12 »
у нас ще у 14 році були транкові системи моторола і супутникова асу дніпро
що зараз - я навіть боюся сказати :laugh:
так ми працюємо совковою зброєю, але електроника і софт найсучасніші
і повірте, Д-30 з американською системою управління вогнем - суперзброя
байрактар - це страшилка для кацапів
90 % знищеної кацапотехніки - це наша арта совдепівського виробництва
Mocsia delenda est

Offline umkabear

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 182
Re: Що пишуть на Заході про війну
« Reply #2 : Березня 26, 2022, 11:15:30 23:15 »
Скільки було розмов про російську секретну зброю, чеченські війська під назвою «кадировці», які мали стати російською таємною силою в Україні.


(Гей, Ігоре, це означає, що сьогодні ввечері ти будеш брати мої яйця?)

Проросійські соціальні мережі називали кадировців «людьми-ведмедями», «безстрашними людьми» та «природними вбивцями», «кадировці» боялися тільки Путіна, тому що, як і вони, тільки Путін міг битися з ведмедем і перемагати.

Представляючи бригаду у складі батальйонів «Север», ОМОН «Ахмат-Грозний» та «Югбатальйони», вони вперше були кинуті в бій 26 лютого в районі аеропорту «Гостомель». Під сильним вогнем висадилися з літаків 400 кадировців були розстріляні. Уцілілих було доставлено повітряним транспортом до району на північ від Києва, де вони напали на українські територіальні органи в місті Буча та здійснили репресійні страти мирних жителів. Вогнем із засідки загинув командир «Север» Магомед Тушаєв.

Після втрати майже 400 загиблими, стурбовані чеченські батьки запитали командира про те, що, можливо, загинули двоє чеченців.

Наступного дня, 4 березня, бригаді було доручено охороняти підірваний склад боєприпасів.

13 березня було створено перший чеченський підрозділ. Віни втратили більшу частину свого обладнання, зазнали 50% втрат, у тому числі 500 загиблих, і кілька днів пили, крали, ґвалтували мирних жителів і втрачали людей у невеликих засідках у містах Бородянка, Катюжанка та Лютіж. Вони крали автомобілі та знімали у соцмережах відео насильства над українськими цивільними. Однак вони не робили нічого іншого, крім як обстрілювання українських територій та крадіжки їжі в інших російських підрозділів.

Кадировську бригаду евакуювали вантажними авіаперевезеннями і визнали непрацюючими.

Так багато про суперменів. Ще 8000 було залучено, але втрата 50% їхньої першої бригади за місяць не змушує вірити, що вони зможуть перемогти Україну.

У гумористичній сторонній статті. Президент Чечні намагався приховати їх сумні здобутки в Україні, тому вони показали зображення, що президент нації особисто захопив український автомобіль і знищив його екіпаж. Мабуть, убив їх зубами.

Російські репортери розповіли про це, і його зображення було надано відразу після того, як він захопив автомобіль. Вони не здогадалися і не перевірили, що захоплена машина була щойно пофарбована, а на задньому плані стоїть Президентський палац Чечні. Якщо чеченці захищають Грозний від українців, то у них справи йдуть погано, більше, ніж підозрює ця стаття.


Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16198
Re: Що пишуть на Заході про війну
« Reply #3 : Березня 27, 2022, 07:26:12 07:26 »
у нас ще у 14 році були транкові системи моторола і супутникова асу дніпро
що зараз - я навіть боюся сказати :laugh:
так ми працюємо совковою зброєю, але електроника і софт найсучасніші
і повірте, Д-30 з американською системою управління вогнем - суперзброя
байрактар - це страшилка для кацапів
90 % знищеної кацапотехніки - це наша арта совдепівського виробництва
Не всюди у нас так добре

Offline umkabear

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 182
Re: Що пишуть на Заході про війну
« Reply #4 : Березня 27, 2022, 10:34:57 10:34 »
так ми працюємо совковою зброєю, але електроника і софт найсучасніші
і повірте, Д-30 з американською системою управління вогнем - суперзброя
байрактар - це страшилка для кацапів
90 % знищеної кацапотехніки - це наша арта совдепівського виробництва

Ось стаття, що підтверджує цю думку.

Протиповітряний козир в рукаві. Як комбінація радянських і сучасних систем перетворила росіян на «мішені в тирі»

Поєднання систем протиповітряної оборони часів "холодної війни" із сучасною «наплічною» зброєю типу «Стінгерів» перетворює захист українського неба у майже нездоланну перешкоду для російських літаків. Цього тижня в особливостях комбінації розбиралися журналісти The Wall Street Journal.

Росія вторглася в Україну в лютому з арсеналом передових винищувачів, бомбардувальників і керованих ракет, але значні бойові втрати за майже місяць боїв викликають питання, чи зможе Москва коли-небудь повністю панувати в небі.

Українські військові використовують батареї протиповітряної оборони радянських часів, з 1980-х років. Українські ППО в основному складаються зі зброї, що залишилася після розпаду Радянського Союзу. Серед обладнання – система великої дальності С-300, яка колись була найпопулярнішою технікою, що надійшла на озброєння СРСР в 1970-х роках. Попри свій вік, вона залишається ефективною, вражаючи цілі на відстані 25 миль або більше, залежно від моделі та конфігурації. Ракетна система «Бук» може досягати повітряних цілей на відстані до 28 миль. В Україні також використовуються системи меншої дії, такі як «Оса», «Стріла» та «Тунгуска», кожна з яких належить до часів холодної війни.

У перші дні війни Росія не змогла придушити наші зенітні батареї ППО. «Це була критична помилка для них. Наблизитися до нашої протиповітряної оборони зараз майже неможливо», – каже військовий аналітик Олег Жданов.

***

Радянські системи ефективно поєднують із сучасними «наплічними» ракетами, які постачають США та інші країни Заходу. Ось як це працює. Українські протиповітряні батареї великої дальності змушують російських пілотів літати нижче, щоб вийти за межі зони їх дії. Але тут на них уже чекають ракети малої дальності з теплонаведенням. У деяких частинах країни російська авіація перетворилась на мішені в тирі для українських військових.

Фото: DIEGO HERRERA/CONTACTO/ZUMA PRESS


Через ефективність такої комбінації росіяни значно зменшили інтенсивність авіанальотів і сконцентрувалися на використанні крилатих і балістичних ракет для нападу на цілі в Україні. Крім того, Москва взялася наносити авіаудари з-за меж дії ППО. Коли літаки завдавали ударів по авіаремонтним об’єктам і військовому навчальному табору на заході Україні, вони робили це у відносній безпеці під час польотів над Чорним морем та із використанням далекобійної зброї.

Ноу-хау українських військових у використанні старого радянського обладнання не залишилося непоміченим західними союзниками. Німеччина та Нідерланди відправили системи протиповітряної оборони Patriot до Словаччини, щоб вивільнити С-300 цієї країни часів Варшавського договору для доставки в Україну. США також надсилають в Україну зенітні системи SA-8 радянських часів, які країна таємно придбала для підтримки ЗСУ.

Є і втрати. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, Україна мала 250 систем С-300 до початку війни. Росія заявила, що відтоді знищила 123 українські системи протиповітряної оборони, включаючи С-300 та інші системи. За даними сайту Oryx, що стежить за втратами техніки, Україна втратила 18 зенітно-ракетних систем, а російські війська захопили близько 16 систем малої дальності для стрільби з плеча.

***

Ефективність протиповітряної оборони України також могла підвищитися завдяки новим підходам до ведення бойових дій, через переорієнтацію на стандарти НАТО із відмовою від централізованого командування радянських часів. Нижчі за ієрархією підрозділи отримали можливість самостійно ухвалювати рішення про нанесення тих чи інших ударів.

«Дії цих підрозділів стали швидшими і в кінцевому підсумку ефективнішими», – каже Ігор Романенко, колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил України, який спеціалізується на протиповітряній обороні.

https://texty.org.ua/fragments/106116/protypovitryanyj-kozyr-v-rukavi-yak-kombinaciya-radyanskyh-i-suchasnyh-system-peretvoryla-rosiyan-na-misheni-v-tyri/

Offline umkabear

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 182
Re: Що пишуть на Заході про війну
« Reply #5 : Березня 27, 2022, 10:45:42 10:45 »
Від придушення росіян в небі до контратаки. Українська стратегія оборони загнала росіян в глухий кут

Стратегію української армії у протистоянні російській окупаційній навалі можна описати у вигляді алгоритму із кількох послідовних кроків. Подави супротивника в небі, заблокуй пересування на підступах до великих міст, змусь їх оточити міста і розтягнутися вздовж доріг, після цього вдар по колоні, перерізавши постачання – і потім контратакуй. Цю формулу описує в своєму мікроблозі професор і головний редактор журналу «Війна в історії» Філіпс О’Браєн. З допомогою карт він показує, чому ця стратегія українців є ефективною.
https://threadreaderapp.com/thread/1507313491652362240.html

«Українці розробили план дій, який загнав в глухий кут військову потугу, що суттєво їх переважає. І завдали таких втрат загарбникам, що в результаті зробило їхніх ворогів неефективними», - пише автор. Його суб’єктивне бачення таке

Українці почали з придушення переваги росіян у повітрі. Поєднання винищувачів з системами протиповітряної оборони дозволило їм не дати росіянам домінувати в небі, що призвело до значних втрат літаків з боку противника.

Росіяни можуть літати над Україною і скидати бомби, але українці надто ускладнили можливість підтримувати постійний контроль і змусили росіян літати таким чином, щоб зробити їхні атаки набагато менш ефективними. Це дозволило українцям зберігати мобільність на суші та самостійно використовувати безпілотники.

Придушивши росіян в повітрі, українці змогли організувати план наземної оборони. Він виявив серйозні проблеми із матеріально-технічним забезпеченням окупантів, їх логістикою, обладнанням та мотивацією.

Наступний крок – заблокувати пересування на підступах до великих міст з заплутаною мережею доріг і залізниць. Завдяки тому, що росіяни застрягли в Чернігові, Сумах, Харкові, Маріуполі, українці суттєво сповільнили просування росіян на початку війни, аж поки наступ повністю не зупинився.



Вони також змусили російську армію розгорнути сили для оточення цих міст і виснажували її, змушуючи воювати в постійному оточенні. Також росіяни ризикнули вступити в міські бої, що не дуже добре для їхнього морального духу. [Через нездатність росіян вести такі бої ефективно] це причина, чому Україна, наприклад, не здасть Маріуполь.

Заблокувавши просування довкола великих міст, українці дозволили загарбникам просунутися далі вздовж доріг, щоб розтягнути колони. Зокрема і постачання. Щойно це сталось, українці рубають елементи постачання позаду за допомогою безпілотників.

Ці атаки на колони уже призвели до великої втрати вантажівок росіян, а відтак і до серйозних логістичних колапсів на всіх лініях наступу. Це причина, чому їхня армія минулого тижня відступила більше, ніж просунулася вперед. Ця «колонна стратегія» змусила російську систему постачання місцями зруйнуватися навколо Києва, спричинивши значні відступи окупантів. Ось оновлення британського Міноборони з цього приводу. Крім того, усе це значно вдарило по моральному духу росіян, водночас спричинивши великі втрати [техніки] та безпрецедентні жертви [серед особового складу].

Як результат, Україна досягла значних успіхів за останні кілька днів. Ось чудова карта.



У підсумку, стратегія, найімовірніше, складається із кількох кроків. Придушення панування росіян в повітрі, утримування міст з дорожньою мережею та залізничними вузлами, змушення супротивника до оточення міст і потім виведення його на дороги. Далі атака по розтягнутим колонам, відрізання забезпечення. І – щойно це підірве дух і ефективність росіян – контратака.

Додатково автор також коментує тему допомоги НАТО у розробці цієї стратегії. «Так, безсумнівно, це [сприяння НАТО] допомогло, але це шоу, яке демонструють українці. Саме вони мали розробити цю стратегію і настільки ефективно втілити її в життя (це в той час, коли НАТО продовжує казати, що не прийме Україну). Це Україна, що зробила видатну справу», - підсумовує він.

https://texty.org.ua/articles/106113/vid-prydushennya-rosiyan-v-nebi-do-kontrataky-ukrayinska-stratehiya-oborony-zahnala-rosiyan-v-hluhyj-kut-karti/